نحوه پاسخگویی به بخش سوم listening در پی تی ای

نحوه پاسخگویی به بخش سوم listening در پی تی ای

بررسی بخش سوم، listening آزمون PTE

هنگام تمرین برای سایر قسمت های آزمون PTE ، ممکن است روی واژگان و گرامر کار کرده باشید و با  دستگاه های انسجام ( cohesive devices ) آشنا شده باشید. برای قسمت 3 آزمون یعنی لیسنینگ هم به این موارد نیاز خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهارت های مورد نیاز این قسمت از آزمون ، ادامه این متن را بخوانید.

واژگان

در این بخش از آزمون ، هرچه کلمات بیشتری بشناسید ، مهارت شنیداری شما بهتر خواهد بود. برای داشتن دایره واژگان خوب ، باید نحوه تلفظ کلمات را نیز بفهمید.

هنگام تمرین برای سؤالات ریدینگ ، اگر کلمه جدیدی دیدید و می خواهید آن را یاد بگیرید ، آن را در یک دیکشنری آنلاین خوب با مثال هایی از نحوه تلفظ آن جستجو کنید تا بتوانید هنگام صحبت کردن از آن استفاده کنید و هنگام گوش دادن آن را بشناسید.

اشکالی ندارد اگر هر کلمه ای را که گفته می شود متوجه نشوید ، چون می توانید معنی کلمات ناشناخته را از کانتکست آنچه گفته می شود حدس بزنید.

زبان سیگنال

برای درک ساختار زبان انگلیسی گفتاری آکادمیک و گوش دادن متمرکز ، باید بدانید که زبان سیگنال در انگلیسی چگونه استفاده می شود.

قبل از شروع ، معمولاً سخنران خلاصه ای از گفتار را ارائه می دهد و می توانید از این روش برای شروع درک متن استفاده کنید.

سخنران ها همچنین هنگام آماده شدن برای صحبت کردن ، به مخاطب سیگنل می دهند. درک زبان سیگنال به شما کمک می کند تا به سوالات Summarize Spoken Text ، Multiple-Choice ، Choose Multiple Answers ، Highlight Correct Summary و Multiple-Choice ، Choose Single Answer  درست پاسخ دهید.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد زبان سیگنال کسب کنید.

گرامر

در زبان انگلیسی ، درک زمان ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به شما امکان می دهد ارجاع زمان را در متون لیسنینگ درک کنید.

هنگامی که معنی زمان ها را درک کنید ، می توانید نحوه ارتباط برقرار کردن  گوینده ها از نظر زمان و توالی وقایع را درک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان ها و استفاده از آنها و همچنین کلمات سیگنالی که با هر یک از زمان ها استفاده می شود ، این منبع آنلاین گرامر انگلیسی را بخوانید.

دستگاه های انسجام

مانند سایر قسمت های آزمون دانشگاهی PTE ، شما باید بدانید که چگونه از دستگاه های انسجام برای اتصال متن استفاده می شود.

از دستگاههای انسجام برای نشان دادن شرط استفاده می شود. به عنوان مثال if, unless, provided that. آنها همچنین می توانند دلیل چیزی را نشان دهند (either… or, neither… nor, not only… but also) و کاربردهای بسیار دیگری هم دارند.

می توانید لیست کاملی از دستگاههای منسجم را در اینجا مشاهده کنید.

برای پاسخ به سوالات Summarize Spoken Text ، Multiple-Choice ، Choose Multiple Answers ، Highlight Correct Summary  و Multiple-Choice ، Choose Single Answer باید درک درستی از دستگاه های انسجام داشته باشید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

آزمون PTEیکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل IELTS وTOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد.

 آیا شما کم و بیش متوجه سخنرانی ها می شوید ولی هنگام نوت برداری حواستان پرت می شود؟

آیا شما کم و بیش متوجه سخنرانی ها می شوید ولی هنگام نوت برداری حواستان پرت می شود؟

همانطور که می دانید نوت برداری یکی از مهارت های ضروری در تافل به(خصوص در لیسنینگ) می باشد و اگر میخواین که از امتحان تافل با نمره های درخشان عبور کنید باید تقویتش کنید

آزمون PTE  یکی از معتبرترین آزمون های زبان برای دریافت ویزای استرالیا است.

آزمون PTE یکی از معتبرترین آزمون های زبان برای دریافت ویزای استرالیا است.

در سال‌های اخیر، تعداد افرادی که برای گذراندن امتحان PTE آکادمیک ثبت‌نام کرده‌اند، 50% افزایش داشته است.

محاسبه ی نمره در آزمون PTE به چه صورت است

محاسبه ی نمره در آزمون PTE به چه صورت است

تمام آیتم‌های آزمون PTE آکادمیک با استفاده از سیستم نمره‌دهی خودکار و توسط کامپیوتر تصحیح می‌شوند. برای برخی آیتم‌ها، نمره فقط بر اساس صحت و درستی جواب داده میشود، در حالیکه در برخی آیتم‌های دیگه بر اساس درست بودن جواب، فرم یا نحوه ی پاسخگویی و کیفیت پاسخ

فرمت آزمون PTE

فرمت آزمون PTE

آزمون PTE آکادمیک در سه بخش به صورت کامپیوتری برگزار می شود، در این مقاله به شما می گویم در هر بخش چند دقیقه زمان دارید تا بتوانید زمان بندی صحیحی داشته باشید

ویژگی های آزمون PTE که باعث می شود این آزمون را انتخاب کنید

ویژگی های آزمون PTE که باعث می شود این آزمون را انتخاب کنید

نمره‌دهی بر اساس هوش مصنوعی به این معنی است که یک انسان مهارت‌های زبان انگلیسی شما رو ارزیابی نمی‌کنه، بلکه یک الگوریتم بسیار هوشمندانه بر اساس جواب‌های بسیار متنوع، از چگونگی نمره‌دهی انسان تقلید می‌کنه.

مهارت رایتینگ در آزمون PTE

مهارت رایتینگ در آزمون PTE

انواع سوالای رایتینگ، شما رو ملزم می‌کنه تا پاسخی رو به انگلیسی آکادمیک استاندارد، با استفاده از گرامر و اسپلینگ صحیح بنویسین. PTE آکادمیک، قوانین اسپلینگ انگلیسی ایالات متحده‌ی آمریکا، بریتانیا، استرالیا و کانادا رو به رسمیت میشناسه. با این حال، یه قانون

بخش Summarize written text در آزمون PTE

بخش Summarize written text در آزمون PTE

Summarize written text یه سوال رایتینگ جواب کوتاهه که توانایی شما برای فهم، تحلیل و ترکیب اطلاعات رو از یه متن ریدینگ و سپس خلاصه کردن نکات مهم و اصلی رو تو رایتینگ می‌سنجه. این سوال هر دو مهارت رایتینگ و ریدینگ شما رو مورد ارزیابی قرار میده.

نوشتن Essay در رایتینگ آزمون PTE

نوشتن Essay در رایتینگ آزمون PTE

نوشتن Essay یه نوع سوال رایتینگ جواب طولانیه که توانایی شما رو برای نوشتن یه Essay ترغیب‌کننده یا مستدل درباره‌ی یه عنوان خاص و همچنین مهارت‌های رایتینگ‌تون رو می‌سنجه.

مهارت لیسنینگ در آزمون PTE

مهارت لیسنینگ در آزمون PTE

مهارت‌های لیسنینگی که در آزمون PTE آکادمیک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد را در این مقاله برای ما شما آورده ایم

نکات بخش Read Aloud در اسپیکینگ PTE

نکات بخش Read Aloud در اسپیکینگ PTE

بلند خوندن یه نوع آیتم اسپیکینگه و توانایی شما رو برای خوندن یه متن کوتاه با صدای بلند و با استفاده از تلفظ و آهنگ صحیح، مورد ارزیابی قرار میده. این بخش هر دو مهارت اسپیکینگ و ریدینگ رو مورد ارزیابی قرار میده.

نکات بخش Repeat Sentence در اسپیکینگ PTE

نکات بخش Repeat Sentence در اسپیکینگ PTE

تکرار جمله یه نوع آیتم اسپیکینگ جواب کوتاهه که توانایی شما رو برای فهم و به یاد آوردن یه جمله و سپس تکرار جمله با همون دقت و با استفاده از تلفظ صحیحی که شنیدین، می‌سنجه. تکرار جمله هر دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ شما رو ارزیابی میکنه.

اعتراض و تغییر نمره ی PTE

اعتراض و تغییر نمره ی PTE

PTE آکادمیک امتحانیه که نمره‌اش توسط کامپیوتر داده میشه. در نتیجه، بعیده که نمره‌ی کل شما تغییر کنه.

دلایل انتخاب آزمون PTE در مقابل سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی

دلایل انتخاب آزمون PTE در مقابل سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی

PTE آکادمیک یک آزمون زبان انگلیسی کامپیوتر محور بین المللی که تواناییهای زبانی داوطلبان را برای کمک به موسسات آموزشی و سازمانهای حرفهای و دولتی که به استانداردی از تسلط بر زبان انگلیسی آکادمیک با هدف پذیرش نیاز دارند، میسنجد

چگونه در آزمون PTE نمره 79+ بگیریم؟

چگونه در آزمون PTE نمره 79+ بگیریم؟

گرفتن نمرهی +79ظاهراً رویای هر داوطلبیه که میخواد این روزا تو امتحان PTE شرکت کنه. این نمره، احتمال دعوت از سوی اداره ی مهاجرت استرالیا و همچنین از سوی دانشگاه دلخواهتون رو برای سطوح بالاتر تحصیل افزایش میده.

چگونه Task 1 رایتینگ آکادمیک را مدیریت کنیم؟

چگونه Task 1 رایتینگ آکادمیک را مدیریت کنیم؟

بیست دقیقه خود زمانی طولانی برای نوشتن نیست و این در حالیست که داوطلبان آیلتس زیادی از زمانی از Task 1 خود را به Task 2 اختصاص میدهند به این دلیل که اهمیت بیشتری دارد. زمان خود را به چهار قسمت تقسیم کنید و به این تقسیم بندی پایبند باشید.

پاسخگویی به بخش re-tell در پی تی ایی

پاسخگویی به بخش re-tell در پی تی ایی

دو بخش آخرِ قسمت 1 اسپیکینگ: صحبت کردن و نوشتن (speaking and writing) ، بازگویی سخنرانی (re-tell lecture) و پاسخ کوتاه (Answer Short Question ) است.

ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها