مشاوره رایگان 02145328

بورسیه امیل بوتمی فرانسه

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در فرانسه
بورسیه امیل بوتمی فرانسه بورسیه امیل بوتمی فرانسه

فرانسه در ارائه ی برنامه های عالی تحصیلات تکمیلی شهرت بسزایی دارد. کسانی که می خواهند برای تحصیلات تکمیلی به اروپا بروند، اغلب برای این کار به فرانسه مراجعه می کنند. دانشجویان بین المللی واقعاً از این کشور لذت می برند و برنامه های تحصیلات تکمیلی که در فرانسه ارائه می شود واقعاً بهترین هستند. همه موسسات فرانسه از نظر تحصیلات، رتبه ی بسیار بالایی دارند و کسانی که در چنین برنامه هایی در این کشور شرکت می کند، بسیار یاد می گیرند و این غالباً به این معنی است که در تلاش های آینده خود به موفقیت دست می یابند. معمولا شروع ترم ها در اکثر موسسات این کشور ماه سپتامبر می باشد، ولی بعضا می توان برای ترم ژانویه نیز پذیرش گرفت، بعضی موسسات همچنین ممکن است در طول سال تحصیلی دانشجویان بین المللی را ثبت نام کنند. اگر متقاضی تمایل دارد که در موسسه ای در فرانسه به ادامه تحصیل بپردازد، باید مدارک لازم را قبل از زمان مشخص شده جهت شروع ترم ارائه دهد و نامه پذیرش نهایی را دریافت نماید و حداقل 4 ماه قبل از تاریخ شروع دوره های مورد نظر درخواست خود را جهت کسب ویزای تحصیلی به سفارت این کشور ارائه دهد. در واقع برای دانشجویان اینترنشنال اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسه رقابتی می شود، اغلب دانشگاه های کشور فرانسه در رشته های دارو، جغرافیا، فارماکولوژی، تاریخ هنر، زبانشناسی، جامعه شناسی، فرهنگ شناسی، فناوری ارتباطات، فناوری اطلاعات، آموزش زبان فرانسوی، مدیریت بازرگانی بین المللی، روابط بین الملل، امور مالی بین المللی، مطالعات ادبی، هنرهای خلاقانه، روانشناسی، اقتصاد بین الملل و سیاست بین الملل دانشجوی بین المللی می پذیرند.

بورسیه های تحصیلی فرانسه، شرایط مناسب تحصیل رایگان در فرانسه، حضور دانشگاه های برتر فرانسه در رتبه‌بندی‌های جهانی و اخذ ویزای فرانسه در کمترین زمان، این کشور را به مقصد محبوبی برای متقاضیان تحصیل تبدیل کرده است. کمک‌های مالی و بورسیه تحصیلی برای دانشجویان اروپایی و غیراروپایی در دسترس است. بورسیه امیل بوتمی فرانسه (Emile Boutmy) برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در فرانسه است. این بورسیه به دانشجویان خارجی غیر از سوئیس، نروژ، کبک یا اتحادیه اروپا که خانواده آن‌ها مالیاتی را در اتحادیه اروپا ثبت نمی‌کنند، تعلق می‌گیرد.

بورسیه امیل بوتمی فرانسه به چه افرادی تعلق می گیرد؟

 موسسه مهاجرتی با سابقه درخشانی که در پرونده‌های موفق تحصیل در فرانسه دارد، در تمام مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسوی، دریافت ویزا جهت مهاجرت به فرانسه و استقبال از شما در کشور فرانسه همراه و مشاورتان خواهد بود.

کشور فرانسه فرصت‌های طلایی بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. برخورداری از سیستم آموزشی بسیار عالی و همچنین امکانات رفاهی و خدماتی فوق‌العاده‌ای که دولت فرانسه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، این کشور را به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در اروپا و حتی جهان تبدیل کرده است. از این رو، دانشجویان بین‌المللی زیادی علاقه‌مند تحصیل در دانشگاه‌های برتر فرانسه هستند.

دانشگاه ساینس پو فرانسه در سال 1871 بورسیه تحصیلی امیل بوتمی (Emile Boutmy) را ایجاد کرد تا از بهترین دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا استقبال کند. بورس تحصیلی برتر Emile Boutmy به نام بنیان‌گذار دانشگاه Science Po (1872) نام‌گذاری شده است. سالانه بیش از 300 دانشجو این بورسیه معتبر را دریافت می‌کنند.

 بورسیه تحصیلی امیل بوتمی به دانشجویان برتری اعطا می‌شود که مشخصات آن‌ها با اولویت‌های پذیرش Sciences Po و الزامات دوره فردی مطابقت دارد. دانشگاه ساینس پو فرانسه یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان در فرانسه است.

بورسیه تحصیلی امیل بوتمی در موسسه ساینس پو فرانسه موارد زیر را پوشش می‌دهد:

 • پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به میزان 12200 یورو به‌صورت سالیانه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
 • پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی از 3600 یورو تا 13 هزار یورو به‌صورت سالیانه به دانشجویان مقطع کارشناسی

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

برای دریافت بورسیه تحصیلی امیل بوتمی:

 • متقاضیان باید اهل یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشند که در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد پذیرفته‌شده‌اند.
 • بورس تحصیلی Emile Boutmy را نمی‌توان با کمک‌های تحصیلی دیگر مانند بورس تحصیلی ایفل، بورس تحصیلی AEFE یا BGF ترکیب کرد.
 • این بورس تحصیلی به‌طور خودکار اعطا نمی‌شود. متقاضیان باید مستقیماً از طریق فرم درخواست آنلاین برای دریافت این بورسیه اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی Emile Boutmy به دانشجویانی اهدا می‌شود که رزومه تحصیلی آن‌ها با اولویت‌های پذیرش دانشگاه Science Po و الزامات هر دوره مطابقت دارد.

اگر دریافت‌کنندگان بورس تحصیلی امیل بوتمی نتوانند با موفقیت سال تحصیلی خود را به پایان برسانند، بورس تحصیلی آن‌ها از بین می‌رود. همچنین اگر برای دریافت بورسیه تحصیلی امیل بوتمی انتخاب شده باشید اما تصمیم بگیرید که پذیرش خود را به تعویق بیندازید، بورس تحصیلی شما از بین می‌رود.

دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

دانشجویان واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی امیل بوتمی کسانی هستند که از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در برنامه‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد پذیرفته‌شده‌اند و برای اولین بار متقاضی این بورسیه هستند.

متقاضیانی که واجد شرایط نیستند:

 • متقاضیان اهل سوئیس و نروژ، زیرا ممکن است مستحق دریافت بورسیه تحصیلی CROUS باشند.
 • متقاضیانی که تابعیت دوگانه دارند، ازجمله از کشورهای اتحادیه اروپا؛
 • متقاضیان اهل کبک (ازآنجایی‌که ممکن است از بورسیه‌های دیگری مانند متقاضیان اروپایی استفاده کنند)؛
 • دانشجویان مقطع دکترا؛
 • متقاضیان MPA، زیرا ممکن است برای بورسیه MPA درخواست دهند.
 • متقاضیان کارشناسی ارشد در عمل توسعه؛
 • داوطلبان کارشناسی ارشد مقررات مالی و مدیریت ریسک؛


مقاطع تحصیلی بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

همان‌طور که گفته شد، بورسیه تحصیلی امیل بوتمی به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در فرانسه اعطا می‌شود. شرایط هر مقطع جهت دریافت این بورسیه در زیر توضیح داده می‌شود.

مقطع لیسانس بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

بورسیه تحصیلی امیل بوتمی در مقطع کارشناسی می‌تواند چندین شکل مختلف داشته باشد:

 1. کمک‌هزینه تحصیلی 13000 یورو در سال برای سه سال برنامه لیسانس، علاوه بر کمک‌هزینه برای پوشش بخشی از هزینه زندگی 5000 یورو در سال.
 2. کمک‌هزینه تحصیلی 8800 یورو در سال برای سه سال دوره کارشناسی.
 3. کمک‌هزینه تحصیلی 6000 یورو در سال برای سه سال برنامه کارشناسی.
 4. کمک‌هزینه تحصیلی 3600 یورو در سال برای سه سال برنامه کارشناسی.

مقطع فوق‌لیسانس بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

برای تحصیل در برنامه کارشناسی ارشد، بورسیه تحصیلی Emile Boutm ، کمک‌هزینه‌ای 12200 یورو در سال برای پوشش هزینه‌های تحصیل در دو سال کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

برای درخواست بورسیه تحصیلی امیل بوتمی، باید به‌صورت آنلاین درخواست دهید. شما همچنین باید مدارکی دال بر درآمد و مدارکی که وضعیت خانواده شما را توضیح می‌دهد ارائه دهید. (به‌عنوان‌مثال اظهارنامه مالیات بر درآمد برای هر دو والدین، فیش حقوقی، گواهی طلاق، مزایای بیکاری، اسناد مربوط به نفقه، نفقه فرزند یا مستمری بازنشستگی، گواهی فوت…).

همچنین باید ثابت کنید که در دانشگاه پذیرفته‌شده‌اید، در غیر این صورت، چگونه یک‌نهاد دولتی می‌تواند به شما بورسیه بدهد؟ آزمون تافل و آزمون آیلتس ابزاری استاندارد برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی شما هستند. مقامات اعطاکننده بورسیه تحصیلی مربوطه (یا دانشگاه) به یک مدرک کاملاً عینی برای مهارت‌های انگلیسی شما نیاز دارند.

سایر اسناد و مدارک لازم به شرح زیر است:

 • سوابق تحصیلات دانشجو
 • ریزنمرات
 • آزمون مهاجرت زبان تافل 100 یا آیلتس7
 • انگیزه تحصیل در ساینس پو (Sciences Po)
 • توصیه‌نامه از دو استاد
 • داوطلبانی که مدارکشان تائید می‌شود برای مصاحبه دعوت خواهند شد
 • متقاضیان ادامه تحصیل در رشته‌هایی که به زبان فرانسه تدریس می‌شوند، باید حداقل گواهی معادل یک سطح اروپایی B2 یا C1 را در زبان فرانسوی به دست آورند.

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

محل اقامت در فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...