مشاوره رایگان 02145328

اقدامات لازم قبل از شرکت در آزمون آیلتس

موسسه تخصصی زبان زنگنه
اقدامات لازم قبل از شرکت در آزمون آیلتس اقدامات لازم قبل از شرکت در آزمون آیلتس

من دانشجوهای زیادی که به دلایل مختلف نیازمند گرفتن مدرک آیلتس هستن رو ملاقات میکنم، دلایلی مثل: تحصیل یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، مهاجرت به منظور شغل یابی یا پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر.

موضوعی که باعث تعجب منه اینه که متقاضیان چطور، بدون هیچ گونه ملاحظه و توجهی نسبت به آمادگی لازمه برای کسب نمره مورد نظر در آیلتس براحتی برای امتحان ثبت نام میکنن. بنظر میاد که انگار قراره لحظه ی ورود به جلسه  IELTS براشون معجزه ای رخ بده.آزمون آیلتس یه امتحان بسیار جدی  و پر اهمیته ،بخصوص اگه تنها پل موجود میان شما و آرزوهای آینده تون باشه.

یادگیری زبان انگلیسی در حد نمرات 7 یا 8 آیلتس کار راحتی نیست. شما باید در حد یه مکالمه کننده ی اصیل (بومی) آن زبان بتونید صحبت کنید حالا  تصور کنین که این کار چقد زمان خواهد برد. همچنین، اون دسته از متقاضیانی که نیازمند کسب نمره 7 یا 8 در هریک از بخش ها هستند بدانند که تو این راه، هریک از این توانایی ها نیاز به تمرین و آمادگی زیاد واعتماد بنفس بالا داره و دستیابی به هریک از آنها  زمان مشخصی لازم دارد.

من دانشجوهای بسیاری رو دیدم که بیشتر از ده بار در آزمون آیلتس شرکت کردن. این حقیقت به این معناس که، این دانشجوا گذشته از زمان بیش از حدی که از دست دادن و تاخیری که در شروع شغل یا تحصیلشون ایجاد شده، هزینه ی سنگینی بابت شهریه معادل 2000 دلار را صرف کردن که مقدار کمی نیست.

اگه شما تمامی این موارد را برآورد کنین متوجه میشید که، نه تنها پول و زمان قابل توجهی صرف شده بلکه، از نظر احساسی و روانی هم یک تاخیر بسیار طولانی بوجود اومده که بسیار تاثیر گذاره.

من نمیتونم تصور کنم که کسی بدون آمادگی بخواد تو امتحان آیلتس دیگری شرکت کنه !!

بنابراین، قبل از اینکه بخواید بلند شید و تو آزمون آیلتس نام نویسی کنین، ابتدا آمادگی خودتون رو بسنجید. برای اینکار باید از خودتون سوالاتی رو بپرسین:

آیا من برای کسب نمره مورد نظر آماده هستم؟ شما میتوانید با انجام یک امتحان آزمایشی آیلتس( از یکی از کتاب های آیلتس کمبریج) ویا با یک تست کلی زبان عمومی( تست های جای خالی پر کردن) آمادگی خودتون رو تست کنین. اینکار بشما نشون میده که توانایی های زبانی تون در چه سطحی هست و علاوه بر این  به شما نشون میده که در کدام بخش نیاز به تمرین و تمرکز بیشتری دارین. همچنین، با انجام تستهای 'جای خالی'  متوجه میشید که کدام بخش از گرامرتون مشکل داره و میتونید به کلاسای گرامر یا کتاب گرامر رجوع کنین و تمرین هاش را انجام بدین. از اونجایی که این تست ها معمولا دقیق هستن، شما باید به جواب هاتون اطمینان داشته باشین.

سوال دوم:آیا من زمان کافی برای آماده شدنی دارم؟ اگر شما در آیلتس قبلی نمره 6 گرفتین و نیاز به نمره 7 دارین، بنابراین به کمی زمان بیشتر برای اصلاح کردن  نمره نیاز دارین. اکثر مدرسین براین باور هستن که اصلاح کردن نتیجه نهایی در حد 'یک' نمره، بطور تقریبی شش ماه زمان میبره. حتی بعضی افراد فقط به اصلاح 'نیم' نمره نیاز دارن( بخصوص از 6.5 به 7 که بسیار سخت هم میتونه باشه). همه چی بستگی به این داره که دقیقا چه چیزی  باعث میشه که شما نتونین نمره دلخواهتون رو بگیرین . برای اکثریت افراد دانش انگلیسی(توانایی ها) نقطه بازدارنده است، اما برای بعضی دیگر ضعف نکات امتحانی و یا نداشتن اطلاعات کافی نسبت به انتظارات امتحان آیلتس . حال اگر انگلیسی شما برای نمره دلخواه خوب باشد، پس به زمان کمتری برای مطالعه نیاز دارین.

در نهایت، از داشتن کمک وحمایت لازمه اطمینان حاصل کنید تا وقتی هر بار آیلتس رو میدید مشکلات موجود شما رو از گرفتن نمره دلخواه باز نداره و بنابراین پول و زمان خودتون رو هدر ندین. شما احتمالا نمیدونید که مشکلات چه چیزهایی هستن و این دقیقا نکته حرف من است. اگر شما در رایتینگ تون اشکالات گرامری دارین، پس این همیشه باعث از دست دادن نمره میشه وهیچ راهی برای نادیده گرفتن اشکالات گرامری نیست و باید برطرف بشن. اگر شما قادر به مدیریت زمان در بخش های ریدینگ و رایتینگ آیلتس نیستید، پس این همیشه یه مشکل خواهد ماند و مانع گرفتن بهترین نتیجه میشه. شما شاید به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید ویا از انگلیسی در شغلتون استفاده کنین، همه ی اینا فقط و فقط تا یه حدی میتونن کمک بکنن ، اما اگه انگلیسی ای که شما استفاده میکنین با انگلیسی استانداردی که آیلتس در نظر داره متفاوت باشه، این مساله هم مشکل سازه. اگر شما بتونین متوجه این موضوع بشید و انگلیسی خودتون رو با انگلیسی خواسته شده مطابقت بدید، در نتیجه  میتونید جلوی هزینه و زمان از دست رفته و ناراحتی های پیش اومده رو بگیرین. مربیان آیلتس ، مدرسان زبان انگلیسی حرفه ای و تعلیم دیده هستن و میتونن راه و روش های لازم رو به شما نشون بدن، پس بدونین کار کردن با اونا ارزشش رو داره. انگلیسی زبانان بومی به شما میتونن بگن که چه حرفی 'درست نیست'، اما مثل مدرسان، قادر به کمک در فهماندن آن نکته وچگونگی تغییر آن به شیوه درست نیستنن.

اگه شما در شرف هزینه کردن پول برای یک مدرک تحصیلی در یک کشور دور دست هستین( بعلاوه خرج و مخارج زندگی در آنجا) و یا در حال گرفتن یک سمت کاری در اون کشور هستین و میخواید هزینه ای را صرف مشاوره بدید، به طور قطعی برای دست یافتن به نمره دلخواه آیلتس خود اگه یه  کم در آماده سازی انگلیسی سرمایه گذاری کنین سودمند هستش، در غیر این صورت قبولی در آیلتس با نمره ای پایین تر، فقط به معنای هدر رفتن زمان و پول بیشتره. واقعیت اینه که که بدون کسب نمره خواسته شده، شما قادر به پیشرفت نیستین.

کارکردن روی زبان انگلیسی یک سرمایه گذاری بلندمدت در آینده تون هست و فقط در مورد آزمون نیست، همچنین در مورد بکارگیری حداکثری اون در شغل و دوره های تحصیلیتون هست و اینکه همیشه آماده و توانمند باشین. آیلتس تنها شروع کاره و من از روی سابقه طولانی خود بعنوان یک مدرس آیلتس و یک متخصص زبان میدونم اون دسته از دانشجویانی که نمرات 7،8 در آیلتس گرفتن  بسیار راحت تر با شغل و دوره های دانشگاهی شون کنار اومدن.

پس،از آمادگی و مطالعه خودتون اطمینان حاصل کنین و تعداد دفعاتی که نیاز دارین، تو آیلتس شرکت کنید رو کمتر کنید.

مطالب مرتبط

پنج نکته برای آمادگی در رایتینگ تسک 2
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-20

پنج نکته برای آمادگی در رایتینگ تسک 2

اطمینان از خارج نشدن از موضوع، کنترل انسجام متن، استفاده از گرامر و لغات خوب، پرهیز از تکرار، استفاده کافی از جملات پیچیده و کلمات ربط در 280 کلمه و تنها در 40 دقیقه، اصلا کار آسونی نیست. پس نوشتن یک پلان ، ساختار بهتری رو به رایتینگ آیلتس تون میده. این pl ...

پنج نکته برای غلبه بر ترس از آیلتس
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-21

پنج نکته برای غلبه بر ترس از آیلتس

برای اونکه این ترس از بین بره، فقط یک راه‌حل وجود داره- تمرین کردن. تمرین کردن اعتماد به نفس رو بالا می‌بره و به شما یاد میده در صورتی‌که یک یا دو سوال رو از دست دادین، چه طوری خودتون رو جمع و جور کنین؛ یعنی چه جوری ادامه داده و به سوالات دیگه پاسخ بدین. ...

پنج نکته ی مهم درباره ی ریدینگ آیلتس
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-21

پنج نکته ی مهم درباره ی ریدینگ آیلتس

متحان ریدینگ سه بخش داره، یعنی شما باید 3 متن مجزا رو بخونید. چند سوال برای هر بخش وجود داره و شما 60 دقیقه برای خوندن متن‌ها و جواب دادن به تمام سوالا زمان دارید. ممکنه قبلاً چند تا تست ریدینگ رو دیده و متوجه شده باشین که برخی سوالات بر حسب اونچه که از ...