برنامه کلاس های آنلاین

شهر کریستیان ساند نروژ

شهر کریستیان ساند نروژ

در سال 1969، درست از زمانی که نفت در سواحل این کشور کشف شد، نروژی ها از استاندارد زندگی بالایی برخوردار شدند. این کشور دارای جامعه ای با امنیت بالا بوده و میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. بازار کار جذابی دارد و نرخ بیکاری در این کشور تنها 3.6 درصد است. نروژ دارای اقتصادی باز در کنار بسیاری از شرکت های بین المللی و تجارت خارجی گسترده است. همچنین این کشور دارای جامعه ای مرفه است که در آن یک حرفه چالش برانگیز با زندگی خانوادگی و اوقات فراغت کاملاً ترکیب می شود.

شهر کریستیان ساند یا کریستین ساند نروژ (Kristiansand) شهری دانشگاهی است که در آگدر نروژ قرار دارد و پنجمین شهر بزرگ نروژ به‌حساب می‌آید. جمعیت این شهر حدود 112 هزار نفر است و به‌دلیل زیبایی و جاذبه‌های منحصربه‌فردش شهری گردشگری به‌شمار می‌رود؛ به‌ویژه در تابستان‌ها که مقصد بسیاری از گردشگران است. علاوه‌براین، وجود دانشگاه آگدر و کالج دانشگاهی نوراف و چندین مؤسسۀ آموزش عالی دیگر کریستیان ساند را به یکی از شهرهای دانشگاهی نروژ تبدیل کرده است. در این مقاله برای علاقه‌مندان به زندگی و تحصیل در نروژ، دربارۀ شهر کریستیان ساند بیشتر صحبت خواهیم کرد.


وضعیت آب‌وهوایی شهر کریستیان ساند نروژ

آب‌وهوای شهر کریستیان ساند نروژ در تابستان‌ها نسبتاً گرم و نیمه‌ابری و در زمستان‌ها بسیار سرد و بارانی و همواره ابری و همراه با وزش باد است. در طول سال، میانگین دمای هوای این شهر از 3-  تا 20 درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و به‌ندرت به کمتر از12- یا بیشتر از 24 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. بهترین زمان برای سفر به کریستیان ساند و انجام فعالیت‌های مخصوص هوای گرم از اواخر ژوئن تا اواسط اوت است. کریستیان ساند تابستان‌های نسبتاً کوتاه و زمستان‌های طولانی دارد. فصل گرم این شهر 3 ماه، یعنی از 6ژوئن تا 8سپتامبر، طول می‌کشد و میانگین دما در این دوره بیش از 17 درجۀ سانتی‌گراد است. فصل سرد سال نیز 4.2 ماه، یعنی از 20نوامبر تا 25مارس است و میانگین دما در این بازۀ زمانی به کمتر از 6 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد.

کیفیت زندگی در شهر کریستیان ساند

شهر کریستیان ساند نروژ شهری زیبا و پر از امکانات مناسب برای زندگی شهری است و به‌طورکلی، کیفیت زندگی در این شهر بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود. درادامه، سطح کیفیت زندگی در شاخص‌های مختلف را می‌خوانید. این داده‌ها از وبگاه استخراج شده است.

  • شاخص قدرت خرید: متوسط
  • شاخص امنیت: متوسط
  • شاخص خدمات بهداشتی: بالا
  • شاخص اقلیمی: بالا
  • شاخص هزینه‌های زندگی: بالا
  • شاخص نسبت قیمت ملک به درآمد: پایین
  • شاخص زمان ترافیک: متوسط
  • شاخص آلودگی هوا: بسیار پایین

دانشگاه‌های شهر کریستیان ساند نروژ

کریستیان ساند در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی نروژ جای دارد. دانشگاه آگدر دانشگاه اصلی شهر کریستیان ساند نروژ است و علاوه‌برآن، کالج دانشگاهی نوراف (Noroff University College) و چندین مؤسسۀ آموزش عالی دیگر نیز در این شهر قرار گرفته‌اند.

دانشگاه آگدر نروژ

دانشگاه آگدر نروژ (University of Agder) دانشگاهی دولتی است که در شهرهای کریستیان ساند و گریمستاد نروژ قرار دارد. درحال‌حاضر، دانشگاه آگدر نروژ میزبان بیش از سیزده‌هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری است. این دانشگاه شش دانشکده دارد که عبارت‌اند از: دانشکدۀ سلامت و علوم ورزشی، دانشکدۀ علوم انسانی و آموزش، دانشکدۀ هنرهای زیبا، دانشکدۀ علوم اجتماعی، دانشکدۀ مهندسی و علوم و دانشکدۀ کسب‌وکار و حقوق.

کالج دانشگاهی نوراف

کالج دانشگاهی یا مدرسۀ تکنولوژی و رسانه‌های دیجیتال نوراف (Noroff School of Technology and Digital Media) دانشگاهی خصوصی است که سال 2012 در شهر کریستیان ساند نروژ تأسیس شد. این کالج دو دورۀ تخصصی در زمینۀ رسانه‌های تعاملی (بازی و انیمیشن) و علوم دادۀ کاربردی ارائه می‌کند و علاوه‌بر پردیس کریستیان ساند، ساختمان‌ها و امکاناتی در شهرهای اسلو و برگن و استاوانگر دارد.


هزینه زندگی در شهر کریستیان ساند نروژ

هزینه‌های زندگی بسته به سبک زندگی هر فرد متغیر است. روی‌هم‌رفته، هزینه زندگی در شهر کریستیان ساند ارزان نیست؛ اما درمقایسه‌با اسلو، پایتخت نروژ، کمی کمتر ارزیابی می‌شود. درادامه، جزئیات میانگین هزینه‌های اصلی زندگی در شهر کریستیان ساند را شرح داده‌ایم. این اطلاعات از جدیدترین داده‌های وبسایت Numbeo استخراج و تمام مبالغ به کرون نروژ محاسبه شده‌ است.

هزینۀ موادغذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و موادغذایی از هزینه‌های بسیار مهم زندگی است. به‌طورکلی، می‌توان گفت هزینۀ خرید موادغذایی در شهر کریستیان ساند از دیگر شهرهای نروژ بیشتر است. در این شهر، برای خرید غذا از رستورانی ارزان‌قیمت 150 کرون و از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت 850 کرون برای سه کورس غذای دو نفر باید پرداخت کرد. 

هزینۀ حمل‌و‌‌نقل

هزینۀ حمل‌و‌نقل نیز یکی دیگر از هزینه‌های مهم است. در شهر کریستیان ساند، قیمت بلیت یک‌طرفه و یک‌ماهۀ حمل‌و‌نقل داخلی به‌ترتیب 32.50 و 770 کرون است. افزون‌براین، مبلغ ورودی تاکسی 130 کرون و کرایه 17 کرون به‌ازای هر کیلومتر و هزینۀ هر ساعت انتظار تاکسی 425 کرون برآورد می‌شود. ناگفته نماند برای خرید هر لیتر بنزین در کریستیان ساند 15.86 کرون باید پرداخت کرد.

هزینۀ مسکن

هزینۀ مسکن مهم‌ترین هزینۀ زندگی به‌حساب می‌آید و بسته به محل زندگی و متراژ خانه متغیر است. درمجموع، هزینۀ اجارۀ مسکن در شهر کریستیان ساند در‌مقایسه‌با اسلو بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. برای مثال، اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 7،812.50 کرون و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر 6،333.33 کرون در ماه است. همچنین، اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 13،833.33 کرون و اجاره‌بهای ماهانۀ همان آپارتمان خارج از مرکز شهر 10،750 کرون تخمین زده می‌شود.

هزینۀ قبوض و اینترنت

هزینۀ قبوض نیز به سبک زندگی فرد و متراژ آپارتمان بستگی دارد. در شهر کریستیان ساند نروژ، بهای قبوض آب، برق، سیستم گرمایشی و سرمایشی و حمل زباله برای آپارتمان 85 متری 1،858.33 کرون و هزینۀ اینترنت ADSL یا کابلی نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌بر‌ثانیه 500 کرون در ماه است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ساخت آینده ی کاری در نروژ

ساخت آینده ی کاری در نروژ

در صورتی که مجوز تحصیل به شما داده شود، می توانید در حین تحصیل در هفته تا 20 ساعت و در ایام تعطیل بصورت تمام وقت کار کنید. ...

بیشتر بخوانید
فرهنگ و ورزش در نروژ

فرهنگ و ورزش در نروژ

نروژ به عنوان یک کشور فرهنگی به طور پیوسته در حال رشد است. مردم این کشور به فرهنگ علاقه مند هستند و حاضرند برای آن زمان و هزینه ی زیادی صرف کنند. همچنین در نروژ سنت گسترده ای مبنی بر مشارکت و کمک به فرهنگ و رشد فرهنگی وجود دارد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های نروژ به طور طبیعی در شهرهای بزرگ واقع شده اند. با این حال، دولت فعالانه با حمایت از شهرهای کوچکتر با کمک های بلاعوض و سایر طرح های تأمین مالی، مناطق دورافتاده را بازسازی و رشد می دهد. با توجه به این سیاست، دانشکده های دانش ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter