تماس سریع

دانشگاه Genoa ایتالیا

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در ایتالیا
دانشگاه Genoa ایتالیا دانشگاه Genoa ایتالیا

کشور ایتالیا، کشوری با تاریخ غنی است، اگر می خواهید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، خوب است بدانید که هزینه ی تحصیل در ایتالیا مقرون به صرفه است و می توانید از بورسیه ی تحصیلی Diritto allo Studio Universitario-DSU نیز استفاده کنید. ایتالیا با داشتن رتبه ی دوم در فهرست یونسکو از نظر تعداد آثار باستانی ثبت شده، مقصدی عالی برای مسافرت است و با داشتن ویزای شینگن می توانید به سایر کشورهای حوزه ی شینگن نیز سفر کنید. ایتالیا، جای گرفته در جنوب اروپا و احاطه شده توسط دریای مدیترانه، به مظهر فرهنگ، تفریح، مد و غذای خوب بدل شده است. تاریخ پراعتلا و پرسابقه‌ی این کشور در حوزه‌ی آموزش عالی این مجال را به او داده است که به عرضه‌ی چندین و چند فرصت‌ تحصیل دکتری تخصصی در مؤسسه‌های آموزش عالی‌ای بلندآوازه مفتخر باشد. انشگاه‌های تاریخی: ایتالیا میزمان چندین مؤسسه‌ی آموزش عالی بلندآوازه است، ازجمله دانشگاه بولونیا، که قدیمی‌ترین دانشگاه مغرب‌زمین است که بی‌وقفه و پیوسته به فعالیت خود ادامه داده است.

 • جابجاپذیری دانشجویان و روابط بین‌المللی: دانشگاه‌های ایتالیا متنوع و چند فرهنگی‌اند و از شرکت‌کنندگان قدرتمند برنامه‌ها و اقدامات ابتکاری پژوهشی در پهنه‌ی بین‌الملل هستند، از قبیل گروه کویمبرا (Coimbra)، انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها (IAU)، انجمن دانشگاهی اروپا (EUA)، شبکه‌ی یوترخت (Utrecht) و همچنین همکاری‌های منطقه‌ای.
 • غنای فرهنگی: دست ایتالیا، به‌واسطه‌ی سهم این کشور در معماری، هنر، موسیقی و علم و همچنین به‌واسطه‌ی آثار محققان و کاشفان بلندآوازه‌ی آن همچون لئوناردو داوینچی، گالیله، کریستف کلمب و دیگران، در طول اعصار در شکل دادن به چهره‌ی تمدن غربی در کار بوده است.

دانشگاه جنوا یکی از بزرگترین دانشگاه های ایتالیا است و در سال 1481 میلادی تاسیس شده است، این دانشگاه در زمینه علوم کامپیوتر یکی از برترین دانشگاه های اروپایی است. در رتبه بندی QS برای سال 2021 این دانشگاه در میان دانشگاه های جهان رتبه ی 700-651 را به خود اختصاص داده است.

دانشکده های دانشگاه جنوا ایتالیا

دانشگاه Genoa ایتالیا دارای 5 دانشکده اصلی است که 23 بخش یا دپارتمان را در خود جای داده است. این دانشکده ها در سراسر منطقه لیگوریا در سه نقطه اصلی در ساونا (Savona)، ایمپریا (Imperia) و لا اسپزیا (La Spezia) قرار دارد. این مراکز با منابع مادی خود همراه با مدارس و ادارات، یک مرکز رایانه و اساتید و کادر فنی و اداری خود در راستای پیشرفت جامعه و ارزشهای جامعه مدنی و نیازهای جامعه فعالیت می کند. در لیست زیر نام 5 دانشکده اصلی این دانشگاه ذکر شده است.

 • دانشکده پلی تکنیک دانشگاه جنوا
 • دانشکده علوم انسانی دانشگاه جنوا
 • دانشکده علوم پزشکی و داروسازی دانشگاه جنوا
 • دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه جنوا
 • دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی دانشگاه جنوا

برنامه های تحصیلی دانشگاه Genoa ایتالیا

دانشگاه Genoa ایتالیا برنامه های تحصیلی خود را مطابق با فرایند بولونیا و ارزش دهی و اعتبار یکپارچه در اروپا پیش می برد و برنامه های این دانشگاه به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می گردد. برنامه های کارشناسی در این دانشگاه 3 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 3 تا 4 سال به طول می انجامد. در اینجا برخی از برنامه های تحصیلی دانشگاه جنوا ایتالیا معرفی شده اند.

 • برنامه های کارشناسی: تولید و طراحی دریایی، معماری، اقتصاد تجاری، اقتصاد شرکت های حمل و نقل، علوم گردشگری، خدمات حقوقی تجارت و مدیریت عمومی، خدمات اجتماعی، مهندسی زیست پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی برق، مهندسی الکترونیک و فناوریهای اطلاعات، مهندسی مدیریت، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی دریایی، مهندسی نیروی دریایی، علوم و فنون دریایی، حفاظت از میراث فرهنگی، فلسفه، تاریخ، زبان ها و فرهنگ های مدرن، بیوتکنولوژی، رژیم غذایی، آموزش حرفه ای، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، پرستاری، گفتاردرمانی، ارتوپدی و بینایی، مامایی، علوم حرکتی، ورزش و سلامت، تکنیک توانبخشی روانپزشکی، فیزیو پاتولوژی قلب و گردش خون و تکنیک های پرفیوژن قلبی عروقی، تکنیک های آزمایشگاهی زیست پزشکی، رادیولوژی پزشکی، علوم سیاسی و غیره
 • برنامه های کارشناسی ارشد: معماری، طراحی و برنامه ریزی، طراحی مناطق سبز، اقتصاد و مدیریت، حقوق اجتماعی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی انرژی، مهندسی رباتیک، مهندسی مدیریت، مهندسی کامپیوتر، بیوتکنولوژی پزشکی و دارویی، علوم و فنون ورزشی، علوم پرستاری و مامایی، علوم توانبخشی حرفه های بهداشت، آموزش، برنامه ریزی و تحقیقات آموزشی، روانشناسی، ریاضیات، گردشگری و علوم طبیعی و سیاسی
تحصیل دکتری در دانشگاه جنوا ایتالیا

دوره های دکتری دانشگاه جنوا ایتالیا با دسترسی محدود حداقل 3 سال می باشد. تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه همچنین با بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه صورت می گیرد. در بعضی موارد، برنامه های دکتری برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در خارج از کشور زندگی می کنند اختصاص داده می شوند. دانشگاه جنوا ایتالیا همچنین می تواند برنامه های دکترا در ایتالیا را بطور مستقل یا با همکاری سایر دانشگاه ها ارائه دهد. از جمله برنامه های دکتری در این دانشگاه می توان با رشته های فلسفه، مهندسی زیستی و رباتیک، علوم کامپیوتر و مهندسی سیستم، علوم و فنون دریایی، علم و فناوری مهندسی الکترونیک و ارتباطات از راه دور و علوم طبیعی اشاره کرد. توجه داشته باشید که برای ورود به این مقطع بایستی در آزمون ورود این دانشگاه شرکت کنید و رزومه و انگیزه نامه قوی را ارائه نمایید.

شرایط تحصیل در دانشگاه Genoa ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه Genoa ایتالیا مانند شرایط تحصیل در ایتالیا می باشد و مدارک تحصیلی در مقطع قبلی جهت ورود به مقطع جدید حائز اهمیت می باشد. این دانشگاه در برنامه های کارشناسی برای پذیرش شرایط تحصیلی فرد را در مقطع متوسط و مدرک دیپلم تحصیلات 12 ساله متوسطه را همراه با نمرات دروس اصلی می سنجد. همچنین نمره آزمون ورودی نیز معیار اصلی برای ورود به دانشگاه است. جهت ورود به مقاطع کارشناسی ارشد نیز دانشگاه مدرک تحصیلی کارشناسی معتبر را همراه با ریز نمرات درخواست می کند. برای ورود به مقطع دکتری در ایتالیا نیز مدرک کارشناسی ارشد معتبر و انگیزه نامه همراه با رزومه تحصیلی قوی مورد نیاز است. جهت تحصیل به زبان ایتالیایی نیز داشتن حداقل مدرک سطح B2 مورد نیاز است. این دانشگاه همچنین دارای مرکز زبان ایتالیایی است و به دانشجویان زبان ایتالیایی را با هزینه تقریبا رایگان آموزش می دهد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ایتالیا برای تحصیل با داشتن بورسیه های مختلف و اجازه ی کار حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته مقصدی محبوب در دنیا است. برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان، حداقل سطح مورد پذیرش B2 است و برای رشته های ایتالیایی زبان، داشتن مدرک حداقل B2 ایتالیا است، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به شرح زیر است:

 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • ثبت نام در سایت universitaly.it
 • تکمیل فرم ویزای تحصیلی
 • نامه ی پذیرش از دانشگاه
 • 2 قطعه عکس
 • اصل پاسپورت + فتوکپی صفحه اول
 • اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • مشخص کردن محل اقامت
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی سوء پیشینه
 • کپی بلیط یا رزرو بلیط هواپیما به نام متقاضی
 • بیمه
 • ترجمه ی مدارک به زبان ایتالیایی

مطالب مرتبط

پنج دانشگاه برتر ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

پنج دانشگاه برتر ایتالیا

در مجموع 30 دانشگاه در ایتالیا در رده بندی دانشگاهای جهان قرار دارند که از این تعداد 12 دانشگاه آن در 500رتبه برتر جهان قرار دارند. ...

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-18

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا، ترکیب کاملی از کیفیت بالای زندگی و هزینه‌های ارزان زندگی است.زندگی در ایتالیا، رویایی است که می‌تواند برای همه به تحقق بپیوندد ...