کمپین ویژه تخفیف پاییزه

کد تخفیف: ZTCFALL15

1 مهر لغایت 15 مهرماه

هزینه ی تحصیل و زندگی در سال 2021 در کانادا

25 شهريور , 1399

هزینه ی تحصیل و زندگی در سال 2021 در کانادا

با مناظر سرسبز و شهرهای خارق العاده، کشوری بهتر از کانادا برای تحصیل نیست. کشوری که خانه ی تعدادی از برترین دانشگاه های دنیاست و پردیس های (کمپس) های این دانشگاه ها در زیباترین محیط ها واقع شده اند، تعجبی ندارد که دانشجویان از 186 کشور دنیا، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند. یکی از مهم ترین فاکتورها که قبل از تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرید، هزینه ی تحصیل در کانادا در سال 2021 است. در سال 2017 هزینه ی تحصیل در کانادا و تا حدی هزینه ی زندگی سالیانه 19،500 دلار کانادا بوده است، در اینجا براساس اعلام سایت Canadavisa.org هزینه ی تحصیل در سال 2021 را بررسی می کنیم. براساس آمار اعلام شده، برآورد می شود هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی برای یکسال به طور میانگین 29،714 دلار کانادا و در مقطع کارشناس ارشد برابر با 17،744 دلار کانادا است. هزینه ی تحصیل در رشته ی مدیریت (MBA) به صورت سالیانه برابر با 27،397 دلار کاناداست. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های دندانپزشکی، پزشکی و حقوق باید شهریه ای بالاتر پرداخت کنید در حالی که رشته های علوم اجتماعی، گروه انسانی و برنامه های آموزشی جز ارزان ترین رشته ها برای تحصیل هستند. برای تحصیل در کانادا، باید هزینه ی ارسال اپلیکیشن (Application Fee) را نیز در نظر بگیرید که حدودا 100 دلار کانادا است اما می تواند تا 500 دلار کانادا هم افزایش داشته باشد. این هزینه غیر قابل بازگشت است به این معنی که حتی اگر از دانشگاه پذیرش هم نگیرید، هزینه به شما عودت داده نمی شود.

هزینه ی اخذ ویزا کانادا

زمانی که برای اخذ اجازه ی تحصیل در کانادا در خواست می دهید باید مبلغ 150 دلار کانادا پرداخت نمایید، همچنین برای اخذ اجازه ی کار که 20 ساعت در هفته حین تحصیل است باید 155 دلار دیگر نیز پرداخت نمایید.

هزینه ی زندگی در کانادا

از آنجا که دانشجویان بین المللی اجازه ی کار حین تحصیل در کانادا را دارند، می توانید بخشی از هزینه های زندگی خود را با داشتن کار نیمه وقت پرداخت نمایید. شما برای یکسال زندگی در کانادا باید حداقل 10،000 دلار کانادا داشته باشید (بدون در نظر گرفتن هزینه ی اجاره ی محل اقامت). هزینه ی زندگی در خوابگاه دانشگاه حدود 3،000 تا 7،500 دلار کانادا در سال است در صورتی که هزینه ی زندگی در خانه ای با داشتن همخانه حدود 8،400 دلار کانادا است. هزینه ی وعده ی غذایی موردی دیگر است که باید در نظر بگیرید، برای صرف یک وعده در رستوران باید هزینه ای بین 17 تا 35 دلار کانادا و برای صرف غذا در منزل 10 تا 15 دلار کانادا باید در نظر بگیرید.

Neuvoo برآورد هزینه های زندگی در کانادا را بدین گونه اعلام کرده است:

  • 76.51 دلار کانادا برای اینترنت نامحدود در ماه
  • 50.00 دلار کانادا برای شهریه باشگاه
  • 97.00 دلار کانادا برای هزینه ی حمل و نقل عمومی
  • 600 تا 800 دلار برای بیمه سلامت

این نکته را به خاطر بسپارید که کانادا کشوری پهناور است و هزینه های زندگی نسبت به استان و شهری که زندگی می کنید، متفاوت است.


...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر