تحصیل در کالج یا دانشگاه

تحصیل در کالج یا دانشگاه

انتخاب بهترین کالج/دانشگاه برای شما

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها موسسه ایی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنید.

تصمیم گیری خود را با این سوال شروع کنید که مهم ترین فاکتور در تصمیم شما چیست؟  آیا می دانید در کدام استان کانادا می خواهید زندگی کنید و می خواهید از بین دانشگاه های استان موردنظرتان بهترین گزینه را انتخاب کنید. یا اولویت شما رشته ی تحصیلتان است و برایتان تفاوتی ندارد در کدام استان و ناحیه مشغول به تحصیل باشید.

نکته ی دیگری را که به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید در نظر بگیرید، این است که تحصیلاتتان را در انسیتویی DLI شروع کنید، به این معنی که این انسیتوها توسط دولت کانادا به عنوان موسسه هایی انتخاب شده اند که می توانند میزبان دانشجویان بین المللی باشند.

کالج ها و دانشگاه های کانادا: رتبه های اول

دانشگاه های کانادا همیشه از نظر سطح آموزشی  و تجربه ی دانشجویان در چارت های جهانی رتبه های برتر را به خود اختصاص می دهند. ممکن است شما بخواهید در دانشگاهی که رنک بالایی دارد، تحصیل کنید، هرچند بهتر است فقط به شهرت دانشگاه توجه نکنید و انتخاب شما براساس برنامه ی مدنظرتان باشد.

اگر می خواهید در زمینه های علمی دست به تحقیق بزنید، تحصیلات دانشگاهی مناسب شما است. بسیاری از دانشگاهای کانادا در بخش آموزشی به این مشهور هستند که برای محققین امکانات ویژه ایی را در نظر می گیرند تا بتوانند شکوفا شوند و به خدمت جامعه درآیند.

اگر ترجیح شما این است که دوره ی تحصیلتان عملی باشد و تجربه ی کار بدست آورید، برنامه هایی که در کالج ها ارائه می شود و کارآموزی دارند انتخاب مناسبی برای شماست. در حالی که ممکن است این حرف را شنیده باشید که برنامه های کالج ارزش کمتری نسبت به تحصیلات دانشگاهی دارند، اجازه ندهید این حرف مسیر شما را تغییر دهد، برنامه های کالج در کشور کانادا شهرتی بسیار خوب در بین کارفرمایان دارند.

دانشگاه یا کالجی که انتخاب کرده اید برای چند سال و یا حتی بیشتر خانه ی شما خواهد بود، از این رو در نظر گرفتن محیط امری بسیار ضروری است. اگر می خواهید زندگی را در شهری پرجنب و جوش تجربه کنید شهرهایی از جمله ونکور، تورنتو و مونترال برای شما مناسب هستند و اگر می خواهید در جامعه ایی صمیمی و گرم زندگی کنید شهرهای کوچک تر انتخاب بهتری برای شما هستند.

در اینجا چند نکته را بررسی می کنیم که در تحصیلات و آینده شما در کنار رشته ایی که انتخاب می کنید، نقش به سزایی دارند:

محل اقامت شما

دانشجویان بین المللی لازم است که آپارتمانی را برای اقامت اجاره کنند،اکثر دانشگاه ها در کانادا خوابگاه را به شما پیشنهاد می دهند. شروع زندگی در کمپس دانشگاه، ایده ایی بسیار خوب است زیرا باعث می شود با افراد مختلفی اشنا شوید.

برای دانشجویان بین المللی، اقامت در کمپس دانشگاه راهی آسان است زیرا مراحل اجاره ی خانه خارج از محیط دانشگاه سخت خواهد بود و باعث می شود که آرامش خاطر داشته باشید زیرا می دانید قرار است در چه محیطی زندگی کنید و نکته ی دیگر این است که آپارتمان ها معمولا مبله هستند و لزومی به تهیه لوازم خانگی ندارید.

در بسیاری از موارد هزینه ی اجاره در کمپس پایین تر است، اما اگر اولولیت های دیگری دارید و می خواهید در محله ایی شلوغ و خارج از کمپس زندگی کنید، مطمئنا می توانید آپارتمانی مناسب پیدا کنید.

آیا اجازه ی کار دارم؟

اکثر دانشجویان بین المللی اجازه ی کار تا 20 ساعت در هفته را در طول ترم دارند و در تعطیلات دانشگاه می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. اگر میخواهید حین تحصیل مشغول به کار شوید، می توانید سایت دانشگاه/کالج را چک کنید که آیا می توانید در کمپس دانشگاه مشغول به کار شوید؟ همچنین می توانید وب سایت های  Kijiji یا Craigslist را بررسی کنید.

زندگی اجتماعی در کانادا

 هرکاری که برای آرامش انجام می دهید ( ورزش، تفریح، شبگردی، خرید) حال باید بدانید در کشور جدید به چه صورت است. دانشگاه ها/کالج ها در کانادا کلاب ها و تیم های ورزشی مختلفی را برای عضو شدن به شما پیشنهاد می دهند اما شاید می خواهید بدانید خارج از کمپس زندگی به چه صورت است.

سرویس های دانشجویی

کالج ها و دانشگاه ها در کانادا به طور معمول خدمات رفاهی به دانشجویان ارائه میدهند و این خدمات برای این است که اطمینان حاصل کنند،نیازهای شما توسط انسیتویی که در آن مشغول به تحصیل هستید، برآورد می شود. مواردی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی به شما پیشنهاد می شود عبارتند از: خوابگاه، کمک هزینه ی مالی،سرویس های سلامت و بیمه، پیشنهادهای شغلی، امکانات و خدمات رفاهی ( استفاده از کافه های کمپس).با پرسیدن سوال درباره ی امکانات دانشجویی، این نکته را یادآور می شوید که در کنار آموزش و تحصیل، شرایط زندگی هم برای شما حائز اهمیت است. ممکن است شما به تنهایی زندگی کنید یا خانه خود را برای اولین بار با افرادی دیگر در کشوری به جز وطن خود (کشور جدید خیلی زود خانه شما می شود.) شریک می شوید. شما باید خود را برای زندگی جدید آماده کنید. شرایط روحی شما و سلامت فیزیکیتان در کنار تحصیلتان مهم است و باید به آن توجه کنید.

مراحل بعدی

هر راهی را که برای انتخاب کالج/دانشگاه مورد نظرتان در نظر بگیرید، این نکته را به خاطر داشته باشید که شما در این مسیر تنها نیستید. ابزارهای جستجویی وجود دارد که به شما این اجازه را می دهد که کالج ها و دانشگاه ها را از زوایای مختلف باهم مقایسه کنید. این سایت ها عبارتند از:

  • Schoolfinder.com
  • StudyinCanada.com
  • TopUniversities.com
  • UniversityStudy.ca
  • Macleans.ca


با استفاده ار این وب سایت ها به روزترین اطلاعات را درباره ی انسیتوها، رشته ها، شهریه سالیانه و سرویس های دانشجویی به دست خواهید آورد، اگر سوالی دارید حتما از دپارتمان مورد نظرتان کمک بخواهید، ان ها حتما از طریق ایمیل یا تماس تلفنی اطلاعاتی را که می خواهید در اختیار شما قرار می دهند.ِ دانشگاه های کانادا با آغوش باز دانشجویان بین المللی را پذیرا هستند.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر

مطالب مرتبط

یازده دلیل برای تحصیل در کانادا

یازده دلیل برای تحصیل در کانادا

اگر به دنبال مقصدی برای ادامه ی تحصیل می گردید، ما در این مقاله 11 دلیل را به شما خواهیم گفت که کشور کانادا یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست.

انتخاب رشته در کانادا

انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید.

آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است.

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود.

 کار در هنگام تحصیل در کانادا

کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و

چگونه از یک دانشگاه کانادایی پذیرش بگیرید؟

چگونه از یک دانشگاه کانادایی پذیرش بگیرید؟

نامه ی پذیرش تحصیل در کانادا، تاییدیه رسمی است که نشان می دهد شما جایی برای تحصیل در کانادا دارید. در این نامه اطلاعات دانشجویی شما، برنامه و اطلاعات انسیتویی که در آن درس خواهید خواند، جدول زمانی تحصیل شما، شهریه دانشگاه، کمک هزینه های تحصیلی در صورت و

محل اقامت در کانادا

محل اقامت در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا، گزینه های متفاوتی برای انتخاب محل اقامتشان پیش رو دارند، آن ها می توانند در کمپس دانشگاه اقامت کنند ، آپارتمان خود را با دیگر افراد شریک شوند ، استدیو را برای اقامت انتخاب کنند یا زندگی با خانواده ایی کانادایی را انتخاب نمای

تفاوت دوره ی Course Based و Research Based

تفاوت دوره ی Course Based و Research Based

برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی دو مسیر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. یکی از راه ها ادامه تحصیل در دوره ی course based است و انتخاب دیگر دوره ی research based می باشد.

درخواست برای ویزای کار بعد از اتمام تحصیل در کانادا

درخواست برای ویزای کار بعد از اتمام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی 180 روز پس از فارغ التحصیلی زمان دارند که برای ویزای کار درخواست کنند

ساختار آموزشی کانادا

ساختار آموزشی کانادا

علاوه بر مدارس دولتی، در کشور کانادا هزاران مدرسه غیر دولتی سکولار و مبتنی بر دین (Religious-based) تاسیس شده است. هنگامی که کشور کانادا در حال شکل گیری (تاسیس) بود، سیستم آموزشی در تمام استان ها براساس مذهب بوده است اما در زمان حال بیشتر استان ها این سیست

طول دوره های تحصیلی در کانادا

طول دوره های تحصیلی در کانادا

در کانادا واژه ی کالج به مقطعی اطلاق می شود که در آن افراد آموزش های تکنیکی می بینند و یا رشته های applied arts, applied science school آموزش داده می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا

در اولین مرحله برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا لازم است مدارک شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود.

هزینه های تحصیل در دوره های آموزشی در کانادا

هزینه های تحصیل در دوره های آموزشی در کانادا

خبر خوب برای تحصیل در کانادا این است که شهریه دانشگاه بسیار مناسب است.شهریه دانشگاه ها و کالج ها به طور متوسط از هزینه ی دانشگاه ها و کالج ها در کشور های امریکا و استرالیا و انگلستان کمتر است.

اجازه تحصیل در کانادا و بررسی شرایط آن

اجازه تحصیل در کانادا و بررسی شرایط آن

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا را دارید، لازم است به خاطر داشته باشید ،که به عنوان یک غیر کانادایی (فردی که در کانادا بدنیا نیامده است.) لازم است که اجازه تحصیل داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر شما فردی کانادایی نیستید یا اقامت دائم کانادا را ندارید و می خواهید در یک برنامه ی تحصیلی که بیش از شش ماه به طول می انجامد، شرکت کنید، باید اجازه ی تحصیل در کانادا را داشته باشید.

آماده شدن برای ورود به کشور کانادا و مدارکی که باید داشته باشید

آماده شدن برای ورود به کشور کانادا و مدارکی که باید داشته باشید

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما برای ورود به کشور کانادا، به ویزای تحصیلی احتیاج دارید، احتمالا شما به مدرکی دیگر برای اقامت موقت احتیاج دارید که می تواند به صورت کاغذی باشد که به آن TRV می گویند یا به صورت الکترونیکی است که به آن eTA می گویند. اگر شما

شروع یک حرفه در کانادا

شروع یک حرفه در کانادا

اگر به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، مسیر جالب و هیجان انگیز زندگی و یافتن شغل پیش روی شما است. اگر تصمیم دارید در کانادا بمانید و شغل خودتان را داشته باشید، باید خود را آماده کنید. متن زیر را بخوانید تا بدانید چگونه باید خود را آماده کنید.

نامه ی پذیرش از دانشگاه های کانادا Letter of Acceptance

نامه ی پذیرش از دانشگاه های کانادا Letter of Acceptance

برای اینکه بتوانید اجازه ی تحصیل در کانادا را داشته باشید باید نامه ی پذیرش از یک دانشگاه که DLI دارد را دریافت کرده باشید.

اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی

اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی

اگر شما دانشجویی بین المللی هستید و در کانادا فارغ التحصیل شدید، تحصیلات خوبی دارید و می توانید انگلیسی یا فرانسوی را بخوبی صحبت کنید و با فرهنگ کانادایی آشنایی دارید، نشان داده اید که می توانید در کانادا زندگی کنید و کانادا از شما می خواهد که جز ساکنین دا

مقایسه تحصیل در کانادا و استرالیا

مقایسه تحصیل در کانادا و استرالیا

در این مقاله شرایط تحصیل در کشور کانادا با استرالیا را باهم مقایسه می کنیم.

مقایسه تحصیل در استرالیا و کانادا

مقایسه تحصیل در استرالیا و کانادا

در این مقاله شرایط تحصیل در کشور کانادا با استرالیا را باهم مقایسه می کنیم.

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

شرایط تحصیل در آلمان و کانادا و اقامت در این دو کشور تفاوت هایی باهم دارد، که در مقاله این شرایط و تفاوت ها را باهم مقایسه میکنیم

مقایسه تحصیل در کانادا و انگلستان

مقایسه تحصیل در کانادا و انگلستان

شرایط تحصیل در دو کشور کانادا و انگلستان و شرایط کار در حین تحصیل در این دو کشور را در این مقاله مقایسه می کنیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای CAQ

مدارک لازم برای دریافت ویزای CAQ

ِبرای تحصیل و زندگی در استان کبک کانادا، علاوه بر ویزای تحصیلی اقامت کانادا بایدبرای دریافت ویزای CAQ نیز درخواست دهید.

مقایسه تحصیل در انگلستان و کانادا

مقایسه تحصیل در انگلستان و کانادا

در این مقاله شرایط تحصیل در دوکشور کانادا و انگلستان را باهم مقایسه می کنیم. هزینه ها، شرایط تحصیل و اقامت و کار در این کشورها بعد از اتمام دوره ی تحصیل

مقایسه تحصیل در آلمان و کانادا

مقایسه تحصیل در آلمان و کانادا

در این مقاله شرایط تحصیل در دوکشور کانادا و آلمان را باهم مقایسه می کنیم.هزینه ی زندگی و تحصیل و مهم تر از همه اخذ اقامت دائم این کشورها

آزمون MCAT تحصیل در رشته پزشکی

آزمون MCAT تحصیل در رشته پزشکی

آزمون MCAT آزمونی برای شروع دوره ی پزشکی در دانشگاه های آمریکا و کانادا است.

آزمون PCAT تحصیل در رشته ی داروسازی

آزمون PCAT تحصیل در رشته ی داروسازی

آزمون PCAT مخصوص گروه داروسازی در کانادا است، که افراد برای شرکت در دانشگاه و کالج داروسازی ارزیابی می کند.

پذیرش رشته ی پزشکی در کانادا

پذیرش رشته ی پزشکی در کانادا

رقابت برای اخذ پذیرش از دپارتمان های پزشکی در کانادا در میان دانشجویان و داوطلبین بسیار بالا است و افراد زیادی برای تحصیل در این رشته مشتاق هستند و تلاش می کنند، بنابراین برای اخذ پذیرش در این رشته باید تمامی مدارک لازم را جمع آوری کنید.

پذیرش رشته ی دندانپزشکی در کانادا

پذیرش رشته ی دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند که برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به کانادا بیایند، زیرا این کشور، در این زمینه کشوری پیشرو و برتر است و تحصیلات آکادمیک این کشور شهرت جهانی دارد.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا

در این مقاله هشت دانشگاه برتر در حوزه ی ​دندانپزشکی در کانادا را به شما معرفی می کنیم.

آزمون CASPer-تحصیل دندانپزشکی در کانادا

آزمون CASPer-تحصیل دندانپزشکی در کانادا

آزمون CASPer در گروه آزمون های قضاوت با توجه به موقعیت و شرایط است. برنامه های آکادمیک برای ارزیابی دقیق و معنی دار از داوطلب و آشنایی با شایستگی های فرد می خواهند.

نوشتن SOP برای دانشگاه های کانادا

نوشتن SOP برای دانشگاه های کانادا

تصمیم شما این است که برای اخد پذیرش در دوره ی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کنید و نگران هستید که چطور SOP بنویسید تا اخذ پذیرشتان تضمین شود؟

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

شما می توانید بدون داشتن مدرک زبان یا با داشتن نمره ایی پایین برای تحصیل به کانادا بروید.

تمکن مالی کانادا برای ویزای تحصیلی

تمکن مالی کانادا برای ویزای تحصیلی

تمکن مالی برای اخذ ویزای کانادا چقدر است و آیا مقدار آن برای استان کبک و سایر استان های کانادا یکی است؟

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

شهروندان کشورهایی که برای ورود به کانادا باید ویزا بگیرند لازم است این نکته را بدانند که پرونده ی مهاجرتی آنها باید به صورتی باشد که افسر پرونده را قانع کند و ویزای تحصیلی کانادا برایشان صادر شود.

آزاد سازی مدرک دانشگاه برای پذیرش(خرید مدرک)

آزاد سازی مدرک دانشگاه برای پذیرش(خرید مدرک)

افرادی که در دانشگاه سراسری درس خوانده اند، تعهد به خدمت دارند، و برای آزادسازی مدرک باید پروسه ایی را طی کنند

تاییدیه wes (وس) برای کانادا

تاییدیه wes (وس) برای کانادا

ارزشیابی مدارک تحصیلی، تطبیق دادن دستاوردهای آکادمیک شما با استانداردهای تحصیلی در ایالات متحده و کانادا است. این گزارش به نهادهایی مثل مؤسسات آموزشی، کارفرماها، کمیته‌های صدور مجوز یا مقامات مهاجرت کمک می‌کند تا فهم بهتری از سوابق تحصیلی شما داشته باشند.

چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟

چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟

توریست هایی که می خواهند دوره مطالعاتی کوتاه مدت خودشان را به مدت شش ماه یا کمتر ادامه بدهند نیازی به ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیلی ندارند. آنها می توانند دوره تحصیلی را با استفاده از ویزای توریستی خود قبل از انقضای آن کامل کنند. با وجود این، ویزای آنها به م

صفر تا صد تحصیل در کانادا 2020

صفر تا صد تحصیل در کانادا 2020

دلایل تحصیل در کانادا، انتخاب دوره ی تحصیلی مناسب و هزینه ی تحصیل در کانادا، آزمون های زبان مورد قبول در دانشگاه های کانادا و هرآنچه که برای تحصیل در کانادا باید بدانید.

ویزای تحصیلی کانادا 2020

ویزای تحصیلی کانادا 2020

قبل از درخواست برای دریافت اجازه تحصیل لازم است که از یک دانشگاه، کالج و یا مدرسه پذیرش داشته باشید. همچنین لازم است مدارکی نظیر اثبات پذیرش، تایید هویت، اثبات تمکن مالی و نامه ی انگیزیشی مربوط به ادامه تحصیل را برای دریافت اخذ پذیرش ارائه دهید.

 تحصیل پزشکی در کانادا 2020

تحصیل پزشکی در کانادا 2020

تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کانادا، آزمون هایی که باید در آنها شرکت کنید و بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی

آیا ویزا خرید بیزینس یک برنامه رسمی مهاجرتی از جانب دولت کانادا است؟

آیا ویزا خرید بیزینس یک برنامه رسمی مهاجرتی از جانب دولت کانادا است؟

خرید بیزینس یک برنامه مهاجرتی رسمی از جانب دولت کانادا نیست، بلکه برداشتی است که از برنامه مالک/مجری شده است.

شرایط خرید بیزینس در استان یوکان

شرایط خرید بیزینس در استان یوکان

طبیعت بی نظیر استان یوکان می تواند یکی از جذابیت های زندگی و سرمایه گذاری در استان باشد.

تفاوت ویزای تحصیلی و اجازه تحصیل کانادا

تفاوت ویزای تحصیلی و اجازه تحصیل کانادا

برای دانشجویان بین المللی که می خواند در کانادا تحصیل کنند داشتن ویزای دانشجویی بسیار مهم است و اگر ویزای دانشجویی نداشته باشید، نمی توانید وارد کانادا شوید و تحصیل خود را شروع کنید

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

برای تحصیل رایگان در کانادا، مهم ترین شراط این است که اپلیکیشن قوی داشته باشید، در اینجا به شما می گوییم، اپلیشکین قوی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوانید بورسیه کامل بگیرید و در کانادا رایگان تحصیل کنید.

بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتال) و ویزای کانادا

بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتال) و ویزای کانادا

از سوم دسامبر 2019، دولت کانادا داشتن بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتال) برای اخذ ویزای این کشور را برای خیلی از افراد اجباری اعلام کرده است و دانشجویان بین المللی با توجه به کشوری که از آن می آیند شاید لازم باشد انگشت نگاری دیجیتال انجام دهند، که در مورد دانش

تحصیل در کانادا در موسساتی که DLI دارند.

تحصیل در کانادا در موسساتی که DLI دارند.

داشتن شماره ی DLI برای یک موسسه آموزشی به این معنی است که می تواند میزبان دانشجویان بین المللی باشد، ولی این نکته را فراموش نکنید اگر می خواهید بعد از تحصیلتان در کانادا بمانید و کار کنید، تمام موسساتی که DLI دارند این امکان را برای شما فراهم نمی کنند.

چه مدت بعد از اتمام دوره ی تحصیلتان در کانادا اجازه ی کار (PGWP) دارید؟

چه مدت بعد از اتمام دوره ی تحصیلتان در کانادا اجازه ی کار (PGWP) دارید؟

اینکه شما چند ماه یا چند سال اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی داشته باشید، بستگی به این دارد که دوره ی تحصیل شما چه مدت بوده است.

تغییر رشته و دانشگاه در کانادا بعد از اخذ ویزای دانشجویی

تغییر رشته و دانشگاه در کانادا بعد از اخذ ویزای دانشجویی

با داشتن اجازه تحصیل کانادایی، هر زمان که بخواهید می توانید رشته ی تحصیلی خود و یا دانشگاه را عوض کنید

هزینه ی زندگی در کانادا 2020

هزینه ی زندگی در کانادا 2020

کانادا دومین کشور پهناور است،بنابراین اینکه در کدام شهر زندگی می کنید، در هزینه های شما تاثیر به سزایی دارید

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا  2020

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا 2020

کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و دانشگاه های این کشور همراه جز برترین دانشگاه های دنیا هستند در آخرین اعلام رتبه بندی دانشگاه در سال 2020، 37 دانشگاه کانادایی در میان 300 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند.

مدارک لازم برای اخذ ویزا دانشجویی کانادا 2020

مدارک لازم برای اخذ ویزا دانشجویی کانادا 2020

برای اینکه بتوانید ویزای دانشجویی بگیرید، این نکته بسیار مهم است که مدارک خود را به صورت کامل اپلود کنید.

ده کشور برتر برای تحصیل در سال 2020

ده کشور برتر برای تحصیل در سال 2020

در یک نظرسنجی از بیش از 30،000 دانشجوی خارجی، اکثر دانشجویان اظهار داشتند که به‌هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب مکان تحصیل خود در خارج از کشور، کشور را به دانشگاه یا دوره‌ی تحصیلی خاص ترجیح می‌دهند.

پنج دلیل برای تحصیل در کبک

پنج دلیل برای تحصیل در کبک

شهریه ی تحصیل در دانشگاه های کبک در مقایسه با استان های اُنتاریو و بریتیش کلمبیا،پایین است.و از انجایی که به طور کلی هزینه ی تحصیل در کانادا از کشورهای آمریکا و انگلستان پایین تر است، بنابراین استان کبک مقصد دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است.

نمره GPA در کانادا چیست؟

نمره GPA در کانادا چیست؟

کانادا بخش از آمریکای شمالی است و برای اینکه بدانید نمره ی شما براساس چه سیستمی محاسبه می شود، باید نقشه کانادا را داشته باشید، با توجه به دانشگاهی که می خواهید در آینده در آن تحصیل کنید، می توانید بدانید نمره ی شما در هر سیستم اموزشی چه ارزشی دارد و شما ق

نوشتن اِستادی پلن برای ویزا تحصیلی کانادا

نوشتن اِستادی پلن برای ویزا تحصیلی کانادا

از آموزش در سطح و کلاس جهانی گرفته تا کیفیت عالی زندگی، دلایل گوناگونی برای آمدن به کانادا به‌عنوان یک دانشجو وجود دارد. برای تبدیل رویای تحصیل خود در کانادا به یک واقعیت، باید یک انگیزه‌نامه‌ی (Statement of Purpose) خوب و تاثیرگذار برای ویزای دانشجویی خود

شهرهای دانشجویی کانادا

شهرهای دانشجویی کانادا

تحقیقات دفتر آموزش‌های بین‌المللی کانادا (CBIE) نشان می‌دهد که کانادا، بدلیل کیفیت آموزشی بالای خود و شهرتش به‌عنوان یک جامعه‌ی صبور و امن، برای دانشجویان خارجی جذاب است.

محل های اقامت در کانادا

محل های اقامت در کانادا

هیچ یک از این گزینه ها بهتر از دیگری نیست و این شما هستید که با توجه به شرایط و ویژگی های شخصیتتان انتخاب می کنید که چه سبک زندگی داشته باشید.

کانادا معنی جدیدی به پدر و مادر داده است

کانادا معنی جدیدی به پدر و مادر داده است

قانون تابعیت فرزندان در کانادا بعد از زمانی که دادگاه عالی کبک اعلام کرد که فرزندان غیر بیولوژیکی و قانونی کانادا، از نظر حقوق شهروندی، با فرزندان بیولوژیکی یکسان هستند، تغییر کرد.

دیدن کوه یخی در نیوفاندلند و لابرادور (Iceberg)

دیدن کوه یخی در نیوفاندلند و لابرادور (Iceberg)

گسترده آب هایی که از ساحل Labrador تا شمال شرقی جزیره Newfoundland امتداد دارد به Iceberg Alley مشهور است، و یکی از بهترین مکان‌ها در جهان برای دیدن غول‌های باستانی است که به آرامی به سمت جنوب در حرکت هستند.

آشنایی با موزه های کانادا-بخش اول

آشنایی با موزه های کانادا-بخش اول

ما ۱۵ مورد از بهترین موزه های کانادا را گلچین کردیم که سال‌ها توانسته‌اند با نمایشگاه‌ها و کلکسیون‌های خود بازدیدکننده‌های زیادی را به خود جذب کنند.

آشنایی با موزه های کانادا-بخش دوم

آشنایی با موزه های کانادا-بخش دوم

ما ۱۵ مورد از بهترین موزه های کانادا را گلچین کردیم که سال‌ها توانسته‌اند با نمایشگاه‌ها و کلکسیون‌های خود بازدیدکننده‌های زیادی را به خود جذب کنند.

بازدید از شهر ونکوور

بازدید از شهر ونکوور

هیچ راهنمایی نمی‌تواند به سرعت همه جای شهر را به شما نشان دهد ولی ما اطلاعاتی درباره شهر به شما می‌دهیم که بدون شک شما را وسوسه می کند که در ونکوور به گشت و گذار بپردازید.

بهترین مکان ها برای استراحت در کانادا-بخش اول

بهترین مکان ها برای استراحت در کانادا-بخش اول

می‌خواهید خستگی را از تن خود بیرون کنید؟ برای تعطیلات به کانادا بروید، کشوری پهناور و رنگارنگ با مکان‌هایی بسیار زیبا و آرام و تمام فضایی که برای سرحال آوردن ذهن، جسم و روح خود نیاز دارید.

بهترین مکان ها برای استراحت در کانادا-بخش دوم

بهترین مکان ها برای استراحت در کانادا-بخش دوم

می‌خواهید خستگی را از تن خود بیرون کنید؟ برای تعطیلات به کانادا بروید، کشوری پهناور و رنگارنگ با مکان‌هایی بسیار زیبا و آرام و تمام فضایی که برای سرحال آوردن ذهن، جسم و روح خود نیاز دارید.

ده جای دیدنی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا-بخش اول

ده جای دیدنی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا-بخش اول

Newfoundland and Labrador جایی است که تاریخچه‌ای به قدمت چندین قرن دارد و دهکده‌های ماهیگیری جالب در کنار طراحی مدرن و ماجراجویی در فضای باز یک جا جمع می‌شوند.

ده جای دیدنی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا-بخش دوم

ده جای دیدنی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا-بخش دوم

Newfoundland and Labrador جایی است که تاریخچه‌ای به قدمت چندین قرن دارد و دهکده‌های ماهیگیری جالب در کنار طراحی مدرن و ماجراجویی در فضای باز یک جا جمع می‌شوند.

دیدن شفق قطبی در کانادا-بخش اول

دیدن شفق قطبی در کانادا-بخش اول

این پدیده طبیعی که به نورهای شمالی (Northern Lights) هم معروف است، به اندازه‌ای حیرت ‌انگیز و ماورای زمینی است که مردم از سراسر جهان سفر می‌کنند تا بتوانند به آن نظری بیاندازند.

دیدن شفق قطبی در کانادا-بخش دوم

دیدن شفق قطبی در کانادا-بخش دوم

اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید در هر استانی در کانادا این نورها را ببینید، اما در اینجا بهترین نقطه برای نمایش را برایتان آورده ایم.

دیدن شفق قطبی در کانادا-بخش سوم

دیدن شفق قطبی در کانادا-بخش سوم

اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید در هر استانی در کانادا این نورها را ببینید، اما در اینجا بهترین نقطه برای نمایش را برایتان آورده ایم.

شهروند کانادا شدن مزایای بیشماری دارد

شهروند کانادا شدن مزایای بیشماری دارد

سیتیزن شیپ عنوانی قانونی است و از طریق تولد یا با فرآیندی که به آن 'naturalization' می گویند، به دست می آید.

استادی پلن چیست؟

استادی پلن چیست؟

غالب افرادی که قصد دارند در کشور کانادا به ادامه تحصیل بپردازند، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی فارغ از مدارک مورد نیاز، برنامه تحصیلی یا اِستادی پلن (Study Plan) خود را ارائه نمایند.

ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها