تماس سریع

کانادا معنی جدیدی به پدر و مادر داده است

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مهاجرت به کانادا
تحصیل در کانادا
زندگی در کانادا
کانادا معنی جدیدی به پدر و مادر داده است کانادا معنی جدیدی به پدر و مادر داده است

تعریف قانون جدید در کانادا برای تابعیت فرزندان 

قانون تابعیت فرزندان در کانادا  بعد از زمانی که دادگاه عالی کبک اعلام کرد که فرزندان غیر بیولوژیکی و قانونی کانادا، از نظر حقوق شهروندی، با فرزندان بیولوژیکی یکسان هستند، تغییر کرد.

این قوانین برای کسانی است که در آزمایشگاه های بیولوژیکی به وجود آمده و پدر و مادر بیولوژیکی آن ها نیز تابعیت کانادایی داشته باشند. بنابراین زوج هایی که مشکل ناباروری دارند و حداقل یکی از آن ها شهروند قانونی کاناداست، میتوانند تابعیت کاناداییشان را به فرزند خود منتقل کنند. این قانون در مورد فرزندانی که تحت سرپرستی گرفته میشوند صدق نمی کند و آن ها باید روند دیگری را بری شهروندی کانادا طی کنند.

تا قبل از صدور حکم جدید در هفته ی گذشته، کودکانی که خارج از کشور و به صورت آزمایشگاهی متولد شدند و تابعیت کانادایی آن ها به یک یا هر دو والدین متصل بود حقوق شهروندی کانادایی خود را از دست می دادند.

خانواده ی ون، هفته ی گذشته طی یک نبرد طولانی در دادگاه برای اعطای تابعیت کانادا به فرزند خود پیروز شدند. فرزند آن ها تابعیت کانادایی خود را از دست داد زیرا والدین او، پدر و مادر بیولوژیکی اش نبودند. جالب این جاست که دختر بیولوژیکی این خانواده در هلند متولد شد و طبق تعریف گذشته، شامل قانون شهروندی می شد.

تعریف جدید قانون شهروندی والدین، اکنون شامل فرزندان کانادایی و فرزندانی است که در خارج از کشور متولد شده اند و از بدو تولد رابطه قانون با والدین خود دارند ولی ارتباط بیولوژیکی با آن ها ندارند. 

چه کسانی واجد شرایط دریافت تابعیت کانادا از طریق والدینشان می باشند؟

 تعریف جدید کانادا از والدین شامل افرادی است که از بدو تولد فرزندشان، پدر و مادر قانونی آن ها شناخته شده اند. این والدین می توانند تابعیت خود را به فرزندان ژنتیکی شان که در خارج از کشور متولد شده اند، منتقل کنند.

قانون کانادا این والدین را در صورتی به رسمیت می شناسد که نام آن ها در مدارک زیر قید شود:

  • گواهی تولد فرزند
  • سایر سوابق مربوط به فرزند (قراردادهای جانشین، احکام دادگاه، سوابق بیمارستان و ...)

والدینی که از بدو تولد به عنوان والدین قانونی شناخته نمی شوند، اما با فرزندان خود ارتباط بیولوژیکی دارند، ممکن است برای اثبات ادعای والدینی خود نیاز به آزمایش ژنتیک و DNA داشته باشند.

کودکانی که طبق روش های آزمایشگاهی متولد شده اند و به هنگام تولد پدر یا مادر قانونی ندارند یا حداقل با یکی از والدینشان ارتباط بیولوژیکی دارند، شامل این قانون تابعیت نمی شوند.

افراد زیر 18 سال در کانادا ممکن است درخواستی برای اثبات تابعیت خود ارائه دهند. اما اگر زیر 14 سال باشند والدین باید برای آن ها درخواست را ارسال کنند و افسری که در حال پردازش این مدارک است باید به والدین اعلام کند که پرونده در دست بررسی است.

چه کسی به طور خودکار تابعیت کانادایی دریافت می کند؟

این که چه کسی به طور خودکار تابعیت کانادایی را دریافت می کند و چه کسی باید برای آن درخواست دهد، همیشه قابل تشخیص نیست.

IRCC راهی را برای پاسخ به سوال 'آیا من کانادایی هستم' معرفی می کند. او می گوید شما تابعیت کانادا را خواهید داشت اگر:

  • در کانادا متولد شده باشید. (شامل دیپلمات های خارجی نمی شود)
  • طبق تغییر قانون شهروندی، تابعیت گرفته باشید.
  • متقاضی تابعیت کانادا بوده و آن را دریافت کرده باشید.
  • والدین شما تقاضای تابعیت کرده باشند و شما به عنوان یک فرد خردسال آن را دریافت کرده باشید.
  • در خارج از کانادا متولد شده باشید و حداقل یکی از والدین بیولوژیکی و قانونی شما شهروند کانادا باشد.


مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

تحصیل در کالج یا دانشگاه
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-12-06

تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...