تماس سریع

دانشگاه بایروت آلمان

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مهاجرت به آلمان
تحصیل در آلمان
زندگی در آلمان
دانشگاه بایروت آلمان دانشگاه بایروت آلمان

کشور آلمان، پر طرفدار ترین مقصد دانشجویان بین المللی برای تحصیل، در میان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا است. دلایل این انتخاب عبارتند از:

 • تحصیل رایگان
 • تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع ارشد و دکترا
 • اجازه کار تا 20 ساعت در حین تحصیل
 • اجازه 18 ماه ماندن در آلمان بعد از فارغ التحصیلی
 • شانس بالای اخذ بلوکارت 

در آلمان رشته های محدودی در دوره ی کارشناسی به صورت کاملا انگلیسی ارائه می شوند، هرچند رشته هایی هستند که به دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند. در حالی که در دوره ی کارشناسی ارشد تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

چه آزمونِ زبانِ آلمانی در تمام دانشگاه های آلمان، قابل قبول است؟

دو آزمونِ زبانِ آلمانی را می توان به شما پیشنهاد داد که  مدرک آن ها را تمام دانشگاه های آلمان قبول دارند.

 • آزمون DSH (آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه ها- که این آزمون فقط در کشور آلمان برگزار می شود.)
 • آزمون TestDaF این آزمون در 90 کشور دنیا برگزار می شود.

اگر برنامه ای که برای ادامه ی تحصیل در نظر گرفته اید، به زبانِ انگلیسی تدریس می شود، شما باید مدرک ایلتس یا تافل را ارائه دهید.

روش‌های گوناگونی برای تامین هزینه‌های تحصیل شما در آلمان وجود دارد، برای فهمیدن اینکه کدام برنامه برای شما مناسب است، ما بررسی پایگاه داده‌های بورسیه‌ی DAAD را توصیه می‌کنیم.

موسسات زیادی در آلمان همچون DAAD، انجمن‌های مرتبط با احزاب، سازمان‌های مذهبی و بنگاه‌های تجاری، به دانشجویان بین‌المللی بورسیه ی تحصیلی ارائه می‌دهند.

امروزه نیاز به تحصیلات دانشگاهی و تربیت نیروی حرفه ای رو به افزایش است و تحت این شرایط، دانشگاه های کشور آلمان، هرچند در زمره ی بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند، شهریه ای دریافت نمی کنند از این رو تحصیل در آلمان رایگان است. تصمیمی که از اکتبر 2014 اجرایی شده است و طبق این قانون دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل هستند، لازم نیست شهریه ای پرداخت نمایند و فقط لازم است هزینه ای برای سهم دانشجوی (Student contribution)، student union fee  و بلیط حمل و نقل عمومی پرداخت کنند که مجموعا برای هر ترم حدود 250 یورو است. آلمان کشوری جذاب برای تحصیل است و مدرک دانشگاه های آلمان در میان کارفرمایان در هرکجای دنیا معتبر است.

راه های مختلفی برای اخذِ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد. بهترین راه برای شما این است که در اولین مرحله، رشته ای که می خواهید و منطقه ای که ترجیح می دهید در آن زندگی کنید را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز و آخرین زمان برای اخذِ پذیرش برای هر دانشگاه با توجه به رشته ی انتخابی شما مختلف است. برای شما که خارج از اتحادیه ی اروپا هستید، باید از طریق uni-assist برای اخذ پذیرش اقدام نمایید و اگر دانشگاه مدنظرتان در لیست این وب سایت نیست، به طور مستقیم از سایت دانشگاه اقدام نمایید.

دانشگاه بایروت (bayreuth university) در رتبه ی بندی Times Higher Education برای سال 2021 در میان دانشگاه های دنیا رتبه ی 400-351 را به خود اختصاص داده است،، این دانشگاه در سال 1975 میلادی تاسیس شده است.

معرفی دانشگاه بایروت برای تحصیل در آلمان

 • دانشکده ریاضیات
 •  فیزیک و علوم کامپیوتر
 • دانشکده زیست شناسی
 •  شیمی و علوم زمین شناسی
 • دانشکده حقوق
 •  تجارت و اقتصاد
 • دانشکده زبان ها و ادبیات
 • دانشکده مطالعات فرهنگی
 • دانشکده علوم مهندسی

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه بایروت آلمان

بسته به شرایط دانشحویان، مدارکی را که باید ارائه نمود، متفاوت است ولی به صورت کلی این مدارک شامل موارد زیر است.

 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی
 • گواهی تائیدیه زبان خارجی
 • مدرک لیسانس به همراه مدرک قبولی سال آخر تحصیلی
 • ارائه گواهی دال بر نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بایروت آلمان

در مواردی شما می توانید مدرک زبان انگلیسی را نیز برای ادامه تحصیل در این کشور ادامه دهند که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی نمره آیلتس 6، کارشناسی ارشد 6.5 و دکترا آیلتس 7 مورد نیاز است. نمره آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بایروت آلمان در آزمون (DaF deutsch as a foreign language) حداقل نمره 4 در هر 4 بخش یا کسب نمره قبولی در آزمون DHS-2 مورد نیاز است. مدرک قبولی آزمون گوته و کسب level B 2 در آزمون DSD II برای دانشگاه های کشور آلمان و تحصیل در آلمان قابل قبول است. ددلاین اپلای در دانشگاه بایروت آلمان در ترم تابستان 25 اکتبر تا 15 ژانویه هر سال و ترم زمستان 1 اکتبر هر سال تا 31 مارس هر سال می باشد.
هزینه های تحصیل دانشجویان و بورسیه ی تحصیلی دانشگاه بایروت آلمان

هزینه ی شهریه در دانشگاه بایروت مبلغ 3900 € (یورو) به ازای هر ترم است. این مبلغ هزینه های جانبی مثل حمل و نقل، هزینه ی خرید کتاب، استفاده از اینترنت و … را نیز پوشش می دهد. 

کمک هزینه های مقطع دکتری دانشگاه بایروت

 12 سازمان مختلف در آلمان برای تامین بورسیه برای داوطلبان دوره دکتری در دانشگاه های آلمان شامل دانشگاه بایروت فعالیت می کنند. این بورسیه ها شامل کمک هزینه های تحصیلی، کمک هزینه حمل و نقل و… می شوند. مبلغ این کمک هزینه ها حدود 3000  € (یورو) است، همچنین 460 € (یورو) برای تحقیقات دانشجویان LLM و 920 € (یورو) برای تحقیقات دانشجویان دوره دکتری در نظر گرفته شده است.

برای تامین هزینه ها در کشور آلمان کمک هزینه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آن ها DAAD است. استفاده از DAAD یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اخذ بورسیه است. DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. این سازمان بیش از 80 کمک هزینه برای تحصیل در حوزه اقتصاد دارد.

خوابگاه دانشگاه بایروت برای تحصیل در آلمان

مهمترین سازمان تامین کننده اقامتگاه ها برای دانشجویان دانشگاه بایروت سازمان SWO دانشگاه است. اقامتگاه های SWO که هزینه اجاره ی خوابگاه های عمومی SWO برابر 220 € (یورو) در ماه و مبلغ بیعانه از 160 تا 350 € (یورو) است. اتاق های یک و چند خوابه با سالن عمومی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک و امکانات کامل را داراست. آپارتمان های Alfred Delp که این آپارتمان های شخصی با امکانات کامل، هزینه ی هر ماه اجاره ی این آپارتمان ها معادل 250 € (یورو) و مبلغ بیعانه 480 € (یورو) است.

اقامتگاه های دیگری نیز وجود دارند، اتاق های 1 و 2 نفره به همراه امکانات کامل که اجاره ی هر ماه اتاق های 1 نفره به طور متوسط 295 تا 350 € (یورو) و هزینه بیعانه 600 تا 800 € (یورو) است. اتاق های 2 نفره 250 تا 350 € (یورو) اجاره هر ماه و مبلغ 1500 € (یورو) به عنوان بیعانه است. هزینه اجاره آپارتمان های شخصی با سرویس بهداشتی مشترک نیز به طور میانگین بین 150 تا 250 € (یورو) در ماه است.

تحصیل در آلمان و وضعیت ویزای همراه

برخی از افرادی که مشغول به تحصیل در آلمان هستند تمایل دارند تا اعضای خانواده خود را نیز به این کشور آورده و در کنار آنها زندگی کنند. این افراد می توانند طبق قانون الحاق خانواده تقاضای پیوستن اعضای خانواده خود را بدهند تا آنها نیز به آلمان بیایند. اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال بوده و شامل پدر، مادر و یا سایر اعضای خانواده نمی گردد. در برخی کشورها امکان ورود همزمان شخص اصلی و همراه وجود دارد اما آلمان این شرایط را نداشته و ابتدا باید شخص اصلی به این کشور وارد شود و بعد از حدود 2 تا 3 ماه درخواست الحاق را ارسال کند. البته خود ویزای همراه نیز الزاماتی دارد که شخص همراه باید برای دریافت ویزا آنها را رعایت نموده و مدارک آن را تهیه نماید. به عنوان مثال شخص باید نشان دهد که هزینه زندگی برای یک سال به عنوان همراه را در حساب خود دارد و مشکل مالی برای این کار وجود ندارد.

شایان ذکر است برای درخواست این ویزای همراه تحصیلی آلمان بایستی الزاماتی رعایت شود، که به شرح ذیل می باشد:

 • دانشجویان بایستی اثبات نمایند که منابع مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و هر یک از همراهان خود را دارند.
 • بایستی محلی که برای زندگی در نظر گرفته شده است که دارای فضای کافی برای همه افراد خانواده باشد.
 • قبل از درخواست برای ویزای تحصیلی ازدواج کرده باشید.
 • افرادی که قصد دارند برای همراهان خود درخواست ویزای الحاق به خانواده نمایند بایستی حداقل 18 سال سن داشته باشند.بهتر است همراهان حداقل در سطح زبان آلمانی A1 مدرک داشته باشند.

تحصیل در آلمان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

همان طور که مستحضر هستید اقامت تحصیلی به واسطه تحصیل در آلمان یا هر رشته دیگری یک اقامت موقت بوده و تا پایان دوره ی تحصیل معتبر می باشد. این نوع اقامت هیچ اثری برای اقامت دائم آلمان و یا حتی تابعیت آلمان ندارد اما به شخصی که تحصیل خود را در آلمان به پایان برساند این اجازه داده می شود که برای مدت 18 ماه اقامت خود را تمدید نماید و به دنبال کار بگردد. حال این سوال به وجود می آید که آیا افرادی که در رشته مهندسی تحصیل نموده اند می توانند در این مدت شغل مناسبی پیدا کنند؟ باید گفت که فارغ التحصیلان رشته های مهندسی شانس بسیار بالایی برای یافتن کار دارند چون که کشور آلمان در رشته های مهندسی، IT و … با بحران نیروی کار مواجه است و این موضوع باعث می شود تا افراد به راحتی بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند. فارغ التحصیلان رشته ی پزشکی در آلمان نیز با توجه به اینکه جمعیت آلمان رو به پیری است، بازار کار بسیار خوبی دارند.


برچسب ها: #تحصیل در آلمان

مطالب مرتبط

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

هشت قدم تا تحصیل در آلمان
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟

راه های مختلفی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد. بهترین راه برای شما این است که در اولین مرحله، رشته ایی که می خواهید و منطقه ایی که ترجیح می دهید در آن زندگی کنید را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز و آخرین زمان برای اخذ پذیرش برای هر دانشگاه با ...