کارگاه آنلاین صفر تا صد مهاجرت به کانادا (3 آبان ماه) ثبت نام

ساختار و محتوی آزمون SAT

ساختار و محتوی آزمون SAT

محتوا و قالب SAT

آزمون SAT مهارت هایی را که در دبیرستان یاد می گیرید ، می سنجد - مهارت هایی که احتمالاً در کالج و پس از آن به آنها احتیاج خواهید داشت. در این مقاله برخی از انواع محتوا و قالب های سؤال که ممکن است در SAT ببینید توضیح داده شده:

کلمات در بافت متن

توانایی شما در فهم و استفاده از کلماتی که اغلب در متون سطح دبیرستان و دانشگاه وجود دارد ، سنجیده خواهد شد.

استدلال بر اساس شواهد

بخش ریدینگ و رایتینگ مبتنی بر شواهد SAT از شما می خواهد تا اطلاعات مربوط به طیف گسترده ای از منابع را تجزیه و تحلیل و یا تعبیر کنید. این منابع شامل تصاویر حاوی اطلاعات - از جمله جداول ، نمودارها و گراف ها — و همچنین متن های چند پاراگرافی با این موضوعات است: ادبیات داستانی و غیر داستانی، علوم انسانی، علوم پایه، تاریخ و مطالعات اجتماعی، کار و مسیر شغلی.

برای متن یا متن هایی که در طول بخش ریدینگ مشاهده خواهید کرد ، حداقل یک نوع سؤال از شما می خواهد که مشخص کنید کدام بخش از متن به بهترین وجه، پاسخ به سؤال را توجیه می کند. در موارد دیگر ، از شما خواسته می شود از طریق اطلاعاتی که توسط متن و تصاویر ارائه شده ، بهترین پاسخ را برای یک سوال پیدا کنید.

بخش رایتینگ و زبان نیز بر استدلال با استفاده از شواهد متمرکز است. از شما خواسته می شود که یک سری جملات یا پاراگراف ها را تحلیل کرده و تصمیم بگیرید که آیا منطقی هستند یا خیر. در نوع دیگری از سؤالات از شما خواسته می شود که اطلاعات تصویری را تفسیر کنید و بخشی از متن همراه آن را ویرایش کنید به صورتی که اطلاعات موجود در تصاویر را به صورت واضح و دقیق برساند.

رایتینگ SAT نیز استدلال شما بر اساس شواهد را می سنجد. پس از خواندن یک متن ، از شما خواسته می شود تعیین کنید که نویسنده چگونه بحثی را مطرح می کند تا مخاطب را با استفاده از شواهد ، استدلال یا سبکی ایجابی، متقاعد کند.

رایتینگ تجزیه و تحلیل یک متن 

این رایتینگ SAT اختیاری است – در این قسمت از شما خواسته می شود که روش یک نویسنده دراستفاده از شواهد ، استدلال و سایر ابزار سبکی برای ایجاد یک استدلال اقناعی را تجزیه و تحلیل کنید.

ریاضی که بیشترین اهمیت را دارد

بخش ریاضی عمیقاً روی سه زمینه اصلی ریاضی تمرکز دارد: حل مسئله و تحلیل داده ها ، قلب جبر و کلید به ریاضیات پیشرفته.

در سؤالات مربوط به حل مسئله و تجزیه و تحلیل داده ها، از شما خواسته می شود که از نسبت ها ، درصد ها و استدلال متناسب برای حل مسئله هایی در زمینه ی علوم پایه ، علوم اجتماعی و مشاغل استفاده کنید.

سؤالات مربوط به قلب جبر، بر تسلط بر معادلات و سیستم های خطی متمرکز است  و به دانش آموزان کمک می کند تا مهارت های کلیدی انتزاع را بیاموزند.

سوالات کلید به ریاضیات پیشرفته بر معادلات پیچیده تر و استفاده از قواعد آن تمرکز دارد.

مسئله هایی در بافت زندگی روزمره

در سراسر SAT — در سوالات بخش ریاضی ، بخش ریدینگ ، و بخش رایتینگ و زبان، از شما سؤالاتی در زمینه ی زندگی واقعی و روزمره پرسیده می شود که مستقیماً به کارهای انجام شده در دانشگاه و مشاغل مربوط می شوند.

تحلیل در علوم پایه و تحلیل در مطالعات اجتماعی/ تاریخ

از شما خواسته می شود تا دانش خود را در زمینه خواندن ، نوشتن ، زبان و ریاضی به کار بگیرید تا به سؤالاتی در زمینه های علوم و مطالعات اجتماعی/ تاریخ  پاسخ دهید. پاسخ به سوالاتی از این دست، نیازمند خواندن و درک متون و تلفیق اطلاعات ارائه شده از طریق متون و تصاویر است.

اسناد و مدارک بنیادی و اطلاعات عالی جهانی

این بخش از خوانش ها بر اسناد سیاسی بنیادی و اتفاقات بزرگ جهانی که توسط آنها رقم زده می شود، متمرکز است.

مدت زمان SAT

SAT ، بدون در نظر گرفتن استراحت های کوتاه، سه ساعت طول می کشد. رایتینگ اختیاری، 50 دقیقه دیگر به این زمان اضافه می کند.

توضیح قسمت ها

در قسمت اجزای اصلی SAT ذکر شده است:

  • بخش ریدینگ - 65 دقیقه ، 52 سوال
  • بخش رایتینگ و زبان - 35 دقیقه ، 44 سوال

بخش ریاضی - دو بخش:

  • بدون ماشین حساب - 25 دقیقه ، 20 سوال
  •  ماشین حساب مجاز - 55 دقیقه ، 38 سوال

بخش رایتینگ اختیاری (50 دقیقه)

نمره دهی

SAT در مقیاس 400 تا 1600 نمره دهی می شود. همچنین گزارش ریزنمرات را برای هر بخش - ریاضی ، ریدینگ و رایتینگ و زبان — به علاوه ریزنمرات دیگر دریافت می کنید تا بینش بهتری نسبت به عملکرد آزمون خود داشته باشید.

حدس زدن نمره منفی ندارد

برای پاسخ های اشتباه نمره ای کسر نمی شود ، بنابراین هیچ گزینه ای را در پاسخنامه خالی نگذارید!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر

مطالب مرتبط

Collocations در آزمون SAT

Collocations در آزمون SAT

در بخش نگارش و دستور زبان آزمون SAT در هر متن که مشتمل بر 11 سوال می باشد، معمولا 1 سوال از مبحث همایندها مطرح می شود. این گونه سوالات به نوعی پاشنه آشیل دانش آموزان محسوب می گردد چراکه اساسا قانون مشخص و مدونی برای پاسخگویی به آنها وجود ندارد. به عبارت دی

انسجام و پیوستگی متن در آزمون SAT

انسجام و پیوستگی متن در آزمون SAT

انسجام در لغت به مفهوم منظم شدن و با هم جور شدن است و در دستور زبان به مفهوم ارتباط منطقی ما بین جملات می باشد .به منظور پاسخ دهی به این سوالات ، نکات ذیل می بایست مورد توجه این مفهوم در آزمون اس ای تی قرار گیرد

اسامی در نوشتن انشا آزمون SAT  چقدر مهم هستند؟

اسامی در نوشتن انشا آزمون SAT چقدر مهم هستند؟

اسامی در دستور زبان انگلیسی می توانند از نظر قابل شمارش و غیرقابل شمارش بودن، مفرد و جمع بودن، جنسیت و مالکیت مورد بررسی قرار گیرد.

انواع سوالات ریدینگ در آزمون SAT

انواع سوالات ریدینگ در آزمون SAT

با توجه به اين مهم كه بخش درك مطلب آزمون SAT اساسا Evidence-Based Reading ميباشد، مهمترين استراتژي در اين بخش، اسكن كردن متن به منظور پيدا كردن شاهد يا همان evidence براي گزينه مورد نظر ميباشد.

تفاوت SAT و ACT

تفاوت SAT و ACT

بسیاری از دانشگاه ها هر دو آزمون را هم ارزش می دانند و هیچ تفاوتی میان نمرات دو آزمون قایل نمی شوند بنابراین، در اکثر مواقع، انتخاب بینSAT و ACT یک انتخاب شخصی محسوب می شود. واقعیت این است که هر دو آزمون محتوای آموزشی تقریبا یکسانی را مورد ارزیابی قرار می

توصیف کننده ها در انشا آزمون SAT

توصیف کننده ها در انشا آزمون SAT

قانون ساده ای که در مورد توصیف کننده ها صادق است این است که توصیف کننده ها می بایست نزدیک ترین عبارت به اسم و یا عبارت مورد وصف خود باشند. در زبان انگلیسی، صفت، اسم را توصیف میکند و قید، صفت و فعل را توصیف میکند.

نقش ضمایر موصولی در انشا SAT

نقش ضمایر موصولی در انشا SAT

در جملات حال استمراری و گذشته استمراری نیز بکار رود که در این حالت می توان ضمیر موصولی مربوطه را به همراه فعل 'بودن' حذف کرد.

مبحث شمارش (Counting) در آزمون اس ای تی

مبحث شمارش (Counting) در آزمون اس ای تی

در خیلی از مسائل آمار و احتمال ما باید تمام حالت های ممکن برای شرایط داده شده رو فهرست کنیم یا حداقل اونا رو بشمریم.

بررسی پركاربردترين صنايع ادبی در بخش انشاء آزمون SAT

بررسی پركاربردترين صنايع ادبی در بخش انشاء آزمون SAT

در بخش انشاء نويسی آزمون SAT، زبان آموز می بايست نشان دهد كه چگونه نويسنده، بمنظور دستيابی به هدف مورد نظر خود، با استفاده از ابزارهای مختلف سعی دارد كه خواننده را با خود همراه كند تا موضع وی را بپذيرد.

ضمایر و صفات

ضمایر و صفات

یکی از مباحث گرامری که در آزمون اس ای تی مورد بررسی قرار میگیرد، مبحث ضمایر و صفات است. شایان ذکر است که از اقسام مختلف ضمایر و صفات شامل ضمایر فاعلی، ضمایر مفعولی، ضمایر ملکی، ضمایر انعکاسی و تاکیدی، ضمایر موصولی، ضمایر مبهم، ضمایر غیر شخصی، ضمایر اشاره،

علایم نشانه گذاری در SAT

علایم نشانه گذاری در SAT

یکی از مباحثی که در بخش نگارش و دستور زبان آزمون اس اس تی مورد آزمون قرار می گیرد، بحث علایم نشانه گذاری است.

مطابقت فعل و فاعل

مطابقت فعل و فاعل

مبحث مطابقت فاعل و فعل، از مباحث گسترده دستور زبان می باشد که البته در آزمون اس ای تی، در سطح مقدماتی مورد سوال قرار می گیرد. به طور کلی، در بحث مطابقت فعل و فاعل، این آزمون از دانش آموزان انتظار دارد که فاعل حقیقی جمله را شناسایی کنند و به تبع آن، فعل و ی

معیارهای ارزیابی نمره رایتینگ SAT

معیارهای ارزیابی نمره رایتینگ SAT

در بخش انشاء آزمون SAT، زمانیکه موضوع معیارهای ارزیابی نمره دهی و تصحیح انشاء مطرح می شود، سه شاخص درک مطلب، آنالیز موضوع و سبک نگارش مورد بررسی قرار می گیرند.

 نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

نکات حیاتی برای نوشتن انگیزه نامه یا SOP

هنگام آماده کردن اظهارات شخصی که به اطلاعات مهمی درباره‌ی پیشرفت شغلی نیاز داره، خیلی از متقاضیان دوست دارن درباره‌ی مهارت‌هاشون به ترتیب زمانی صحبت کنن. اگرچه سادگی این روش اون رو جذاب می‌کنه، ما شما رو تشویق می‌کنیم تا جایگزینی برای نشان دادن تازه‌ترین و

نکات کلیدی در رایتینگ آزمون SAT

نکات کلیدی در رایتینگ آزمون SAT

بخش انشاء در آزمون SAT اختياري مي باشد ولي با توجه به اينكه برخي دانشگاهها پذيرش را منوط به ارايه نمره آزمون كامل ميدانند و همچنين دانشجويان ممكن است با تغيير سياست هاي دانشگاهها و يا انتقال به دانشگاهي ديگر مواجه شوند، توصيه مي شود كه اين بخش بصورت جدي مو

نمونه رایتینگ SAT

نمونه رایتینگ SAT

در این پست نمونه رایتینگ SAT آمده است تا با نحوه ی نوشتن رایتینگ آشنا شوید

وجه شرطی/بخش نگارش و آزمون زبانی اس ای تی

وجه شرطی/بخش نگارش و آزمون زبانی اس ای تی

استفاده از جملات شرطی در رایتینگ SAT

چگونه برای آزمون SAT ثبت نام کنم؟

چگونه برای آزمون SAT ثبت نام کنم؟

ثبت نام برای آزمون SAT علی رغم ساده به نظر رسیدن، دارای سختی های خاص خودش میباشد و باید توجه داشت که در فرایند ثبت نام، بخشهایی دارای اهمیت حیاتی بوده که باید با دقت فراوان

مدیریت زمان در SAT-بخش اول

مدیریت زمان در SAT-بخش اول

دو گذر استراتژی ای ست که می توانید هنگام پاسخ به گروهی از سؤالات ، برای برنامه ریزی وقت خود به صورتی استراتژیک استفاده کنید. این روش کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که وقتتان، قبل از اینکه فرصت پاسخ به سوالات آسان تر را داشته باشید، تمام نمی شود.

مدیریت زمان در SAT-بخش دوم

مدیریت زمان در SAT-بخش دوم

مهمترین کاری که می توانید برای جمع آوری امتیازات خام و به حداکثر رساندن نمره خود انجام دهید، این است که ابتدا وقت و انرژی خود را بر روی پاسخ دادن به سؤالاتی که از نظر شما ساده ترین و سریع ترین هستند متمرکز کنید، و سپس سعی کنید سؤالات دشوارتر و وقت گیرتر را

بیان ایده در رایتینگ SAT

بیان ایده در رایتینگ SAT

دسته اطلاعات و ایده ها شامل سؤالاتی است که بر آنچه (مستقیم یا غیر مستقیم) گفته می شود متمرکز است.

نمره دهی سوالات words in context

نمره دهی سوالات words in context

زیرمجموعه ی 'کلمات در کانتکست' ، درک شما از معنی و کاربرد کلمات و عبارات رو در متن های بخش ریدینگ و بخش رایتیگ و نوشتن SAT می سنجه.

سوال های Rhetoric آزمون SAT

سوال های Rhetoric آزمون SAT

سؤالات بلاغت در مورد بخش ریدینگ ، درک شما از روش نویسندگان برای تعیین چارچوب متن خود و پیش بردن آن را ارزیابی می کند.

کلیات رایتینگ SAT

کلیات رایتینگ SAT

متن های بخش رایتینگ و زبان طیف وسیعی از موضوعات را در بر می گیرد و در قالب و محتوا متفاوت است.

استراتژی های ریدینگ SAT

استراتژی های ریدینگ SAT

استراتژی های موفقیت در ریدینگ SAT

بارم بندی آزمون SAT

بارم بندی آزمون SAT

اصلی ترین چیزی که باید در مورد نمرات SAT خودتون بدونید اینه که اونها دقیق تر و جامع تر از گذشته هستن. نمره ی SAT حالا از 1600 محاسبه می شه (SAT قدیمی از 2400 بود) ، و زیر مجموعه های جدید و امتیازات مقطعی وجود دارن که باید موقع ارزیابی عملکردتون در نظر بگیر

کلیات بخش ریدینگ آزمون SAT

کلیات بخش ریدینگ آزمون SAT

در این مجموعه از مقالات ، می خواهیم نگاهی عمیق به بخش ریدینگ SAT داشته باشیم.

سوال های English Conventions در رایتینگ SAT

سوال های English Conventions در رایتینگ SAT

سوالات English Conventions از شما می خواهند که جملات را با قوانین گرامر ، کاربرد زبان و نگارش استاندارد، هماهنگ کنید.

بخش متون رایتینگ SAT

بخش متون رایتینگ SAT

بخش رایتینگ و زبان از شما می خواهد قسمت هایی را که توسط یک نویسنده ناشناس نوشته شده است ویرایش و بازبینی کنید.

اصطلاحات SAT

اصطلاحات SAT

یکی از کلیدهای موفقیت در SAT - همراه با تمرین زیاد و داشتن ذهنی باز - این است که بفهمید این آزمون دقیقاً چیست. امیدواریم این واژه نامه مفید باشد!

نکات بخش ریدینگ SAT

نکات بخش ریدینگ SAT

بخش ریدینگ SAT توانایی شما در خواندن و تفسیر متن های متنوعی را که شبیه متونی هستند که در کالج و حرفه خود خواهید یافت ارزیابی می کند.

نمره دهی سوالات Command of evidence

نمره دهی سوالات Command of evidence

نمره 'فرمان شواهد' شما در SAT بر اساس عملکردتان در مورد سؤالات خاصی از بخش ریدینگ و بخش رایتینگ و زبان است.

این راهش نیست عزیزم!

این راهش نیست عزیزم!

همیشه لغت انرژی و وقت زیادی از بچه ها می گیره. خوندن فلش کارت های لغات خیلی حس خوبی داره چون احساس میکنی داری پیشرفت می کنی

نمره ی بالا در SAT  میخوای ضعف هاتو بشناس و روی اونها تمرکز کن

نمره ی بالا در SAT میخوای ضعف هاتو بشناس و روی اونها تمرکز کن

ممکنه سوالات ریدینگ شبیه هم باشن ولی در واقع مسائل متفاوتی رو می سنجن

چرا باید در اس ای تی، 800 بگیریم؟

چرا باید در اس ای تی، 800 بگیریم؟

به این دلیل که کمک می کنه نقاط ضعفتون در قسمت های دیگه رو جبران کنید!

این مقاله بهت یه گوی جادویی میده تا جواب هارو در SAT پیدا کنی

این مقاله بهت یه گوی جادویی میده تا جواب هارو در SAT پیدا کنی

آزمون SAT طوری طراحی شده که با کنار هم گذاشتن گزینه های خیلی شبیه به هم، شما رو فریب میده تا گزینه ی غلط رو انتخاب کنید. قبل از اینکه گزینه ها رو بخونید خودتون به سوال جواب بدید.

در SAT چند تا سوال باید درست جواب بدم تا نمره کامل بگیرم

در SAT چند تا سوال باید درست جواب بدم تا نمره کامل بگیرم

اگر نمره ی خاصی رو به عنوان هدف توی ذهنتون داشته باشید به درک این که موقع آزمون چه کار باید بکنید کمک میکنه.

استراتژی حذف جواب های غلط در SAT از 0 تا 100 تضمینی

استراتژی حذف جواب های غلط در SAT از 0 تا 100 تضمینی

این استراتژی برای بالا بردن نمره ی من در ریدینگ بهترین استراتژی بود.

چند تا تکنیک برای مدیریت زمان در SAT

چند تا تکنیک برای مدیریت زمان در SAT

چند تا نکته ی مدیریت زمان رو اینجا براتون میگم که می تونه مفید باشه

بعد از خوندن این مقاله دیگه در ریدینگ SAT فریب نمیخوری

بعد از خوندن این مقاله دیگه در ریدینگ SAT فریب نمیخوری

آزمون SAT برای فریب دادن شما طراحی شده. باید بدونید که چطور این اتفاق می افته

	چرا در SAT باید تکامل موش صحرایی رو  دوست داشت!

چرا در SAT باید تکامل موش صحرایی رو دوست داشت!

در متن های SAT موضوعات عجیب زیادی دیده می شه. رمان های دوران ویکتورین، بافت سبد زیر آب، تکامل موش صحرایی و حق هم دارید که غر بزنید.

آشنایی با آزمونSAT

آشنایی با آزمونSAT

مدرک این آزمون جز مدارک لازم برای پذیرش در دوره ی کارشناسی در اکثر دانشگاه های آمریکا و دانشگاه های کشورهای کانادا، استرالیا، نروژ، ترکیه و انگلستان است. آزمون اس ای تی در دو ماژول جنرال و سابجکت برگزار می شود. آزمون SAT جنرال از مباحث ریاضیات، ریدینگ و ر

ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها