نمره ی جی متتون تغییر نمیکنه؟

نمره ی جی متتون تغییر نمیکنه؟

نمره ی جی مت تون تغییر نمی کنه؟ دارید دیگه کم کم به خودتون می گید شاید باید دست بکشم؟ اگه در این شرایط هستید و نمره مورد نظرتون رو نمی گیرید، اول، این متن رو بخونید.

بهبود نمره GMAT 

اگر در بیش از چند آزمون آزمایشی (یا آزمون اصلی) شرکت کردید و نمره تون بالا نمی ره ، این به این معنیه که دارید بیش از یک بار اشتباه های مشابه رو تکرار می کنید. در GMAT سوالات مختلفی وجود داره و اشتباهات مختلفی هم وجود داره که ممکنه مرتکب بشید. اگر نمره تون ثابت مونده و پیشرفتی نمی کنه ، دارید اشتباه های قدیمی رو تکرار می کنید.

همچنین، این معنی ش اینه که کاری که در حال حاضر دارید انجام می دید مؤثر نیست. من جمله ی قبل رو تا حدودی مبهم بیان کردم ، چون 'کاری که انجام می دید' می تونه به موارد مختلفی اشاره کنه. ممکنه کاری که در حین آزمون انجام می دید موثر نباشه، ممکن هم هست که کاری که درحین مطالعه انجام می دید موثر نباشه، یا اصلا ممکنه هردومورد صدق کنه.

همچنین ممکنه نیاز به کمی تغییر دیدگاه داشته باشید . شاید از نظر ذهنی خسته شده باشید و GMAT ازتون به حدی انرژی گرفته که دیگه توانی ندارید. اگه نگرش شما به جی مت آمیخته با استرس ، کسالت ، بدبینی ، اضطراب ، ترس و غیره باشه ، نمی تونید از پسش بربیاید. چیزی باید تغییر کنه.

مطالبی که در ادامه ی این مقاله بیان می کنم، برنامه ی من برای گذر از یک نمره ی ثابته. این مسئله، حداقل دو هفته کار سخت رو ازتون می طلبه. البته من نمی تونم تضمین کنم که لزوما جواب می ده! مطالبی که می گم، مبتنی بر چیزهاییه که من تا امروز درباره مطالعه برای جی مت یاد گرفتم.

راهنمای مطالعه GMAT شخصی برای خودتون بسازید

در تلاش برای بالا بردن نمره تون درGMAT، باید هر هفته پنج مورد رو انتخاب و روی اونها تمرکز کنید. از اونجا که هر کس نیازها و اهداف مختلفی داره ، من لیستی رو برای شما بیان می کنم که بتونید از داخلش این پنج مورد رو انتخاب کنید. با این حال ، برنامه همه افراد عناصر اساسی یکسانی رو شامل می شه:

 • یک مهارت جدید مربوط به طرز فکر GMAT
 • یک مهارت عمومی جدید برای آزمون دهی.
 • یک روش جدید مطالعه
 • تسلط بر یک نوع محتوای خاص در قسمت کوانت جی مت
 • تسلط بر یک نوع محتوای خاص در قسمت وربال جی مت.

بیاید گزینه هاتون رو بررسی کنیم!

نکته شماره 1 بالا بردن نمره GMAT: یک مهارت جدید برای طرز فکریاد بگیرید

از این لیست ، یک کار رو برای هفته آینده انتخاب کنید. می تونید انتخاب خودتون رو بر اساس نیازتون و یا به طور تصادفی انتخاب کنید! همه این پیشنهادات به شما در GMAT کمک می کنن ، بنابراین اینطور نیست که تنها یک گزینه درست وجود داشته باشه. فقط سعی نکنید بیشتر از یکی از اونها را انجام بدید. نکته ای که این طرح را عملی می کنه اینه که این طرح به شما امکان می دهه فقط برای مدتی و فقط روی چند نکته متمرکز بشید و فشار زیادی را برای انجام همه کارها به یکباره وارد نمی کنه!

یک مقاله راجع به گفتگوی مثبت با خودتون رو بخونید. سپس ، هر بار که خودتون رو درگیر گفتگوهای منفی می بینید ، کانال رو عوض کنید! به جاش، چیزی مثبت در مورد خودتون بگید.

هر روز یک جلسه 15 دقیقه ای برای تمرکز و مدیتیشن (یا گوش دادن به فایل های صوتی یا تصویری در این زمینه) اختصاص بدید. برای هفته بعد ، تفکرات مثبتی رو ایجاد کنید که بهتون آرامش می ده ، و هر روز صبح و هر عصر به اونها فکرکنید.

متعهد بشید که حداقل شبی 7.5 ساعت خواب رو برای هفته آینده داشته باشید.

نکته شماره 2 بالا بردن نمره GMAT: یک مهارت عمومی جدید برای آزمون دهی یاد بگیرید

تا اینجا یک راه برای تسلط بر طرز فکرتون انتخاب کردید. حالا با انتخاب یکی از تمرین های زیر ، یکی از مهارت های آزمون دهی رو انتخاب کنید که هفته ی آینده کاملا یادش بگیرید.

این هفته دو تایم 1 ساعته  روی استقامت و توجه کار کنید: یکی در قسمت کوانت ، و دیگری در قسمت وربال. برای کوانت، 18 سوال Problem Solving و 12 سوال Data Sufficiency  رو از نرم افزار GMATPrep انتخاب کنید و انجام بدید. برای وربال ، سه تا ریدینگ بزنید که مجموعا 11 سوال رو جواب بدید، ده سوال Sentence Correction حل کنید و هشت سؤال Critical Reasoning.

با انجام تمرین زیر روی تشخیص مشکل کار کنید: راهنمای رسمی که در اول بخش کوانت هست رو باز کنید. برای هر سوال ، بدون استفاده از قلم و کاغذ ، تصمیم بگیرید که این سوال چه چیزی رو می خواد بسنجه ، برنامه شما برای حل اون چیه و توی این سوال حواستون به چه تله یا خطایی باید باشه. سعی کنید این کار رو برای ده سوال کوانت در مدت ده دقیقه انجام بدید (یادتون باشه که لازم نیست اونها رو حل کنید!). سپس ، به عقب برگردید و اون ده سوال رو حل کنید ، و ارزیابی کنید که چطور این کار رو کردید. در طول هفته 4-5 بار این تمرین رو تکرار کنید.

حدس زدن رو از طریق دادن زمان خیلی کوتاهی به خودتون برای جواب دادن به چندتا سوال رندوم تمرین کنید: 15 دقیقه برای هر 10 سوال کوانت ، 15 سوال Sentence Correction یا 8 سوال Critical Reasoning. هدف شما انتخاب سوالات مناسب برای حدس زدن در سریع ترین وقت ممکنه. اگر سوالات کوانت رو انجام می دید ، باید چهار بار سریع حدس بزنید ؛ اگرSentence Correction انجام می دید شش بار ، یا اگرسوالات Critical Reasoning رو حل می کنید، سه بار. ببینید آیا می تونید سخت ترین سوالات موجود در مجموعه را پیدا کنید ، حدس های سریع و معقول بزنید و همه سوالات ساده تر رو درست جواب بدید. در طول هفته 4-5 بار این تمرین رو تکرار کنید.

نکته شماره 3 بالا بردن نمره GMAT: یک روش جدید مطالعه GMAT رو یاد بگیرید

از لیست زیر ، یک مورد جدید رو برای دو هفته آینده انتخاب کنید. باز هم ، فقط یکی از این موارد رو انتخاب کنید! ما در تلاشیم عادات مطالعه شما رو بهبود ببخشیم، نه اینکه شما رو تحت فشار شدید مطالعاتی قرار بدیم .

هر روز 30 دقیقه زودتر از حد معمول از خواب بیدار بشید و این زمان رو صرف مرور دروس جی مت کنید.

هر روز سه تا پنج فلش کارت جدید برای 'وقتی این رو می بینم ، این کار رو انجام می دم' بسازید.

هر روز یک مقاله جدید برای Reading Comprehension  رو از لینک های وبسایت انتخاب کنید و بخونید.

اگر قبلاً لیستی از اشکالاتتون تهیه نکردید، این کار رو انجام بدید و به مدت دو هفته برای هر سوالی که حل می کنید (نه فقط اونهایی که غلط جواب می دید!)، اشکالاتتون رو در این لیست یادداشت کنید.

هر روز ده دقیقه وقت به انجام تمرین های ریاضی اختصاص بدید.

نکته شماره 4 بالا بردن نمره GMAT: بر یک نوع محتوای خاص در قسمت Quant جی مت تسلط پیدا کنید

اینجا لیستی (غیر جامع) از محتوای خیلی مهم GMAT قرار دادیم. یکی از این موضوعات رو انتخاب کنید و این هفته واقعاً روی اون تسلط پیدا کنید. حتی اگر قبلاً موضوع رو به خوبی فهمیدید ، یک هفته فرصت دارید که در اون تخصص پیدا کنید. با خواندن یک فصل یا مقاله خوب یا تماشای یک فیلم در مورد موضوع شروع کنید: اگر راهنمای استراتژی Manhattan Prep یا دسترسی به GMAT Interact رو دارید، از اونها شروع کنید. سپس ، از راهنمای رسمی برای انجام آزمون آزمایشی در مورد اون موضوع استفاده کنید. در آخر ، تمام اون سوالات رو به طور کامل مرور کنید و در لیست اشکالاتتون در مورد اونها بنویسید. برای کار بیشتر، می تونید یک برگه تقلب هم برای اون موضوع درست کنید(در آزمون اصلی این کار شدنی نیست!).

 • سوالات Percent word
 • مثلثها
 • میانگین ها
 • اشتراک مجموعه ها
 • تقسیم پذیری
 • مثبت / منفی / فرد / زوج
 • توان
 • ریشه های مربع
 • معادلات خطی
 • معادلات درجه دوم

نکته شماره 5 بالا بردن نمره GMAT: بر یک نوع محتوای خاص در قسمت Verbal جی مت تسلط پیدا کنید

یک لیست دیگه هم تو راهه، این بار برای وربال! خیلی از بچه ها بیش از حد روی کوانت تمرکز می کنن ، تا حدی که به ضرر نمره کلی جی مت شون تموم می شه. اگر یک نمره overall خاص رو هدف قرار دادید و در حالی که بیشتر دارید برای کوانت مطالعه می کنید، نمره تون ثابت مونده و بالا نمی ره ، حالا دیگه یه دلیل دارید که برای مدتی،کمی هم روی وربال تمرکز کنید.

یکی از این مباحث رو انتخاب کرده و این هفته به همون روشی که در قسمت قبل توضیح داده شد ، روی اون مبحث تمرکز کنید.

 • Sentence Correction: modifier ها
 • Sentence Correction: ساختارهای parallel 
 • Sentence Correction: تطابق بین فاعل و فعل و ساختار جمله
 • Critical Reasoning: مفروضات (assumptions)
 • Critical Reasoning: تقویت / تضعیف استدلال 
 • درک مطلب: ایده اصلی (main idea)
 • درک مطلب: جزئیات خاص (specific detail)
 • درک مطلب: استنباط

چیزی که حالا باید داشته باشید

اگر تا این مرحله مقاله رو دنبال کرده باشید ، باید یک لیست از پنج کار که در این هفته انجام می دید داشته باشید. در حال حاضر ، هر کار دیگه ای رو که برای آمادگی برای GMAT انجام می دید، بذارید کنار. به هر حال ، شما دارید سعی می کنید یک سری تغییرات ایجاد کنید، چیز جدیدی رو امتحان کنید و همون اشتباهات قدیمی را تکرار نکنید. برای هفته آینده یه تقویم مطالعه درست کنید ، حتماً تکنیک طرز فکری که می خواهید امتحان کنید رو در نظر بگیرید. سپس ، برای هفته آینده ، فقط روی اون پنج مورد دیگه متمرکز بشید و به روند اعتماد کنید.

هفته بعدش ... دوباره کار لازم رو انجام بدید! می تونید هرکدوم از گزینه هاتون یا هر پنج مورد رو تکرار کنید، می تونید هم یه چیز کاملاً جدید رو امتحان کنید.

در پایان دو هفته ، وقتشه که یک آزمون آزمایشی دیگه انجام بشه. شاید از اینکه ببینید نمره تون بالا رفته سورپرایز بشید. اگر اینطور شد، حالا موارد جدیدی هست که می تونید به فرآیند مطالعه تون اضافه شون کنید. اگر اینطور نشد، به هر حال اطلاعات خوبی بدست آوردید. حالا شما چند مورد رو که براتون مناسب نیستن می دونید ، و قاعدتا حداقل احساس می کنید ذهنتون بازتر و کنجکاو تر شده.

اگر این کار رو امتحان کردید ، نظراتتون رو با ما در میان بگذارید! من دوست دارم بهم بگید که چطور این برنامه روبرای خودتون شخصی کردید و اینکه آیا بهتون کمک کرد که از نمره ی ثابتی که توش گیر افتادید خلاص بشید و نمره تون رو بالا ببرید یا نه.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

GMAT یا GRE؟

GMAT یا GRE؟

خیلی از کسانی که هدفشون ورود به MBA هست مردد هستن که آزمون GRE رو انجام بدن یا GMAT ؟اساسا آزمون GMAT همواره معیار تعیین سطح استعداد تحصیلی در Business Schools بوده اما مدتی میشه که آزمون GRE البته بعد از تغییراتی که در سال 2011 انجام داد، تونست رقیب خوب

اشتباهات رایج در حل سوالات DATA Sufficiency جی مت

اشتباهات رایج در حل سوالات DATA Sufficiency جی مت

آیا دقت کرده اید که تحلیل یک گزاره در واقع سخت تر از دو گزاره است. زیرا گزاره دیگر اغلب یک نکته، یک راهنمایی یا پاره ای از اطلاعات را به همراه دارد که می توان برای تشخیص حقه یا تله سوال از آن استفاده کرد.

آشنایی با سوالات ریاضی آزمون GMAT

آشنایی با سوالات ریاضی آزمون GMAT

همانطور که میدونید آزمونGMAT آزمونی بین المللی است جهت ادامه تحصیل درزمینه های تجارت، بازرگانی ومدیریت. مدت زمان GMAT سه ساعت ونیم می باشد، ولی بطورکلی با احتساب زمان استراحت بین آزمون، حدود 4 ساعت به طول می انجامد.

اگر با

اگر با 'That' در آزمون GMAT مشکل دارید، این مطلب مناسب شماست!

کلمه ی that کلمه ایه که برای استفاده در آزمون GMAT خیلی انعطاف پذیره. نقش های مختلفی می گیره و خیلی راحت میتونه اشتباه گرفته بشه. اخیرا این کلمه خیلی حواس پرت کن بوده. حالا بذارید ببینیم این that اساساً کجا و چطور استفاده می شه.

انتخاب درست بین دو گزینه آخر در وربال GMAT

انتخاب درست بین دو گزینه آخر در وربال GMAT

شما در حال تمرین کردن دوباره ی سوالات verbal GMAT هستین ، دستور العمل ها رو دنبال میکنین ، گزینه های اشتباه رو حذف میکنین و درست ها رو انتخاب میکنین. به دو گزینه مورد نظر میرسین هر دو منطقی به نظر میرسن پس یکی رو انتخاب میکنین و ادامه میدین. سپس جواب ها را

آیا GMAT واقعاً می‌تونه مهارت‌های امتحان دادن رو ارزیابی کنه؟

آیا GMAT واقعاً می‌تونه مهارت‌های امتحان دادن رو ارزیابی کنه؟

چند چیز وجود داره که GMAT نمی‌تونه ارزیابی کنه. GMAT نمی‌تونه هوش شما، ارزش شما به‌عنوان انسان یا توانایی‌های شما رو برای موفقیت بسنجه. اما آیا GMAT می‌تونه مهارت‌های آزمون دادن شما رو ارزیابی کنه؟ اگر شما همیشه عملکرد ضعیفی در آزمون‌ها داشتین، آیا محکوم ب

درک مطلب در GMAT: بررسی یک متن تاریخی - بخش 6

درک مطلب در GMAT: بررسی یک متن تاریخی - بخش 6

عملکردتان در پاسخ دادن به سوالات چگونه بود؟ مهم‌تر اینکه چگونه می‌توانید عملکرد خود را بهتر کنید؟ هدف از مطالعه کردن، مشاهده‌ی درصد جواب‌‌های درست برای نخستین بار نیست. نکته‌ی مهم پی بردن به این موضوع است که وقتی مطلب جدید (اما مشابهی) را در آزمون GMAT

چرا باید در آزمون GMAT شرکت کرد؟

چرا باید در آزمون GMAT شرکت کرد؟

از آنجایی که آزمون GMAT معیاری موثر جهت بخش مهارت های آکادمیک، مخصوصا در رشته های مرتبط با مدیریت و بازرگانی قلمداد میشود، ارایه مدرک GMAT از مهمترین اقدامات اولیه به منظور ادامه تحصیل در یکی از رشته های اشاره شده (به عنوان مثال MBA) در ایالات متحده و ایجا

چرا نمره‌ی GMAT من بالا نمیره؟

چرا نمره‌ی GMAT من بالا نمیره؟

شما اولین امتحان GMAT آزمایشی خود را چند ماه پیش برگزار کرده‌ و بلافاصله متوجه شدین که می‌تونستین عملکرد بهتری در جی مت داشته باشین. شما یکی دو ماه اخیر را به مطالعه سپری کردین- شاید حتی در دوره‌های GMAT ما هم ثبت‌نام کرده باشین. شما با این امتحان حس راحتی

چطور از GRE به GMAT سوییچ کنیم؟

چطور از GRE به GMAT سوییچ کنیم؟

اگه بخوایم از جی آر ای به GMAT سوئیچ کنیم چی؟ این چیزیه که امروز می خوایم بهش بپردازیم.

 چگونه برای GMAT سریع‌تر بخوانیم ؟

چگونه برای GMAT سریع‌تر بخوانیم ؟

آیا شما برای تمام کردن بخش verbal GMAT در یک محدود‌ه‌ی زمانی خاص تلاش زیادی از خودتون نشون میدین؟ آیا شما بر روی هر متن درک مطلب 6 دقیقه زمان سپری می‌کنین یا زمانی رو تلف می‌کنین که در جای دیگری به آن نیاز دارین؟ در اینجا چند نکته درباره‌ی چگونگی سریع‌تر خ

چگونه غول GMAT را به زانو درآوریم؟

چگونه غول GMAT را به زانو درآوریم؟

حتما قبل از شروع مطالعه کنید! گرملین Gremlin) GMAT)یه موجود خیالیه که توصیه‌های وحشتناکی به شما می‌کنه.

چند نکته ظریف در حل گام به گام یک سوال Sentence Correction جی مت

چند نکته ظریف در حل گام به گام یک سوال Sentence Correction جی مت

چند وقت پیش که داشتم به آزمون آزمایشی GMAT که قبلا انجام داده بودم نگاه میکردم،به سوالی برخوردم که همون لحظه که دیدمش تصمیم گرفتم با شمابه اشتراک بذارمش. ویژگیه ای جالبی داره.

سوالات درک مطلب GMAT _ بررسی یک متن تاریخی (بخش 1)

سوالات درک مطلب GMAT _ بررسی یک متن تاریخی (بخش 1)

برخی افراد متن‌های درک مطلب تاریخی را دوست دارند و برخی دیگر این متن‌ها را خسته ‌کننده می‌دانند. به هر صورت، شما احتمالاً حداقل با یک متن تاریخی در GMATمواجه خواهید شد، پس بیایید درباره‌ی چگونگی سر و کله زدن با این متن‌ها صحبت کنیم.

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 2)

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 2)

اگر هنوز بخش 1 درک مطلب GMAT را نخوانده‌اید، توصیه می‌کنم بازگردید و ابتدا بخش 1 را بخوانید. اما اگر دوست دارید هر دو سوال را با هم جواب دهید، مشکلی نیست

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 3)

سوالات درک مطلب GMAT_ بررسی یک متن تاریخی (بخش 3)

در بخش‌های نخست این مجموعه، ما یک متن درک مطلب تاریخی که در جی مت استفاده میشود را مورد بررسی قرار دادیم. اگر تازه شروع کرده‌اید، ابتدا به بخش‌های 1 و 2 بروید و سپس به این بخش مراجعه کنید. جواب دادن به هر سه سوال با هم اشکالی ندارد.

سوالات درک مطلب _ GMAT بررسی یک متن تاریخی بخش 5

سوالات درک مطلب _ GMAT بررسی یک متن تاریخی بخش 5

آیا آماده‌ی سوال پنجم و نهایی خود هستید؟ ما یک نمونه متن تاریخی از سوالات درک مطلب GMAT را مورد بررسی قرار داده‌ایم. اگر تازه شروع کرده‌اید، ابتدا بخش‌های گذشته را بررسی و سپس به این بخش مراجعه کنید.

دو اشتباه رایج در مسائل کفایت داده در جی مت

دو اشتباه رایج در مسائل کفایت داده در جی مت

با یک معادله خطی روبرو هستیم که طبیعتا یک جواب منحصر به فرد دارد. بنابراین گزاره کافی خواهی بود. ( دقت کنید که نیازی به حل کردن معادله نیست)

سیاست استفاده از جملات مجهول در GMAT

سیاست استفاده از جملات مجهول در GMAT

جی مت دوست داره تصورات شما رو به هم بزنه و به یک سری ظرافت ها بستگی داشته باشه. این برای کسی که داره منابع آزمون و می خونه جالبه، ولی برای کسی که می خواد آزمون بده، ناامید کننده س که البته من مخالف این بخش هستم.

عبارات وصفی اسمیه یا Noun Modifiers در GMAT

عبارات وصفی اسمیه یا Noun Modifiers در GMAT

خب به خاطر اینکه اسم رو توصیف می کن. با این عبارات کارمون رو شروع کردیم چون خیلی دقیق هستن. نه تنها اسم رو توصیف می کنن

فرق Percent و Percentile در کارنامه GMAT

فرق Percent و Percentile در کارنامه GMAT

بعد به تفاوت کوانت و وربال نگاه میکنید، و با خودتون فکرمی کنید: 'اوه! کوانت ام خیلی پایین تر از چیزی شده که فکر میکردم! حتما باید روی اون بخش خیلی بیشتر تمرکز کنم. ولی نمره یوربال ام خوب به نظر میاد، پس می تونم فعلا کاری باهاش نداشته باشم.'

قدرت تفکر انتقادی در آزمون جی مت

قدرت تفکر انتقادی در آزمون جی مت

در اینجا شما یاد خواهید گرفت که ساختارهای خاص کفایت داده ها در GMAT که بارها و بارها تکرار میشوند تشخیص دهید و از ان ها به نفع خود استفاده کنید. مهمترین ساختار کفایت داده حول این سوال است که: چرا اینجایی؟

کوانت GMAT با ارزش بالا

کوانت GMAT با ارزش بالا

هر بار که کوانت GMAT رو مطالعه می‌کنین، تمام تمرکز خودتون رو فقط روی چند عنوان معطوف می‌کنین. در اون زمان، شما عناوین دیگه‌ای رو که در بخش کوانت GMATمورد آزمون قرار می‌گیره، مطالعه نخواهید کرد

 نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

هنگام آماده کردن اظهارات شخصی که به اطلاعات مهمی درباره‌ی پیشرفت شغلی نیاز داره، خیلی از متقاضیان دوست دارن درباره‌ی مهارت‌هاشون به ترتیب زمانی صحبت کنن.

نکاتی که زمان گرفتن دعوت نامه ی مصاحبه پذیرش از دانشگاه های خوب لازمه بدونید

نکاتی که زمان گرفتن دعوت نامه ی مصاحبه پذیرش از دانشگاه های خوب لازمه بدونید

وقتی دعوت‌نامه‌ی مصاحبه‌ی مدرسه‌ی عالی رو دریافت می‌کنین، نهایت تلاش‌تون رو برای حفظ خونسردی انجام و اجازه بدین کمیته‌ی پذیرش کار خودش رو انجام بده. اگه هنوز دعوت‌نامه دریافت نکردین، شاید کمی دلشوره داشتن طبیعی باشه، اما تماس گرفتن با اداره‌ی پذیرش و پرسید

همه چیز در باره ی ADVERBIAL MODIFIERS در بخش SENTENCE CORRECTION آزمون GMAT

همه چیز در باره ی ADVERBIAL MODIFIERS در بخش SENTENCE CORRECTION آزمون GMAT

توصیف کننده قیدی، توصیف کننده ای هست که به جز اسم، هر چیز دیگه که تو دنیا هست رو می تونه توصیف کنه.

همه ی اون چیزهایی که هیچوقت دوست نداشتید در GMAT بدونید

همه ی اون چیزهایی که هیچوقت دوست نداشتید در GMAT بدونید

وجه وصفی! همین یه کلمه کافیه که بچه هایی که قراره توی GMAT شرکت کنن وحشت کنن. بذارید تحلیلش کنیم ببینیم اصلا چی هست و چرا مهمه.

وقتی نمی تونیم اشکال جمله رو در قسمت Sentence correction آزمون جی مت پیدا کنیم، چه کار کنیم؟

وقتی نمی تونیم اشکال جمله رو در قسمت Sentence correction آزمون جی مت پیدا کنیم، چه کار کنیم؟

ر قسمت sentence correction آزمون جی مت، 'شکاف'، یعنی یه تفاوت آشکار بین گزینه ها، که کمک می کنه چندین گزینه ی اشتباه رو پیدا کرده و اونها رو حذف کنید.

چرا آزمون GMAT از آزمون GRE سخت تر است

چرا آزمون GMAT از آزمون GRE سخت تر است

گر قدرت حفظیات شما بیشتره جی آر ای و اگر ابعاد آنالتیکال و تجزیه تحلیلی شما بهتره به GMAT فکر کنید اما به یک شرط! باید حتما زبان عمومی شما عالی باشه! مثلا آیلتس 7 به بالا یا تافل 100 ببه بالا داشته باشید.

چطور از GRE به GMAT سوئیچ کنیم

چطور از GRE به GMAT سوئیچ کنیم

روش کلی درس خوندنتون تغییر زیادی نمی کنه. در عوض، فقط باید در مطالبی که می خواهید مطالعه کنید تغییراتی رو ایجاد کنید، که نحوه ی انجام این کار رو در این مطلب براتون توضیح می دیم.

کدوم بهتره: یه نمره‌ی GRE خوب یا یه نمره‌ی GMAT خوب؟

کدوم بهتره: یه نمره‌ی GRE خوب یا یه نمره‌ی GMAT خوب؟

چند شکل مختلف برای مقایسه‌ی یه نمره‌ی GRE با یه نمره‌ی GMAT وجود داره. برای مثال، می‌تونین پرسنتایل رو بررسی کنین که با نمره‌ی GRE شما مطابقه و نمره‌ی GMAT رو پیدا کنین که تو همون پرسنتایل قرار داره

سوالات آزمایشی جی مت

سوالات آزمایشی جی مت

هر سوالی که می بینید باید به یه نحوی شما رو برای سوال های دیگه ای که در آینده در آزمون اصلی می بینید آماده کنه، و اگر این کار و نکنه، شما در واقع وقتتون رو هدر دادید.

شرکت در آزمون آزمایشی جی مت

شرکت در آزمون آزمایشی جی مت

در حالی که برای GMAT آماده می شید ، باید هر یک تا سه هفته در یک آزمون آزمایشی جی مت شرکت کنید. در مقاله نحوه شروع کار و نحوه به دست آوردن اطلاعات بیشتر از درباره ی هر آزمون GMAT آزمایشی که در اون شرکت می کنید رو آورده.

چطور وارد برترین مدارس بازرگانی و مدیریت شویم؟

چطور وارد برترین مدارس بازرگانی و مدیریت شویم؟

بسیاری از داوطلبان بر این باوراند که مدارس 'قشر' خاصی از داوطلبان را انتخاب می کنند شاید آنهایی که نمرۀ عالی جی مت را کسب کرده اند یا شغل خاصی دارند.

تکنیک های تقویت حافظه برای آزمون GMAT

تکنیک های تقویت حافظه برای آزمون GMAT

اگر جی مت یک تست واژگان بود ، ممکن بود حفظ کردن لغات برای رسیدن شما به نمره ی مورد نظر کافی باشد. با این حال ، فقط حفظ لغات کافی نیست؛ علاوه بر آن باید آنها را در موقعیتهای جدیدی که شما را به چالش می کشد، بکار ببرید.

استفاده از تخته در جی مت آنلاین

استفاده از تخته در جی مت آنلاین

خبر دارید که وقتی در GMAT آنلاین شرکت می کنید ، نمی تونید از برگه ی چرک نویس فیزیکی استفاده کنید؟ بله درسته؛ باید برای همه کارهاتون از وایت برد آنلاین استفاده کنید. ولی ما یه خبر خوب داریم: شما می تونید قبل از روز آزمون با وایت برد تمرین کنید.

جی مت آنلاین به چه صورت است؟

جی مت آنلاین به چه صورت است؟

تجربه یک داوطلب از شرکت در آزمون آنلاین جی مت از خانه به دلیل شیوع ویروس کرونا

ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها