برنامه کلاس های آنلاین

شهر فردریکستاد نروژ

شهر فردریکستاد نروژ

نروژ به عنوان یکی از توسعه یافته ترین دموکراسی ها و دولت های دارای قانون اساسی در جهان شناخته می شود. این کشور دارای دموکراسی پارلمانی است. احزاب سیاسی اصلی به سه بلوک گروه‌بندی می‌شوند: یک. بلوک چپ میانه متشکل از حزب کارگر کشور نروژ، حزب چپ سوسیالیست و حزب سرخ است. بلوک مرکزی متشکل از حزب مرکز، حزب خلق مسیحی، حزب لیبرال و حزب سبز؛ و یک بلوک راست میانه متشکل از حزب محافظه کار و حزب پیشرفت است. مجلس شورای نروژ Stortinget نام دارد که هر چهار سال یک بار اعضای آن انتخاب می شوند. رئیس دولت نروژ از سال 1991 پادشاه هارالد Harald پنجم بوده است. اوقدرت سیاسی نداشته، اما وظایف تشریفاتی را انجام داده و عموماً نماینده محبوب مردم نروژ است.

شهر فردریکستاد نروژ (Fredrikstad) شهری در ویکن کانتی نروژ است و همراه با شهر سرپسبرگ پنجمین شهر بزرگ نروژ محسوب می‌شود. این شهر درکنار رود گلوما در بیست‌کیلومتری مرز سوئد قرار گرفته است. در سال 2017، شهر فردریکستاد جایزۀ جذاب‌ترین شهر نروژ را ازآنِ کرده است. دولت نروژ این جایزه را هر سال براساس معیارهایی مانند وضعیت اجتماعی و اقتصادی و محیط‌زیست به شهرهای مختلف اعطا می‌کند. همچنین، یکی از پردیس‌های دانشگاه اوستفولد نروژ در این شهر قرار گرفته است. در این مقاله برای علاقه‌مندان به زندگی و تحصیل در نروژ، دربارۀ شهر فردریکستاد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

وضعیت آب‌وهوایی شهر فردریکستاد نروژ

آب‌وهوای شهر فردریکستاد نروژ در تابستان‌ها نسبتاً گرم و نیمه‌ابری و در زمستان‌ها بسیار سرد و همواره ابری است. فردریکستاد زمستان‌های بلندی دارد و در طول سال، میانگین دمای هوای این شهر از 5- تا 21 درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و به‌ندرت به کمتر از 14- یا بیشتر از 25 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. بهترین زمان برای سفر به فردریکستاد و انجام فعالیت‌های مخصوص هوای گرم از اواخر ژوئن تا اواسط اوت است. فصل گرم این شهر 3.3 ماه، یعنی از 31می تا 8 سپتامبر، طول می‌کشد و میانگین دما در این دوره بیش از 17 درجۀ سانتی‌گراد است. فصل سرد سال نیز 3.9 ماه، یعنی از 21 نوامبر تا 17 مارس است و میانگین دما در این بازۀ زمانی به کمتر از 5 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد.

کیفیت زندگی در شهر فردریکستاد

فردریکستاد شهری زیباست و همان‌طور که گفتیم، در سال 2017 جایزۀ جذاب‌ترین شهر نروژ ازنظر معیارهای وضعیت اجتماعی و اقتصادی و محیط‌زیستی را کسب کرده است. به‌طورکلی، کیفیت زندگی در کشور نروژ و شهر فردریکستاد بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود. درادامه، سطح کیفیت زندگی در شاخص‌های مختلف را می‌خوانید. این داده‌ها از وبگاه Numbeo در می 2022 استخراج شده است.

  • شاخص امنیت: متوسط
  • شاخص خدمات بهداشتی: بسیار بالا
  • شاخص اقلیمی: بالا
  • شاخص نسبت قیمت ملک به درآمد: پایین
  • شاخص زمان ترافیک: پایین
  • شاخص آلودگی هوا: پایین


دانشگاه‌های شهر فردریکستاد نروژ

یکی از پردیس‌های کالج دانشگاه اوستفولد در شهر فردریکستاد قرار دارد. کالج دانشگاه اوستفولد یکی از کالج‌های دانشگاهی نروژ است و دانشگاه اصلی شهر فردریکستاد محسوب می‌شود

دانشگاه استفولد نروژ

کالج دانشگاه استفولد (Østfold University College - HiØ) دانشگاهی دولتی است که دو پردیس در شهرهای هالدن و فردریسکتاد نروژ دارد. امروزه در این دانشگاه، حدود 7هزار نفر دانشجو مشغول تحصیل و 550 نفر کارمند مشغول فعالیت هستند. دانشگاه اوستفولد شش دانشکده دارد که دانشکده‌های پردیس فردریکستاد آن عبارت‌اند از: دانشکدۀ مهندسی و دانشکدۀ بهداشت و مطالعات اجتماعی و دانشکدۀ تئاتر (معروف به آکادمی تئاتر نروژ ((Norwegian Theater Academy).

هزینه زندگی در شهر فردریکستاد نروژ

هزینه‌های زندگی بسته به سبک زندگی هر فرد متغیر است. روی‌هم‌رفته، هزینه زندگی در نروژ ارزان نیست؛ اما می‌توان گفت هزینه زندگی در شهر فردریکستاد از شهرهای بزرگ نروژ مانند اسلو کمتر ارزیابی می‌شود. درادامه، جزئیات میانگین هزینه‌های اصلی زندگی در شهر فردریکستاد در سال 2022 را شرح داده‌ایم. این اطلاعات از جدیدترین داده‌های وبگاه Numbeo در 2022 استخراج و تمام مبالغ به کرون نروژ محاسبه شده‌ است.


هزینۀ موادغذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و موادغذایی از هزینه‌های بسیار مهم زندگی است. به‌طورکلی، می‌توان گفت هزینۀ خرید موادغذایی در شهر فردریکستاد از شهرهای بزرگ نروژ مانند اسلو مقرون‌به‌صرفه‌تر است. در این شهر، برای خرید غذا از رستورانی ارزان‌قیمت 153.47 کرون و از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت 1،000 کرون برای سه کورس غذای دو نفر باید پرداخت کرد. علاوه‌براین، قیمت موادغذایی پرمصرفی نظیر یک لیتر شیر، یک قرص پانصدگرمی نان سفید، یک کیلوگرم برنج سفید‌، دوازده عدد تخم‌مرغ، یک کیلوگرم پنیر محلی، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ و یک کیلوگرم گوشت گاو به‌ترتیب 26، 29.35، 14.58، 40، 99.25، 123.33 و 238.13 کرون تخمین زده می‌شود. همچنین، هر کیلوگرم از میو‌ه‌هایی مانند سیب و موز و پرتقال به‌ترتیب 38.88 و 20.53 و 34.99 کرون و هر کیلوگرم از صیفی‌جاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی و پیاز نیز به‌ترتیب 19.44 و 29.63 و 29.16 کرون قیمت دارند.

هزینۀ حمل‌و‌‌نقل

هزینۀ حمل‌و‌نقل نیز یکی دیگر از هزینه‌های مهم است. در شهر فردریکستاد، قیمت بلیت یک‌طرفه و یک‌ماهۀ حمل‌و‌نقل داخلی به‌ترتیب 35 و 600 کرون است. افزون‌براین، مبلغ ورودی تاکسی 117.50 کرون و کرایه 14.93 کرون به‌ازای هر کیلومتر و هزینۀ هر ساعت انتظار تاکسی 363.60 کرون برآورد می‌شود. ناگفته نماند برای خرید هر لیتر بنزین در فردریکستاد 15.23 کرون باید پرداخت کرد.

هزینۀ مسکن

هزینۀ مسکن مهم‌ترین هزینۀ زندگی به‌حساب می‌آید و بسته به محل زندگی و متراژ خانه متغیر است. درمجموع، هزینۀ اجارۀ مسکن در شهر فردریکستاد کمتر از شهرهای بزرگ نروژ برآورد می‌شود. برای مثال، اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 8،500 کرون و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر 6،625 کرون در ماه است. همچنین، اجاره‌بهای ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 12،900 کرون تخمین زده می‌شود.

هزینۀ قبوض و اینترنت

هزینۀ قبوض نیز به سبک زندگی فرد و متراژ آپارتمان بستگی دارد. در شهر فردریکستاد نروژ، بهای قبوض آب، برق، سیستم گرمایشی و سرمایشی و حمل زباله برای آپارتمان 85 متری 1،150 کرون و هزینۀ اینترنت ADSL یا کابلی نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌بر‌ثانیه 442.50 کرون در ماه است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

فرهنگ و ورزش در نروژ

فرهنگ و ورزش در نروژ

نروژ به عنوان یک کشور فرهنگی به طور پیوسته در حال رشد است. مردم این کشور به فرهنگ علاقه مند هستند و حاضرند برای آن زمان و هزینه ی زیادی صرف کنند. همچنین در نروژ سنت گسترده ای مبنی بر مشارکت و کمک به فرهنگ و رشد فرهنگی وجود دارد. ...

بیشتر بخوانید
تاریخ و مذهب در نروژ

تاریخ و مذهب در نروژ

نروژ به خاطر میراث وایکینگ هایش که بخش مهمی از تاریخ این کشور است در سراسر جهان شناخته می شود. با اینکه نروژ کشوری غیرمذهبی است اما اکثر مذاهب جهان در جامعه این کشور حضور دارند. ...

بیشتر بخوانید
زبان نروژی

زبان نروژی

نروژی مانند سوئدی، دانمارکی و ایسلندی یک زبان آلمانی است که از زبان بومی نورس قدیمی گرفته شده است. با این حال، می توان نروژی را به دو شکل نوشت - بوکمال bokmål و نینورسک nynorsk. این تقسیم زبان نروژی توضیحی تاریخی دارد: Bokmål بوکمال بر اساس مکتوب دانمارکی ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter