مشاوره رایگان 02145328

شوک فرهنگی در فرانسه

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در فرانسه
شوک فرهنگی در فرانسه شوک فرهنگی در فرانسه

موزه های بسیاری وجود دارند که از تاریخ و هنر مدرن گرفته تا علوم را ارائه می دهند که همیشه می توانید، صرف نظر از اینکه دانشجوی کدام دانشگاه فرانسوی هستید، از آن ها دیدن کنید. بسیاری از این موارد بدون هیچ هزینه ای در دسترس هستند که مطمئناً امتیازی برای یک دانشجوی به حساب می آید. این کشور بیش از 2000 سینما دارد و همچنین اجراهای صحنه ای هم هست که شامل کنسرت ها و نمایش های ویژه دیگری است. حزب های اجتماعی زیادی هم وجود دارند که می توانید به آن ها بپیوندید. همچنین، باشگاه های بسیاری هستند که می توانید در آن ها عضو شوید. دانشگاه های فرانسه بسیاری از امکانات ورزشی مدرن را در دسترس دانشجویان قرار می دهند. در بیشتر موارد، این دسترسی مستلزم پرداخت هزینه کمی هم هست. همان‌طورکه ممکن است در مطالب متعددی خوانده باشید، فرانسه ازجمله کشورهایی است که مهاجرانش را با عجایب زیادی روبه‌رو می‌کند و تنها دلیل این موضوع آن است که فرهنگ این کشور کمی سخت‌گیرانه‌تر از دیگر کشورهاست و مردم فرانسه نیز حساسیت زیادی به آن دارند. بنابراین پیش از رفتن به این کشور، بهتر است با برخی از رسم‌ها و تفاوت‌های فرهنگی این کشور آشنا شوید تا از شوک فرهنگی در فرانسه جلوگیری کنید. در این مطلب، دربارۀ برخی از تفاوت‌های فرهنگی مهم در این کشور مطرح اروپایی صحبت خواهیم کرد.

زمان‌بربودن کارهای اداری

یکی از اولین شوک‌های فرهنگی در فرانسه این است که معمولاً همه‌چیز زمان‌بر است، حتی بیشتر از ایران! به‌عنوان مثال، اگر بخواهید حساب بانکی باز کنید، ابتدا باید وقت بگیرید و سپس مدارکتان را آماده کنید. درادامه، به بانک بروید و بعد از انجام کارهای اداری، چند هفته نیز برای گرفتن کارت بانکی‌تان صبر کنید. البته این مورد فقط یک مثال بود و کارهای دیگری نظیر دریافت مجدد کارت اقامت نیز زمان‌بر خواهد بود.

استفاده از چک

یکی دیگر از عادات عجیبِ اغلب مردم فرانسه این است که برای پرداختی‌هایشان از چک استفاده می‌کنند! منظور ما از چک دقیقاً همان چک‌های کاغذی است که باید از دسته‌چک جدا و امضا شود؛ بنابراین، تعجب نکنید اگر فردی فرانسوی حتی برای خریدش در مغازه‌های خواروبارفروشی، از چک برای تسویه‌حساب استفاده کند.


اعتراض‌کردن

یکی از راه‌های اصلی برای جلوگیری از شوک فرهنگی این است که خودتان نیز بخشی از همان رسومی شوید که ممکن است شما را دچار شوک فرهنگی کند! به‌عنوان مثال، اعتراض‌ها و تظاهرات در فرانسه یکی از راه‌های رایجی است که مردم با آن خواسته‌شان را نشان می‌دهند و این موضوع ممکن است مهاجران را بسیار شگفت‌زده کند.

ساعت بسته‌شدن مغازه‌ها

از دیگر اتفاق‌هایی که ممکن است مهاجران را سردرگم کند، این است که غالباً در شهرهای کوچک فرانسه، بسیاری از مغازه‌ها بین ساعات 12 تا 14 برای ناهار بسته می‌شود. گاهی نیز صاحبان مغازه‌ها حدود ساعات 17 یا 18 دوباره تعطیل می‌کنند. ناگفته نماند تقریباً هیچ مغازه‌ای در روز یکشنبه و گاه در روز دوشنبه باز نیستند.

سیگار‌کشیدن بیشتر مردم

در فرانسه بیشترِ خانم‌ها و آقایان سیگار می‌کشند؛ بنابراین، اگر به بوی سیگار آلرژی دارید، بهتر است فرانسه را اصلاً برای زندگی انتخاب نکنید؛ زیرا برای مردم این کشور اهمیتی ندارد که به بوی سیگار چه حسی دارید!

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

محل اقامت در فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...