مشاوره رایگان 02145328

مدیریت زمان در تافل

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مکاتبات بازرگانی
مکالمه انگلیسی
SAT
GMAT
GRE
PTE
TOEFL
IELTS
مدیریت زمان در تافل مدیریت زمان در تافل

خیلی اوقات در آزمون TOEFL زمان با شما یار نیست.خیلی از اونایی که دارن امتحان میدن نمره از دست میدن نه بخاطر این که جواب درست رو ندادند چون زمان کم میارن نمره تافل شون کم میشه.

برای این که به شما کمک کنیم تا از زمانتون نهایت استفاده رو ببرین.ما یک سری راه ها رو پیشنهاد میکنیم که میتونن به سرعتتون در آزمون TOEFL کمک بسیاری کنه.

چجوری توی ریدینگ و رایتینگ تافل سریع تر عمل کنیم...

اگه میخواین که سرعت ریدینگ تون رو بالا ببرین مخصوصا توی قسمت ریدینگ و رایتینگ تافل،یادتون باشه که توی ریدینگ شما میتونید به متن برگردین و اگه نیاز بود دوباره به ریدینگ یه نگاه بندازین حالا برای این که زمانتون رو مدیریت کنید بهتره که اول سوالات رو بخونید بعد برای پیدا کردن جواب ها به سراغ متن برین.اول خوندن سوال ها این رو بهتون میگه که کجای متن دنبال جواب بگردین.حتی یه سری کلمات داخل سوال ها میتونن به شما کمک به سزایی کنند.پس خوندن متن به صورت کامل و با دقت اونقدر کار ضروری نیست.

اما در قسمت رایتیگ تافل زمانی که شما میتونید یه متن رو یه بار بخونید و بعدش دیگه نمیتونید اون متن رو ببینید.اونجا بهترین کار سریع خوندن ریدینگه.ولی باز هم راه هایی هستن که میتونن کمکتون کنند سریع تر باشین.ریدینگ موجود در قسمت رایتینگ طوریه که ایده های اصلی هر پاراگراف در جمله اول پاراگراف گنجونده شده.پس متیونین توسط، بادقت خوندن جمله اول هر پاراگراف و سطحی خوندن بقیه جمله ها سرعت خود را بالا ببرین.ولی یادتون باشه حواستون به قسمت های مهم جمله های بعدی پاراگراف باشه.

چجوری توی لیسنینگ،اسپیکینگ و رایتینگ موثرتر عمل کنیم...

در لیسنینگ تافل،سرعت و مدیریت زمان نقش مهمی رو ایفا میکنند.اکثر افرادی که امتحان میدن از دست دادن بعضی از عبارت ها یا کلمه ها باعث کم شدن نمره شون میشه.به طبع هر چی بیشتر از این عبارات و کلمه ها رو از دست بدین کمتر میتونید به سوالا جواب بدین.باید هم سرعت با لیسنینگ پیش برین.

بهترین راهکار برای لیسنینگ ،گوش دادن به یک سری کلمات خاصه،در قسمت مکالمه ضبط شده لیسنینگ تافل باید بدونین دانش آموزا کجان،تو چه موقعیتی قرار دارن و این که چی میخوان.در ضمن باید بدونین که مدیر مدرسه یا استادشون چه اطلاعاتی به اونها داد و چه کمکی قراره بهشون بکنه،توی این قسمت دو نفر از هم سوال میپرسن تا اطلاعات بدست بیارن پس شما میتونین با کمک از کلمات سوالی مثل how,who و غیره بهتر گوش کنید یا کلماتی که در درخواست کردن ازشون استفاده میشه مثل want,please,would like و ....این کلمات مهم میتونن بهتون کمک کنن که بفهمین چی مهمه و از چی باید نوت بردارین و حتی میتونن بهتون کمک کنن که وقتی دارین سعی میکنین خودتون رو به چیزی که از دست دادین برسونین از کل لیسنینگ عقب نیوفتین.

همونطور که وقتی به قسمت های بعدی لیسنیگ گوش میدین باز هم باید حواستون به یک سری کلمات خاص باشه.باز هم باید کلمات سوالی رو در نظر داشته باشین.معمولا در این قسمت یک استاد یه سری سوال میکنه که یا خودش اونهارو جواب میده یا از دانش آموزا میخواد که اونارو جواب بدن.در بعضی سخنرانی ها هم دانش آموز ها سوالات مهمی رو میپرسن.در هر دو قسمت لیسنینگ تافل چه در لیسنیگ و چه در رایتینگ استاد ها با استفاده ازTransitional Words ترتیب سوالات و جمله هاشون رو مشخص میکنن.کلمه هایی مثل second,next,for example,now و غیره.اگه به اینا خوب گوش بدین میتونین بفهمین که باید منتظر کلمات مهمی باشین یا خیر.دقیقا همونطوری که در ریدینگ جمله اول رو میخونیم تا ایده ی کلی پاراگراف رو بفهمیم و بعد با نگاهی سطحی سراغ بقیه جمله ها میرفتیم میتونیم به جملات مهم با دقت گوش بدیم و فقط حواسمون به بقیه سخنرانی یا مکلمه باشه.

اسپیکینگ و رایتینگ موثرتر...

یادتون باشه که من گفتم اسپیکینگ یا رایتینگ موثرتر نه سریع تر.سریع حرف زدن میتونه باعث بشه که سخت تر شما را فهمید و یا سریع تر نوشتن میتونه باعث بشه بیشتر اشتباه کنید.در قسمت هایی که شما باید اونی باشه که حرف میزنه یا مینویسه شاید بخواین کارتون رو زودتر از زمان معین شده به اتمام برسونین ولی این اصلا به معنای این نیست که شما باید سریع تر باشین.به جای این،باید قبل از امتحان تافل خودتون رو برای هر سوالی اماده کنید تا ساده ترین جواب رو به اونها بدین.وقتی که یه جواب ساده رو در ذهنتون دارین آماده این باشین که جزئیات زیادی رو به جوابتون اضافه کنید.فقط این کار نیاز به تمرین داره پس حتما قبل از امتحان تافل تون کلی نمونه سوال های تافل رو کار کنید تا آماده تر باشین.با هر سوال اول ساده ترین جواب رو پیدا کنید بعدش به جواب هایی با جزئیات بیشتر فکر کنید.البته ممتحن دوست داره جوابی با درک و عمیق رو از شما بشنوه اما اگه جواب کامل بدین خیلی بهتر از جواب ناتمومه و مطمئنا نمره ی بیشتری هم میگیرین.اولویت رو روی رایتینگ و اسپیکینگ ساده بزارین و اگه زمانی بود بهش جزئیاتتون رو اضافه کنید.


مطالب مرتبط

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

4راه برای تقویت Listening در آزمون تافل iBT

Listening تافل ترکیبی ازمکالمات پیرامون زندگی و تجارت می باشد.در این مبحث با چگونگی ارتقاء مهارت listening برای آزمون TOEFL و چگونگی کسب نمره قابل قبول در این بخش آشنا می شوید. ...

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

برای بهبود Listening در آزمون تافل این نکات را بدانید

TOEFL یک نگرش خوب بیان علمی از سخنرانی ها و گفتگوهای آکادمیک در محوطه دانشگاه یا کلاس را مهیا می کند. در این پست، به راهکارهایی که واقعا می توانند به توسعه مهارت های Listening TOEFL دانشگاهی که برای آزمون TOEFL و گرفتن نمره خوب در این بخش است بیانجامند، می ...

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-23

٥ استراتژدي مهم برای موفقیت در آزمون TOEFL

شركت در TOEFL هميشه استرس زا بوده و هست. چراكه بايد يك نمره دقيق و مشخص بگيرين. واسه اين امتحان كلي هزينه ميكنين و ماه ها صرف آماده شدن واسه اون وقت ميزارين.ممكنه جلسه امتحان شلوغ و پر سر و صدا باشه يا اينكه شب قبل امتحان به اندازه كافي نخوابيده باشين. راج ...

328 45 - 021تعیین سطح آنلاینکلاس‌های گروهیکلاس‌های خصوصیدوره های مجازی