مشاوره رایگان 02145328

موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در ایتالیا
موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

پیش از پرداختن به مدارک لازم جهت ویزای کاری ایتالیا مناسب است که ابتدا به بررسی اوضاع کاری در این کشور بپردازیم. ایتالیا به واقع کشوری توسعه یافته است. با نگاهی مختصر به نام برخی از بزرگ ترین صاحبان صنایع در این کشور مانند صنایع خودروسازی، مد و پوشاک، غذا، دارو و غیره می توان به جایگاه این کشور در جهان صنعت پی برد. طبق گزارش آماری که سایت الکترونیکی اتحادیه اروپایی منتشر کرده است، نرخ بیکاری این کشور برای سال 2021 میلادی چیزی بیش از 9% است که عدد جالبی نیست.

در بررسی موضوع موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا ابتدا باید شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا را بدانید. همان طور که مطلع هستید در هر سال افراد زیادی با قصد مهاجرت کاری، در کشورهای مختلف جهان اقامت می نمایند. ایتالیا نیز از جمله کشورهای اروپایی است که مهاجران بسیاری را در خود جای داده و تعداد این مهاجران در هر سال رو به افزایش است. برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در سال 2021، روش های مختلفی وجود دارد. برای مثال یک فرد خارجی که توانسته است از کارفرمای خود در کشور ایتالیا دعوت نامه کاری (job offer) دریافت نماید، به سادگی می تواند به این کشور مهاجرت کاری داشته باشد.

روند اخذ پیشنهاد شغلی در ایتالیا

دریافت دعوتنامه نیز بدین صورت می باشد که ابتدا آگهی استخدام باید به مدت 90 روز در کشور ایتالیا به چاپ برسد. از آنجایی که اولویت استخدام در شرکت های ایتالیایی با شهروندان این کشور است، لذا چنانچه هیچ شهروندی برای استخدام مراجعه نکرد، آگهی مزبور باید مجددا به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا منتشر شود. اگر برای بار دوم نیز هیچ تبعه ایتالیایی حاضر به پذیرفتن نگردید، در این صورت کارفرما این اجازه را دارد که از میان اتباع خارجی اقدام به جذب نیروی کار نماید. البته افرادی که از طریق تحصیل راهی کشور ایتالیا شوند، فرصت بسیار مناسبی در اختیار خواهند داشت تا پس از پایان دوره تحصیل خود، 1 سال در این کشور بمانند و شغل مورد نظر خود را بیابند. این کاریابی محدود به ایتالیا نمی شود و در کل اتحادیه اروپا قابل انجام است.

شرایط کاری در ایتالیا

نرخ بیکاری در ایتالیا در سال 2021 کاهش یافته است و به 9.7% رسیده است هرچند در برخی از شهرهای این کشور، علی الخصوص در نواحی جنوبی، نرخ بیکاری به 28% هم می رسد. البته کسانی که در رشته های مورد نیاز ایتالیا یعنی گرایش های مختلف مهندسی تحصیل کرده باشند و فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های این کشور باشند، شانس خوبی برای پیدا کردن شغل خواهند داشت. منتهی باید توجه داشته باشند فارغ التحصیلان دانشگاه های با رنکینگ بهتر در بازار کار نیز شانس بیشتری خواهند داشت؛ مخصوصا اگر به زبان ایتالیایی مسلط باشند. سطح درآمد مردم ایتالیا نیز نسبتا بالا می باشد؛ برای بررسی دقیق تر این موضوع، جدول ذیل تهیه گردیده است:

سطح درآمد ماهیانه در ایتالیا توضیحات
کم ترین میزان درآمد ماهیانه در ایتالیا 920 یورو
متوسط درآمد ماهیانه در ایتالیا 3650 یورو
بیشترین میزان درآمد ماهیانه در ایتالیا 16300 یورو

فعالیت موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

به طور کلی یافتن شغل ایده آل در کشورهای مختلف خارجی برای فردی که از کشور خود مهاجرت نموده و در یک کشور خارجی سکونت دارد، آسان نیست. چرا که شغل مورد نظر باید کلیه شرایط مناسب زندگی در ایتالیا را دارا باشد تا فرد دچار مشکل نگردد. بنابراین باید از راه های مناسب، قانونی و معتبر برای این منظور اقدام نمود. یکی از روش های بسیار عالی، مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا است. این موسسات فهرستی از انواع فرصت های شغلی را در اختیار داشته و شغل انتخابی را با بررسی شرایط متقاضی به وی معرفی می نمایند.
انواع موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

فعالیت کلیه موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا در دو نوع خصوصی و دولتی بوده و هر یک از آنها نیز به اشکال مختلفی دسته بندی می گردند. موسسات کاریابی که به صورت خصوصی فعالیت می نمایند، به 2 نوع زیر تقسیم شده و به شرح زیر می باشند:

1-سازمان های موقت (Lavori): سازمان های موقت لیستی از مشاغل پاره وقت را در اختیار دارند که شایسته است افراد خارجی با مراجعه به این گونه موسسات کاریابی، ابتدا در مشاغل نیمه وقت مشغول به کار شده و پس از اثبات توانایی ها و مهارت های خود در شغل مورد نظر، به دنبال کار دائمی یا تمام وقت باشند. برخی مشاغل موقت در ایتالیا که می توان از طریق موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا به آنها دست یافت شامل باغبانی، کامپیوتر، امور خانگی، امور صنعتی، منشی گری، مربی مهد کودک و مشاغلی که به آموزش و پرورش کودکان مرتبط است می گردد. فهرست برخی از این گونه سازمان های موقت عبارتند از:

 • Gbjob
 • Synergie
 • Uedior
 • Unimpiego
 •  Risores

2-شرکت های جستجوی اجرایی (Ricersa): دومین نوع از موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا، شرکت های جستجوی اجرایی هستند که فرد خارجی از طریق مراجعه به این شرکت ها نیز می تواند در ایتالیا در پی یافتن شغل مورد نظر خود باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام در موسسات کاریابی ایتالیا

کلیه آژانس ها و موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا برای پذیرش و ثبت نام فرد متقاضی، اسناد و مدارکی را درخواست می نمایند که باید توسط متقاضی تهیه و ارائه گردد. این مدارک شامل موارد زیر می گردد:

 • دارا بودن مجوز اقامت (گواهی اقامت فرد متقاضی می تواند به یکی از 2 صورت اقامت موقت یا اقامت دائم در ایتالیا ارائه گردد)؛
 • ارائه کد مالی یا کد مالیاتی تحت عنوان Codice؛
 • اخذ ویزای کاری ایتالیا و ارائه آن به موسسه کاریابی مد نظر در ایتالیا؛
 • ارائه سوابق شغلی، تجارب کاری و به طور کلی رزومه شغلی متقاضی تحت عنوان CV؛
 • ارائه عکسی که با عکس پاسپورت متقاضی مطابقت داشته و کاملا مشابه باشد؛

یافتن شغل در سایت‌ های کاریابی در ایتالیا

علاوه بر این که از طریق مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا می توان در شغل مورد نظر اشتغال یافت، برای جستجوی کار در ایتالیا از طریق سایت های کاریابی معتبر می توان اقدام نمود. بدین صورت که فرد متقاضی می تواند از طریق اینترنت، سایت های کاریابی معتبر را یافته و به دنبال شغل مورد نظر باشد. آدرس اینترنتی برخی از این سایت ها به قرار زیر است:

 • www.obiettivolavoro.it
 • www.monstar.it
 • www.informagiovani.it
 • www.fionline.it
 • www.alispa.it

از معروف ترین موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا، موسسه informagiovani به آدرس وب سایت www.informagiovani.it به شکل گسترده ای مشغول فعالیت در ایتالیا است. روش فعالیت این موسسه بدین صورت است که اطلاعات کافی و لازم را در خصوص شغل درخواستی متقاضی، در اختیار شخص جویای کار قرار می دهد.

رنکینگ نام سایت
1 Monster Italy
2 Jobs in Milan
3 glassdoor
4 The local
5 in job


مطالب مرتبط

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-27

تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا

اگر دانشجویی اهل ایران هستید، برای تحصیل در ایتالیا، به ویزای ملی سطح D نیاز دارید. این ویزا برای دانشجویانی همچون شماست که می‌خواهند تحصیلات خود را در ایتالیا انجام دهند. اگر قصد تحصیل در ایتالیا دارید، باید اطلاعات لازم را درباره‌ی چگونگی کسب ویزای ملی س ...

تحصیل پزشکی در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-02-25

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل ارزان پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا ...