مشاوره رایگان 02145328

موسسه ESPCI پاریس

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در فرانسه
موسسه ESPCI پاریس موسسه ESPCI پاریس

اگر تمام چیزهایی که قبلاً درباره‌ی فرانسه شنیده‌اید، تا به حال برایتان کافی نبوده است، پس اگر بدانید که این کشور دارای یکی از معتبرترین سیستم‌های آموزشی در جهان است، چه می‌کنید؟ چه برای تحصیلات دوره‌ی کارشناسی به فرانسه بیایید و چه برای تحصیلات کارشناسی ارشد و چه برای دوره‌های دیگر، یک سیستم آموزشی شگفت‌انگیز، انتظارتان را می‌کشد. صرف‌نظر از اینکه در کجای فرانسه تحصیل می‌کنید، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی گوناگونی در فرانسه هست که آموزشی در سطح و اندازه‌ی جهانی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. حتماً دلیلی وجود دارد که این همه دانشجو دوست دارند برای تحصیل، به فرانسه بیایند و بدلیل آموزش خوبی که شما در این کشور دریافت می‌کنید، ارزش دارد که کالج‌ها و دانشگاه‌های فرانسه را برای تحصیل بررسی کنید.

به‌عنوان دانشجو در یکی از این موسسات آموزشی در فرانسه، می‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید که تحصیلات خوبی در فرانسه خواهید داشت و از کلی چیزهای دیگر نیز در فرانسه لذت خواهید برد. دانشگاه‌های فرانسه، فرصت حضور در دوره‌های کلاسی گوناگون موسسات آموزشی خود را چه به شکل تمام وقت و چه به شکل نیمه وقت، به دانشجویان‌شان می‌دهند. این دوره‌ها بر حسب دانشگاه و زمان حضور شما متغیر است. با این حال، پیدا کردن دوره‌ای که با برنامه‌های شما سازگار باشد و به شما اجازه دهد تا در زمان مورد نظر خود، به دانشگاه بروید، ساده است. قطعاً دلایل گوناگونی وجود دارد که چرا تحصیل در فرانسه برای دانشجویان سراسر جهان، جذاب است. هزینه‌های پایین آموزشی، احتمال زندگی در کشوری شگفت‌انگیز و مزیت دریافت یک آموزش معتبر و در سطح بالا از اساتید فوق‌العاده خوب، بخشی از این دلایل است، اما می‌توانید مطمئن باشید که امتیازات تحصیل در فرانسه، ورای امتیازات فهرست ‌شده در بالاست. صرف‌نظر از اینکه چه کسی هستید و می‌خواهید چه چیزی یاد بگیرید، حضور در دانشگاه های در فرانسه، یکی از بهترین تصمیماتی است که در کل زندگی‌تان می‌گیرید.

موسسه ی ESPCI یکی از مشهورترین گرند اکول ها در فرانسه است، که محققین و مهندسین در مقاطع تحصیلات تکمیلی در آن مشغول به تحصیل هستند، تا سال 2017 این موسسه به صورت جداگانه در سطح جهانی توسط موسسات QC و THE رتبه بندی میشده است، اما از سال 2018 این موسسه همراه با دانشگاه  Paris Sciences et Lettres رتبه بندی می شود.

برنامه های تحصیلی موسسه ESPCI فرانسه

موسسه ESPCI پاریس جزء یکی از موسسات آموزش عالی معتبر کشور فرانسه محسوب می شود. حیطه تخصصی این دانشگاه در زمینه آموزش علوم پایه مثل رشته های شیمی، فیزیک و زیست شناسی می باشد. به همین دلیل نیز این برنامه های تحصیلی را در قالب و ساختار سه دوره ای شامل ingénieur ESPCI  یا به تعبیری دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به متقاضیان ارائه می کند.

 • دوره ingénieur ESPCI موسسه ESPCI: این برنامه یک برنامه 3 ساله (+1 سال غیراجباری) می باشد که نهایتا به اخذ مدرک شامل ingénieur ESPCI یا همان لیسانس مهندسی منجر می شود. این برنامه تحصیلی در واقع آموزش علمی چند رشته ای را با تمرکز بر روی پژوهش و گرایش به سمت صنعت و تجربه بین المللی ترکیب می کند. اخذ پذیرش از این دوره مشروط به ارائه مدرک تحصیلی و مدرک زبان فرانسه می باشد.
 • دوره فوق لیسانس موسسه ESPCI: در این زمینه بایستی به استحضار علاقه مندان برساند که موسسه مذکور مسئول ارائه 11 برنامه فوق لیسانس با همکاری دیگر موسسات آموزش عالی در منطقه پاریس می باشد. این برنامه ها شامل 5 برنامه فیزیک و علوم مواد، 4 برنامه مربوط به رشته شیمی بعلاوه مهندسی محیط زیست و مهندسی زیست پزشکی می باشد. ضمنا شرط اصلی ورود متقاضیان به این دوره داشتن مدرک لیسانس معتبر است.
 • دوره دکترا موسسه ESPCI: متقاضیان تحصیل دکترا در این موسسه باید بدانند که 11 واحد تحقیقاتی پیشگام در ESPCI Paris از حدود 100 دانشجوی دکترا در کالج ها و دانشگاه های منطقه پاریس میزبانی می کنند. در این دوره تحصیلی دامنه وسیعی از موضوعات تز در 17 لابراتوار فیزیک، شیمی و بیولوژی در ESPCI ParisTech به دانشجویان ارائه می شود.

نحوه اخذ پذیرش از موسسه  ESPCI

درخواست پذیرش در برنامه های Ingénieur ESPCI-Paris، فوق لیسانس و دکتری از طریق آنلاین نیز امکان پذیر بوده و موسسه مذکور با ارائه آدرس ایمیل international-admissions@espcifr پل ارتباطی جهت مکاتبه با این موسسه را فراهم کرده است. دانشجویان از این طریق می توانند فرم درخواست و مدارک لازم را به موسسه مذکور ارسال نمایند. اما قبل از پرداختن به موضوع مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی لازم است بدانید که مهلت درخواست دانشجویان بین المللی تا 15 اکتبر 2021 می باشد. همچنین معیار سنی نیز از جمله شرایط پذیرش این موسسه محسوب می شود. بر این اساس، سن متقاضیان نبایستی بیشتر از 26 سال باشد. با این توضیح، مدارک لازم برای اخذ پذیرش از ESPCI Paris عبارتند از:

 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک دیپلم متوسطه+ریزنمرات مربوطه
 • مدرک مهارت زبان فرانسوی TCF
 • کلیه مدارک شناسائی
 • رزومه یا CV
بورسیه تحصیلی در موسسه ESPCI پاریس

با اینکه هزینه های تحصیل و زندگی در پاریس نسبت به سایر مقاصد و شهرهای غربی مخصوصا در جهان انگلیسی زبان ها بسیار پایین تر است. اما برای حمایت از دانشجویان خارجی در راستای تامین همین هزینه های پایین نیز موسسه ESPCI برنامه های بورس تحصیلی خاصی دارد. بورسیه های تحصیلی این موسسه در ابتدای هر سال تحصیلی به دانشجویان متقاضی ارائه می شود. مبنای اعطای بورس تحصیلی ESPCI Paris صرفا شایستگی تحصیلی متقاضیان می باشد.

انواع بورسیه موسسه ESPCI

این برنامه ها در سال 2020 شامل موارد زیر می باشد:

بورسیه ایفل: این بورسیه یکی از برنامه های اصلی بورسیه تحصیلی فرانسه است که معرف حضور دانشجویان بین المللی از جمله هموطنان ایرانی می باشد. اسپانسر مالی این برنامه نیز وزارت امور خارجه کشور فرانسه است که بورسیه ها را بر طبق معیار شایستگی تحصیلی به متقاضیان ارائه می کند. این بورسیه از 2 تا 4 سال با سقف ماهیانه 1181€ (یورو) به دانشجویان ارائه می شود. درخواست بورس ایفل حتما بایستی از طریق ESPCI ParisTech انجام شود.

 • بورسیه های همکاری: این بورسیه ها در واقع بورسیه های دوجانبه هستند و توسط اداره خدمات همکاری فرهنگی سفارت فرانسه در کشور مبدا اعطاء می شود. این بورسیه ها 1 تا 2 ساله و به مبلغ سالیانه حدود 6000€ (یورو) می باشد.
 • بورسیه های MAJOR: این بورسیه ها توسط آژانس آموزش فرانسه در خارج (AEFE) تامین شده و به مدت 3 تا 4 سال با سقف سالانه 200 تا 615€ (یورو) می باشد.
 • بورسیه های بنیاد ژورژ بسه: این بورسیه ها نیز به مدت 1 تا 2 سال با میزان 6000€ (یورو) به متقاضیان ارائه می شود.
 • بورسیه های ESPCI PARISTECH: این بورسیه توسط بنیاد ESPCI و به متقاضیان به مدت 1 تا 3 سال (بسته به سال ثبت نامی آنها) با میزان 700 تا 850€ (یورو) اعطاء می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

پس از اخذ پذیرش از موسسه فناوری ESPCI فرانسه، نکته مهمی که مطرح می شود اخذ ویزای تحصیلی فرانسه است ، شخص با در دست داشتن پذیرش دانشگاه و جمع آوری مدارک مربوطه می تواند به سفارت فرانسه جهت اخذ ویزا مراجعه نماید:

 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • تکمیل فرم مربوطه
 • نامه ی پذیرش از دانشگاه
 • بیومتریک
 • عکس
 • پاسپورت و شناسنامه
 • مدارک سفر در 10 سال گدشته
 • اثبات ترک فرانسه بعد از فارغ التحصیلی
 • انگیزه نامه و رزومه
 • اثبات تمکن مالی 
 • مدرک زبان
 • مدرک تحصیلی
 • مدارک پزشکی
 • مشخص کردن محل اقامت برای سه ماه اول
 • بیمه
 • سوء پیشینه
 • ترجمه ی کلیه مدارک

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

محل اقامت در فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...