مشاوره رایگان 02145328

نمره 100 در تافل خوبه؟

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مکاتبات بازرگانی
مکالمه انگلیسی
SAT
GMAT
GRE
PTE
TOEFL
IELTS
نمره 100 در تافل خوبه؟ نمره 100 در تافل خوبه؟

چه نمره ای از آزمون تافل قبل قبول است؟

نمره 100 در تافل خوبه؟ واقعیت این است که بستگی به مؤسسه آموزشی دارد که در آن اپلای می‌کنید. اساساً یک نمره خوب تافل هر نمره‌ای است که تمام شروط حداقلی نمره تافل در مؤسسه آموزشی شما را برآورده می‌کند (که در نتیجه شانس شما برای پذیرش در آن را افزایش می‌دهد).

می‌توانیم از پرسنتایل‌ها هم برای تعیین خوب یا بد بودن یک نمره تافل استفاده کنیم. همان طور که می‌دانید پرسنتایل‌ها به ما می‌گویند که چه درصدی از آزمون ‌دهنده‌ها نمره‌ای پایین‌تر از یک نمره آستانه مشخص گرفته‌اند. هر چه که پرسنتایل تافل شما بالاتر باشد نمره شما هم بهتر است (در مقایسه با دیگر آزمون‌دهنده‌ها).  

به طور کلی هر چیزی بالاتر از متوسط (median) (پرسنتایل ۵۰ام) یک نمره خوب و هر چیزی بالاتر از پرسنتایل ۷۵ام یک نمره عالی است. بر اساس پرسنتایل‌های رسمی تافل برای آزمون ‌دهنده‌ها، یک نمره ۱۰۰ تافل در پرسنتایل ۸۰ام قرار می‌گیرد، که یک نمره بسیار بالاتر از «خوب» و کمی بالاتر از «عالی» است.

با وجود این ممکن است پرسنتایل‌ها بسته به سطح کلاس متغیر باشند. برای مثال یک نمره ۱۰۰ تافل از پرسنتایل ۸۰ام به پرسنتایل ۸۸ام می‌رسد وقتی که فقط نمره‌های داوطلبان دبیرستانی تافل مد نظر قرار می‌گیرند. 

در زیر پرسنتایل‌هایی که یک نمره ۱۰۰ تافل در سطح‌های مختلف در آنها قرار می‌گیرد را می‌بینید:

  • Academic Level           Percentile for 100 TOEFL Score
  • High School Students                                               88
  • Two-Year College Students                                      89
  • Undergraduate Students                                          82
  • Graduate Students (Non-Business Programs)         76
  • Graduate Students (Business Programs)                 75
  • Applicants for English-Language Schools                85

همان‌طور که این چارت نشان می‌دهد، یک نمره تافل ممکن است بسته به اینکه از چه سطحی به آن نگاه می‌کنید منجر به تغییر نسبتاً معنادار پرسنتایل شود. به طور کلی هر چه که سطح آکادمیک بالا می‌رود، پرسنتایل برای نمره ۱۰۰ تافل پایین می‌آید، که نشان می‌دهد هر چه تحصیل ‌کرده ‌تر باشید، احتمال بیشتری می‌رود که نمره بالاتر از ۱۰۰ بگیرید. 

بیایید با دقت بیشتری داده‌ها را بررسی کنیم. برای دانش‌آموزان دبیرستانی، ۱۰۰ یک نمره بسیار عالی در پرسنتایل ۸۸ام است. کسب این نمره به عنوان یک دانش‌آموز دبیرستانی به این معنی است که او نمره‌ای بهتر از اکثر آزمون ‌دهنده‌های دبیرستانی دیگر گرفته است.

از طرف دیگر، برای دانشجویان کارشناسی (رشته تجارت و دیگر رشته‌ها)، ۱۰۰ شما را کمی پایین‌تر در پرسنتایل ۷۵ام یا ۷۶ام قرار می‌دهد. دانشجویان کارشناسی معمولاً مهارت‌های انگلیسی بهتری نسبت به دبیرستانی‌ها دارند و بنابراین به احتمال زیاد در تافل نمره بالاتری کسب می‌کنند. در نتیجه، می‌توانیم بگوییم که ۱۰۰ یک نمره عالی، و نه بسیار عالی، برای دانشجویان کارشناسی است. 

پرسنتایل‌ها فقط یکی از راه‌های تعیین خوب یا بد بودن یک نمره تافل هستند. در نهایت مهم این است که آیا نمره تافل شما شروط حداقلی مؤسسه آموزشی که در آن اپلای کرده‌اید را برآورده می‌کند یا نه.


مطالب مرتبط

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT

Listening تافل ترکیبی ازمکالمات پیرامون زندگی و تجارت می باشد.در این مبحث با چگونگی ارتقاء مهارت listening برای آزمون TOEFL و چگونگی کسب نمره قابل قبول در این بخش آشنا می شوید. ...

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید

TOEFL یک نگرش خوب بیان علمی از سخنرانی ها و گفتگوهای آکادمیک در محوطه دانشگاه یا کلاس را مهیا می کند. در این پست، به راهکارهایی که واقعا می توانند به توسعه مهارت های Listening TOEFL دانشگاهی که برای آزمون TOEFL و گرفتن نمره خوب در این بخش است بیانجامند، می ...

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL

شركت در TOEFL هميشه استرس زا بوده و هست. چراكه بايد يك نمره دقيق و مشخص بگيرين. واسه اين امتحان كلي هزينه ميكنين و ماه ها صرف آماده شدن واسه اون وقت ميزارين.ممكنه جلسه امتحان شلوغ و پر سر و صدا باشه يا اينكه شب قبل امتحان به اندازه كافي نخوابيده باشين. راج ...

328 45 - 021تعیین سطح آنلاینکلاس‌های گروهیکلاس‌های خصوصیدوره های مجازی