چطور از GRE به GMAT سوئیچ کنیم

چطور از GRE به GMAT سوئیچ کنیم

راجع به اینکه چطور تصمیم بگیریم که در کدوم آزمون شرکت کنیم، بحث هایی مطرح شده. اگه بخوایم از جی آر ای به GMAT سوئیچ کنیم چی؟ این چیزیه که امروز می خوایم بهش بپردازیم. (در پست های بعدی، راجع به اینکه چطور از GMAT به جی آر ای سوئیچ کنیم، صحبت خواهیم کرد.)

چطور درس بخونم؟

روش کلی درس خوندنتون تغییر زیادی نمی کنه. در عوض، فقط باید در مطالبی که می خواهید مطالعه کنید تغییراتی رو ایجاد کنید، که نحوه ی انجام این کار رو در این مطلب براتون توضیح می دیم.

اول باید ببینید که روشی که تا به حال برای مطالعه استفاده می کردید بازدهی خوبی داشته یا نه. اگر نه، باید تغییراتی رو در اون ایجاد کنید، صرفنظر از اینکه می خواید با همون GRE ادامه بدید یا اینکه می خواید به جای جی آر ای در جی مت شرکت کنید.

هر دوی جی آر ای وجی مت آزمون هایی هستن که استدلال اجرایی شما رو می سنجن؛ یعنی طراح سوال می خواد بدونه که شما چطور فکر می کنید و تصمیم می گیرید. البته لازم هست که دانش محتوایی (اطلاعات خاص، قوانین، فرمول ها) هم داشته باشید که در هر دو آزمون عملکرد خوبی داشته باشید، اما مطالعه در این سطح،کافی نیست؛ شما همین طور نیاز دارید که درک خودتون رو به سطح بالاتری ارتقا بدید تا بتونید سوالاتی رو که گاهی اوقات جمله بندی شون کمی عجیب و غریب به نظر میاد، به مفید و موثرترین حالت ممکن بررسی کنید. خوب فکر کنید و ببینید که تا الان به این شیوه مطالعه می کردید یا نه، اگه اینطور بوده که عالیه، به همین روش ادامه بدید، اما اگر نه، نیازه که تغییراتی در روش مطالعه تون بدید و صرفنظر از اینکه در جی آر ای شرکت می کنید یا GMAT، به این روش مطالعه کنید.

نقاط ضعف و قوت من چی هستن؟

هر موقع که دارید برای مطالعه تون برنامه ریزی می کنید یا برنامه ریزی ای که داشتید رو اصلاح می کنید، باید نقاط ضعف و قوت خودتون رو تحلیل کنید.

اگه مدتی هست که برای جی آر ای می خونید، باید در یک سری آزمون آزمایش کامپیوتریCAT شرکت کرده باشید. (اگر نه، یا اگر از آخرین بار که در این آزمون شرکت کردید بیشتر از شش ماه می گذره، باید مجددا در اون شرکت کنید تا اطلاعات در مورد آزمونهای کامپیوتر محور رو  به دست بیارید. مطمئن بشید که تحت شرایط رسمی شامل رایتینگ ها، مدت زمان استراحت بین بخش هاو... آزمون  می دید.)

دو آزمون کامپیوتری اخیرتون رو تحلیل کنید. هدف اینه که همه ی سوالات و محتوا رو در یکی از این سه دسته تقسیم بندی کنید:

دسته ی اول : نقاط قوت. همچنان به تمرین در این زمینه ادامه می دم، اما نه به قوت بقیه ی بخش ها.

دسته ی دوم : به آسانی قابل اصلاح. این ها آسون ترین فرصت های من برای پیشرفت هستن. اشتباهات ناشی از بی دقتی. سوالاتی که اگر سریع جواب بدم جوابم غلط خواهد بود و اگه درست بخوام جواب بدم، کمی سرعتم پایین میاد.

دسته ی سوم : نقاط ضعف. این ها جزء محدوده ای هستن که روی اونها کار نمی کنم تا اینکه کارم با دسته ی دوم تموم شده باشه. قسمت هایی که حتی اگه به خودم وقت کافی بدم، باز هم اشتباه جواب می دم و اگه درست جواب بدم خیلی کند این کار رو انجام می دم. قسمت هایی که حتی اگه درست جوابشون بدم، انرژی ذهنی خیلی زیادی ازم می گیرن. 

مهم ترین کار شما تا آزمون آزمایش بعدی اینه که روی دسته ی دوم کار کنید واونها رو بهبود ببخشید، در حالی که مهارت های دسته ی اول رو حفظ می کنید و سوالات مربوط به دسته ی سوم رو به سرعت غلط جواب می دید (بله، جداً باید این کار رو بکنید!)

(ضمنا، چیزهایی هستن که تا ابد در دسته ی سوم باقی می مونن. من در مبحث ترکیب و جایگشت واحتمال خیلی ضعیفم. این از همون اول هم ، حدود ده سال پیش ، که برای جی آر ای می خوندم همین طور بود! وقتی به اینطور سوالات بر می خورم، یه نگاه بهش می اندازم که مبادا از اون دسته سوالاتی باشه که من می تونم حل کنم، اگر نه، گزینه ی مورد علاقه مو انتخاب می کنم و می گذرم.)

خب، حالا که نقاط ضعف و قوتتون رو می دونید، باید با تفاوت های بین GRE و GMAT آشنا بشید.

چه چیزهای جدیدی باید یاد بگیرم؟

رایتینگ ها و استدلال منطقی ( integral reasoning )

یک تفاوت انقدرهایی نیاز به توجه نداره، پس بذارید سریع بگیم و ازش بگذریم. در ابتدای جی آر ای شما دو رایتینگ می نویسید. جی مت هم ازتون می خواد که یک رایتینگ بنویسید اما به جای رایتینگ دوم باید قسمت استدلال منطقی روانجام بدید که سوالات چهار گزینه ایه که ترکیبی از مهارت های کوانت و وربال هست.

تفاوت این قسمت با قسمت های دیگه انقدری هست که لازم باشه شما نحوه ی پاسخ دادن به سوالات ومدیریت زمان در طول آزمون  رو به دقت مطالعه کنید.

کوانت

برای قسمت کوانت باید یک نوع سوال متفاوت رو بشناسید: کفایت داده ( data sufficiency: DS )

GMAT به ویژگی های اعداد، مسئله ها و بعضی مفاهیم جبری توجه عمیق تری داره، پس برای این قسمت بهتره کتاب های جی مت رو بگیرید و با همون کتاب های جی آر ای ادامه ندید.

زمانبندی دو آزمون هم متفاوته، بنابرین باید یاد بگیرید که چطور 37 سوال رو در 75 دقیقه در آزمون جی  مت جواب بدید، به طور میانگین حدود دو دقیقه برای هر سوال.

وربال

بیشتر تلاش شما در قسمت وربال GMAT صرف سوالات گرامری می شه، یعنی sentence correction . قطعا نیاز خواهد بود که مطالبی رو مطالعه کنید که شما رو برای مسائل گرامری و معنایی که در قسمت SC جی مت سنجیده می شه، آماده کنه.

اگر از مطالب آماده سازی منهتن استفاده می کنید، می تونید مطالبی رو که برای درک مطلب ریدینگ دارید، استفاده کنید، ولی برای استدلال منطقی باید مطالب جدیدی رو بگیرید. سوالاتی که در بخش استدلال منطقی GRE میاد، در GMAT هم هستن اما جی مت سوالاتی رو در بخش استدلال منطقی داره که جی آر ای نداره.

در این قسمت هم زمانبندی GMAT متفاوت هست. باید 41 سوال وربال رو در 75 دقیقه جواب بدید، که حدود یک دقیقه و بیست ثانیه در قسمت sentence correction ، دو دقیقه در استدلال منطقی و حدود شش تا هشت دقیقه برای خوندن  ریدینگ و جواب دادن به سوالاتش صرف می شه.

چطور برای مطالعه ام برنامه ریزی کنم؟

تا الان در مورد بخشی از این فرایند صحبت کردیم (تحلیل نقاط ضعف و قوتتون). می تونید در کلاس ها شرکت کنید یا معلم خصوصی بگیرید که در این صورت معلمتون به شما تکلیف های خاصی رومی ده. اگر نه، باید خودتون برای مطالع تون برنامه ریزی کنید.

خلاصه ی روش سوئیچ از GRE به جی مت

1.    مطمئن بشید که دارید با طرز فکری درست خودتون رو برای آزمون آماده می کنید (استدلال اجرایی!) و اینکه می دونید چطور سطح مطالعه ی خودتون رو ارتقا بدید.

2.    مطالعه تون رو با تمرکز بر جنبه هایی که براتون جدید هستن شروع کنید: موضوعات و انواع متفاوت سوالات که در GMAT وجود دارن. وقتی این مهارت ها رو به سطح بالایی از توانمندی برسونید، همه ی جنبه ها و سوالات دیگه رو مرور می کنید.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر

مطالب مرتبط

6 نکته برای اینکه در طول آزمون GRE خونسردی تون رو حفظ کنید!

6 نکته برای اینکه در طول آزمون GRE خونسردی تون رو حفظ کنید!

شما هم قبل از امتحان دلتون هُرّی می ریزه؟ حتی سر جلسه ی آزمون آزمایشی GRE ؟ منم همین طور، با اینکه هشت ساله دارم توی آزمون های GRE شرکت می کنم. من در طول این سالها چندتا فن یاد گرفتم که کمکم میکنه در طول آزمون GRE آرامش خودمو حفظ کنم و نمره ی عالی بگیرم، ا

5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

پیدا کردن برنامه های تحصیلات تکمیلی متناسب با حرفه و نیاز های شما می تواند خسته کننده باشد. با توجه به میانگین هزینه یک فارغ التحصیل در ایالات متحده حدودا از $ 30،000 تا $ 120،000 ، سرمایه گذاری بزرگی در آینده است که نمی توانید به آسانی از آن بگذرید.حتی پی

6 ایراد معمول در رایتینگ تحلیلی GRE

6 ایراد معمول در رایتینگ تحلیلی GRE

مفروضات بدون ارائه دلیل یکی از معمول ترین ایرادهای موجود در بخش تحلیل استدلال در آزمون GRE است. میدونید که توی این بخش شما باید یک استدلال داده شده رو نقد کنید و ایرادهای معمولش رو پیدا کنید. این UNJUSTIFIED ASSUMPTIONS خیلی مهمه مثلا این نمونه رو ببینید:

7 عادت خوب در مطالعه GRE

7 عادت خوب در مطالعه GRE

تو این مقاله، من می‌خوام یک توصیه مطالعاتی کوچیک رو با شما در میون بذارم. این سخنیه که من قاطعانه باور دارم که درسته: '30 دقیقه مطالعه‌ی با تمرکز بالا بهتر از 2 ساعت مطالعه‌ی نیم‌بنده.' هر چقدر فرد تلاش کنه از طریق یک جلسه‌ی ماراتون‌گونه‌ی پایان هفته‌ای چ

 7راه برای جلوگیری از اشتباهات نسنجیده ریاضی GRE

7راه برای جلوگیری از اشتباهات نسنجیده ریاضی GRE

اگر در آزمون GRE شکست خوردید هیچ جای نگرانی ندارد، زیرا بیش از حد سخت است. آزمون به این روش طراحی شده است. سوالاتی در GRE وجود دارد که حتی نابغه های ریاضی را هم در میان ما به چالش می کشد. با این حال، خیلی ناامید کننده است که فقط به خاطر یک اشتباه احمقانه

 9روش برای یادگیری GRE در اتوبوس

9روش برای یادگیری GRE در اتوبوس

آیا وقتی در اتوبوس یا در اتاق انتظار نشسته اید وقت اضافی دارید؟ با این روش ها وقت خود را صرف خواندن GRE کنید.

10 روش جدید برای مطالعه لغات آزمون GRE

10 روش جدید برای مطالعه لغات آزمون GRE

اولین بار که می خواستم در GRE شرکت کنم، فکر میکردم میتوانم به راحتی آن را انجام دهم و برآن فائق بیایم. این هم یک نه دیگر. نمره ریاضی فوق العاده بود. اما فقدان دانش من از لغات من را به کشتن داد. پس باید آن را یاد می گرفتم. و تا 1600 لغت هم یاد گرفتم. همه ما

GMAT یا GRE؟

GMAT یا GRE؟

خیلی از کسانی که هدفشون ورود به MBA هست مردد هستن که آزمون GRE رو انجام بدن یا GMAT ؟اساسا آزمون GMAT همواره معیار تعیین سطح استعداد تحصیلی در Business Schools بوده اما مدتی میشه که آزمون GRE البته بعد از تغییراتی که در سال 2011 انجام داد، تونست رقیب خوب

GRE Sentence Equivalence Questions

GRE Sentence Equivalence Questions

دو نوع سوال vocabulary 'جای خالی را پُر کنید' (Fill-In-the-Blank) تو GRE وجود داره: سوالای کامل کردن متن (Text Completion) و سوالای تشخیص معادل جملات (Sentence Equivalence). سوالات کامل کردن متن از شما می‌خواد تا یک، دو یا سه جای خالی رو فقط با یک کلمه پُر

اولویت عملگرها در بخش ریاضی GRE

اولویت عملگرها در بخش ریاضی GRE

در ریاضیات رعایت ترتیب عملگرها از اهمیت ویژه ای برخورداره.

GMAT یا GRE؟

GMAT یا GRE؟

خیلی از کسانی که هدفشون ورود به MBA هست مردد هستن که آزمون GRE رو انجام بدن یا GMAT ؟اساسا آزمون GMAT همواره معیار تعیین سطح استعداد تحصیلی در Business Schools بوده اما مدتی میشه که آزمون GRE البته بعد از تغییراتی که در سال 2011 انجام داد، تونست رقیب خوب

اشتباهات رایج در حل سوالات DATA Sufficiency جی مت

اشتباهات رایج در حل سوالات DATA Sufficiency جی مت

آیا دقت کرده اید که تحلیل یک گزاره در واقع سخت تر از دو گزاره است. زیرا گزاره دیگر اغلب یک نکته، یک راهنمایی یا پاره ای از اطلاعات را به همراه دارد که می توان برای تشخیص حقه یا تله سوال از آن استفاده کرد.

آشنایی با سوالات ریاضی آزمون GMAT

آشنایی با سوالات ریاضی آزمون GMAT

همانطور که میدونید آزمونGMAT آزمونی بین المللی است جهت ادامه تحصیل درزمینه های تجارت، بازرگانی ومدیریت. مدت زمان GMAT سه ساعت ونیم می باشد، ولی بطورکلی با احتساب زمان استراحت بین آزمون، حدود 4 ساعت به طول می انجامد.

اگر با

اگر با 'That' در آزمون GMAT مشکل دارید، این مطلب مناسب شماست!

کلمه ی that کلمه ایه که برای استفاده در آزمون GMAT خیلی انعطاف پذیره. نقش های مختلفی می گیره و خیلی راحت میتونه اشتباه گرفته بشه. اخیرا این کلمه خیلی حواس پرت کن بوده. حالا بذارید ببینیم این that اساساً کجا و چطور استفاده می شه.

انتخاب درست بین دو گزینه آخر در وربال GMAT

انتخاب درست بین دو گزینه آخر در وربال GMAT

شما در حال تمرین کردن دوباره ی سوالات verbal GMAT هستین ، دستور العمل ها رو دنبال میکنین ، گزینه های اشتباه رو حذف میکنین و درست ها رو انتخاب میکنین. به دو گزینه مورد نظر میرسین هر دو منطقی به نظر میرسن پس یکی رو انتخاب میکنین و ادامه میدین. سپس جواب ها را

آیا GMAT واقعاً می‌تونه مهارت‌های امتحان دادن رو ارزیابی کنه؟

آیا GMAT واقعاً می‌تونه مهارت‌های امتحان دادن رو ارزیابی کنه؟

چند چیز وجود داره که GMAT نمی‌تونه ارزیابی کنه. GMAT نمی‌تونه هوش شما، ارزش شما به‌عنوان انسان یا توانایی‌های شما رو برای موفقیت بسنجه. اما آیا GMAT می‌تونه مهارت‌های آزمون دادن شما رو ارزیابی کنه؟ اگر شما همیشه عملکرد ضعیفی در آزمون‌ها داشتین، آیا محکوم ب

درک مطلب در GMAT: بررسی یک متن تاریخی - بخش 6

درک مطلب در GMAT: بررسی یک متن تاریخی - بخش 6

عملکردتان در پاسخ دادن به سوالات چگونه بود؟ مهم‌تر اینکه چگونه می‌توانید عملکرد خود را بهتر کنید؟ هدف از مطالعه کردن، مشاهده‌ی درصد جواب‌‌های درست برای نخستین بار نیست. نکته‌ی مهم پی بردن به این موضوع است که وقتی مطلب جدید (اما مشابهی) را در آزمون GMAT

چرا باید در آزمون GMAT شرکت کرد؟

چرا باید در آزمون GMAT شرکت کرد؟

از آنجایی که آزمون GMAT معیاری موثر جهت بخش مهارت های آکادمیک، مخصوصا در رشته های مرتبط با مدیریت و بازرگانی قلمداد میشود، ارایه مدرک GMAT از مهمترین اقدامات اولیه به منظور ادامه تحصیل در یکی از رشته های اشاره شده (به عنوان مثال MBA) در ایالات متحده و ایجا

چرا نمره‌ی GMAT من بالا نمیره؟

چرا نمره‌ی GMAT من بالا نمیره؟

شما اولین امتحان GMAT آزمایشی خود را چند ماه پیش برگزار کرده‌ و بلافاصله متوجه شدین که می‌تونستین عملکرد بهتری در جی مت داشته باشین. شما یکی دو ماه اخیر را به مطالعه سپری کردین- شاید حتی در دوره‌های GMAT ما هم ثبت‌نام کرده باشین. شما با این امتحان حس راحتی

اصطلاحات مهم در GRE- بخش اول

اصطلاحات مهم در GRE- بخش اول

همون طور که میدونید در آزمون GRE دونستن لغت خیلی مهمه. اما باید این نکته رو توجه داشته باشید که یک سری اصطلاح در صورت سئوالات text completion و sentence equivalence بطور معمول قرار میگیرن که باعث میشن ما نتونیم درک دقیقی از صورت سئوال پیداکنیم و درنتیجه

اصطلاحات مهم در GRE - بخش دوم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش دوم

تعدادی ازمهم ترین لغت ها را جمع آوری کرده ایم که تکرار زیادی در آزمون GRE داشته اند و امکان اشتباه شدن آنها با اصطلاحات دیگر وجود دارد. سعی کنید با آنها جمله بسازید تا در آزمون جی آر ای با سرعت بالاتری آنها را تشخیص دهید.

اصطلاحات مهم در GRE - بخش سوم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش سوم

مثل روال گذشته این عبارات را با مثال حفظ نموده و سعی کنید در رایتینگ جی ار ای از انها استفاده نمایید.

اصطلاحات مهم در GRE - بخش چهارم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش چهارم

مثل روال گذشته این عبارات را با مثال حفظ نموده و سعی کنید در رایتینگ GRE از آنها استفاده نمایید.

اصطلاحات مهم در GRE - بخش پنجم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش پنجم

با یادگیری این مجموعه از لغات GRE با کمترین زمان میتوانید آماده امتحان شوید

اصطلاحات مهم در GRE - بخش ششم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش ششم

حتما و حتما این اصطلاحات و در رایتینگ جی ار ای بکار ببرید و سعی کنید باهاشون جمله بسازید

اصطلاحات مهم در GRE - بخش هفتم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش هفتم

با یادگیری این مجموعه از لغات ضروری GRE با کمترین زمان میتوانید آماده امتحان شوید پس زمان رو از دست ندهید

اصطلاحات مهم در GRE - بخش هشتم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش هشتم

با یادگیری این مجموعه از لغات GRE با کمترین زمان میتوانید آماده امتحان شوید

اصطلاحات مهم در GRE - بخش نهم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش نهم

کسانیکه به دنبال لغات ضروری در امتحان GRE هستند حتما این مجموعه لغات رو یادبگیرند.

اصطلاحات مهم در GRE-بخش دهم

اصطلاحات مهم در GRE-بخش دهم

با یادگیری این مجموعه از لغات GRE با کمترین زمان میتوانید آماده امتحان شوید

اصطلاحات مهم در GRE - بخش یازدهم

اصطلاحات مهم در GRE - بخش یازدهم

با یادگیری این مجموعه از لغات GRE با کمترین زمان میتوانید آماده امتحان شوید پس خیلی به کتابهای متفاوت لغت مراجعه نکنید

چطور از GRE به GMAT سوییچ کنیم؟

چطور از GRE به GMAT سوییچ کنیم؟

اگه بخوایم از جی آر ای به GMAT سوئیچ کنیم چی؟ این چیزیه که امروز می خوایم بهش بپردازیم.

 چگونه برای GMAT سریع‌تر بخوانیم ؟

چگونه برای GMAT سریع‌تر بخوانیم ؟

آیا شما برای تمام کردن بخش verbal GMAT در یک محدود‌ه‌ی زمانی خاص تلاش زیادی از خودتون نشون میدین؟ آیا شما بر روی هر متن درک مطلب 6 دقیقه زمان سپری می‌کنین یا زمانی رو تلف می‌کنین که در جای دیگری به آن نیاز دارین؟ در اینجا چند نکته درباره‌ی چگونگی سریع‌تر خ

چگونه غول GMAT را به زانو درآوریم؟

چگونه غول GMAT را به زانو درآوریم؟

حتما قبل از شروع مطالعه کنید! گرملین Gremlin) GMAT)یه موجود خیالیه که توصیه‌های وحشتناکی به شما می‌کنه.

چند نکته ظریف در حل گام به گام یک سوال Sentence Correction جی مت

چند نکته ظریف در حل گام به گام یک سوال Sentence Correction جی مت

چند وقت پیش که داشتم به آزمون آزمایشی GMAT که قبلا انجام داده بودم نگاه میکردم،به سوالی برخوردم که همون لحظه که دیدمش تصمیم گرفتم با شمابه اشتراک بذارمش. ویژگیه ای جالبی داره.

سوالات درک مطلب GMAT _ بررسی یک متن تاریخی (بخش 1)

سوالات درک مطلب GMAT _ بررسی یک متن تاریخی (بخش 1)

برخی افراد متن‌های درک مطلب تاریخی را دوست دارند و برخی دیگر این متن‌ها را خسته ‌کننده می‌دانند. به هر صورت، شما احتمالاً حداقل با یک متن تاریخی در GMATمواجه خواهید شد، پس بیایید درباره‌ی چگونگی سر و کله زدن با این متن‌ها صحبت کنیم.

سوالات درک مطلب  GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 2)

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 2)

اگر هنوز بخش 1 درک مطلب GMAT را نخوانده‌اید، توصیه می‌کنم بازگردید و ابتدا بخش 1 را بخوانید. اما اگر دوست دارید هر دو سوال را با هم جواب دهید، مشکلی نیست

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 3)

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 3)

در بخش‌های نخست این مجموعه، ما یک متن درک مطلب تاریخی که در جی مت استفاده میشود را مورد بررسی قرار دادیم. اگر تازه شروع کرده‌اید، ابتدا به بخش‌های 1 و 2 بروید و سپس به این بخش مراجعه کنید. جواب دادن به هر سه سوال با هم اشکالی ندارد.

سوالات درک مطلب  _ GMAT بررسی یک متن تاریخی بخش 5

سوالات درک مطلب _ GMAT بررسی یک متن تاریخی بخش 5

آیا آماده‌ی سوال پنجم و نهایی خود هستید؟ ما یک نمونه متن تاریخی از سوالات درک مطلب GMAT را مورد بررسی قرار داده‌ایم. اگر تازه شروع کرده‌اید، ابتدا بخش‌های گذشته را بررسی و سپس به این بخش مراجعه کنید.

دو اشتباه رایج در مسائل کفایت داده در جی مت

دو اشتباه رایج در مسائل کفایت داده در جی مت

با یک معادله خطی روبرو هستیم که طبیعتا یک جواب منحصر به فرد دارد. بنابراین گزاره کافی خواهی بود. ( دقت کنید که نیازی به حل کردن معادله نیست)

سیاست استفاده از جملات مجهول در GMAT

سیاست استفاده از جملات مجهول در GMAT

جی مت دوست داره تصورات شما رو به هم بزنه و به یک سری ظرافت ها بستگی داشته باشه. این برای کسی که داره منابع آزمون و می خونه جالبه، ولی برای کسی که می خواد آزمون بده، ناامید کننده س که البته من مخالف این بخش هستم.

عبارات وصفی اسمیه یا Noun Modifiers در GMAT

عبارات وصفی اسمیه یا Noun Modifiers در GMAT

خب به خاطر اینکه اسم رو توصیف می کن. با این عبارات کارمون رو شروع کردیم چون خیلی دقیق هستن. نه تنها اسم رو توصیف می کنن

فرق Percent و Percentile در کارنامه GMAT

فرق Percent و Percentile در کارنامه GMAT

بعد به تفاوت کوانت و وربال نگاه میکنید، و با خودتون فکرمی کنید: 'اوه! کوانت ام خیلی پایین تر از چیزی شده که فکر میکردم! حتما باید روی اون بخش خیلی بیشتر تمرکز کنم. ولی نمره یوربال ام خوب به نظر میاد، پس می تونم فعلا کاری باهاش نداشته باشم.'

قدرت تفکر انتقادی در آزمون جی مت

قدرت تفکر انتقادی در آزمون جی مت

در اینجا شما یاد خواهید گرفت که ساختارهای خاص کفایت داده ها در GMAT که بارها و بارها تکرار میشوند تشخیص دهید و از ان ها به نفع خود استفاده کنید. مهمترین ساختار کفایت داده حول این سوال است که: چرا اینجایی؟

کوانت GMAT با ارزش بالا

کوانت GMAT با ارزش بالا

هر بار که کوانت GMAT رو مطالعه می‌کنین، تمام تمرکز خودتون رو فقط روی چند عنوان معطوف می‌کنین. در اون زمان، شما عناوین دیگه‌ای رو که در بخش کوانت GMATمورد آزمون قرار می‌گیره، مطالعه نخواهید کرد

 نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

هنگام آماده کردن اظهارات شخصی که به اطلاعات مهمی درباره‌ی پیشرفت شغلی نیاز داره، خیلی از متقاضیان دوست دارن درباره‌ی مهارت‌هاشون به ترتیب زمانی صحبت کنن.

نکاتی که زمان گرفتن دعوت نامه ی مصاحبه پذیرش از دانشگاه های خوب لازمه بدونید

نکاتی که زمان گرفتن دعوت نامه ی مصاحبه پذیرش از دانشگاه های خوب لازمه بدونید

وقتی دعوت‌نامه‌ی مصاحبه‌ی مدرسه‌ی عالی رو دریافت می‌کنین، نهایت تلاش‌تون رو برای حفظ خونسردی انجام و اجازه بدین کمیته‌ی پذیرش کار خودش رو انجام بده. اگه هنوز دعوت‌نامه دریافت نکردین، شاید کمی دلشوره داشتن طبیعی باشه، اما تماس گرفتن با اداره‌ی پذیرش و پرسید

همه چیز در باره ی ADVERBIAL MODIFIERS در بخش SENTENCE CORRECTION آزمون GMAT

همه چیز در باره ی ADVERBIAL MODIFIERS در بخش SENTENCE CORRECTION آزمون GMAT

توصیف کننده قیدی، توصیف کننده ای هست که به جز اسم، هر چیز دیگه که تو دنیا هست رو می تونه توصیف کنه.

همه ی اون چیزهایی که هیچوقت دوست نداشتید در GMAT بدونید

همه ی اون چیزهایی که هیچوقت دوست نداشتید در GMAT بدونید

وجه وصفی! همین یه کلمه کافیه که بچه هایی که قراره توی GMAT شرکت کنن وحشت کنن. بذارید تحلیلش کنیم ببینیم اصلا چی هست و چرا مهمه.

وقتی نمی تونیم اشکال جمله رو در قسمت Sentence correction آزمون جی مت پیدا کنیم، چه کار کنیم؟

وقتی نمی تونیم اشکال جمله رو در قسمت Sentence correction آزمون جی مت پیدا کنیم، چه کار کنیم؟

ر قسمت sentence correction آزمون جی مت، 'شکاف'، یعنی یه تفاوت آشکار بین گزینه ها، که کمک می کنه چندین گزینه ی اشتباه رو پیدا کرده و اونها رو حذف کنید.

اعداد زوج و فرد در آزمون GRE

اعداد زوج و فرد در آزمون GRE

اعداد یا به عدد دو بخش پذیر هستند که به آنها عدد زوج می گویند یا بخش پذیر نیستند که به آنها فرد می گویند.

اعداد صحیح در آزمون GRE

اعداد صحیح در آزمون GRE

اعداد صحیح در بخش ریاضی آزمون GRE و پاسخ دادن به آنها به مهارت خاصی نیاز دارد، همراه ما در این مقاله این مهارت ها را بیاموزید

آنچه درباره مدیریت زمان در آزمون GRE لازم است بدانید.

آنچه درباره مدیریت زمان در آزمون GRE لازم است بدانید.

وقتی مسائل آزمون جی آر ای را تمرین می کنید، همیشه زمان را برای هر سوال در نظر بگیرید، چه برای یک مسئله چه برای یک بخش تمرینی

اهمیت آزمون آزمایشی رایگان جی آر ای

اهمیت آزمون آزمایشی رایگان جی آر ای

وقتی تصمیم می گیرید برای جی آر ای بخونید، مهم ترین کاری که باید بکنید، دادنِ آزمون آزمایشیه GRE Mock Test

اهمیت  لغت در آزمون GRE

اهمیت لغت در آزمون GRE

اين سئوالي است كه كه تقريبا در هر كلاس جديد بارها از من پرسيده ميشود و ميتوان به يقين بيان داشت كه يكي از مهمترين مسائل پيش روي متقاضيان آزمون GRE همين مبحث لغات است

 آزمون GRE دقیقا چه چیزی میخواهد

آزمون GRE دقیقا چه چیزی میخواهد

بچه هایی که فکر می کنن GRE قراره ریاضی یا زبان شون رو محک بزنه، درس خوندن برای آزمون براشون کار سختی خواهد بود

 با Smart numbers در GRE آشنا شوید

با Smart numbers در GRE آشنا شوید

برای آزمون جی ار ایی خود برنامه ریزی داشته باشید، برنامه ریزی که شما را به هدفتان برساند.

 بخشپذیری (Divisibility) در بخش ریاضی GRE

بخشپذیری (Divisibility) در بخش ریاضی GRE

می دانیم مجموع، تفاضل و حاصلضرب هر دو عدد صحیح عددی صحیح است اما تقسیم عددی صحیح بر عدد صحیح دیگری لزوما عددی صحیح نیست.

برای آمادگی آزمون GRE از کدام منابع لغت باید استفاده کنم؟

برای آمادگی آزمون GRE از کدام منابع لغت باید استفاده کنم؟

این سؤالیست که گاهی پرسیده می شود وافراد می خواهند به آنها پاسخ مشخص و صریحی داده شود، نظیر اینکه مثلا فلان کتاب ‹بهترین کتابیست که شامل تمامی واژگانی که شما در جی آر ای با آن روبرو خواهید شد، است».

بزرگترین مقسوم علیه مشترک در بخش ریاضی GRE

بزرگترین مقسوم علیه مشترک در بخش ریاضی GRE

حل مسائل ریاضی در آزمون GRE و دانستن نوع سوالات باعث می شود تا بتوانید نمره ی کامل بگیرید

به GRE استراحت بده

به GRE استراحت بده

حدوداً این موقع از سال که میشه، وقتی افراد قراره برن تعطیلات یا مسافرت، من معمولاً سوالات زیادی رو از دانشجویان مضطرب و نگران نسبت به شرایط خوندن‌شون برای GRE به هنگام تعطیلات دریافت می‌کنم.

بهترین تمرین های جی آر ای تا روز امتحان

بهترین تمرین های جی آر ای تا روز امتحان

بعد از اینکه ساعت ها وقت گذاشتین و هفته ها درس خوندین، همه مَهارتای مربوط به بخش وربال و کوانت رو تمرین کردین، وقتشه که این آزمون رو بدین.به روز امتحان که نزدیک می شین، چند تا تمرین هست که میتونین برای بهتر شدن عملکردتون انجام بدین.

پنج اشتباه که باید در دوران آمادگی برای GRE ازشون دوری کرد

پنج اشتباه که باید در دوران آمادگی برای GRE ازشون دوری کرد

وقتی برای GRE آماده میشیم، دونستنِ اینکه چه کارایی باید انجام داد تقریبا به اندازه ی دونستن کارایی که نباید انجام داد مهمه. معمولاً از دوست یا همکلاسیمون که قبلا امتحان GRE رو داده سوال می کنیم تا بفهمیم چطوری آمادگی لازم رو براش پیدا کنیم.

تفکر GRE را بشناسیم

تفکر GRE را بشناسیم

خُب حالا اجازه بدین از شما دعوت کنم تا پایان آزمون GREتون و گرفتن نمره‌ای که از اون خیلی ناراحت هستین، رو تجسم کنین. چه بهانه‌هایی ممکنه برای عدم موفقیت‌تون بتراشین؟ فهرستی از اونا رو بر روی کاغذ بنویسین. برای هر یک از این بهانه‌ها، احتمالاً کاری وجود داره

مبحث تقریب در آزمون GRE

مبحث تقریب در آزمون GRE

تقریب زدن (approximate) یا تخمین زدن (estimate) یا گرد کردن (round) یکی از روش های پرکاربرد در حل مسائله

توضیحات رسمی ETS در مورد سطح نمرات برای نمره دهی به نوشتار تحلیلی GRE

توضیحات رسمی ETS در مورد سطح نمرات برای نمره دهی به نوشتار تحلیلی GRE

نمره دهی به رایتینگ تحلیلی در GRE شامل دو task جداگانه ی رایتینگ تحلیلی است، با این حال همیشه یک نمره ترکیبی در GRE گزارش می شود، چون این شیوه قابل اعتمادتر از نمره دادن به هر یک از task ها به تنهایی است. دامنه ی نمره از 0 تا 6 است که به قسمت های نیم نمره

جی آر ای آزمونِ ر ورشاخ نیست

جی آر ای آزمونِ ر ورشاخ نیست

اگه بخوایم با این تست GRE مثل تست رورشاخ برخورد کنیم، تعداد گزینه های ممکن ، بی نهایت هستن. ولی امتحان جی آر ای، تست رورشاخ نیست. اگه شما اینطور تصوری داشته باشید، نمره تون بدجوری پایین میاد. درواقع بهترین راه جواب دادن به سوالات جای خالی، اینه که تا حد مم

چرا آزمون GMAT از آزمون GRE سخت تر است

چرا آزمون GMAT از آزمون GRE سخت تر است

گر قدرت حفظیات شما بیشتره جی آر ای و اگر ابعاد آنالتیکال و تجزیه تحلیلی شما بهتره به GMAT فکر کنید اما به یک شرط! باید حتما زبان عمومی شما عالی باشه! مثلا آیلتس 7 به بالا یا تافل 100 ببه بالا داشته باشید.

چطور برگه تقلب جی آر ای یا cheat sheet خودتون رو بسازید

چطور برگه تقلب جی آر ای یا cheat sheet خودتون رو بسازید

بنابرین حتی اگه نتونید برگه تقلب هاتون رو با خودتون سر جلسه ی آزمون GRE بیارید، با این حال بازم می تونید از درست کردشون سود ببرید.

چطور در GRE نمره ی 340 بگیرم

چطور در GRE نمره ی 340 بگیرم

آخرین باری که در آزمون GRE شرکت کردم یک سال پیش بود، و در هر دو قسمت نمره ی کامل 170 گرفتم. البته قطعاً کلاس های فشرده ی GRE در این زمینه مؤثر بودن ولی این همه ی ماجرا نبود. اینجا براتون یک سری نکته در مورد اینکه چطور مطالعه کردم و چطور آزمون GRE دادم می گ

چطوری از پس سوالاتی که نمیدونیم در GRE بر بیاییم؟

چطوری از پس سوالاتی که نمیدونیم در GRE بر بیاییم؟

هر چقدرم که برای GRE درس بخونی، باید انتظار اینو داشته باشی که روز امتحان GREسوالاتی رو ببینی که بلد نیستی. این اتفاق کاملا طبیعیه و ممکنه که حداقل چند تا از سوالای Verbal و Quant رو ندونی. اگه به طور کامل آمادگی داشته باشی، یکی دوتا اشتباه نمره ی کلیِ تو

چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول-بخش دوم

چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول-بخش دوم

برای آماده شدن برای GRE میتونی از هر کدوم یا از همه ی این جلسات درس خوندن استفاده کنی. بعد از اینکه دو هفته اول رو وقت گذاشتی برای مرور کردن مسائل پایه‌ای، میتونی در دومین آزمون آزمایشی شرکت کنی. احتمالاً نمره ی آزمون آزمایشی دوم به خوبیِ آزمون اصلی نشه. و

چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول-بخش اول

چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول-بخش اول

اگه تازه داری شروع می کنی، یک روز رو اختصاص بده به اینکه مُدلای مختلف سوالا رو در GRE یاد بگیری. توضیحاتی در مورد انواع سوال در Official Guide to the GRE و همچنین در سایت رسمی GRE هست.

چگونه بدون خواندن متون GRE به سوالات پاسخ دهیم؟

چگونه بدون خواندن متون GRE به سوالات پاسخ دهیم؟

متن‌ها تو GRE معمولاً درباره‌ی هر دو جنبه‌ی موضوع منصفانه صحبت می‌کنن. به‌ندرت جانبداری یه بخش رو در مقایسه با بخش دیگه می‌کنن. وقتی از چیزی جانبداری می‌کنن، به‌دقت با ادای توضیح و دلیل جانبداری می‌کنن. شما هیچوقت با یک متن درک مطلب GRE مواجه نخواهین شد که

چگونه در GRE موفق شوم؟

چگونه در GRE موفق شوم؟

یادت باشه: نیازی نداری به همه ی سوالات درست جواب بدی. در عوض، باید مطمئن بشی که تمام امتیازاتی رو که توانایی گرفتنشون رو داری بگیری، در حالی که در مواردی که حریفت، از توکه برنده ای، امتیاز می گیره، به خودت بیش از حد سخت نگیری. (به عبارت دیگه: وقت زیادی رو

چگونه نمره GRE خود را پیش بینی کنید؟

چگونه نمره GRE خود را پیش بینی کنید؟

به بیان ساده تر نمره نهایی جی آر ای شما بر مبنای سطح دشواری سوالات از نمره خام محاسبه میشه،اما لازمه بدونید که این نوع تطبیق ها نسبتا کم هستن و تفاوتها در سوالای کوانت و وربال GRE ناچیزه.

چگونه نمره ی خوبی در GRE کسب کنم؟

چگونه نمره ی خوبی در GRE کسب کنم؟

همه وقتی دارن برای GRE می خونن اشتباه دارن. در واقع کسایی که نمره ی بالایی در GRE میگیرن ، از همون ابتدا به همون اندازه اشتباه داشتن که کسایی که نمره شون پایین بوده داشتن. خب این خبر خیلی خوبیه چون نشون می ده که بر اساس تعداد اشتباهاتتون نمی شه پیش بینی کر

چه چیزهایی باید سر جلسه ی GRE همراه داشت؟

چه چیزهایی باید سر جلسه ی GRE همراه داشت؟

می تونید رایگان نتیجه ی امتحانتون رو به چهار دانشگاه بفرستید. اگه از قبل وقتی داشتید ثبت نام می کردید، لیستی از این مدرسه ها تهیه نکردید، چنین لیستی رو روز آزمون GRE در ذهنتون داشته باشید. موقعی که دارید آزمون می دید این شانسو دارید که دانشگاهی که دوست دار

چه زمانی در آزمون GRE سوالات رو علامت گذاری کنم؟

چه زمانی در آزمون GRE سوالات رو علامت گذاری کنم؟

شما می‌تونین سوالایی رو علامت‌ بزنین که وقتی به اون برگردین که زمان اضافی دارین. تو هر بخش از GRE، هدف شما جواب درست دادن به هر تعداد سوال ممکنه. مهم نیست سوالا سختن یا آسون- با تمرکز بر سوالای ساده‌تر، شما بالاترین نمره رو می‌گیرین. اگه زمان اضافی پیدا کر

چه کار کنیم خوب انگلیسی صحبت کنیم؟

چه کار کنیم خوب انگلیسی صحبت کنیم؟

بیشتر کسانی که دنبال یادگرفتن زبان انگلیسی هستن معمولا لغتهای تخصصی رشته خودشون رو خوب بلدن اما موقع ارتباط گیری با همکاران خودشون تو محیط انگلیسی زبان با مشکل مواجه هستن یعنی تو مکالمه و ارتباط گیری روزمره مشکل دارن و این مساله امری فراگیر بین اغلب متخصصا

چه موقع مطالعه برای آزمون GRE را متوقف کنم؟

چه موقع مطالعه برای آزمون GRE را متوقف کنم؟

بزرگترین مشکلی که نو آزمون GRE داشتم مساله درک مطلب بود.چون کلا حوصله خوندن متن رو با هدف پیدا کردن مفاهیم کلیدی ندارم.اما بعد از انجام تمرینهای مگوش به این اشتباه پی بردم و تصحیحش کردم.الان اگه قرار باشه دوباره برای آزمون جی ار ای آماده بشم حتما زمان بیشت

در راه GRE با نمره بالا

در راه GRE با نمره بالا

با دنبال کردن این مراحل، به شما کمک خواهد کرد لیستی از برنامه ها را دقیقا با توجه به نیازهای خود بسازید. هرچه لیست برنامه واضح تری داشته باشید، برنامه های کاربردی بهتری می توانید ایجاد کنید و در نهایتت موفقیت شما در مدرسه آموزشی بیشتر خواهد شد.

ده لغت خطرناک در امتحان GRE

ده لغت خطرناک در امتحان GRE

ولی بعضی اوقات، یه کلمه در آزمون GRE استفاده می شه به این دلیل که ما اغلب اشتباه استفاده ش می کنیم. بعضی وقتا مسئله فقط یه درک اشتباهه. در موارد دیگه، مسئله اینه که ما یه کلمه رو تقریباً هیچ وقت استفاده نمی کنیم مگه اینکه در شرایطی باشیم که تفاوت معنایی بی

شش نکته برای آمادگی امتحان GRE

شش نکته برای آمادگی امتحان GRE

با این سوال شروع کنید که آیا GRE به درد شما خواهد خورد یا نه ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ به چه نمره ای احتیاج دارید ؟ در بعضی از رشته ها کلا به نمره ی GRE شما اهمیتی داده نمیشه و بعضی های دیگه نمره ی خیلی بالایی از GRE می خوان. با این اوصاف ، تا وقتی پاسخ این

طریقه نمره دهی در آزمون GRE و الگوریتم انتخاب سوالات

طریقه نمره دهی در آزمون GRE و الگوریتم انتخاب سوالات

در این مقاله به شما می گوییم که برای کسب نمره ایی که می خواهید به چه تعداد سوال باید پاسخ صحیح بدهید و سطح سختی سوالات و ارزش هریک را به شما می گوییم.

قوانین مربوط به غیبت، کنسل کردن نمره و Administrative Review در آزمون GRE

قوانین مربوط به غیبت، کنسل کردن نمره و Administrative Review در آزمون GRE

گزارش نمره سازمانی رسمی شما، که توسط گیرندگان تعیین شده توسط شما دریافت می شوند شامل نام، آدرس، آدرس ایمیل، شماره تلفن، مقاطع فوق لیسانس درخواستی، نمرات آزمون جی آر ای و رتبه ی percentile مربوطه می شود. این شامل هیچ اطلاعاتی در مورد گیرندگان دیگری که انتخا

لغات با مضمون حیوان در آزمون GRE

لغات با مضمون حیوان در آزمون GRE

در این مبحث کلماتبی را می آموزید که به حیوانات مربوط می شوند و در مبحث Reading آزمون جی ار ایی به شما کمک می کنند، دانستن معنی دقیق کلمات نقش مهمی در کسب نمره ی مورد نظرتان دارد.

لغت هایی که معنی کل جمله را در GRE تغییر می دهند

لغت هایی که معنی کل جمله را در GRE تغییر می دهند

بذارید یه نگاه به یه تعدادی از مفید ترین کلمات بخش لغت GRE بندازیم. این کلمه ها به تنهایی اونقدر مهم به نظر نمیان ولی می تونن معنی کل یه جمله یا عبارت رو تغییر بدن

ریاضی جی آر ای مبحث شمارش

ریاضی جی آر ای مبحث شمارش

در خیلی از مسائل آمار و احتمال ما باید تمام حالت های ممکن برای شرایط داده شده رو فهرست کنیم یا حداقل اونا رو بشمریم.

مبحث باقیمانده در ریاضی GRE

مبحث باقیمانده در ریاضی GRE

در این مقاله مبحث باقیمانده در ریاضی GRE برای شما آورده شده است.

مدت زمان آزمون GRE چقدره؟

مدت زمان آزمون GRE چقدره؟

جی آر ای می تواند به نظر به شدت خسته کننده بیاید.آزمون GRE مثل یه دوی ماراتن می مونه و حتی بدتر از اون. آزمون جی ار ای مدت زمان زیادی طول می کشه(حد اقل برای اکثر افراد اینطوریه) و مثل اینه که در خلال دوی ماراتن، چند بخش کوچک وجود داشته باشد که شما باید در

مسائل کلامی در آزمون GRE

مسائل کلامی در آزمون GRE

در مسایل کلامی یه متن به ما داده میشه که در نگاه اول به جز چند عدد عبارت ریاضی دیگه ای مشاهده نمیشه. برای حل اینطور مسائل ما باید اونا رو به زبان ریاضی و یا در واقع به صورت عبارات جبری بنویسم.

مطالبی که شما در باره ی برنامه ریزی برای GRE نمی دانید

مطالبی که شما در باره ی برنامه ریزی برای GRE نمی دانید

اگر deadline ندارید، آزمونتون رو برای وقتی برنامه ریزی کنید که نمره ی فعلی تون با نمره ای که می خواید در آزمون بگیرید 2-3 نمره فقط اختلاف داره. اگر deadline دارید، اولین آزمونتون رو برای بیش از یک ماه قبل از deadline برنامه ریزی کنید، به طوری که شانس اینو

مقالات GRE ریاضی مبحث شمارش - بخش چهارم

مقالات GRE ریاضی مبحث شمارش - بخش چهارم

مبحث شمارش و بخش ترکیبیات در بخش ریاضی آزمون GRE را در این مقاله بررسی می کنیم.

 نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

هنگام آماده کردن اظهارات شخصی که به اطلاعات مهمی درباره‌ی پیشرفت شغلی نیاز داره، خیلی از متقاضیان دوست دارن درباره‌ی مهارت‌هاشون به ترتیب زمانی صحبت کنن. اگرچه سادگی این روش اون رو جذاب می‌کنه، ما شما رو تشویق می‌کنیم تا جایگزینی برای نشان دادن تازه‌ترین و

 نکات فوری GRE مشکلات Inference

نکات فوری GRE مشکلات Inference

آیا شما با مشکلات Reading Comprehension Inference دست و پنجه نرم می‌کنید؟ در اینجا نکات فوری GRE برای حل این مشکل در اختیارتون قرار میگیره.

نکاتی که زمان گرفتن دعوت نامه ی مصاحبه پذیرش از دانشگاه های خوب لازمه بدونید!

نکاتی که زمان گرفتن دعوت نامه ی مصاحبه پذیرش از دانشگاه های خوب لازمه بدونید!

وقتی دعوت‌نامه‌ی مصاحبه‌ی مدرسه‌ی عالی رو دریافت می‌کنین، نهایت تلاش‌تون رو برای حفظ خونسردی انجام و اجازه بدین کمیته‌ی پذیرش کار خودش رو انجام بده.

نمونه سوالات ریاضی جی آر ای - بخش اعداد

نمونه سوالات ریاضی جی آر ای - بخش اعداد

در این مقاله چند نمونه سوال از بخش ریاضی آزمون GRE شما آورده ایم

 نکات مهم در زمان نوشتن رایتینگ GRE

نکات مهم در زمان نوشتن رایتینگ GRE

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در رایتینگ تحلیلی جی آرای می تونیم بکنیم بکارنبردن مثالهایی هست که به تحلیل مطلب طرح شده تو رایتینگ بتونه کمک کنه

کدوم بهتره: یه نمره‌ی GRE خوب یا یه نمره‌ی GMAT خوب؟

کدوم بهتره: یه نمره‌ی GRE خوب یا یه نمره‌ی GMAT خوب؟

چند شکل مختلف برای مقایسه‌ی یه نمره‌ی GRE با یه نمره‌ی GMAT وجود داره. برای مثال، می‌تونین پرسنتایل رو بررسی کنین که با نمره‌ی GRE شما مطابقه و نمره‌ی GMAT رو پیدا کنین که تو همون پرسنتایل قرار داره

سخت‌ترین سوالای ریاضی GRE چه سوالایی هستن؟ بخش اول

سخت‌ترین سوالای ریاضی GRE چه سوالایی هستن؟ بخش اول

وقتی با یه سوال خیلی سخت یا پیچیده مواجه میشین، یک سوال ساده‌تر رو به‌عنوان یه گام اولیه برای جواب دادن به یه سوال سخت حل کنین.

سخت‌ترین سوالات ریاضی GRE چه سوالاتی هستن؟ بخش دوم

سخت‌ترین سوالات ریاضی GRE چه سوالاتی هستن؟ بخش دوم

سوال شماره‌ی دو تو فهرست سخت‌ترین سوالای ریاضی ازمون GRE سوالیه که 89% داوطلبا به این سوال جواب ندادن.

سخت‌ترین سوالات ریاضی GRE چه سوالاتی هستن؟ بخش سوم

سخت‌ترین سوالات ریاضی GRE چه سوالاتی هستن؟ بخش سوم

تو این پُست، به شما یکی از سخت‌ترین سوالای ریاضی GRE رو نشون میدم که درصد زیادی از دانشجوها اون رو اشتباه پاسخ دادن

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم. درس اول

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم. درس اول

شما می‌تونین به‌تنهایی برای آزمون جی ار ای آماده بشین. اما این کار احتمالاً وقت شما رو زیادتر می‌گیره

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم.درس دوم

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم.درس دوم

من همیشه به دانشجویان آزمون GRE یادآوری می‌کنم که زمان برای یادگیری همه چیز وجود نداره. اگه شما مدام به اون تعداد ظاهراً بی‌انتهای مهارت‌هایی فکر کنین که باید بدست بیارین، نه فقط احساس شکست می‌کنین، بلکه احتمال کمتری وجود داره که تو هر کدوم از اون‌ها مسلط

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم.درس سوم

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم.درس سوم

شاید همتون با من موافق باشید که نمیشه در مورد آزمون GRE توقعات غیر عادی داشته باشیم از خودمون.

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم. درس چهارم و پنجم

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم. درس چهارم و پنجم

اگه مطالعه برای GRE شما رو مضطرب و عصبی میکنه یا ریاضی براتون وحشت‌آوره، به خودتون نگین نباید احساس اضطراب یا ترس داشته باشین. احساس ترس داشتن اجتناب‌ناپذیره و جنگیدن با اون احساسات منجر به ترس و مشکل براتون میشه.

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم. درس شش،هفت وهشت

هشت چیزی که موج سواری به من یاد داد تا برای آزمون جی ار ای بهتر آماده بشم. درس شش،هفت وهشت

آمادگی برای ازمون GRE می‌تونه یک جاده‌ی طولانی و سخت باشه. شما ممکنه در طول حضورتون در کلاس جی ار ای به یه ثبات برسین و افزایش نمره‌تون رو برای مدتی نبینین.

چقدر شانس دارم تا یه نمره GRE خوب بگیریم؟

چقدر شانس دارم تا یه نمره GRE خوب بگیریم؟

از هر 100 نفر داوطلب، فقط یه نفر نمره‌ی بالای 169 تو امتحان Verbal کسب می‌کنه

چجوری برای GRE آماده بشیم. بخش 1

چجوری برای GRE آماده بشیم. بخش 1

نخستین گام، آگاهی از فُرمت امتحانه. یک یا دو ساعت رو هر روز به خوندن انواع سوالای امتحان اختصاص بدین

چه جوری برای GRE آماده بشیم. بخش 2

چه جوری برای GRE آماده بشیم. بخش 2

اگه می‌خواین برای آزمون GRE آماده بشین، گزینه‌های اصلی شما تو این مقاله بهتون گفته میشه. نیازی نیست الان به یکی از این گزینه‌ها تعهد کامل داشته باشین، بلکه دونستن اینکه با کدوم‌شون شروع کنین، به شما کمک می‌کنه مطالعه‌تون رو برنامه‌ریزی کنین.

چه جوری برای GRE آماده بشیم. بخش 3

چه جوری برای GRE آماده بشیم. بخش 3

برای بالا بردن کارایی مطالعاتی‌تون، چند کار دیگه هم هست که باید انجام بدین. اولین کار، ایجاد یه دفترچه‌ی سواله. درست کردن دفترچه‌ی سوال‌تون رو همین امروز شروع کنین، حتی اگه هنوز به سوالای زیادی جواب ندادی

چجوری برای GRE آماده بشیم. بخش 5

چجوری برای GRE آماده بشیم. بخش 5

تو امتحان‌های آزمایشی جی ار ایی زیاد شرکت نکنین. امتحان‌های آزمایشی، علیرغم نام‌شون، درس خوندن به حساب نمیان.

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 1

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 1

بخش وربال GRE چیزی فراتر از دامنه واژگان و قدرت صرف حافظه‌اس. وربال GRE یه مشت سوال ذهنی بدون جواب درست و حقیقی نیست.

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 2

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 2

شما تقریباً با 6 سوال Text Completion تو هر بخش وربال آزمون GRE مواجه میشین. هر سوال از یه جمله یا پاراگراف کوتاهی تشکیل شده که شامل یک، دو یا سه جای خالیه. وظیفه‌ی شما، انتخاب کلمه‌ی مناسب از بین گزینه‌های جوابه که 'به‌خوبی متن رو کامل کنه.'

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 3

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 3

Sentence Equivalence مشابه Text Completion هست. تقریباً چهار سوال Sentence Equivalence تو هر بخش وربال GRE وجود داره و هر سوال شامل جمله‌ای با یه جای خالیه.

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 4

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 4

برخی سوالا از شما می‌خواد ایده‌ی اصلی متن رو شناسایی کنین که شامل پی بردن- فقط با استفاده از متن- به حرف اصلی نویسنده‌اس. سوالای دیگه از شما میخواد جزئیات رو شناسایی کنین

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 5

تو بخش وربال GRE چه‌چیزی مورد ارزیابی قرار می‌گیره. بخش 5

تو بخش وربال GRE، دامنه واژگان شما، توانایی‌تون برای خوندن و فهمیدن روابط بین ایده‌ها و توانایی‌تون برای شناسایی اطلاعات مهم و نادیده گرفتن جزئیات اضافی و بی‌ربط مورد ارزیابی قرار میگیره.

نمره ی خوب GRE، چه نمره ایه؟

نمره ی خوب GRE، چه نمره ایه؟

نمره‌ی GRE شما فقط یه نمره نیست، سه نمره‌اس. دانشگاه ها می‌تونن نمره‌ی کوانت، وربال و نمره‌ی رایتینگ تحلیلی شما رو ببینن. شما ممکنه یه نمره‌ی کوانت خوب و یه نمره‌ی وربال بد یا برعکس رو حتی توی یه امتحان داشته باشین!

سوالات آزمایشی جی مت

سوالات آزمایشی جی مت

هر سوالی که می بینید باید به یه نحوی شما رو برای سوال های دیگه ای که در آینده در آزمون اصلی می بینید آماده کنه، و اگر این کار و نکنه، شما در واقع وقتتون رو هدر دادید.

شرکت در آزمون آزمایشی جی مت

شرکت در آزمون آزمایشی جی مت

در حالی که برای GMAT آماده می شید ، باید هر یک تا سه هفته در یک آزمون آزمایشی جی مت شرکت کنید. در مقاله نحوه شروع کار و نحوه به دست آوردن اطلاعات بیشتر از درباره ی هر آزمون GMAT آزمایشی که در اون شرکت می کنید رو آورده.

چطور وارد برترین مدارس بازرگانی و مدیریت شویم؟

چطور وارد برترین مدارس بازرگانی و مدیریت شویم؟

بسیاری از داوطلبان بر این باوراند که مدارس 'قشر' خاصی از داوطلبان را انتخاب می کنند شاید آنهایی که نمرۀ عالی جی مت را کسب کرده اند یا شغل خاصی دارند.

افزایش نمره با مطالعه در جی ار ایی

افزایش نمره با مطالعه در جی ار ایی

هر فردی دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود است. در اینجا فاکتورهای بسیاری دخیل هستند، از جمله این‌که از کجا شروع کرده‌اید، چقدر مطالعه دارید و چگونه مطالعه می‌کنید. در اینجا می‌خواهم هر یک از این فاکتورها را به دقت مورد بررسی قرار دهم تا دقیق‌تر به پرسش مطرح‌

تکنیک های تقویت حافظه برای آزمون GMAT

تکنیک های تقویت حافظه برای آزمون GMAT

اگر جی مت یک تست واژگان بود ، ممکن بود حفظ کردن لغات برای رسیدن شما به نمره ی مورد نظر کافی باشد. با این حال ، فقط حفظ لغات کافی نیست؛ علاوه بر آن باید آنها را در موقعیتهای جدیدی که شما را به چالش می کشد، بکار ببرید.

نمره ی جی متتون تغییر نمیکنه؟

نمره ی جی متتون تغییر نمیکنه؟

نمره ی جی مت تون تغییر نمی کنه؟ دارید دیگه کم کم به خودتون می گید شاید باید دست بکشم؟ اگه در این شرایط هستید و نمره مورد نظرتون رو نمی گیرید، اول، این متن رو بخونید.

استفاده از تخته در جی مت آنلاین

استفاده از تخته در جی مت آنلاین

خبر دارید که وقتی در GMAT آنلاین شرکت می کنید ، نمی تونید از برگه ی چرک نویس فیزیکی استفاده کنید؟ بله درسته؛ باید برای همه کارهاتون از وایت برد آنلاین استفاده کنید. ولی ما یه خبر خوب داریم: شما می تونید قبل از روز آزمون با وایت برد تمرین کنید.

جی مت آنلاین به چه صورت است؟

جی مت آنلاین به چه صورت است؟

تجربه یک داوطلب از شرکت در آزمون آنلاین جی مت از خانه به دلیل شیوع ویروس کرونا

آمادگی برای جی آر ای در دو روز

آمادگی برای جی آر ای در دو روز

شاید آمادگی برای آزمون جی آر ای در مدت کوتاه غیرممکن به نظر برسد ولی با این پنج نکته میتوانید به بهترین نحو ممکن برای این آزمون آماده شوید.

انطباقی بودن در جی آر ای به چه معناست؟

انطباقی بودن در جی آر ای به چه معناست؟

وقتی می‌گوییم جی آر ای یک امتحان انطباقی است منظورمان این است که پرسش‌ها بر اساس عملکرد شما متغیر هستند.

آیا essay در جی ار ای اهمیت دارد؟

آیا essay در جی ار ای اهمیت دارد؟

در یک ساعت اول امتحان جی آر ای شما مشغول نگارش هستید. برخلاف بقیه قسمت‌های امتحان – قسمت‌های وربال و ریاضی، که به چهار مورد نمره داده می‌شود (دو وربال و دو ریاضی) و به یک مورد نمره تعلق نمی‌گیرد – که ممکن است به ترتیب‌های مختلفی ارائه شوند، بخش essays همی

جی آر ای و کرونا

جی آر ای و کرونا

برگزاری آزمون GRE آنلاین در خانه به دلیل شیوع ویروس کرونا

کسب بهترین نمره در جی آر ای

کسب بهترین نمره در جی آر ای

نابغه ها میتوانند با رعایت این نکات در آزمون جی آر ای نمره ی کامل بگیرند.

چرا نمره امتحان اصلی کمتر از امتحان آزمایشی جی آر ای میشه؟

چرا نمره امتحان اصلی کمتر از امتحان آزمایشی جی آر ای میشه؟

بررسی عوامل ممکن در نتیجه ی نامطلوب آزمون اصلی نسبت به آزمون آزمایشی

چیزهایی که لازم نیست در جی آر ای بدانیم

چیزهایی که لازم نیست در جی آر ای بدانیم

مطالبی که نباید برای آزمون GRE ذهنتان را به آن ها مشغول کنید

آمادگی برای GRE درسی برای یک عمر

آمادگی برای GRE درسی برای یک عمر

آمادگی برای جی آر ای به نحوی اولین تجربه شما در تحصیلات تکمیلی است

لغو نمره جی آر ای

لغو نمره جی آر ای

وقتی که امتحان جی آر ای تمام می‌شود، این امکان به شما داده می‌شود که نمره خودتان را لغو کنید. ممکن است این امکان خوبی به نظر برسد – اگر واقعاً فکر می‌کنید امتحانتان را افتضاح داده‌اید، خیلی دیر نیست که وانمود کنید اصلاً امتحانی در کار نبوده است!

مزایای کامپیوتری بودن آزمون GRE

مزایای کامپیوتری بودن آزمون GRE

این که GRE با استفاده از رایانه انجام می شه به دلایل زیادی سخته اما همچنین دلایلی وجود داره برای این که امتحان دادن با رایانه چیز خوبی باشه.

چه جوری یه سوال درک مطلب GMAT رو بازبینی کنیم

چه جوری یه سوال درک مطلب GMAT رو بازبینی کنیم

مهم‌ترین سوالایی که باید به فهرست 'بازبینی بعدی' شما اضافه بشه، سوالایی هستن که کمی سخت هستن.

یادداشت برداری برای بازبینی تو سوال درک مطلب GMAT

یادداشت برداری برای بازبینی تو سوال درک مطلب GMAT

وقتی یه سوال عمومی رو بازبینی می‌کنین، ابتدا به متن یا پاراگراف مربوطه دوباره نگاهی بندازین. شما ممکنه بخواین یادداشت کنین که چه‌مقدار زمان رو به خوندن متن اختصاص بدین

یادداشت ‌برداری از جزئیات خاص یا سوالای استنتاجی

یادداشت ‌برداری از جزئیات خاص یا سوالای استنتاجی

سوالای دارای جزئیات تو GMAT همه دارای اشتراک هایی هستن، چه از شما بخوان چیزی رو شناسایی کنین که متن میگه یا چیزی که متن به شکل ضمنی اون رو بیان میکنه

بازبینی طولانی مدت درک مطلب

بازبینی طولانی مدت درک مطلب

الان شما مجموعه‌ای از سوالای درک مطلب رو کامل کردین و به فهم کاملی از چگونگی خوندن متن و جواب دادن به هر سوال رسیدین و چند یادداشت درباره‌ی چرایی درست یا غلط بودن جواب‌هاتون و چگونگی اجتناب از اون‌ها نوشتین

اگه داری برای جی‌مت آماده می‌شی، تمرین‌هات رو حتماً روی کامپیوتر انجام بده!

اگه داری برای جی‌مت آماده می‌شی، تمرین‌هات رو حتماً روی کامپیوتر انجام بده!

امتحان جی‌مت بیش از سه ساعت طول میکشه و کاملاً با استفاده از کامپیوتر انجام میشه

آیا نمره جی مت ربطی به گرفتن بورسیه تحصیلی داره؟

آیا نمره جی مت ربطی به گرفتن بورسیه تحصیلی داره؟

خیلی از دانشجویان نمی‌دانند که آیا یک نمره‌ی بالای جی‌مت، می‌تواند برای آن‌ها بورسیه‌ی MBA را به‌همراه بیاورد یا نه. پاسخ کوتاه به این سوال، بله است

برای درک بهتر سوال ها از فروم های جی مت استفاده کن

برای درک بهتر سوال ها از فروم های جی مت استفاده کن

اگه نمی‌تونین توضیح جواب سوالی رو که شما رو به چالش کشیده پیدا کنین، باید اون رو گوگل کنید

برای گرفتن بورسیه تحصیلی چه نمره ای در آزمون جی مت باید بگیرم

برای گرفتن بورسیه تحصیلی چه نمره ای در آزمون جی مت باید بگیرم

اکثر دانشگاه‌‌های مدیریت، گرفتن حداقل نمره را برای دریافت بورسیه‌های جی‌مت تبلیغ نمی‌کنند. بنابراین، سخت است که دقیقاً بدانید چگونه بورسیه‌ای را از طریق نمره‌ی جی‌مت دریافت کنید.

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت-منهتن پرپ

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت-منهتن پرپ

اپلیکیشن Manhattan Prep GMAT دارای محتوای متنوع و باکیفیتیه، از جمله 1110 سوال تمرینی بخش‌های ریاضی و وربال.

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت Pocketprep & Economist

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت Pocketprep & Economist

بررسی مزیت های اپلیکیشن های آموزشی Pocketprep & Economist برای جی مت

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت Veritas-Prep

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت Veritas-Prep

با داشتن یه اکانت آزمایشی جی‌مت رایگان تو این اپلیکیشن، شما می‌تونین به بیش از 24 ساعت فیلم‌های آموزشی تو اپلیکیشن Veritas Prep دسترسی داشته باشین که شما رو با تمام بخش‌های جی‌مت و تمام مهارت‌های لازم اون آشنا میکنه

720 نمره خوبیه در جی مت

720 نمره خوبیه در جی مت

نمره‌ی 720، یعنی Percentile 95 نمره‌ی جی‌مت و غالباً در کل، نمره‌ی خوبیه.

چقدر طول میکشه نمره جی مت به دانشگاه برسه؟

چقدر طول میکشه نمره جی مت به دانشگاه برسه؟

در حالی که شما تنها کسی هستین که می‌تونه نمرات غیررسمی‌تون رو ببینه، اما تنها کسی نیستین که می‌تونه نمرات رسمی جی‌مت‌تون رو ببینه.

نمره رسمی آزمون جی مت چیست و کی قابل مشاهده است؟

نمره رسمی آزمون جی مت چیست و کی قابل مشاهده است؟

کارنامه‌ی رسمی جی‌مت شما طی 20 روز پس از شرکت تو امتحان، در دسترس‌تون خواهد بود.

نمره غیر رسمی آزمون جی مت چیست و کی قابل مشاهده است؟

نمره غیر رسمی آزمون جی مت چیست و کی قابل مشاهده است؟

بعد از اتمام امتحان جی‌مت، شما نمره‌ی غیررسمی آزمون جی‌مت‌تون رو دریافت خواهید کرد.

داستان انتخاب ترتیب بخش های جی مت چیه؟

داستان انتخاب ترتیب بخش های جی مت چیه؟

دانشجویانی که تو آزمون جی‌مت شرکت می‌کنن، می‌تونن ترتیب پاسخ دادن به چهار بخش امتحان رو خودشون انتخاب کنن.

در جی مت کدوم بخش رو اول جواب بدم؟

در جی مت کدوم بخش رو اول جواب بدم؟

دانشگاه‌های مدیریتی که قصد تحصیل تو اون رو دارین، نمی‌تونن ترتیب پاسخ دادن شما رو به بخش‌های جی‌مت ببینن (ترتیب انتخابی شما، توی کارنامه‌تون منتشر نمیشه) و ترتیب جواب دادن به سوالای بخش‌های گوناگون، بر نمره‌ی شما تاثیری نخواهد داشت

دو نکته کوتاه در مورد انالیتیک رایتینگ

دو نکته کوتاه در مورد انالیتیک رایتینگ

برای گرفتن یک نمره‌ی عالی تو بخش آنالیتیک رایتینگ، به چیزی بیش از نوشتن یک Essay در قالب و چارچوب مشخص نیاز ندارین.

کمترین نمره جی مت ممکن برای ورود به رشته های مدیریت

کمترین نمره جی مت ممکن برای ورود به رشته های مدیریت

حداقل نمره‌ی جی‌مت مشخصی برای دوره‌های MBA وجود نداره و بیشتر دانشگاه‌ها، محدوده‌ی نمره‌ای جی‌مت سختی ندارن.

یک نکته برای RC و یکی برای CR

یک نکته برای RC و یکی برای CR

وقتی با سوالی که جوابش تو متنه، روبرو شدید، اول متن رو بخونین، نه سوال رو. به دو دلیل، این غالباً استراتژی بهتریه.

منابع تست تمرینی جی مت کپلن

منابع تست تمرینی جی مت کپلن

این آزمون نه‌ تنها شبیه آزمون جی‌مت اصلیه، بلکه با توضیحات پاسخ‌های ویدئویی دقیقی نیز همراهه.

منابع تست تمرینی جی مت Manhattan Review Practice Test & GMAT Club Test Practice

منابع تست تمرینی جی مت Manhattan Review Practice Test & GMAT Club Test Practice

اگه به تمرین‌های رایگان بیشتری نیاز دارین، Manhattan Review منبع خوبیه.

منابع تست تمرینی جی مت 800Score Test & McGraw-Hill

منابع تست تمرینی جی مت 800Score Test & McGraw-Hill

تست های تمرینی رایگان جی مت در 800Score Test و McGraw-Hill

نمره جی مت شما چطور ارزیابی میشه؟

نمره جی مت شما چطور ارزیابی میشه؟

دانشکده‌ها‌ی تجارت، با هم فرق دارن- حتی بهترین‌شون- و بنابراین، هر کدوم انتظارات و استفاده‌های متفاوتی از نمرات جی‌مت شما دارن.

یک قاعده کلی در جی مت، بیشتر از دو دقیقه و نیم روی سوالی وقت نذار!

یک قاعده کلی در جی مت، بیشتر از دو دقیقه و نیم روی سوالی وقت نذار!

اگه تو تست‌های تمرینی یا خود امتحان اصلی، با سوالی مواجه شدین که برای حل اون، ظاهراً به مقدار دیوانه‌واری از مراحل مختلف نیاز دارین، احتمالاً قانون بالا رو که برای حل بهتر یک سوال، به اون نیاز دارین، فراموش کردین.

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت_ فلش کارت های مگوش

بهترین اپلیکیشن های آموزشی برای جی مت_ فلش کارت های مگوش

در این اپلیکیشن‌ها، با سوالای تمرینی کامل مواجه نخواهید شد، بلکه، اون‌ها مهارت‌های اساسی رو در شما آزمایش می‌کنن که تو بخش‌های کوانت و وربال، به دردتون می‌خوره.

بهترین تست های تمرینی جی مت-بخش اول

بهترین تست های تمرینی جی مت-بخش اول

GMAC، دو تست تمرینی جی‌مت کامل رو تو نرم‌افزار رایگان GMAT Prep خودش ارائه میده.

منابع تست تمرینی جی مت- Veritas & Princeton

منابع تست تمرینی جی مت- Veritas & Princeton

منبع تست تمرینی رایگان دیگه‌ای برای امتحان جی‌مته که سوالای تمرینی با کیفیت بالایی داره.

منابع تست تمرینی جی مت-منهتن

منابع تست تمرینی جی مت-منهتن

سوالای مربوط به آزمون Manhattan Prep، دارای کیفیت بالایی هستن، اما تصاویر آزمون، با امتحان اصلی چندان مطابقتی ندارن

میخوای در امتحان جی مت شرکت کنی و نمیدونی از کجا شروع کنی – بخش اول

میخوای در امتحان جی مت شرکت کنی و نمیدونی از کجا شروع کنی – بخش اول

از زمان آمادگی اولیه‌ی خود استفاده کنید تا در حد امکان، با فُرمت امتحان آشنا بشین.

میخوای در امتحان جی مت شرکت کنی و نمیدونی از کجا شروع کنی-بخش دوم

میخوای در امتحان جی مت شرکت کنی و نمیدونی از کجا شروع کنی-بخش دوم

وقتی با نقاط ضعف‌تون آشنا شدید، تصمیم بگیرید که کدوم مهارت‌های مهم‌تون رو باید بررسی کنین. آیا فراموش کردین باقی مانده‌ها چه‌جوری کار می‌کنن؟ آیا نیاز به تمرین خوندن و تحلیل متون کوتاه دارین؟

مجموعه نکاتی که در هنگام انجام تست تمرینی رسمی جی مت باید بدانید- بخش اول

مجموعه نکاتی که در هنگام انجام تست تمرینی رسمی جی مت باید بدانید- بخش اول

چه ‌جوری می‌تونید به بهترین شکل ممکن، از آزمون‌های آزمایشی جی‌مت استفاده کنید؟ چه زمانی باید تو اون‌ها شرکت کنید و چه‌ جوری اون‌ها می‌تونن بر برنامه‌ی مطالعاتی شما تاثیر بذارن؟

مجموعه نکاتی که در هنگام انجام تست تمرینی رسمی جی مت باید بدانید – بخش دوم

مجموعه نکاتی که در هنگام انجام تست تمرینی رسمی جی مت باید بدانید – بخش دوم

چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن، از آزمون‌های آزمایشی جی‌مت استفاده کنید؟ چه زمانی باید در آن‌ها شرکت کنید و چگونه آن‌ها می‌توانند بر برنامه‌ی مطالعاتی شما تاثیر بگذارند؟

مجموعه نکاتی که در هنگام انجام تست تمرینی رسمی جی مت باید بدانید – بخش سوم

مجموعه نکاتی که در هنگام انجام تست تمرینی رسمی جی مت باید بدانید – بخش سوم

چه‌جوری می‌تونید به بهترین شکل ممکن، از ​تست‌های تمرینی رسمی جی‌مت استفاده کنین؟ چه زمانی باید تو این آزمون‌‌ها شرکت کنین و چه‌جوری اون‌ها می‌تونن برنامه‌ی مطالعاتی شما رو تحت تاثیر قرار بدن؟

معرفی مراکز برگزاری آزمون جی آر ای

معرفی مراکز برگزاری آزمون جی آر ای

در این مقاله با مراکزی که در ایران آزمون جی آر ای را برگزار می کنند، آشنا می شوید.

جامع ترین راهنما برای موفقیت در ازمون جی آر ای

جامع ترین راهنما برای موفقیت در ازمون جی آر ای

آزمون جی آر ای در گروه آزمون های استعدادیابی قرار می گیرد و آن دسته افرادی که می خواهند برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا در خارج از ایران اقدام کنند، برای قوی تر کردن رزومه خود یا برحسب مدارک لازم در این آزمون شرکت می کنند.

بهترین مرکز آموزش جی آر ای کجاست؟

بهترین مرکز آموزش جی آر ای کجاست؟

بدست آوردن نمره ی بالا در آزمون جی آر ای کار دشواری است و مستلزم دانش زبانی خوب و استادی است که خودش تجربه ی شرکت در آزمون جی ار ای را داشته باشد و در امر آموزش دارای تجربه کافی باشد .

ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها