تماس سریع

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مهاجرت به آلمان
تحصیل در آلمان
زندگی در آلمان
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان

کشور آلمان، پر طرفدار ترین مقصد دانشجویان بین المللی برای تحصیل، در میان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا است. دلایل این انتخاب عبارتند از:

 • تحصیل رایگان
 • تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع ارشد و دکترا
 • اجازه کار تا 20 ساعت در حین تحصیل
 • اجازه 18 ماه ماندن در آلمان بعد از فارغ التحصیلی
 • شانس بالای اخذ بلوکارت 

در آلمان رشته های محدودی در دوره ی کارشناسی به صورت کاملا انگلیسی ارائه می شوند، هرچند رشته هایی هستند که به دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند. در حالی که در دوره ی کارشناسی ارشد تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

چه آزمونِ زبانِ آلمانی در تمام دانشگاه های آلمان، قابل قبول است؟

دو آزمونِ زبانِ آلمانی را می توان به شما پیشنهاد داد که  مدرک آن ها را تمام دانشگاه های آلمان قبول دارند.

 • آزمون DSH (آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه ها- که این آزمون فقط در کشور آلمان برگزار می شود.)
 • آزمون TestDaF این آزمون در 90 کشور دنیا برگزار می شود.

اگر برنامه ای که برای ادامه ی تحصیل در نظر گرفته اید، به زبانِ انگلیسی تدریس می شود، شما باید مدرک ایلتس یا تافل را ارائه دهید.

روش‌های گوناگونی برای تامین هزینه‌های تحصیل شما در آلمان وجود دارد، برای فهمیدن اینکه کدام برنامه برای شما مناسب است، ما بررسی پایگاه داده‌های بورسیه‌ی DAAD را توصیه می‌کنیم. موسسات زیادی در آلمان همچون DAAD، انجمن‌های مرتبط با احزاب، سازمان‌های مذهبی و بنگاه‌های تجاری، به دانشجویان بین‌المللی بورسیه ی تحصیلی ارائه می‌دهند.

امروزه نیاز به تحصیلات دانشگاهی و تربیت نیروی حرفه ای رو به افزایش است و تحت این شرایط، دانشگاه های کشور آلمان، هرچند در زمره ی بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند، شهریه ای دریافت نمی کنند از این رو تحصیل در آلمان رایگان است. تصمیمی که از اکتبر 2014 اجرایی شده است و طبق این قانون دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل هستند، لازم نیست شهریه ای پرداخت نمایند و فقط لازم است هزینه ای برای سهم دانشجوی (Student contribution)، student union fee  و بلیط حمل و نقل عمومی پرداخت کنند که مجموعا برای هر ترم حدود 250 یورو است. آلمان کشوری جذاب برای تحصیل است و مدرک دانشگاه های آلمان در میان کارفرمایان در هرکجای دنیا معتبر است.

راه های مختلفی برای اخذِ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد. بهترین راه برای شما این است که در اولین مرحله، رشته ای که می خواهید و منطقه ای که ترجیح می دهید در آن زندگی کنید را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز و آخرین زمان برای اخذِ پذیرش برای هر دانشگاه با توجه به رشته ی انتخابی شما مختلف است. برای شما که خارج از اتحادیه ی اروپا هستید، باید از طریق uni-assist برای اخذ پذیرش اقدام نمایید و اگر دانشگاه مدنظرتان در لیست این وب سایت نیست، به طور مستقیم از سایت دانشگاه اقدام نمایید.

دانشگاه LMU یکی از برترین دانشگاه های اروپایی و پیشرو در آموزش است، این دانشگاه در سال 1472 میلادی تاسیس شده است، این دانشگاه در رتبه ی بندی Times Higher Education در سال 2021 رتبه ی اول در میان دانشگاه های آلمان و رتبه ی 32 در جهان را به خود اختصاص داده است که در مقایسه با سال 2020، ده رتبه پیشرفت داشته است.

اسامی دانشکده های دانشگاه LMU برای تحصیل در آلمان

 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده الهیات پروتستان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت کسب و کار
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده تاریخ و هنر
 • دانشکده فلسفه، فلسفه علم و دین پژوهی
 • دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
 • دانشکده فرهنگ
 • دانشکده زبان و ادبیات
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده ریاضی، آمار و انفورماتیک
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده زمین شناسی

شرایط پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ تحصیل در آلمان

دانشجویان حقوق، پزشکی، علوم دارویی و تربیت معلم باید آزمون ورودی دولتی (Staatsexamen) را بگذرانند دوره آموزشی آنها دارای ساختار متفاوتی است و معمولا 10 الی 12 است و برای این دانشجویان، دروس فقط به زبان آلمانی ارائه شده است. مدارکی را که می بایست در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان ارائه گردد، شامل:

 • نسخه گواهی صلاحیت ورود به دانشگاه (متن به زبان اصلی)
 • ترجمه گواهی مدرک تحصیلی ورود به دانشگاه
 • کپی گواهی تمام مدارک دانشگاهی
 • گواهی مدارک و ریز نمرات
 • مکمل دیپلم به زبان اصلی و ترجمه آن ها
 • اثبات مهارت زبان آلمانی برای همه رشته ها یا اثبات مهارت در زبان انگلیسی

برای اخذ پذیرش در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان (LMU) متقاضیان باید به اندازه کافی دانش زبان آلمانی را داشته باشند، زیرا اکثر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شود. متقاضیان باید یکی از گواهی های زیر را برای  ورود به دانشگاه ارائه دهند، گواهی DSH II (آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه)، گواهینامه (Große Deutsche Sprachdiplom (GDS یا C2 از موسسه گوته، آزمون زبان آلمانی( Test Deutsch als Fremdsprache TEST DAF) با نمره 4 (بدون گواهی نامه با نمره کمتر از 4 نیزدر یک منطقه ممکن است، پذیرفته شود.)، سطح 2 گواهی زبان Das Sprachzeugnis der Kultusministerkonferenz با نتیجه 4 C1، گواهی Deutsche Sprachprüfung II از موسسه مونیخ، گواهی زبان های اروپایی telc Deutsch C1 Hochschule، دوره های آلمانی مقدماتی و تکمیلی در موسسات مختلف در LMU مونیخ را باید بتوانید ارائه دهند.
هزینه های تحصیل دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ برای تحصیل در آلمان

در حال حاضر هیچ دانشگاهی در آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی شهریه دریافت نمی کند. با اینحال همه دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه  117 € (یورو) برای خدمات دانشجویی 52 € (یورو) برای بلیط و 65 € (یورو) برای سفر در شهر مونیخ با MVV هستند. این دانشگاه برنامه های خاص بورس تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی ارائه می کند. مبلغ کمک هزینه دانشجویان حدود 300 € (یورو) در ماه است، که بیشتر برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. زمان درخواست در دانشگاه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان (LMU)، مهلت درخواست برای ترم زمستان 15 ژوئیه، مهلت درخواست برای ترم تابستان 15 ژانویه می باشد.

وضعیت خوابگاه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ برای تحصیل در آلمان

اتحادیه ی دانشجو مونیخ (Studentenwerk München) تعدادی مسکن محدود با اتاق های مبله، آشپز خانه مشترک، امکانات حمام با مبلغ 270- 340 € (یورو) در هر ماه، با بیعانه 350 € (یورو) ارائه می دهد. تعداد محدودی آپارتمان نیز در دسترس هستند. تاریخ درخواست مسکن در اواسط جولای برای ترم زمستان و در پایان ماه ژانویه برای ترم تابستان است. اتحادیه دانشجویی در مجموع تقریبا 11000 اتاق و آپارتمان در مونیخ، فرایزنگ و روزنهایم برای دانشجویان ارائه می دهد.

تحصیل در آلمان و وضعیت ویزای همراه

برخی از افرادی که مشغول به تحصیل در آلمان هستند تمایل دارند تا اعضای خانواده خود را نیز به این کشور آورده و در کنار آنها زندگی کنند. این افراد می توانند طبق قانون الحاق خانواده تقاضای پیوستن اعضای خانواده خود را بدهند تا آنها نیز به آلمان بیایند. اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال بوده و شامل پدر، مادر و یا سایر اعضای خانواده نمی گردد. در برخی کشورها امکان ورود همزمان شخص اصلی و همراه وجود دارد اما آلمان این شرایط را نداشته و ابتدا باید شخص اصلی به این کشور وارد شود و بعد از حدود 2 تا 3 ماه درخواست الحاق را ارسال کند. البته خود ویزای همراه نیز الزاماتی دارد که شخص همراه باید برای دریافت ویزا آنها را رعایت نموده و مدارک آن را تهیه نماید. به عنوان مثال شخص باید نشان دهد که هزینه زندگی برای یک سال به عنوان همراه را در حساب خود دارد و مشکل مالی برای این کار وجود ندارد.

شایان ذکر است برای درخواست این ویزای همراه تحصیلی آلمان بایستی الزاماتی رعایت شود، که به شرح ذیل می باشد:

 • دانشجویان بایستی اثبات نمایند که منابع مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و هر یک از همراهان خود را دارند.
 • بایستی محلی که برای زندگی در نظر گرفته شده است که دارای فضای کافی برای همه افراد خانواده باشد.
 • قبل از درخواست برای ویزای تحصیلی ازدواج کرده باشید.
 • افرادی که قصد دارند برای همراهان خود درخواست ویزای الحاق به خانواده نمایند بایستی حداقل 18 سال سن داشته باشند.بهتر است همراهان حداقل در سطح زبان آلمانی A1 مدرک داشته باشند.

تحصیل در آلمان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

همان طور که مستحضر هستید اقامت تحصیلی به واسطه تحصیل در آلمان یک اقامت موقت بوده و تا پایان دوره ی تحصیل معتبر می باشد. این نوع اقامت هیچ اثری برای اقامت دائم آلمان و یا حتی تابعیت آلمان ندارد اما به شخصی که تحصیل خود را در آلمان به پایان برساند این اجازه داده می شود که برای مدت 18 ماه اقامت خود را تمدید نماید و به دنبال کار بگردد. حال این سوال به وجود می آید که آیا افرادی که در رشته مهندسی تحصیل نموده اند می توانند در این مدت شغل مناسبی پیدا کنند؟ باید گفت که فارغ التحصیلان رشته های مهندسی شانس بسیار بالایی برای یافتن کار دارند چون که کشور آلمان در رشته های مهندسی، IT و … با بحران نیروی کار مواجه است و این موضوع باعث می شود تا افراد به راحتی بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند. فارغ التحصیلان رشته ی پزشکی در آلمان نیز با توجه به اینکه جمعیت آلمان رو به پیری است، بازار کار بسیار خوبی دارند.


برچسب ها: #تحصیل در آلمان

مطالب مرتبط

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

هشت قدم تا تحصیل در آلمان
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟

راه های مختلفی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد. بهترین راه برای شما این است که در اولین مرحله، رشته ایی که می خواهید و منطقه ایی که ترجیح می دهید در آن زندگی کنید را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز و آخرین زمان برای اخذ پذیرش برای هر دانشگاه با ...