مشاوره رایگان 02145328

منابع و کتابهای موردنیاز آزمون تافل

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مکاتبات بازرگانی
مکالمه انگلیسی
SAT
GMAT
GRE
PTE
TOEFL
IELTS
منابع و کتابهای موردنیاز آزمون تافل منابع و کتابهای موردنیاز آزمون تافل

علاوه بر کتاب های رسمی، به چه کتاب های دیگری نیاز دارید؟

کتاب های official تافل را در اولویت اول قرار دهید.

کتاب های تمرینی رسمی TOEFL که توسط ETS منتشر می شود، دارای مزایا و معایبی هستند. لوکاس در کتاب خود که مروریست بر کتاب های ‹the Official Guide to the TOEFL›، ‹Official TOEFL iBT Tests›، و ‹Official TOEFL iBT Tests, Volume 2›، به این نکات اشاره کرده است. 

اما صرف نظر از معایبی که این کتاب ها دارند ، اعم از کیفیت پایین توضیح پاسخ ها برای بخش های درک مطلب و Listening تافل، اما کتاب های بسیار مهمی هستند. اگر قصد دارید کتاب های TOEFL را خریداری کنید، حتما این کتاب ها را لحاظ کنید.

بین این کتاب های تافل، شما ۱۴ تست تمرینی کامل تافل و همچنین تعداد کمی منابع تکمیلی در خصوص استراتژی تست و ساختار تست نیز دریافت خواهید کرد. اگر هر سه کتابِ سرویس سنجش تحصیلی را دارید، احتمالا از خود می پرسید که «به چه کتاب های دیگری ممکن است نیاز داشته باشم؟». 

برای برخی از شرکت کنندگان، پاسخ به این سؤال «هیچ کتاب دیگری» است. برخی می توانند صرفا با مطالعه این سه کتاب، سطح خود را به حد نیاز رسانند. اما بسیاری دیگر ازشرکت کنندگان احساس می کنند که هنوز به تمرین بیشتر و توصیه های بیشتری، فراتر از انچه در این سه کتاب ارائه شده، نیاز دارند. 

به چه کتاب های تافلی نیاز دارید؟

کتاب های رسمی ETS ، از جمله کتاب هایی اند که باید حتما در فهرست کتاب های تافلی که باید خوانده شود، قرار گیرند، زیرا تنها کتاب های هستند که سؤالات تمرینی آنها قطعا ۱۰۰ درصد مشابه سؤالاتی است که در آزمون واقعی TOEFL خواهند آمد. ETS تنها سؤالاتی تمرینی را ارائه می دهد که توسط تعداد کثیری از طراحان تست تافل، طراحی شده اند. این سؤالات، تنها سؤالات واقعی TOEFL هستند که می توانند کاملا شما را برای انواع مختلف سؤال هایی که در تافل با آنها روبرو خواهید شد، آماده کنند.

بنابراین، اگر ETS برای شما کفایت نمی کند، به چه کتاب های تافل دیگری نیاز دارید؟ مادامی که به دنبال پاسخ این سؤال هستید، جانب احتیاط را رعایت کنید، زیرا برخی از کتاب های غیر رسمی ارائه شده توسط دیگر شرکت ها، کیفیت پایینی دارند. حتی بهترین آنها نیز سؤالاتی تمرینی را ارائه می کنند که تماما مشابه سؤالات تافل نیست (در مقایسه با سؤالات نمرینی ارائه شده توسط سرویس سنجش تحصیلی). همچنان، اگر به کتاب های بیشتری مازاد بر کتاب های ETS ، نیاز دارید، کتاب های راهنمای غیر رسمی تافل که حقیقتا مفید باشند، بسیار اندک اند. مثلا کتاب‹Complete Guide to the TOEFL›، سؤالات تمرینی با ارزشی دارد که کیفیتی نزدیک به کتاب های ETS دارد. کتاب ‹Cambridge Preparation for the TOEFL Test› نیز مفید است. البته باید اذعان داشت که برخی از سؤالات تمرینی این کتاب در مقایسه با محتوای آزمون TOEFL ، کمی نادرست و دشوارتر بوده و به درستی طرح نشده اند. اما این کتاب همچنان بسیار سودمند است، زیرا سرشار از تمرین های استراتژی ساز و توصیه هایی برای شرکتکنندگان تافلاست که دانستن آنها پیش از روز ازمون برای شرکت کنندگان مفید است. 

فراتر از این منابع عمومی، می توانید از کتاب های تافل برای دانش و مهارت های ویژه آزمون، نظیر کتاب ‹Collins’ Vocabulary and Grammar for theTOEFLTest›، نیز بهره ببرید. همچنین کتاب هایی وجود دارند مربوط به مهارت های زبان انگلیسی که مشخصا برای شرکت کنندگان تافل طراحی نشده اند، اما برای آزمونبسیار مفید هستند. کتاب ‹ English Grammar Reference› نوشتۀ :سی. نیل لینتون نیز از جمله کتاب های زبان انگلیسی است که برای امادگی برای TOEFL بهآن نیاز خواهید داشت.


مطالب مرتبط

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT

Listening تافل ترکیبی ازمکالمات پیرامون زندگی و تجارت می باشد.در این مبحث با چگونگی ارتقاء مهارت listening برای آزمون TOEFL و چگونگی کسب نمره قابل قبول در این بخش آشنا می شوید. ...

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید

TOEFL یک نگرش خوب بیان علمی از سخنرانی ها و گفتگوهای آکادمیک در محوطه دانشگاه یا کلاس را مهیا می کند. در این پست، به راهکارهایی که واقعا می توانند به توسعه مهارت های Listening TOEFL دانشگاهی که برای آزمون TOEFL و گرفتن نمره خوب در این بخش است بیانجامند، می ...

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL

شركت در TOEFL هميشه استرس زا بوده و هست. چراكه بايد يك نمره دقيق و مشخص بگيرين. واسه اين امتحان كلي هزينه ميكنين و ماه ها صرف آماده شدن واسه اون وقت ميزارين.ممكنه جلسه امتحان شلوغ و پر سر و صدا باشه يا اينكه شب قبل امتحان به اندازه كافي نخوابيده باشين. راج ...

328 45 - 021تعیین سطح آنلاینکلاس‌های گروهیکلاس‌های خصوصیدوره های مجازی