مشاوره رایگان 02145328

آشنایی با فرانسه

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در فرانسه
آشنایی با فرانسه آشنایی با فرانسه

فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپاست. این کشور با شش کشور دیگر هم مرز است. با آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ از شمال شرقی، با سوئیس و ایتالیا از جنوب شرقی و با اسپانیا از جنوب غربی. انگلیس هم از طریق گذرگاه آبی انگلیس با فرانسه هم مرز است. این کشور به عنوان دروازه ورود به اروپا در نظر گرفته می شود؛ زیرا در آن چندین فرودگاه بین المللی (که دو مورد از آن ها در پاریس هستند)، پایانه های کشتی و خدمات ریلی فرانسه وجود دارد.

فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری جهان است. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد زیادی از بازدید این کشور متنوع لذت ببرند، از جمله زیبایی های طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری ها و موارد دیگر. فعالیت های مختلف زیادی وجود دارد که تاریخچه کشور را برای بازدید کنندگان به تصویر می کشد و آن را برایشان لذت بخش می کند، به خصوص با توجه به گذشته ی پر تلاطم آن.

کشور فرانسه با 550000 کیلومتر مربع مساحت، بزرگ ترین کشور اروپای غربی به شمار می رود، این کشور حدود 67،000،000 نفر جمعیت را در خود جای داده است. فرانسه به از لحاظ ظاهری به شکل یک 6 ضلعی دیده می شود که به 22 بخش تقسیم شده است و از مهم ترین آنها مس توان به شهر پاریس اشاره نمود که پایتخت کشور فرانسه محسوب می شود. کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن می باشد. فرانسه تاریخ و بیشینه کهنی دارد اما انقلاب فرانسه مهم ترین اتفاق تاریخی این  کشور بوده که در سال 1798 رخ داده است. کشور فرانسه با کشورهای بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، موناکو و آندورا همسایه می باشد، فرانسه با 4 دریا از جمله دریای سیاه، مدیترانه، مانش و اقیانوس اطلس در ارتباط است، این سواحل مرزی به همراه رشته کوه های آلپ طبیعت زیبا و خارق العاده ای به فرانسه بخشیده اند.

مردم کشور فرانسه به افسرده ترین مردم دنیا به شمار می روند چون از هر 5 نفر یک نفر به افسردگی مبتلا است. جالب است که تا سال 2012 پوشیدن شلوار برای زنان در شهر پایتخت ممنوع و غیر قانونی بود. در این کشور هزینه دریافت گواهینامه بسیار بالاست به همین دلیل تعداد رانندگان شهر پاریس کم می باشد. زندگی در این کشور با تمام سختی هایی اش مزایای خوبی هم دارد، مثلا اگر خانواده ای فرزندی با نزاکت و موفقی تربیت کند و به جامعه تحویل دهند از سوی دولت مدال و جوایز ارزشمندی دریافت خواهند کرد.


فرهنگ و زبان مردم فرانسه

زبان رسمی این کشور، زبان فرانسوی می باشد. مردم فرانسه به زبان مادری شان تعصب خاصی دارند و برای این زبان ارزش قائل هستند. حدود 88 درصد مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می کنند و آن را زبان اصلی و مادری شان می دانند، اما در نزدیکی مرز اسپانیا ساکنین روستاهای اطراف مرز از زبان اسپانیایی استفاده می کنند. با این حال حدود 3 درصد از جمعیت فرانیه به زبان آلمانی صحبت می کنند. دین مسیحیت و مذهب کاتولیک دین و مذهب رسمی کشور فرانسه به شمار می رود به طوری که 64 درصد مردم این سرزمین پیرو مذهب کاتولیک بوده و حدود 5 میلیون نفر از مردم فرانسه مسلمان هستند و ادیان دیگری همچون یهود، بودا و هندو هم در این کشور یافت می شود. بنابراین برای سفر به این کشور نیاز به ویزای فرانسه است.

این کشور اروپایی با توجه به اینکه به نقش زنان در خانواده و جامعه بسیار اهمیت می دهد اما فرهنگ مرد سالاری در بین خانواده های فرانسوی به چشم می آید. مردم فرانسه به کشورسان، آداب و رسوم، فرهنگ و زبانشان تعصب دارند و همچنین تعصب در وطن پرستی از ویژگی های بارز این سرزمین می باشد که در شعره جهانی دارد. خوراک و پوشاک دو اصل مهم و اساسی در  زندگی فرانسوی ها می باشد، غذاهای سنتی فرانسوی زبانزد خاص و عام در سراسر جهان است. با توجه به اینکه در فرانسه به خصوص در شهر پاریس خانه های مد و فشن فعالیت دارند بنابراین برندهای معروفی مانند لویی ، ویتون، کوکو شنل، دیور و هرمس در این کشور بسیار اهمیت دارد و پرطرفدار است، در واقع این شهر به قطب مد جهان شهرت دارد.

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور فرانسه

فرانسه از لحاظ سیاسی دارای حکومت متمرکز نیمه ریاستی است. رئیس جمهور در این کشور توسط رای مردم برای یک دوره 5 ساله انتخاب می شود و ریاست بخش اجرایی دولت را برعهده دارد. بعد از شخص اول، نخست وزیر مقام دوم سیاسی کشور فرانسه محسوب می شود. مجلس کشور فرانسه متشکل از دو بخش شورای ملی و شورای سنا می باشد، شورای ملی شامل نمایندگلن محلی یوده که با رای مردم برای یک دوره 5 ساله انتخاب می شوند، اما بخش دوم یا سنا شامل سناتورها بوده که برای دوره های 6 ساله انتخاب می شوند.

اقتصاد کشور فرانسه رتبه 5 جهانی را از آن خود کرده است. بخش خدمات و گردشگری بیش از 70 درصد از اقتصاد فرانسه را تشکیل می دهد. در بخش صنعت فرانسه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کننده خودرو، صنایع هوایی، ریلی، آرایشی و بهداشتی و کالاهای لوکس به شمار می رود. علاوه بر این ها میزان تحصیلات نیروی کار کشور فرانسه نسبت به دیگر کشورها در رده اول قرار دارد حتی از کشور آلمان هم بالاتر است.

آب و هوای کشور فرانسه

فرانسه با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد دارای 4 نوع آب و هوا می باشد. در این کشور شرایط جوی هر منطقه ای با دیگر مناطق متفاوت است، به طور مثال مناطق شمال و شمال شرقی آب و هوایی معتدل دارند و در قسمت های جنوبی نیز می توانید یک آب و هوای مدیترانه ای را تجربه کنید در بخش غربی میزان بارش باران بسیار زیاد است و همین موضوع باعث شده است که هوای تابستان گرم و زمستان معتدل باشد. البته توجه داشته باشید که فرانسه خیلی برفی نیست و کم پیش می آید که برف ببارد. بنابراین قبل از سفر باید وقت سفارت فرانسه دریافت کنید.


جاذبه های دیدنی کشور فرانسه

کشور فرانسه با داشتن جاذبه های تاریخی، طبیعی، هنری و فرهنگی سبب شده است که گردشگران زیادی با سلایق مختلف به آنجا سفر کنند و سالانه پذیرای بیش از 80 میلیون توریست از سراسر جهان باشد.

برج ایفل

از معروف ترین جاذبه های کشور فرانسه می توان به برج ایفل اشاره کرد، این برج سمبل شهر پاریس محسوب می شود. رج ایفل توسط گوستاو ایفل به عنوان بنای افتتاحیه نمایشگاه بین المللی معماری پاریس در سال 1889 ساخته شد. ارتفاع برج ایفل 324 متر است که هنوز هم بلند ترین ساختمان پاریس است.

کاخ ورسای

این کاخ مجلل توسط فرمان لویی چهاردهم ساخته شده است. کاخ ورسای از جاذبه های معروف کشور فرانسه به شمار می رود که د نزدیکی شهر پاریس واقع شده است. در این کاخ پادشاهان فرانسه ساکن بودند و امروزه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد. در سفر به فرانسه بازدید از این قصر باشکوه را فراموش نکنید که مملو از ارزش و تمدن فرانسه می باشد.

دره لوار

دره ای تفریحی که قصرها و درختان انگور اطرافش توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. در دل این دره شهرهای بسیاری وجود دارد که هرکدام طبیعت زیبا و بکر منحصر به فردی دارند.

قلعه چنانسی

قلعه چنانسی در قرن شانزدهم بر روی رود چر ساخته شد که در جنگ جهانی دوم به این قلعه آسیب های بزرگی وارد شد اما امروزه مرمت و بازسازی گردید. در زیر قلعه، گذرگاه هایی وجود دارد که قایق ها و کشتی های کوچک از آنجا عبور می کنند. بعد از قلعه ورسایلس، قلعه چنانسی به دلیل داشتن باغ های مملو از درختان بلند قامت به عنوان پربازدید ترین قلعه در فرانسه شناخته شده است.

فستیوال کن

هر سال در ماه می بزرگ ترین ها و نخبگان صنعت فیلم سازی دنیا در فستیوال بین المللی کن شرکت می کنند. این فستیوال در شهر ساحلی کن در کنار سواحل زیبای فرنچ ریویرا برگزار می شود. 

شهر بونی فاسیو

بونی فاسیو شهری در جنوب شرقی منطقه جزیره ای کورسیکا فرانسه می باشد. ساحل نزدیک این شهر دارای صخره های سنگ آهکی و گچی سفید است. عمل فرسایش، صخره ها را به سمت عقب رانده تا جاییکه ساختمان های روی صخره ها به نظر می رسد در حال آویزان شدن هستند.


مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

محل اقامت در فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...