نکات و قواعد املای کلمات در PTE_بخش اول

نکات و قواعد املای کلمات در PTE_بخش اول

نکات املایی آزمون PTE

دیگر در Microsoft Word ننویسید. به محض اینکه خواستید در PTE شرکت کنید از برنامه‌هایی مثل Note یا Notepad استفاده کنید که اشتباه‌های شما را مشخص نمی‌کنند. در PTE شما پاسخ‌هایتان را با کیبورد تایپ می‌کنید، پس بهتر است تا جایی که می‌توانید این کار را تمرین کنید. اگر می‌خواهید متنی که نوشته‌اید را چک کنید آن را در Microsoft Word پیست کنید. برای دقت بیشتر می‌توانید از پلاگین‌هایی (افزونه‌هایی) مثل Grammarly استفاده کنید.

دفترچه‌ای برای ۱۰۰ دیو درست کنید. حتی می‌توانید این کار را به سبک قدیمی در یک کتاب تمرین انجام بدهید: 

۱. کلمه را بنویسید

۲. تعریف و چند مترادف آن را بنویسید

۳. یک یا دو جمله در کانتکست برای آن بنویسید. 

هر روز چند دقیقه را به نوشتن این کلمات اختصاص بدهید. اگر کسی باشد که این کلمات را به صورت تصادفی از شما املا بگیرد بسیار ایده‌آل خواهد بود. 

در PTE املا فقط یکی از جنبه‌های ارزیابی writing شما است. قطعاً املای صحیح اهمیت دارد اما اگر نمره Enabling Skills spelling شما پایین باشد این به معنای پایان دنیا نیست. شواهد ساختگی نشان می‌دهد که می‌توان با وجود املای ضعیف، در قسمت writing نمره ۹۰ را به دست آورد. 

مراقب کلمات هم‌آوا (homophone) باشید. اینها کلماتی هستند که تلفظ یکسان دارند اما معنی آنها متفاوت است، همچنین ممکن است املای متفاوتی داشته باشند. در زیر چند نمونه از این کلمات هم‌آوا ارائه می‌شود:

ad, add

ate, eight

be, bee

I’ll, aisle, isle

blew, blue

buy, by, bye

cell, sell

hear, here

hour, our

its, it’s


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

توصیف کننده ها در انشا آزمون SAT

توصیف کننده ها در انشا آزمون SAT

قانون ساده ای که در مورد توصیف کننده ها صادق است این است که توصیف کننده ها می بایست نزدیک ترین عبارت به اسم و یا عبارت مورد وصف خود باشند. در زبان انگلیسی، صفت، اسم را توصیف میکند و قید، صفت و فعل را توصیف میکند. ...

بیشتر بخوانید
آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTEیکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل IELTS و TOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. ...

بیشتر بخوانید
به نمره ی 7 در رایتینگ فکر کنید!

به نمره ی 7 در رایتینگ فکر کنید!

نمونه زیراگر چه سعی بر آن بود که به سادگی هر چه تمام تر نوشته شود، به نظر به نمره 7 آیلتس دست پیدا میکند ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter