مشاوره رایگان 02145328

رشته ی آنکولوژی در انگلستان

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مهاجرت به انگلستان
تحصیل در انگلستان
رشته ی آنکولوژی در انگلستان رشته ی آنکولوژی در انگلستان

رشته آنکولوژی در انگلستان یکی از رقابتی ترین رشته های تحصیلی است که دانشجویان پس از تحصیل به مدت 5 سال می توانند به مدرک MBChB دست یابند و وارد بازار کار انگلستان شوند. بهترین دانشگاه نیز برای تحصیل این رشته در انگلستان دانشگاه کالج لندن می باشد. دانشجویان علاقه مند بایستی به این نکته عنایت داشته باشند که از مهمترین شرایط تحصیل رشته آنکولوژی در کشور انگلستان شامل قبولی در آزمون پذیرش کیلینیکی انگلستان (UKCAT)، مدرک دیپلم تجربی با نمرات AAA و نیز مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره حداقل 6.5 می باشد.

همچنین میانگین هزینه تحصیلی سالیانه دانشجویان آنکولوژی در انگلستان حدود 38000£ (پوند) می باشد و میانگین هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی نیز سالیانه حدود 12000£ (پوند) میباشد. بنابراین کل هزینه سالیانه تحصیل و زندگی دانشجویان رشته آنکولوژی در کشور انگلستان حدود 50000£ (پوند) می باشد.

شرایط تحصیل رشته آنکولوژی در انگلستان

یکی از رشته های پرطرفدار و بسیار رقابتی برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان رشته آنکولوژی است. رشته ای که دانشجویان با تحصیل آن در انگلستان در واقع به تحصیل عوامل و ریشه های سرطان، سرطان شناسی و انواع آن، روش های تشخیصی سرطان و نیز شیوه های موثر پیشگیری و درمان این بیماری مهلک می پردازند. کل این دوره تحصیلی با عنوان دوره MBChB حدود 5 سال به طول می کشد و شامل آموزش علوم پزشکی پایه و نیز آموزش کیلینیکی می باشد. باید به این واقعیت مهم نیز اذعان کرد که انگلستان از بهترین کشورها برای تحصیل تخصصی رشته آنکولوژی می باشد. چرا که بهترین دانشگاه های دنیا برای تحصیل این رشته در انگلستان وجود دارد .

الزامات پذیرش دانشجوی رشته آنکولوژی در انگلستان

در همین ابتداء بایستی بدانید که استانداردهای پذیرش یا Entry Standards از دانشگاه های علوم پزشکی انگلستان دقیق و سخت گیرانه است. آزمون و مصاحبه از داوطلبان یکی از این استانداردهاست. معمولا مصاحبه با داوطلبان در زمینه انگیزه، سوابق کاری، علایق شخصی و نیز موارد دیگر انجام شده اما آزمون پذیرش کیلینیکی انگلستان (UKCAT) که بخشی از فرآیند گزینش دانشجوی پزشکی در انگلستان است شامل 4 بخش زیر می باشد:

عنوان آزمون مدت زمان پاسخگویی تعداد سوالات
استدلال کلامی 21 دقیقه 11 متن و 44 سوال
استدلال کمی 24 دقیقه 36 سوال
استدلال ذهنی 13 دقیقه 55 سوال
تحلیل تصمیم گیری
32 دقیقه 28 سوال
قضاوت موقعیتی 27 دقیقه 67 سناریو

این تست معمولا در مراکز تست محلی برگزار می شود. برای دریافت نمونه سوالات درباره آزمون مذکور می توان به وب سایت UCAT مراجعه نمود. اما علاوه بر شرایط فوق ارائه مدرک دیپلم تجربی با نمرات AAA در دروس شیمی، فیزیک و زیست شناسی نیز الزامی است. بعلاوه اینکه ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره حداقل 6.5 نیز برای اخذ پذیرش آنکولوژی از دانشگاه های علوم پزشکی انگلستان الزامی است.


نحوه اخذ ویزا برای دانشجویان رشته آنکولوژی در انگلستان

متقاضیان تحصیل رشته آنکولوژی در انگلستان پس از اخذ تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) خود از دانشگاه علوم پزشکی انگلستان بایستی مجددا خود را برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان (تایر 4) آماده کنند. این ویزا مخصوص دانشجویان خارجی 16 سال یا بالاتر می باشد که خواستار تحصیل بیش تمام وقت در کشور انگلستان هستند. لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیز مبتنی بر سیستم امتیاز محور (PBS) بوده و شرایط لازم برای اخذ آن عبارتند از:

شرایط و مدارک لازم امتیاز
جزئیات پاسپورت متقاضی -
عکس پاسپورتی جدید -
تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) 30 امتیاز
مدرک مهارت زبان انگلیسی -
مدرک تمکن مالی کافی ماهیانه حدود £1015 (~$1300) (پوند) در صورت تحصیل خارج از لندن و £1265 (~$1600) (پوند) در صورت تحصیل در لندن
10 امتیاز
هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان حدود 348 پوند -


شهریه تحصیل رشته آنکولوژی در انگلستان

یکی از چالش های اصلی دانشجویان رشته آنکولوژی در انگلستان، هزینه تحصیلی آنهاست. معمولا متوسط هزینه تحصیلی سالیانه دانشجویان رشته های پزشکی در انگلستان حدود 38000£ (پوند) می باشد. متوسط هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان خارجی نیز سالیانه حدود 12000£ (پوند) می باشد. بنابراین کل هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان رشته آنکولوژی در انگلستان سالیانه حدود 50000£ (پوند) می باشد:

لازم به ذکر است که دانشجویان آنکولوژی می توانند از امتیاز کار دانشجویی استفاده کرده و تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار بکنند. بدین ترتیب آنها می توانند با انجام کار دانشجویی بخشی از هزینه های تحصیلی خود در انگلستان را پرداخت کنند.

وضعیت اشتغال و درآمد آنکولوژیست ها در انگلستان

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل رشته آنکولوژی در انگلستان شرایط کاری متخصصان و پزشکان آنکولوژی در این کشور می باشد. برای اطلاع دقیق در اینباره بایستی چند فاکتور را همزمان مورد بررسی قرار دهیم. اولا اقتصاد انگلستان اقتصاد از نوع فوق صنعتی بوده و به لحاظ درآمد ناخالص داخلی (GDP) بعد از آلمان دومین اقتصاد بزرگ اروپا با درآمد 3.12 تریلیون دلاری در سال 2021 می باشد.

دوما استاندارد زندگی در انگلستان بسیار بالا بوده و سطح رفاه مردم در این کشور دائما در حال پیشرفت است و این فاکتور نیز برای متقاضیان کار در انگلستان امری حیاتی است. سوما نرخ بیکاری انگلستان نیز با رقم شاخص 4.7% روند نزولی را نشان می دهد و این برای جویندگان کار در انگلستان و مخصوصا فارغ التحصیلان آنکولوژی بسیار حیاتی است.

چهارما رشته آنکولوژی در انگلستان همواره جزء مشاغل مورد نیاز این کشور میباشد. فاکتور پنجم و آخر نیز میزان متوسط درآمدی بسیار بالای متخصصان آنکولوژی نسبت به متوسط درآمدی سایر مشاغل در انگلستان است. اما برای کار به عنوان پزشک آنکولوژی یا هماتولوژی در این کشور شما نیازمند اخذ ویزای کاری انگلستان با عنوان ویزای کارگر ماهر (Skilled Worker Visa) می باشید که جایگزین ویزای tier 2 شده است. 

مطالب مرتبط

شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده

خوشبختانه، شما می‌توانید با ویزای دانشجویی نوع 4، اعضای خانواده‌ی خود را به انگلستان بیاورید. در این مقاله، شما با هر آنچه که باید درباره‌ی دیدن اعضای خانواده‌ی خود به‌هنگام تحصیل در انگلستان بدانید، آشنا خواهید شد. ...

هزینه های زندگی در بریتانیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

هزینه های زندگی در بریتانیا

به‌عنوان یک دانشجوی خارجی، یکی از سوالاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، هزینه‌ی زندگی در بریتانیاست. البته، شما باید به هزینه‌های تحصیلی خود نیز توجه داشته باشید، اما در مورد سایر هزینه‌ها چطور؟ ...

هزینه ی تحصیل در انگلستان
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

هزینه ی تحصیل در انگلستان

هیچ‌کس دوست ندارد فقط به پول فکر کند، اما پول بخش بسیاری مهمی است که مشخص می‌کند آیا می‌توانید در دانشگاه‌های انگلستان مشغول به تحصیل شوید یا خیر. ...