مشاوره رایگان 02145328

منابع مفید برای تمرین Listening TOEFL

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مکاتبات بازرگانی
مکالمه انگلیسی
SAT
GMAT
GRE
PTE
TOEFL
IELTS
منابع مفید برای تمرین Listening TOEFL منابع مفید برای تمرین Listening TOEFL

تمرین Listening TOEFL  بر اساس  تِد (TED)، آموزش های تِد (TED-Ed) و آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم از طریق تِد (TEDxESL) خانوادی وبسایتی  تِد،  منبعی غنی از تمرین Listening  انگلیسی است. با این وجود، مراقب باشید. زیرا تمامی گفتگوهایی که در ویدئوها خواهید دید، مشابه تافل نیستند. در برخی از آنها، لهجه هایی را می شنوید که در تافل هرگز آنها را نخواهید شنید. و مهمتر از همه، گفتگوهای تِد می توانند طولانی  باشند، بسیار طولانی تر از سخنرانی های آکادمیکِ ۳ تا ۵ دقیقه ای  در آزمون تافل.

خوشبختانه، راه هایی برای جستجوی سخنرانی های آموزشی تِد که قابل مدیریت باشند و از نظر زمانی شبیه به تافل باشند، وجود دارد.  وبسایت ‹main TED website› شامل فهرست های پخشی حاوی سخنرانی های کوتاه تر است، نظیر فهرست پخش ‹ TED in 3 Minutes › و ‹five minute TED Talks›. و اما در بخش ‹TED-Ed›  شما صحبت های کوتاه تر در خصوص موضوعات آکادمیک نظیر آنچه در تافل وجود دارد را خواهید یافت.  این وبسایت حتی مطالب درسی اضافه تری برای هر یک از ویدئوهای خود ارائه می دهد تا از آن طریق به شما کمک کند مهارت های درک Listening خود را حقیقتا تقویت کنید. مورد آخر اما همچنان مهم، ‹ TEDxESL› است که بر سخنرانی های کوتاه تر متمرکز بوده و دروس و فعالیت هایی که مخصوص شنوندگان انگلیسی غیر بومی است را ارائه می دهد. 

تمرین Listening تافل با آکادمی خان

آکادمی خان یکی از کتابخانه های دروس ویدئویی بسیار مشابه به تافل در فضای وب است.  شما می توانید از طریق کانال یوتوبی خان آکادمی (Khan Academy YouTube channel) یا صفحه خانگی آکادمی خان  (Khan Academy homepage)، به سخنرانی هایی در هر یک موضوعات آکادمیک، گوش دهید.  سبک صحبت در این ویدئوها از نظر لهجه و واژگان استفاده شده، بسیار مشابه به تافل است.  شما سخنرانی های امریکایی را خواهید شنید که  مفاهیم آکادمیکی را به دانشجویان معرفی می کنند.  سخنرانی ها طولانی تر از میانگین معمول صحبت ها در تافل است، اما تنها کمی طولانی تر اند. زمانِ بسیاری از ویدیوهای اکادمی خان، کمتر از ۱۰ دقیقه است.

سرعت صحبت کردن در دروس خان، کمی سریع تر از اکثر Speaking تافل است. اما کمک های بصری زیادی برای هدایت شما به درک آنچه می شنوید ارائه می شود و البته، می توانید بخش هایی از سخنرانی که درک آن برای شما دشوار است را متوقف کرده و بازپخش کنید. (اگرچه شما در آزمون تافل از این کمک های بصری و بازپخش ها، بی بهره اید، اما این کمک های بصری و تکرارها می توانند به شما در تقویت مهارت های درک مطلب در خلال دوره آمادگی برای تافل، کمک کنند.

تمرین Listening TOEFL از طریق یوتوب

یوتوب یکی از معروف ترین وبسایت های ویدئویی در دنیا محسوب می شود و منابع زیادی از سخنرانی ها برای تمرینListening TOEFL در این وبسایت موجود است. یکی از چیزهایی که یوتوب را اینقدر محبوب کرده، اینست که هر کس می تواند به شخصه ویدئویی آپلود کند و کانال یوتوبی خود را بسازد.  این بدین معناست که مدرسین، مدارس، و شرکت های مختلف، سخنرانی های آکادمیکی  و دروس ویدئویی خود را می توانند بر روی سایت قرار دهند.  همانطور که مشاهده می کنید، خان آکادمی و تِد، دارای یک کانال یوتوبی هستند که در آنجا شما می توانید ویدئوهای آنها مشاهده کنید و بنابراین بسیاری دیگر از ارائه دهندگان خدمات اموزشی نیز از یوتوب استفاده می کنند. 

سخنرانی های موجود در گوگل برای تمرین Listening TOEFL 

این کانال یوتوبی توسط گوگل پشتیبانی می شود، یعنی شرکت اصلیِ یوتوب. این کانال، سخنرانی های اطلاعاتیِ متخصصین اکثر حوزه ها را ارائه می کند. سخنرانی های موجود در گوگل، به شکلی مشابه با سخنرانی های تِد طراحی شده اند.  هر چند تفاوت هایی نیز بین این دو وجود دارد. فاحش ترین تفاوت اینست که سخنرانی های گوگل  در مقایسه با سخنرانی ها تِد، به طور معمول بسیار طولانی تر هستند.  اگرچه می توان سخنرانی های کوتاه تری از تِد را نیز یافت که از نظر زمانی مشابه با سخنرانی های ۳ تا ۵ دقیقه ای تافل هستند، اما سخنرانی های گوگل معمولا حد اقل ۴۰ دقیقه ای هستند.  و بسیاری از سخنرانی ها گوگل از نظر طول زمانی، بیشتر از ۱ ساعت اند. دیگر اینکه، این سخنرانی ها همگی دارای لحنی آکادمیک  بوده و عمدتا معرف سخنگویان امریکای شمالی است.  اگر صبوری کافی برای گوش دادن به سخنرانی های طولانی تر را داشته باشید و یا اگر برایتان موردی نداشته باشد که صرفا به بخشی از یک سخنرانی طولانی گوش دهید، این کانال می تواند منبع خوبی برای تمرین شنیداری تافل باشد.

تمرین شنیداری تافل با ‹ انجمن سلطنتی هنر انگلستان› (RSA)

کانال یوتوبی  ‹ انجمن سلطنتی هنر انگلستان›  نیز بسیاری از سخنرانی های آموزشی مشابه با تافل را ارائه می دهد. اگرچه ‹ انجمن سلطنتی هنر انگلستان› مبتنی بر انگلیس است، اما کانال یوتوبی آنها ، سخنگویانی با لهجه های امریکای شمالی را نیز دارد.  ‹ انجمن سلطنتی هنر انگلستان› عمدتا به دلیل ویدئو های ‹ RSA Animate› خود محبوب است، این ویدئو ها، کمک های بصری انیمیشنی هوشمندانه ای برای تجسم بصری  فایل صوتی سخنرانی، ارائه می دهند. 

سخنرانی های شبیه به تافل در ‹نوگین لایف›  (Life Noggin)

‹نوگین› یک کلمه عامیانۀ شیطنت آمیز برای اطلاق به کَله است و کانال ‹Life Noggin›، یک کانال یوتوبی مفرح است. این کانال، پاسخ به سؤالات بامزه و جالب را پوشش می دهد.  ویدئو های این کاال عناوینی نظیر: ‹چه می شد اگر سیاره مشتری هزگر وجود نداشت؟›، ‹چند نفر می توانند بر روی کره زمین جای بگیرند؟›، ‹ سیستم مغزی شما در زمان گوش دادن به موسیقی›، و ‹۵ ایده  احمقانۀ قابل تحقق›.

سرعت سخنرانی در مقایسه با تافل، کی تند تر است.  اما مدت زمان هر سخنرانی با تافل برابری می کند –هر ویدئو فقط چند دقیقه است، و اما موضوع مورد نظر نیز شبیه به موضوعات تافل است و محتوای مطالب کارشناسی را پوشش می دهد.

تمرین Listening TOEFL : سخنرانی های دانشگاهی

تعداد کثیری از کانال های یوتوبی وجود دارند که می توانید در آنجا به صحبت های اساتید واقعی در دانشگاها گوش دهید. این کانال ها، تمرینی خوبی برای فایل های سخنرانی آکادمیکی که در بخش های شنیداری، گفتاری، و نوشتاری آزمون تافل با آنها مواجه خواهید شد، ارائه می دهد.

تمرین Listening TOEFL  با  دانشگاه برکلی کالیفرنیا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا یکی از دانشگاه های تراز اول دنیا می باشد. شهرت این دانشگاه به طور ویژه به دلیل واحد هایی است که در زمنیه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات ارائه می دهد. در کانال یوتوبی دانشگاه برکلی کالیفرنیا (UC Berkeley YouTube channel)، می توانید سخنرانی های واقعی ارائه شده توسط اساتید این دانشگاه را مشاهده کنید.

اکثر (اما نه همۀ) این سخنرانی ها توسط اساتیدی ارائه شده است که به انگلیسیِ معیارِ امریکای شمالی سخن می گویند، یعنی همان لهجه ای که در Speaking های تافل خواهید شنید. برخی از اساتید حتی، سبک سخن گفتنشان آرام، واضح و شبیه به تافل است.. اما اکثر سخنگویان کمی سریع تر از آزمون  تافل  است.

تعداد زیادی از سخنرانی های که در اینجا ارائه شده اند، برای تمرین Listening TOEFL بسیار مفید اند، اما کانال یوتوبی برکلی، یک عیب دارد. از آنجا که تاکید برکلی عمدتا بر مطالعات مربوط به علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات است، تعداد زیادی از سخنرانی ها عمدتا معطوف به علوم ریاضی و فنی هستند. درحالیکه Speaking های تافل، این دو موضوع آکادمیک را پوشش نمی دهد.  خوشبختانه، این کانال یوتوبی، سخنرانی های خود را به فهرست های پخشِ موضوعی تقسیم کرده. بدین صورت شما می توانید به قسمت فهرست بخش رفته و سخنرانی هایی در موضوعاتی که بیشتر در تافل معمول هستند را بیابید.

Speakingهای شبیه به تافل از دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

کانال یوتوبی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، همانند کانال های برکلی و یِیل، مشخصا شبیه به تافل نیست. در حقیقت، اکثر ویدئو های موجود در صفحه یوتوبی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، برای آمادگی تافل اصلا مناسب نیستند.  عمدتا به این دلیل که، کلیپ های یوتوبی دانشگاه کارولینای شمالی صرفا آگهی های بازرگانی برای دانشگاه هستند که به زندگی در کمپ های دانشگاهی و پروژه های جالبی که در بخش های مختلف دانشگاه در حال انجام اند، معطوف می شود.

با این وجود، من همچنان قویا کانال یوتوبی دانشگاه کارولینای شمالی  را به افرادی که در حال آماده شدن برای آزمون تافل هستند، توصیه می کنید. این توصیه صرفا به دلیل ‹فهرست پخشِ شماره ۱۲۵ اقتصاد› (Economics 125 playlist) در این کانال است. این مجموعۀ ویدئویی، شامل ۲۰ سخنرانی دانشگاه کارولینای شمالی در خصوص دوره مقدماتی اقتصاد است. برای مثال، سخنرانی اقتصادی سطح صدم (سال اول)، دقیقا همان چیزیست که در خودِ تافل خواهید شنید.  به طور کلی، تافل دوست دارد که Speaking های مربوط به اقتصاد و کسب و کار را نیز در آزمون خود لحاظ کند.

البته صرفا به این دلیل نیست که این کانال را توصیه می کنم، بلکه سبک سخن گفنن اکثر سخنگویان در فهرست پخش ‹ ECON 125› نیز بسیار مشابه با سخنگویان تافل است.  اساتید بسیار آرام و واضح صحبت کرده و  لهجه طبیعی امریکای شمالی دارند.  بنابراین، این بخش از کانال یوتوبی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، قطعا می تواند به شما در آمادگی برای سخنرانی های تافل کمک کند.

تمرین Listening TOEFL از طریق ‹اوپن یِیل›

این وبسایت، حقیقتا لذت بخش و جذاب است که توسط دانشگاه معروف ییل پشتیبانی می شود. ‹اوپن یِیل› مجموعه ایست از سخنرانی های کلاس های درسی اساتید دانشگاه ییل. این وبسایت همچنین منبع خوبی است برای امادگی آزمون تافل. بسیاری از اساتید، سبک گویش بسیار مشابهی با تافل دارند، زیرا نیاز است که به آرامی و وضوع با طیف وسیعی از مخاطبین صحبت کنند. البته برخی از این سخنرانی ها نیز در صفحه یوتوبی Yale Courses  موجود است.

همانند دیگر منابع فهرست شده در اینجا، ‹اوپن یِیل› نیز دقیقا مشابه تافل نیست.  بدیهی اسیت که سخنرانی های واقعی ییل بسیار طولانی تر ازSpeaking های تافل هستند و البته تمامی اساتید نیز با سبکِ ارام و دقیقی که در تافل با آن روبرو خواهید بود، صحبت نمی کنند. علاوه براین، برخی از اساتید ‹اوپن یِیل› لهجه مرسوم امریکای شمالی را ندارند –درواقع هدف سایت ارائه مجموعه ای از سخنرانی های اساتید تراز اول است، صرف نظر از گویش و لهجه انها.


مطالب مرتبط

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT

Listening تافل ترکیبی ازمکالمات پیرامون زندگی و تجارت می باشد.در این مبحث با چگونگی ارتقاء مهارت listening برای آزمون TOEFL و چگونگی کسب نمره قابل قبول در این بخش آشنا می شوید. ...

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید

TOEFL یک نگرش خوب بیان علمی از سخنرانی ها و گفتگوهای آکادمیک در محوطه دانشگاه یا کلاس را مهیا می کند. در این پست، به راهکارهایی که واقعا می توانند به توسعه مهارت های Listening TOEFL دانشگاهی که برای آزمون TOEFL و گرفتن نمره خوب در این بخش است بیانجامند، می ...

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL

شركت در TOEFL هميشه استرس زا بوده و هست. چراكه بايد يك نمره دقيق و مشخص بگيرين. واسه اين امتحان كلي هزينه ميكنين و ماه ها صرف آماده شدن واسه اون وقت ميزارين.ممكنه جلسه امتحان شلوغ و پر سر و صدا باشه يا اينكه شب قبل امتحان به اندازه كافي نخوابيده باشين. راج ...

328 45 - 021تعیین سطح آنلاینکلاس‌های گروهیکلاس‌های خصوصیدوره های مجازی