مشاوره رایگان 02145328

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در فرانسه
ویزای سرمایه گذاری فرانسه ویزای سرمایه گذاری فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه به دلایل زیر میان سرمایه‌گذاران محبوب است:

اقتصاد پویا و غنی از فرصت

اقتصاد فرانسه بزرگ است. این کشور دومین صادرکننده بزرگ محصولات و خدمات کشاورزی در سراسر جهان، یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران جهان در تحقیق و توسعه و یک رهبر جهانی در ارتباطات راه دور است.

نرخ تورم

از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار برای زندگی و سرمایه‌گذاری در یک کشور نرخ تورم است. در کشور فرانسه نرخ تورم به کمتر از 2 درصد در سال‌های گذشته رسیده. این موضوع در قدرت خرید مصرف‌کننده و بسیاری دیگر از موارد موثر در کارآفرینی تأثیرگذار است.

فناوری و نوآوری

فناوری نقش مهمی در اقتصاد فرانسه ایفا می‌کند و دولت این کشور سرمایه‌گذاری زیادی در تحقیق و توسعه انجام می‌دهد و پایه‌ای مطلوب برای نوآوری ایجاد کرده است.

فرانسه کشوری پیشرفته و صنعتی، دومین اقتصاد بزرگ اروپا و ششمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. محیط مناسب کسب‌وکار، بازار مالی پیچیده و نیروی کار با تحصیلات عالی، این کشور را به مکانی جذاب برای انجام تجارت و مهاجرت از طریق کارآفرینی در خارج تبدیل کرده است. کارآفرینی در فرانسه یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور و کسب اقامت دائم آن است.

هزینه ویزای سرمایه‌گذاری یا ویزای تلنت فرانسه که یکی از انواع ویزای بلندمدت این کشور است، 99 یورو است. سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به فرانسه است. سرمایه‌گذاری در طرح‌های اقتصادی یکی از راه‌های کسب اقامت فرانسه و درنتیجه تابعیت و شهروندی این کشور است.


روش‌های مختلف دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، روش‌های متعددی وجود دارد. دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه از طریق استارت آپ، کارآفرینی فدرال، ثبت شرکت و خوداشتغالی در فرانسه امکان‌پذیر است. در جدول زیر به بررسی شرایط هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

روش‌های مختلف دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری فرانسه
انواع سرمایه‌گذاری در فرانسه شرایط سرمایه‌گذاری
سرمایه‌گذاری از طریق استارت آپ داشتن طرح خلاقانه، نوآورانه و جدید داشتن منابع مالی کافی تائید طرح توسط نهاد دولتی فرانسه
سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی داشتن یک پروژه و طرح کارآفرینی مقرون‌به‌صرفه داشتن توان مالی کافی
سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت داشتن یک شرکت یا درصد بالایی از سهام آن شرکت داشتن سابقه کاری مرتبط و اشتغال در زمینهٔ مرتبط
سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی داشتن حداقل 300000 یورو سرمایه داشتن سوابق تحصیلی و کاری مرتبط داشتن توان مالی کافی برای کسب‌وکار
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک خرید ملک به ارزش بیش از 350 هزار یورو
سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه سرمایه 100 هزار یورو‌ به بالا
سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی سرمایه‌گذاری حداقل 300هزار یورو در فرانسه

ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق استارت ‌آپ

ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق استارت آپ مخصوص افرادی که است که یک پروژه استارت آپ داشته و توانسته‌اند برای پروژه خود یک شتاب‌دهنده یا یک شریک سرمایه‌گذار در فرانسه پیدا کنند. این افراد می‌توانند ویزای سرمایه‌گذاری یا ویزای نوآورانه را با اعتبار چندساله دریافت کنند. برای این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • ارائه یک پروژه نوآورانه و خلاق که قصد دارند در فرانسه آن را توسعه دهند.
 • تائید اعتبار پروژه توسط یک‌نهاد مرتبط
 • داشتن اعتبار و منابع مالی کافی سالانه در حدود 19747 یورو

میزان اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه برای استارت آپ بستگی به نوع پروژه و ماهیت آن دارد.

 ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق کارآفرینی

اگر می‌خواهید یک فعالیت تجاری، صنعتی یا کشاورزی در فرانسه ایجاد کرده یا در آن مشارکت کنید یا در یک حرفه آزاد در فرانسه کار کنید، برای شما ویزای طولانی‌مدت، معادل مجوز اقامت (VLS/TS) با عبارت «کارآفرین/حرفه آزاد» صادر می‌شود. متقاضی برای کارآفرینی در فرانسه باید یک طرح اقتصادی مقرون‌به‌صرفه داشته باشد. همپنین باید مدارکی را ارائه کند که ثابت می‌کند توانایی اجرای طرح اقتصادی را دارد.

داشتن تحصیلات مرتبط، سابقه کاری و گواهی اشتغال ازجمله این مدارک است. افرادی که قصد دارند ویزای سرمایه گذاری فرانسه جهت کارآفرینی را اخذ کنند باید خلاصه‌ای از طرح اقتصادی خود به همراه بودجه تخمینی چندساله ارائه کنند. ویزای کارآفرینی یک سال اعتبار داشته و قابل تمدید است.

ویزای کارآفرینی فرانسه به مدت یک سال معتبر است، مشروط بر اینکه در پانزده روز پس از ورود خود به فرانسه برای تأیید اعتبار ویزای خود اقدام کنید. به‌محض ورود، باید تمام‌ کارهایی را که به شما امکان می‌دهد فعالیت حرفه‌ای خود را در فرانسه دنبال کنید، انجام دهید.


ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق ثبت شرکت در فرانسه است. ثبت شرکت در فرانسه شرایطی دارد ازجمله:

 • سرمایه‌گذاری حداقل 300 هزار یورو در شرکت موردنظر
 • سرمایه‌گذاری در شرکتی که حداقل 30 درصد سهام شرکت متعلق به سرمایه‌گذار است.
 • دارای حداقل 10 درصد سهام شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌شود.
 • شغل ایجادشده حداقل برای 4 سال باید باپرجا بماند
 • به‌کارگیری نیروی کار فرانسوی

ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور فرانسه است. افرادی که قصد دارند درزمینه های صنعتی، تجاری و کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند و یا در یک حرفه آزاد در فرانسه مشغول به کار شوند می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. برای این افراد ویزای بلندمدت و اجازه اقامت طولانی در فرانسه داده می‌شود.

متقاضی بعد از ورود به فرانسه باید اعتبار ویزای خود را تائید کرده و بعد از مدت کوتاهی کار خود را در فرانسه آغاز کند. اگر متقاضی قصد دارد یک کسب‌وکار جدید در فرانسه را شروع کند باید قابلیت‌های اقتصادی پروژه خود را نشان دهد.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق خرید ملک

مهاجران از سراسر دنیا، شهرهای فرانسه را برای زندگی، کار و تحصیل انتخاب می‌کنند. خرید خانه، درواقع سرمایه گذاری در فرانسه به‌حساب می‌آید. سرمایه‌گذاری با خرید ملک در فرانسه، راهی برای رسیدن به اقامت این کشور است. برای اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک دو روش وجود دارد: سرمایه گذاری در ملک یا اثبات برخورداری از تمکن مالی کافی.

راه اول؛ خرید ملک به ارزش بیش از 350 هزار یورو است که شما را به اقامت دائم می‌رساند و امکان برخورداری از مزایای شهروندی فرانسه را نیز به همراه دارد. در روش اول، محدودیتی در درآمدزایی داخل این کشور وجود ندارد.

راه دوم؛ اثبات برخورداری از درآمد و سرمایه کافی در ایران در کنار خرید یا اجاره ملک به هر قیمت است. در این روش ارزش ملک به هر مقداری می‌تواند باشد (حتی خیلی کمتر از 350 هزار یورو)، فرد طی این اقامت اجازه درآمدزایی در خاک فرانسه را نخواهد داشت.

روش دوم مناسب افرادی است که در ایران درآمدزایی کافی را دارند و بدون خروج سرمایه از کشور، قصد گرفتن اقامت فرانسه را دارند.

ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه از طریق اوراق قرضه

سرمایه‌گذاری از طریق خریدن اوراق قرضه یکی از پرهزینه‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه به شمار می‌رود؛ زیرا لازم است که افراد متقاضی مبلغی بالغ‌بر 10 میلیون دلار داشته باشند تا بتوانند برای خریدن اوراق قرضه اقدام کنند. 

در فرانسه با هزینه‌های 100 هزار یورو‌ به بالا، امکان سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه وجود دارد اما سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه منجر به اقامت نمی‌شود.

مزایای ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه از طریق اوراق قرضه

البته این روش می‌تواند مزیت‌هایی هم به دنبال داشته باشد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • در این روش نیازی نیست که افراد سرمایه‌گذار در فرانسه اقامت داشته باشند.
 • سرمایه‌گذار هم‌چنین نیازی به سابقه اقامت در این کشور را نخواهد نداشت.
 • دولت فرانسه برای سرمایه‌گذاران در این روش، در کمتر از 2 ماه ویزای فرانسه صادر خواهد کرد.
 • در این روش سرمایه‌گذاری، متقاضیان نیازی به مدرک تحصیلی یا مدرک زبان نخواهند داشت.
 • امکان سرمایه‌گذاری هم به‌صورت شخصی و هم به‌صورت مشارکتی وجود دارد.
 • در این روش سرمایه‌گذاری، اگر سرمایه‌گذار بخواهد برای خود و خانواده درخواست اقامت دهد می‌تواند از کلیه حق‌وحقوق شهروندان فرانسه برخوردار شود.


ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه از طریق تمکن مالی

سرمایه‌گذاری از طریق طرح‌های خود حمایتی موجود در کشور فرانسه همان ویزای تمکن مالی است. برای مهاجرت به فرانسه روش‌های گوناگونی وجود دارد، اما مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی و خودحمایتی فرانسه از گزینه‌های خوب اخذ اقامت و تابعیت این کشور است.

برای اقامت در فرانسه از طریق تمکن مالی، لازم است که شما با ارائه مدارک نشان دهید، در ایران تمکن مالی بالایی دارید و ماهانه از پسِ درآمدی که موردنظر دولت این کشور است، برمی‌آیید. متقاضیانی که درخواست اقامت از این روش را در فرانسه دارند، باید توجه داشته باشند که تا زمانی که به اقامت دائم برسند، اجازه کار در فرانسه را ندارید.

اخذ اقامت دائم در فرانسه از طریق تمکن مالی امکان دارد تا 5 سال طول بکشد.

مدارک موردنیاز ویزای سرمایه گذاری فرانسه

برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • داشتن پاسپورت معتبر که در ده سال اخیر صادرشده باشد و حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مدارک مربوط به تابعیت و ازدواج
 • تکمیل فرم مربوط به ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه
 • سه عکس پاسپورتی جدید
 •  گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی داشتن شرکت و یا داشتن حداقل 30 درصد سهام شرکت
 • ارائه تعهدنامه مبنی بر حمایت حداقل 4 ساله از کسب‌وکار ایجادشده و حفظ آن
 • ارائه مدارک مبنی بر سرمایه‌گذاری مستقیم یا تعهد به سرمایه‌گذاری حداقل 300 هزار یورو در فرانسه


مراحل اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه

مراحل اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه درصورتی‌که به‌درستی طی شود چندان پیچیده نیست. به طور خلاصه این مراحل به شرح زیر است:

 1. بعد از آشنایی با انواع سرمایه‌گذاری در فرانسه متقاضی باید طرح موردنظر خود را برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه به سفارت این کشور ارائه کند.
 2. بعدا زاینکه طرح پیشنهادی مورد تائید قرار گرفت، یک نامه پذیرش رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای سرمایه‌گذاری در فرانسه برای متقاضی ارسال می‌شود.
 3. متقاضی باید برای ورود به فرانسه با ویزای سرمایه‌گذاری، اسناد مربوط به صدور ویزا را به سفارت این کشور تحویل دهد و منتظر صدور ویزای سرمایه‌گذاری خود باشد.
 4. بعد از ورود به خاک فرانسه باید ویزای خود را در اداره دولتی فرانسه تائید کند تا مجوز اقامت 4 ساله و کار در این کشور برای متقاضی صادر شود.

صدور ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه حداقل سه ماه زمان می‌برد. درصورتی‌که متقاضی شرایط مربوط به ویزای سرمایه‌گذاری را همچنان حفظ کرده باشد می‌تواند برای تمدید اعتبار ویزای خود اقدام کند. معمولاً بهتر است دو ماه قبل از پایان اعتبار ویزا، برای تمدید آن اقدام کند.

هزینه‌های سفارت و صدور ویزای سرمایه‌ گذاری فرانسه

برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه که یکی از انواع ویزایی‌های بلندمدت این کشور است، باید به مرکز VFS که نماینده سفارت فرانسه در ایران است مراجعه کرد. این مرکز علاوه بر ارائه فرم‌های مربوط به صدور ویزای خدمات دیگری نیز ارائه می‌شود. همه پرداخت ها نقدی و به یورو انجام می‌شود. پرداخت به ریال و دلار پذیرفته نمی‌شود.

مزایا و معایب اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه

سرمایه‌گذاری در هر کشوری ازجمله فرانسه مزایا و معایبی دارد. آشنایی با مزایا و همچنین معایب سرمایه‌گذاری در فرانسه باعث می‌شود با اطمینان خاطر بیشتری به این کار اقدام کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه

 • دریافت ویزای طولانی‌مدت با امکان تمدید اعتبار
 • امکان صدور ویزا برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • حضور در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن
 • حق کار و تحصیل برای سرمایه‌گذار و اعضای خانواده
 • دسترسی رایگان به سیستم آموزشی و درمانی باکیفیت بالا
 • امکان سفر به کشورهای عضو شنگن حداکثر 6 ماه در سال
 • الزامی نبودن مدرک زبان
 • دارا بودن فرانسه از ثبات سیاسی و شرایط اقتصادی مناسب
 • اخذ اقامت دائم یا شهروندی کشور فرانسه بعد از 5 سال

معایب سرمایه‌ گذاری در فرانسه

سرمایه‌گذاری در فرانسه مانند هر کشور دیگری با ریسک‌ها و معایبی روبه‌رو است که ممکن است باعث شکست سرمایه‌گذاری و از بین رفتن سرمایه شود. فسادهای مالی، پول‌شویی و فرار مالیاتی ازجمله خطراتی است که سرمایه‌گذاری در فرانسه ممکن است با آن مواجه شود.

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

محل اقامت در فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...