پاسخگویی به بخش re-tell در پی تی ایی

پاسخگویی به بخش re-tell در پی تی ایی

نکات اسپیکینگ آزمون PTE

دو بخش آخرِ قسمت 1 اسپیکینگ: صحبت کردن و نوشتن (speaking and writing)  ، بازگویی سخنرانی (re-tell lecture) و پاسخ کوتاه (Answer Short Question ) است.

مهارت های اصلی بسیاری وجود دارد که برای کامل کردن تسک ها باید آنها را ارتقا دهید. همچنین روش هایی وجود دارد که می تواند پتانسیل شما را برای دریافت نمره از بخش های مختلف، به حداکثر برساند.

بخش بازگویی سخنرانی

برای بازگویی سخنرانی ، بر اساس تسلط و تلفظ شفاهی نمره به شما نمره داده می شود.

در این نوع سؤال ، عناصر زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. باید تمام اطلاعات مهمی را که گوینده در سخنرانی یا مصاحبه استفاده می کند ، بگویید.

نکات مفیدی در ادامه ی متن برایتان آورده شده:

  •  قبل از شروع فایل صوتی ، به تصویر ارائه شده نگاه کنید. بر اساس تصویر سعی کنید حدس بزنید که سخنرانی ممکن است درباره ی چه موضوعی باشد. برای انجام این کار فقط 3 ثانیه زمان دارید. هنگام گوش دادن به فایل صوتی ، از دفترچه یادداشتی که در اختیار دارید استفاده کنید تا نکات اصلی را یادداشت کنید.
  • از نوشتن جملات طولانی در دفترچه یادداشت بپرهیزید ، وقت کافی نخواهید داشت.
  • درمدت زمان 10 ثانیه بعد ازپایان فایل صوتی ، صحبت های خود را سازماندهی کنید. سپس 40 ثانیه فرصت دارید تا پاسخ خود را ضبط کنید.
  • اگر نحوه ی تلفظ کلمه ای را که سخنران استفاده کرده به یاد ندارید ، سعی کنید حدس بزنید.
  • سعی کنید با یک بیانیه کلی در مورد محتوا شروع کنید ، سپس خلاصه ای از مهمترین قسمت ها را بیان کنید.
  • از کلمات اتصال دهنده مانند therefore ، because of this ، as a consequence و given that استفاده کنید.

برای این نوع سؤال ، شما باید شرایط ، شخصیت ها ، جنبه ها ، اقدامات و نحوه ی پیش رفتن سخنرانی را که در فایل صوتی شنیده اید ، پوشش دهید.

برای نمره بالاتر از 1 برای محتوا ، حتماً راجع به روابط ، تحولات احتمالی و نتیجه گیری یا پیامدهای اطلاعاتی که شنیده اید صحبت کنید. تفکر انتقادی داشته باشید و از خود بپرسید چه اتفاقی می تواند رخ دهد و چرا؟ از این موارد در یادداشت های خود استفاده کنید تا به شما در پاسخ دادن کمک کند.

وقتی حدود 8 ثانیه زمان باقی مانده است ، باید درباره پیشرفت ها و نتیجه گیری های احتمالی صحبت کنید.

برای قسمت اسپیکینگ آزمون ، از صحبت کردن خیلی سریع یا خیلی کند استفاده نکنید ، از ریتم انگلیسی با عبارت بندی و رعایت تکیه (stress) استفاده کنید.

به یاد داشته باشید ، لهجه خود را تغییر ندهید تا شبیه یک انگلیسی زبان صحبت کرده باشید. با این حال ، سعی کنید از حروف صدادار و صامتی استفاده کنید که به راحتی قابل درک هستند و از الگوهای لحن سخنران تقلید کنید.

جواب کوتاه

در این نوع سؤال ، فقط بر اساس واژگان خود نمره خواهید گرفت.

باید سؤال مورد نظر را درک کنید و یک جواب ساده و واضح بدهید.

برخی از راه های سریع و آسان برای گرفتن نمره عبارتند از:

  •  هنگام ضبط پاسخ ، پاسخ خود را با استفاده از فقط یک کلمه یا چند کلمه در صورت لزوم ارائه دهید. اگر با یک جمله کامل پاسخ دهید ، نمره از دست نخواهید داد.
  •  جواب صحیح خود را با تلفظ صحیح ، از جمله تکیه درست کلمه ، بیان کنید.

اگر جواب را نمی دانید ، یک یا دو ثانیه به خودتان وقت بدهید تا فکر کنید. اگر نمی توانید به جواب فکر کنید ، برای شنیدن سوال بعدی ، فقط روی «next» کلیک کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

توصیف کننده ها در انشا آزمون SAT

توصیف کننده ها در انشا آزمون SAT

قانون ساده ای که در مورد توصیف کننده ها صادق است این است که توصیف کننده ها می بایست نزدیک ترین عبارت به اسم و یا عبارت مورد وصف خود باشند. در زبان انگلیسی، صفت، اسم را توصیف میکند و قید، صفت و فعل را توصیف میکند.

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

آزمون PTEیکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل IELTS وTOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد.

 آیا شما کم و بیش متوجه سخنرانی ها می شوید ولی هنگام نوت برداری حواستان پرت می شود؟

آیا شما کم و بیش متوجه سخنرانی ها می شوید ولی هنگام نوت برداری حواستان پرت می شود؟

همانطور که می دانید نوت برداری یکی از مهارت های ضروری در تافل به(خصوص در لیسنینگ) می باشد و اگر میخواین که از امتحان تافل با نمره های درخشان عبور کنید باید تقویتش کنید

آزمون PTE  یکی از معتبرترین آزمون های زبان برای دریافت ویزای استرالیا است.

آزمون PTE یکی از معتبرترین آزمون های زبان برای دریافت ویزای استرالیا است.

در سال‌های اخیر، تعداد افرادی که برای گذراندن امتحان PTE آکادمیک ثبت‌نام کرده‌اند، 50% افزایش داشته است.

محاسبه ی نمره در آزمون PTE به چه صورت است

محاسبه ی نمره در آزمون PTE به چه صورت است

تمام آیتم‌های آزمون PTE آکادمیک با استفاده از سیستم نمره‌دهی خودکار و توسط کامپیوتر تصحیح می‌شوند. برای برخی آیتم‌ها، نمره فقط بر اساس صحت و درستی جواب داده میشود، در حالیکه در برخی آیتم‌های دیگه بر اساس درست بودن جواب، فرم یا نحوه ی پاسخگویی و کیفیت پاسخ

فرمت آزمون PTE

فرمت آزمون PTE

آزمون PTE آکادمیک در سه بخش به صورت کامپیوتری برگزار می شود، در این مقاله به شما می گویم در هر بخش چند دقیقه زمان دارید تا بتوانید زمان بندی صحیحی داشته باشید

ویژگی های آزمون PTE که باعث می شود این آزمون را انتخاب کنید

ویژگی های آزمون PTE که باعث می شود این آزمون را انتخاب کنید

نمره‌دهی بر اساس هوش مصنوعی به این معنی است که یک انسان مهارت‌های زبان انگلیسی شما رو ارزیابی نمی‌کنه، بلکه یک الگوریتم بسیار هوشمندانه بر اساس جواب‌های بسیار متنوع، از چگونگی نمره‌دهی انسان تقلید می‌کنه.

مهارت رایتینگ در آزمون PTE

مهارت رایتینگ در آزمون PTE

انواع سوالای رایتینگ، شما رو ملزم می‌کنه تا پاسخی رو به انگلیسی آکادمیک استاندارد، با استفاده از گرامر و اسپلینگ صحیح بنویسین. PTE آکادمیک، قوانین اسپلینگ انگلیسی ایالات متحده‌ی آمریکا، بریتانیا، استرالیا و کانادا رو به رسمیت میشناسه. با این حال، یه قانون

بخش Summarize written text در آزمون PTE

بخش Summarize written text در آزمون PTE

Summarize written text یه سوال رایتینگ جواب کوتاهه که توانایی شما برای فهم، تحلیل و ترکیب اطلاعات رو از یه متن ریدینگ و سپس خلاصه کردن نکات مهم و اصلی رو تو رایتینگ می‌سنجه. این سوال هر دو مهارت رایتینگ و ریدینگ شما رو مورد ارزیابی قرار میده.

نوشتن Essay در رایتینگ آزمون PTE

نوشتن Essay در رایتینگ آزمون PTE

نوشتن Essay یه نوع سوال رایتینگ جواب طولانیه که توانایی شما رو برای نوشتن یه Essay ترغیب‌کننده یا مستدل درباره‌ی یه عنوان خاص و همچنین مهارت‌های رایتینگ‌تون رو می‌سنجه.

مهارت لیسنینگ در آزمون PTE

مهارت لیسنینگ در آزمون PTE

مهارت‌های لیسنینگی که در آزمون PTE آکادمیک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد را در این مقاله برای ما شما آورده ایم

نکات بخش Read Aloud در اسپیکینگ PTE

نکات بخش Read Aloud در اسپیکینگ PTE

بلند خوندن یه نوع آیتم اسپیکینگه و توانایی شما رو برای خوندن یه متن کوتاه با صدای بلند و با استفاده از تلفظ و آهنگ صحیح، مورد ارزیابی قرار میده. این بخش هر دو مهارت اسپیکینگ و ریدینگ رو مورد ارزیابی قرار میده.

نکات بخش Repeat Sentence در اسپیکینگ PTE

نکات بخش Repeat Sentence در اسپیکینگ PTE

تکرار جمله یه نوع آیتم اسپیکینگ جواب کوتاهه که توانایی شما رو برای فهم و به یاد آوردن یه جمله و سپس تکرار جمله با همون دقت و با استفاده از تلفظ صحیحی که شنیدین، می‌سنجه. تکرار جمله هر دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ شما رو ارزیابی میکنه.

اعتراض و تغییر نمره ی PTE

اعتراض و تغییر نمره ی PTE

PTE آکادمیک امتحانیه که نمره‌اش توسط کامپیوتر داده میشه. در نتیجه، بعیده که نمره‌ی کل شما تغییر کنه.

دلایل انتخاب آزمون PTE در مقابل سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی

دلایل انتخاب آزمون PTE در مقابل سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی

PTE آکادمیک یک آزمون زبان انگلیسی کامپیوتر محور بین المللی که تواناییهای زبانی داوطلبان را برای کمک به موسسات آموزشی و سازمانهای حرفهای و دولتی که به استانداردی از تسلط بر زبان انگلیسی آکادمیک با هدف پذیرش نیاز دارند، میسنجد

چگونه در آزمون PTE نمره 79+ بگیریم؟

چگونه در آزمون PTE نمره 79+ بگیریم؟

گرفتن نمرهی +79ظاهراً رویای هر داوطلبیه که میخواد این روزا تو امتحان PTE شرکت کنه. این نمره، احتمال دعوت از سوی اداره ی مهاجرت استرالیا و همچنین از سوی دانشگاه دلخواهتون رو برای سطوح بالاتر تحصیل افزایش میده.

چگونه Task 1 رایتینگ آکادمیک را مدیریت کنیم؟

چگونه Task 1 رایتینگ آکادمیک را مدیریت کنیم؟

بیست دقیقه خود زمانی طولانی برای نوشتن نیست و این در حالیست که داوطلبان آیلتس زیادی از زمانی از Task 1 خود را به Task 2 اختصاص میدهند به این دلیل که اهمیت بیشتری دارد. زمان خود را به چهار قسمت تقسیم کنید و به این تقسیم بندی پایبند باشید.

نحوه پاسخگویی به بخش سوم listening در پی تی ای

نحوه پاسخگویی به بخش سوم listening در پی تی ای

هنگام تمرین برای سایر قسمت های آزمون PTE ، ممکن است روی واژگان و گرامر کار کرده باشید و با دستگاه های انسجام ( cohesive devices ) آشنا شده باشید. برای قسمت 3 آزمون یعنی لیسنینگ هم به این موارد نیاز خواهید داشت.

ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها