برنامه کلاس های آنلاین

شهر السوند نروژ

شهر السوند نروژ

در سال 1969، درست از زمانی که نفت در سواحل این کشور کشف شد، نروژی ها از استاندارد زندگی بالایی برخوردار شدند. این کشور دارای جامعه ای با امنیت بالا بوده و میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. بازار کار جذابی دارد و نرخ بیکاری در این کشور تنها 3.6 درصد است(ژوئن 2019). نروژ دارای اقتصادی باز در کنار بسیاری از شرکت های بین المللی و تجارت خارجی گسترده است. همچنین این کشور دارای جامعه ای مرفه است که در آن یک حرفه چالش برانگیز با زندگی خانوادگی و اوقات فراغت کاملاً ترکیب می شود. شهر السوند یکی دیگر از شهرهای نام‌آشنای نروژ است که 632.4 کیلومترمربع مساحت و حدوداً 44 هزار نفر جمعیت دارد. در این مقاله، شهر السوند نروژ را برای علاقه‌مندان به تحصیل در نروژ بیشتر معرفی خواهیم کرد.


کیفیت زندگی در شهر السوند نروژ

کیفیت زندگی در شهر السوند نروژ همانند دیگر شهرهای این کشور رضایت‌بخش است. جزئیات شاخص‌های زندگی در این شهر از قرار زیر است:

  • شاخص قدرت خرید مردم: متوسط
  • شاخص امنیت: بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص هزینۀ زندگی: بسیار بالا
  • شاخص وضعیت اقلیمی: بالا
  • شاخص آلودگی هوا: پایین

به‌طورکلی، کیفیت زندگی در شهر السوند نروژ بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود؛ بااین‌حال، شاخص قیمت‌ها در آنجا بالاست

شهرهای نزدیک نروژی

شهرهای نزدیک به شهر السوند نروژ و فاصله‌شان تا این شهر عبارت‌اند از:

  • شهر برگن: 225.31 کیلومتر
  • شهر مولدا: 267.60 کیلومتر
  • شهر لالم: 281.50 کیلومتر

وضعیت آب‌وهوایی شهر السوند نروژ

شهر السوند نروژ تابستان‌های کوتاه و خنک به‌همراه آسمان ابری و زمستان‌های طولانی و بسیار سرد به‌همراه باد دارد. دمای هوای این شهر در طول سال از 0 تا 17 درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و دمای کمتر از 5- و بیشتر از 21 درجۀ سانتی‌گراد در آنجا به‌ندرت دیده می‌شود. فصل گرم سال در شهر السوند از 21ژوئن آغاز می‌شود و تا 13سپتامبر با متوسط دمای 14 درجۀ سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. شایان ذکر است گرم‌ترین روز سال در السوند 6آگوست با حداکثر و حداقل دمای 17 و 12 درجۀ سانتی‌گراد است. فصل سرد سال در شهر السوند نروژ نیز از 19نوامبر تا 1آوریل با متوسط دمای 7 درجۀ سانتی‌گراد است. ناگفته نماند سردترین روز سال در این شهر 16 فوریه است که حداقل و حداکثر دما به 0 و 4 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. گردشگران نیز بهترین زمان سال برای سفر به شهر السوند را از اوایل جولای تا اواسط آگوست می‌دانند.

هزینه‌های زندگی در شهر السوند نروژ

هزینه‌های زندگی باتوجه‌به سبک زندگی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ اما به‌طورمتوسط هزینۀ زندگی در شهر السوند نروژ برای هر نفر صرف‌نظر از اجاره‌بهای مسکن 11،416.28 کرون است. درادامه، برخی از هزینه‌های مهم زندگی در شهر السوند نظیر موادغذایی و رستوران، هزینۀ حمل‌ونقل، هزینۀ مسکن، هزینۀ قبوض و اینترنت را بررسی خواهیم کرد.


هزینۀ موادغذایی و رستوران

هزینۀ مربوط به رستوران و موادغذایی، ازجمله هزینه‌های مهم زندگی در هر شهر است. قیمت خرید غذا در رستورانی ارزان‌قیمت در السوند 162.50 کرون و در رستورانی نسبتاً گران‌قیمت 925 کرون برای دو نفر است. برای تهیۀ موادغذایی پرمصرفی نظیر یک لیتر شیر، یک قرص پانصدگرمی نان سفید، یک کیلوگرم برنج سفید، دوازده عدد تخم‌مرغ، یک کیلوگرم پنیر محلی، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ و یک کیلوگرم گوشت گاو به‌ترتیب 17.50، 26، 25، 40.75، 108.75، 132.50 و 287.50 کرون باید پرداخت کرد. ناگفته نماند قیمت هر کیلوگرم از میو‌ه‌هایی مانند سیب و موز و پرتقال نیز به‌ترتیب 43.33 و 30 و 24.50 کرون و نیز قیمت هر کیلوگرم از صیفی‌جاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی و پیاز به‌ترتیب 40 و 36.67 و 36.67 کرون است.

هزینۀ حمل‌ونقل

قیمت بلیت یک‌طرفه و یک‌ماهۀ حمل‌ونقل داخلی در السوند به‌ترتیب 42 و 530 کرون برآورد می‌شود. افرادی که با تاکسی رفت‌وآمد می‌کنند، باید بدانند کرایۀ تاکسی 20 کرون به‌ازای هر کیلومتر و مبلغ ورودی تاکسی 100 کرون است. گفتنی است برای خرید هر لیتر بنزین در شهر السوند 16.65 کرون باید پرداخت کرد.

هزینۀ مسکن

هزینۀ مسکن را می‌توان مهم‌ترین هزینۀ زندگی در هر شهر دانست که بسته به محل زندگی و متراژ آپارتمان، متغیر است. برای مثال، اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز السوند 9،833.33 کرون و اجاره‌بهای آپارتمانی مشابه خارج از مرکز شهر 8،014.29 کرون در ماه است. همچنین، اجارۀ ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر و خارج از مرکز شهر به‌ترتیب 15،700 و 11،500 کرون برآورد شده است. افزون‌براین، برای خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز و خارج از شهر السوند به‌ترتیب 32،838.75 و 28هزار کرون باید پرداخت کرد.

هزینۀ قبوض و اینترنت

هزینۀ قبوض نیز باتوجه‌به سبک زندگی فرد و متراژ آپارتمان، متفاوت است. به‌عنوان نمونه، بهای قبوض مربوط به آب و برق و سیستم گرمایشی‌و‌سرمایشی برای آپارتمان 85متری در السوند 1،750 کرون و هزینۀ اینترنت نامحدود با سرعت شصت مگابیت‌برثانیه 545.29 کرون در ماه است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ساخت آینده ی کاری در نروژ

ساخت آینده ی کاری در نروژ

در صورتی که مجوز تحصیل به شما داده شود، می توانید در حین تحصیل در هفته تا 20 ساعت و در ایام تعطیل بصورت تمام وقت کار کنید. ...

بیشتر بخوانید
فرهنگ و ورزش در نروژ

فرهنگ و ورزش در نروژ

نروژ به عنوان یک کشور فرهنگی به طور پیوسته در حال رشد است. مردم این کشور به فرهنگ علاقه مند هستند و حاضرند برای آن زمان و هزینه ی زیادی صرف کنند. همچنین در نروژ سنت گسترده ای مبنی بر مشارکت و کمک به فرهنگ و رشد فرهنگی وجود دارد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های نروژ به طور طبیعی در شهرهای بزرگ واقع شده اند. با این حال، دولت فعالانه با حمایت از شهرهای کوچکتر با کمک های بلاعوض و سایر طرح های تأمین مالی، مناطق دورافتاده را بازسازی و رشد می دهد. با توجه به این سیاست، دانشکده های دانش ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter