تماس سریع

حساب بلوکه در آلمان

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مهاجرت به آلمان
تحصیل در آلمان
زندگی در آلمان
حساب بلوکه در آلمان حساب بلوکه در آلمان

افراد برای مهاجرت به اروپا و آلمان از همان ابتدای فرآیند مهاجرتی خود یعنی در هنگام درخواست ویزای اقامت آلمان نیازمند افتتاح حساب و دریافت ویزا کارت یا مستر کارت می باشند. فرقی هم نمی کند که شما دانشجو باشید یا کارگر، به هر حال شما برای زندگی در آلمان و انجام فعالیت‌های روزانه خود نیازمند کارت پرداختی مثل ویزا کارت هستید. از این طریق شما به عنوان دانشجوی خارجی می توانید هزینه تحصیل و زندگی در آلمان را بپردازید. اما اگر شما به عنوان یک کارگر ماهر خارجی در یک شرکت معتبر آلمانی استخدام شده باشید در آنصورت شما برای دریافت حقوق ماهیانه و نیز پرداخت هزینه زندگی در آلمان نیازمند اخذ ویزا کارت می باشید. اگر شما هم متقاضی تحصیل در آلمان هستید، حتماً نام حساب بلوکه را شنیده‌اید و ممکن است اطلاعات زیادی از آن نداشته باشید. حساب بلوکه در آلمان نوعی حساب بانکی برای دانشجویان بین‌المللی است که هزینۀ موردنیاز برای تأمین مخارج زندگی (برای یک تا دو سال) را به آن واریز می‌کنند. از این حساب به‌عنوان منبعی برای ارائۀ تمکّن مالی حین مهاجرت نیز استفاده می‌شود. در این مطلب، اطلاعات بیشتری دربارۀ حساب بلوکه در آلمان ارائه خواهیم داد.

بازکردن حساب بلوکه در آلمان

پس از آشنایی با حساب بلوکه در آلمان، بهتر است با نحوۀ افتتاح آن آشنا شویم. حساب بلوکه را می‌توان به دو شیوۀ آنلاین و حضوری افتتاح کرد که درادامه، هرکدام از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

شیوۀ حضوری

علاقه‌مندان به بازکردن حساب بلوکه به شیوۀ حضوری باید به بانک مراجعه کنند و درخواست افتتاح بدهند. برای افتتاح حساب بلوکه به شیوۀ حضوری، دو نوع بانک در آلمان وجود دارد: بانک اشپاركاسه و بانک دويچه.


بانک اشپاركاسه

بانک اشپاركاسه (Sparkasse Bank) نوعی بانک است که متقاضیان برای باز‌کردن حساب بلوکه در آن‌ به ارائۀ برگه از طرف ادارۀ مهاجرت نیاز دارند تا مشخص شود چه مبلغی باید بلوکه شود. بیشتر شعب این بانک‌ بدون برگۀ ادارۀ مهاجرت حساب بلوکه‌ باز نخواهند کرد؛ اما برخی از دانشجویان توانسته‌اند بدون این برگه نیز حساب باز کنند. هزینۀ موردنیاز برای افتتاح حساب بلوکه در این بانک بسته به شهر مقصد متغیر است؛ اما هزینۀ آن معمولاً بین 36 تا 150 یورو خواهد بود.

بانک دویچه

بانک دویچه (Deutsche Bank) بانک دیگری است که برای دانشجویان حساب بلوکه باز می‌کند. برای این منظور، متقاضیان باید فرم افتتاح حساب را تکمیل و آن را به آدرس مندرج در فرم ارسال کنند. شایان ذکر است این بانک با ارائۀ ویزای دانشجویی آلمان، برای متقاضیان حساب بلوکه افتتاح می‌کند.

هزینۀ بازکردن حساب بلوکه در بانک دویچه بسته به شهر مدنظر متغیر است؛ اما معمولاً 150 یورو خواهد بود.

شیوۀ آنلاین

یکی دیگر از راه‌های افتتاح حساب بلوکه به شیوۀ آنلاین است؛ زیرا بعضی از بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی آلمان به‌صورت مجازی فعالیت می‌کنند. برای باز‌کردن حساب بلوکه در آلمان به شیوۀ آنلاین، باید به وبگاه بانک يا مؤسسۀ مالی مدنظر مراجعه و با بارگذاری مدارکی نظیر گذرنامه و ويزای دانشجويی و نامۀ پذيرش، در کمتر از سی دقیقه حساب خود را افتتاح کنید. بانک‌های بسیاری در آلمان وجود دارند که حساب بلوکه را آنلاین باز می‌کنند. برخی از بانک‌های موردتأیید ادارۀ مهاجرت عبارت‌اند از: Fintiba و Coracle و Expatrio. هزینۀ موردنیاز برای بازکردن حساب بلوکه در آلمان به شیوۀ آنلاین در هرکدام از بانک‌های یادشده متغیر است.

برچسب ها: #تحصیل در آلمان

مطالب مرتبط

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

هشت قدم تا تحصیل در آلمان
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟

راه های مختلفی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد. بهترین راه برای شما این است که در اولین مرحله، رشته ایی که می خواهید و منطقه ایی که ترجیح می دهید در آن زندگی کنید را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز و آخرین زمان برای اخذ پذیرش برای هر دانشگاه با ...