تماس سریع

دوره زبان انگلیسی در سوئد

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در سوئد
دوره زبان انگلیسی در سوئد دوره زبان انگلیسی در سوئد

داشتن مدرک زبان یکی از مهم ترین مدارکی است که برای تحصیل در هر جای دنیا و بدون شک سوئد، به آن احتیاج دارید. سوئد کشوری در حوزه اسکاندیناوی، محیطی سرد اما کشوری فوق العاده برای شروع دوباره زندگی و تحصیل. اگر این کشور انتخاب شما برای تحصیل است و مدرک زبان ندارید، می توانید برای تحصیل در دوره ی زبان انگلیسی در سوئد اقدام کرده و بعد از گذراندن دوره وارد دانشگاه شوید. در این مقاله صفر تا صد اخذ ویزای دوره ی زبان انگلیسی در سوئد برای ایرانیان را بررسی می کنیم.

افراد واجد شرایط اخذ ویزای دوره ی زبان انگلیسی در سوئد

ویزای دوره ی زبان انگلیسی به صورت مستقیم برای ایرانیان صادر نمی شود، این ویزا برای افرادی است که مدرک زبان انگلیسی دارند، اما نمره ی آن برای پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظرشان کافی نیست، این افراد می توانند در دوره های زبان که قبل از شروع ترم دانشگاه برگزار می شوند، شرکت کنند. طول این دوره سه تا شش ماه است.

هزینه ی تحصیل در دوره زبان انگلیسی در سوئد

همانطور که گفتیم این دوره ها برای افرادی است که می خواهند در سوئد تحصیل کنند، بنابراین این دوره برای دانشجویان برگزار می شود و شما باید از دانشگاه پذیرش گرفته باشید تا بتوانید در این دوره ها شرکت کنید. هزینه ی تحصیل در این دوره ها حدود شش تا هشت هزار یورو است. این نکته را فراموش نکنید که داشتن حداقل آیلتس 5.5 اجباری است.

اعتبار ویزای زبان انگلیسی در سوئد برای ایرانیان

ایرانیان می توانن در دوره ی کوتاه مدت 3 تا 6 ماهه، قبل از ورود به دانشگاه ثبت نام کنند و ویزای دوره ی یکساله به ایرانیان داده نمی شود. بنابراین اعتبار ویزا براساس دوره ی زبان سه تا شش ماه است.

اسامی کالج ها و دانشگاه های برگزار کننده ی دوره زبان در سوئد

 • کارولینسکا
 • لوند
 • اوپسالا
 • استکهلم
 • گوتنبرگ
 • دانشکده علوم گوتنبرگ
 • موسسه فناوری سلطنتی
 • دانشگاه تکنولوژی چالمرز
 • دانشگاه علوم کشاورزی سوئد
 • اموری

هزینه ی زندگی دانشجویی در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر برابری حقوق و خدمات است و شما از حقوقی مشابه با سوئدی ها بهره مند خواهید شد. در اینجا هزینه ی زندگی در سوئد را برای شما آورده ایم.

هزینه زندگی درسوئد
عنوان هزینه
(یورو)
عنوان هزینه
(یورو)
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر
1,230 یک وعده غذا در رستوران 12
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1,980 سه وعده غذا دونفره در رستوران 76.26
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 850 یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.14
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 1,250 اینترنت پرسرعت ماهانه 26.3
یک کیلو گرم برنج 1.15 یک ماه باشگاه ورزشی 39.96
بلیط یک طرفه مترو 3.8 بلیط ماهانه مترو 88.65

شرایط کار در سوئد با ویزای دوره زبان

با داشتن ویزای دوره ی زبان انگلیسی در سوئد، شما اجازه کار نخواهید داشت، اما زمانی که ویزای شما به ویزای تحصیلی تغییر کند، اجازه ی کار در سوئد را خواهید داشت.

ویزای همراه برای تحصیل در سوئد

یکی از بهترین ویژگی های ویزای تحصیل دوره زبان در سوئد، این است که همسر و فرزندان شما می توانند با شما به سوئد بیایند. همسر شما در سوئد اجازه ی کار خواهد داشت و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه عبارتند از:

 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه سند ازدواج
 • ارائه مدارک شناسایی فرزند
 • روشن نمودن شرایط اقامتی نفر اصلی در سوئد
 • ارائه 3 قطعه عکس ویزایی

اقامت دائم در سوئد

شما با داشتن ویزای دوره ی زبان انگلیسی در سوئد، نمی توانید اقامت دائم سوئد را اخذ کنید و اخذ اقامت شما بسته به تحصیلات شما در دانشگاه است، بعد از آن و با داشتن سابقه ی کار می توانید برای اخذ اقامت دائم سوئد اقدام کنید.


مطالب مرتبط

محل اقامت در سوئد
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

محل اقامت در سوئد

به عنوان یک دانشجوی خارجی که در سوئد به دنبال خانه می گردد اولین جایی که تماس میگیرید باید دانشگاهتان باشد. اغلب دانشگاه ها سرویس های اقامتی برای دانشجویان خارجی ارائه میدهند، که شامل فراهم کردن محل سکونت قطعی یا توصیه هایی در مورد یافتن اتاقی برای خودتان ...

لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید

انتظار سرانجام به سررسید. اکنون شما رسماً دارای جایگاهی را در یک دانشگاه سوئد به دست آورده اید. زمان هیجان زده بودن است! در کمتر از چندماه به سوئد خواهیدآمد. در اینجا لیستی از لوازم مورد نیاز که باید آماده کنید را ارائه کرده ایم. ...

چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم

در این مقاله مراحل روند درخواست برای دوره ی لیسانس و ارشد را در دانشگاه های سوئد را برای شما آورده ایم. ...