مشاوره رایگان 02145328

هرآنچه برای رایتینگ PTE باید بدانید

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مکاتبات بازرگانی
مکالمه انگلیسی
SAT
GMAT
GRE
PTE
TOEFL
IELTS
هرآنچه برای رایتینگ PTE باید بدانید هرآنچه برای رایتینگ PTE باید بدانید

رایتینگ، بخش دوم قسمت اسپیکینگ پی تی ای است. به عبارت دیگر، هیچ بخش یا زمان جداگانه‌ای وجود ندارد. پس از اتمام بخش اسپیکینگ پی تی ای، با کلیک روی دکمه‌ی Next، از شما خواسته می‌شود تا در آزمون رایتینگ شرکت کنید. آزمون رایتینگ، مهارت‌های رایتینگ شما را از نظر مهارت در گرامر، قالب‌بندی جملات و پایبندی به موضوع ارائه شده ارزیابی می‌کند. در مورد کیفیت رایتینگ‌تان، شما مورد قضاوت و ارزیابی قرار خواهید گرفت.

بررسی اجمالی بخش رایتینگ پی تی ای

بررسی اجمالی بخش رایتینگ پی تی ای
نام امتحان تسک تعداد سوالات طول متن نمره مهارت‌های ارزیابی‌شده زمان پاسخ دادن
Summarize Written Text
لازم است متن را در یک جمله خلاصه کنید. 3-2 تا 300 کلمه نمره‌دهی نسبی ریدینگ و رایتینگ 10 دقیقه
Write Essay شما باید در مورد یک موضوع مشخص، بین 200 تا 300 کلمه مقاله بنویسید. 2-1 3-2 جمله نمره‌دهی نسبی رایتینگ 20 دقیقه

Summarize Written Text پی تی ای

مشخصات:

شما باید در مورد یک موضوع خاص، از خلاصه‌ی پاراگراف‌های داده شده، متنی را بنویسید. برای انجام این کار، 10 دقیقه وقت دارید.

هشدار:

شما باید خلاصه را فقط در یک جمله بنویسید. یعنی، فقط استفاده از یک نقطه مجاز است. با این حال، می‌توانید بیش از یک‌بار از ویرگول و نقطه-ویرگول استفاده کنید.

نکته:

در قسمت پایین باکس متن، 'تعداد کلمات' ظاهر خواهد شد. شما باید نکات اصلی را از پاراگراف‌های داده شده وارد کنید تا خلاصه‌تان غنی و دقیق باشد. همچنین می‌توانید متن را Cut، Copy یا Paste کنید.

Cut: متنی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب و روی 'Cut' کلیک چپ کنید.

Copy: متنی را که می‌خواهید کپی کنید انتخاب و روی 'Copy' کلیک چپ کنید.

Paste: نشانگر را به‌جایی ببرید که می‌خواهید متن کپی یا کات شده را در آنجا قرار دهید. سپس، روی «Paste» کلیک چپ کنید.

نمره‌دهی نسبی Summarize Written Text پی تی ای

چگونه ارزیابی می‌شوید؟ ریدینگ، رایتینگ، گرامر، واژگان، محتوا و سبک.

Write essay پی تی ای

مشخصات:

شما باید مقاله‌ای را در مورد یک موضوع مشخص بنویسید. موضوع در یک یا دو خط ذکر خواهد شد. شما باید بین 200 تا 300 کلمه مقاله بنویسید. برای انجام این کار، 20 دقیقه وقت دارید. رایتینگ شما بر اساس گرامر، انسجام متن، واژگان و نوع متن نوشته شده مورد قضاوت و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

نکته:

در قسمت پایین باکس متن، 'تعداد کلمات' ظاهر خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که زیر 200 کلمه نمی‌نویسید. همچنین متن شما نباید بیش از 300 کلمه باشد. در غیر این‌صورت، مجازات می‌شوید و نمره‌ی پایین‌تری کسب خواهید کرد. سعی کنید در نوشته‌ی خود، بی‌طرف باشید و از تکرار کلمات یا جملات خودداری کنید. همچنین شما می‌توانید Cut، Copy یا Paste کنید. این کار وقتی مفید است که نمی‌خواهید وقت خود را بر روی نوشتن دوباره‌ی کلمه‌ای دشوار، تلف کنید. مثلاً، مقاله‌ای که در آن شما باید بیش از یک‌بار کلمه‌ی 'Homeostasis' را تایپ کنید.

نمره‌دهی نسبی Write essay پی تی ای

چگونه ارزیابی و قضاوت می‌شوید؟ رایتینگ، گرامر، واژگان، هجی، نوع متن نوشته‌شده. محتوای شما چگونه ارزیابی می‌شود؟ انسجام، سبک، ساختار، سطح زبانی و محتوا.

مطالب مرتبط

آزمون PTE چیست؟
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-29

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTEیکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل IELTS و TOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. ...

آزمون PTE  یکی از معتبرترین آزمون های زبان برای دریافت ویزای استرالیا است.
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-24

آزمون PTE یکی از معتبرترین آزمون های زبان برای دریافت ویزای استرالیا است.

در سال‌های اخیر، تعداد افرادی که برای گذراندن امتحان PTE آکادمیک ثبت‌نام کرده‌اند، 50% افزایش داشته است. ...

محاسبه ی نمره در آزمون PTE به چه صورت است
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-24

محاسبه ی نمره در آزمون PTE به چه صورت است

تمام آیتم‌های آزمون PTE آکادمیک با استفاده از سیستم نمره‌دهی خودکار و توسط کامپیوتر تصحیح می‌شوند. برای برخی آیتم‌ها، نمره فقط بر اساس صحت و درستی جواب داده میشود، در حالیکه در برخی آیتم‌های دیگه بر اساس درست بودن جواب، فرم یا نحوه ی پاسخگویی و کیفیت پاسخ ...

328 45 - 021کلاس‌های خصوصیدوره های مجازی