تمامی نکات مبحث اولویت در ریاضی جی آر ای که باید بدانید

تمامی نکات مبحث اولویت در ریاضی جی آر ای که باید بدانید

مباحث مختلفی در بخش ریاضی جی آر ای مطرح است که داوطلبان در برخی از این مباحث دچار چالش می شوند. سوالاتی در GRE وجود دارد که حتی نابغه های ریاضی را هم در میان ما به چالش می کشد. با این حال، خیلی ناامید کننده است که فقط به خاطر یک اشتباه احمقانه در این آزمون شکست بخورید. در ابتدا نکاتی را برای شما عنوان کرده ایم تا از اشتباهات رایج در ریاضیات جی ار ای بپرهیزید.

اگر شما مثل من هستید، از دوران ابتدایی به سختی می توانید چیزی را با دست بنویسید. اما در GRE، قادر هستید با دست به مدت سه ساعت یا بیشتر یادداشت برداری کنید. دست خط درهم و برهم منجر به اشتباهاتی از روی بی دقتی می شود، و باعث می شود وقتی موجب اشتباهی شدید سخت تر آن را پیدا کنید. وقتی برای GRE تمرین می کنید، دست خط خود را بزرگ، شسته و رفته، و واضح کنید. با نوشتن لیست خرید و یا یادداشت برداری در طول جلسات تمرین کنید.

یکی از رایج ترین منابع خطا ریاضی از روی بی دقتی این است که آن را دو بار انجام دهید. اگر یک مسئله را به ریاضی ترجمه می کنید، نیازی نیست آن را به یک معادله پیچیده ترجمه کنید. بهتر است دو معادله ساده را طرح کنید و بعد آن ها را با هم ترکیب کنید. اگر مسئله ای را حل می کنید که شامل واحد می شود، مانند مشکلات نرخ و کار، یا مشکل تبدیل واحد، همیشه این واحد ها را در کارتان در نظر بگیرید. ادغام ساعت ها و مایل بر ساعت یا دلار و سنت با یکدیگر آسان است. وقتی معادله ای را ساده می کنید، تنها یک تغییر در زمان ایجاد می کنید. می توانید با ترکیب ثانیه ها چند ثانیه را برای خود ذخیره کنید. اما احتمال بیشتری دارد که مسئله را اشتباه حل کنید.

یکی از خطرناکترین شرایط در یک مسئله GRE این است که در یک زمان دو منفی داشته باشید. هر بار که شما دو منفی را ضرب، تقسیم، اضافه، و یا تفریق می کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع علامت صحیح را به کار برده اید. نوشتن یک همچین چیزی بدون آنکه حتی متوجه اش بشوید خیلی آسان است : “-10 x -5 = -50”
این مقاله را قبل از آن که در مورد چگونه فکر کردن در مورد مسئله های جبر GRE مشاوره بگیرید، بخوانید. به طور خلاصه: اگر شما در مورد اینکه چه مرحله ای از ریاضی را در واقع دارید انجام میدهید جلوی اشتباهتان را می گیرد. به جای استفاده از کلید های میانبر مثل ضرب متقابل یا لغو.

GRE ماشین حساب در اختیارتان قرار میدهد. اما این تنها غریزه شماست که می تواند بگوید آنچه ماشین حساب حساب می گوید معقول است یا نه. با این همه، به راحتی می توان به صورت تصادفی شماره غلطی را در ماشین حساب وارد کرد.، یا چیزی را به اشتباه روی کاغذ یادداشت کرد. یا آن را به غلط حل کرد. بنابراین، کاملا به ماشین حساب تکیه نکنید. سعی کنید زمانی را به تقویت غرایز عددی خود اختصاص دهید. سعی کنید به صورت آنلاین ضرب و تقسیم را تمرین کنید یا در سایت های موجود بازی و ریاضی انجام بدید. یکی دیگر از اشتباهات رایج داوطلبان در حل مسائل ریاضی جی آر ای، رعایت نکردن اولویت عملگرها می باشد که در اینجا توضیح مختصری برای شما آورده ایم.

اولویت عملگرها در ریاضی

در ریاضیات رعایت ترتیب عملگرها از اهمیت ویژه ای برخورداره. به مثال ساده زیر توجه کنید:

4-5×2

اگر اولویت انجام محاسبات رو در نظر نگیریم، این عبارت رو می توان به دو صورت حل کرد.

الف – اگر اول5 رو در 2 ضرب کنیم جواب این عبارت 6-=10-4 است.

ب – اگر اول 5 رو از 4 کم کنیم جواب این عبارت 2-=2×1- می شه.

می بینیم که چه قدر دو جواب با هم متفاوت هستند. پس ما باید ترتیب انجام عملگر ها رو بدونیم تا بتونیم عبارتهای محاسباتی درستی ایجاد کنیم. محاسبه اعمال ریاضی از چپ به راست با ترتیب زیر انجام می شه:پس با توجه به ترتیب بالا مشخص می شود که در مورد عبارت ساده ی بالا جواب الف درسته.

همانطور که میبینید توان و رادیکال یا ضربو تقسیم و همینطور جمع و تفریق اولویت برابری دارند. پس اگه کنار هم اومدنمهم نیست کدوم رو اول انجام میدیم. مثلا:

3×4÷2

در این عبارت اصلا مهم نیست اول ضرب رو انجام بدیم یا اول تقسیم رو. در هر دو حالت حاصل برابره با 6. باید دقت کنیم که می تونیم اولویت محاسبات رو با استفاده از پرانتز تغییر بدیم به این صورت که همیشه اول داخلی ترین پرانتز انجام می شه.

مثال :  

برای راحتی و پرهیز از تکرار اسم عبارت بالا رو A میزازیم. از سمت چپ شروع میکنیم.

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

6 نکته برای اینکه در طول آزمون GRE خونسردی تون رو حفظ کنید!

6 نکته برای اینکه در طول آزمون GRE خونسردی تون رو حفظ کنید!

شما هم قبل از امتحان دلتون هُرّی می ریزه؟ حتی سر جلسه ی آزمون آزمایشی GRE ؟ منم همین طور، با اینکه هشت ساله دارم توی آزمون های GRE شرکت می کنم. من در طول این سالها چندتا فن یاد گرفتم که کمکم میکنه در طول آزمون GRE آرامش خودمو حفظ کنم و نمره ی عالی بگیرم، ا ...

بیشتر بخوانید
5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

پیدا کردن برنامه های تحصیلات تکمیلی متناسب با حرفه و نیاز های شما می تواند خسته کننده باشد. با توجه به میانگین هزینه یک فارغ التحصیل در ایالات متحده حدودا از $ 30،000 تا $ 120،000 ، سرمایه گذاری بزرگی در آینده است که نمی توانید به آسانی از آن بگذرید.حتی پی ...

بیشتر بخوانید
6 ایراد معمول در رایتینگ تحلیلی GRE

6 ایراد معمول در رایتینگ تحلیلی GRE

مفروضات بدون ارائه دلیل یکی از معمول ترین ایرادهای موجود در بخش تحلیل استدلال در آزمون GRE است. میدونید که توی این بخش شما باید یک استدلال داده شده رو نقد کنید و ایرادهای معمولش رو پیدا کنید. این Unjustified Assumption خیلی مهمه. ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter