برنامه کلاس های آنلاین

زمین شناسی در دانشگاه ترومسو

زمین شناسی در دانشگاه ترومسو

به‌ عنوان یک کشور دانش‌ محور، نروژ نیاز زیادی به افرادی با مهارت‌های حرفه‌ای سطح بالا دارد و این یک هدف کلی برای دولت نروژ است که آموزش باکیفیت را در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار دهد. سیستم آموزشی در نروژ بر این قاعده متکی است که بدون توجه به پیشینه‌ی اجتماعی خود، همه باید بتوانند تحصیل کنند. هم‌اکنون نروژ 9 دانشگاه، 8 کالج دانشگاهی و 5 کالج علمی دولتی دارد. نروژ همچنین دارای تعداد زیادی موسسه‌ی آموزش عالی خصوصی است که بودجه‌ی عمومی دریافت می‌کنند.

زمین‌شناسی به‌اندازۀ رشته‌هایی مانند پزشکی و دندان‌پزشکی و گرایش‌های مهندسی پرطرفدار نیست؛ اما این رشته هم مخاطبان خاص خود را دارد و بسیاری از علاقه‌مندان کشور نروژ را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. در دانشگاه‌های مختلف نروژ‌، گرایش‌های گوناگون رشتۀ زمین شناسی ارائه می‌شود؛ اما در این مطلب، برآن شدیم دربارۀ زمین‌شناسی در دانشگاه ترومسو(University of Tromsø) صحبت کنیم. پیش از ورود به بخش اصلی مقاله، دربارۀ کارشناسی ارشد این رشته در دانشگاه ترومسو توضیح خواهیم داد؛ زیرا تحصیل این رشته در مقطع کارشناسی به زبان نروژی است و از‌آنجا‌که دانشجویان ایرانی کمتر فرصت یادگیری این زبان را در ایران ندارند، امکان تحصیل در این مقطع برایشان فراهم نخواهد بود.

ساختار کارشناسی ارشد زمین شناسی

تحصیل زمین شناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ترومسو دو سال به‌طول می‌انجامد و 120 واحد درسی را شامل می‌شود. به‌منظور دریافت پذیرش در این مقطع، مدرک کارشناسی زمین شناسی (180 واحد) یا مدرکی معادل رشته‌ای در حوزۀ زمین شناسی یا زمینه‌های مرتبط باید ارائه داد. گفتنی است معدل مدرک نیز در سطح C یا بیشتر (در سیستم نمره‌دهی نروژی) باید باشد. همان‌طورکه گفتیم، تعداد واحدهای این رشته در مقطع کارشناسی ارشد 120 است که 60 واحد آن به پایان‌نامه و 60 واحد دیگر به دروس اجباری و اختیاری مربوط است. تحقیقات مربوط به زمین‌شناسی در دانشگاه ترومسو اساساً بر بخش شمالی نروژ (اقلیم و زمین شناسی دریاها به‌همراه سفرهای دریایی در نواحی قطبی) تمرکز دارد. همکاری نزدیک دانشگاه ترومسو با صنعت و بخش عمومی و دیگر مؤسسه‌های تحقیقاتی باعث می‌شود دانشجویان اطلاعات لازم را با بهترین کیفیت بیاموزند.


ددلاین درخواست پذیرش

ددلاین دانشجویان بین‌المللی برای دادن درخواست پذیرش در نیمسال پاییز اول دسامبر و برای دانشجویان نروژی و دانشجویان دیگر کشورهای اسکاندیناوی پانزدهم آوریل است.

زبان تدریس

تمامی دروس رشتۀ زمین شناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ترومسو به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. گفتنی است تمام پرسش‌های امتحانی نیز به انگلیسی است؛ اما دانشجویان هم به زبان انگلیسی و هم به یکی از زبان‌های اسکاندیناوی به آن‌ها می‌توانند پاسخ دهند. افزون‌براین، زبان پایان‌نامه این رشته هم انگلیسی و هم یکی از زبان‌های اسکاندیناوی می‌تواند باشد.

دکتری زمین شناسی

دانشگاه ترومسو امکان تحصیل در مقطع دکتری زمین شناسی را نیز فراهم می‌کند؛ ازاین‌رو، پس از فارغ‌التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد، علاقه‌مندان برای تحصیل در مقطع دکتری نیز می‌توانند اقدام کنند؛ البته به نمر‌ه‌شان در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بستگی دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ساخت آینده ی کاری در نروژ

ساخت آینده ی کاری در نروژ

در صورتی که مجوز تحصیل به شما داده شود، می توانید در حین تحصیل در هفته تا 20 ساعت و در ایام تعطیل بصورت تمام وقت کار کنید. ...

بیشتر بخوانید
فرهنگ و ورزش در نروژ

فرهنگ و ورزش در نروژ

نروژ به عنوان یک کشور فرهنگی به طور پیوسته در حال رشد است. مردم این کشور به فرهنگ علاقه مند هستند و حاضرند برای آن زمان و هزینه ی زیادی صرف کنند. همچنین در نروژ سنت گسترده ای مبنی بر مشارکت و کمک به فرهنگ و رشد فرهنگی وجود دارد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های نروژ به طور طبیعی در شهرهای بزرگ واقع شده اند. با این حال، دولت فعالانه با حمایت از شهرهای کوچکتر با کمک های بلاعوض و سایر طرح های تأمین مالی، مناطق دورافتاده را بازسازی و رشد می دهد. با توجه به این سیاست، دانشکده های دانش ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter