تماس سریع

کیفیت زندگی در برلین در مقیاس جهانی

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مهاجرت به آلمان
تحصیل در آلمان
زندگی در آلمان
کیفیت زندگی در برلین در مقیاس جهانی کیفیت زندگی در برلین در مقیاس جهانی

شاخصه های کیفیت زندگی در برلین

کیفیت زندگی در شهرهای مختلف با توجه به شرایط آن شهر متفاوت است. آیتم هایی مثل هزینه ها، آلودگی هوا، خدمات درمانی، امنیت و ... در این روند تاثیرگذار هستند. حال با توجه به نسبت شاخص ماکزیمم (240) برخی از آیتم ها را در برلین بررسی می کنیم.

شهر برلین از نظر آب و هوا در جایگاه بالایی قرار دارد و شاخص آن 35/83 می باشد. همچنین روزهای کمی این شهر دچار آلودگی هوا میشود و اغلب روزهای سال آلاینده ها به میزان کم و قابل چشم پوشی هستند. شاخص آلودگی هوا در برلین 45/39 می باشد.

طبق محاسبات هزینه های زندگی در این شهر با شاخص 65/69 در رنج متوسط قرار دارد. همچنین شاخص قدرت خرید بالاست یعنی هزینه های زندگی مردم برلین با درآمد ماهانه ی آن ها تقریبا تناسب دارد. 

ترافیک، یکی از معضلات شهرهای بزرگ و پرجمعیت است که برلین تنها با شاخص 18/34 در این رده بندی قرار گرفته است. مراقبت های پزشکی و خدمات درمانی برلین با شاخص 77/69 بالا هستند. 

امنیت در برلین با شاخص 92/58 بالاست و به طور کلی میتوان گفت شاخص کلی کیفیت زندگی در برلین از ماکزیمم (240)، 78/165 می باشد.


مطالب مرتبط

آلمان در یک نگاه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

آلمان در یک نگاه

به عنوان یک عضو از سازمان ملل، کشور آلمان متعهد شده است که از صلح جهانی حراست کند، برقوانین بین المللی پایبند باشد، از حقوق انسان ها در سراسر جهان محافطت کند و با تمام کشورها طبق قوانین سازمان ملل،همکاری داشته باشد. ...

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

هشت قدم تا تحصیل در آلمان
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...