مسیر موفقیت در یادگیری زبان

تحصیل رشته معماری در کره جنوبی

تحصیل رشته معماری در کره جنوبی

مدارس تحصیلات تکمیلی در کره‌جنوبی به مدارس عمومی در دانشگاه‌هایی که برنامه‌های آکادمیک ارائه می‌دهند و مدارس حرفه‌ای که مهارت‌های عملی ارائه می‌دهند، تقسیم می‌شوند. دوره‌‌های کارشناسی ارشد به دو سال تحصیل یا بیشتر و در کل، 24 واحد دانشگاهی نیاز دارد. پس از گذراندن کلیه‌ی واحدهای مورد نیاز، دانشجویان باید در آزمون صلاحیت قبول شوند و سپس، پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد خود را بنویسند و ارسال کنند. دوره‌‌ی دکترا به سه سال تحصیل یا بیشتر و در کل، 36 واحد نیاز دارد. پس از گذراندن کلیه‌ی واحدهای مورد نیاز، دانشجویان باید یک آزمون جامع صلاحیت را گذرانده و پایان‌نامه‌ی دکترای خود را بنویسند. مدارس تحصیلات تکمیلی همچنین برنامه‌های فوق‌دکترا را برای کسانی که می‌خواهند پس از اخذ مدرک دکترا به تحقیق ادامه دهند، ارائه می‌دهند.

فضای دانشگاهی در کره بسیار رقابتی است. کره ای ها میزان تحصیلات و خصوصاً آموزش عالی را بسیار جدی می گیرند. دانشجویان در کره در فضای بسیار رقابتی هستند. دانشجویان با معلمان و استادان خود با احترام رفتار می کنند و در مورد تحصیل بسیار جدی هستند. کره دارای تعدادی دانشگاه معتبر است و بیشتر آن ها در سئول واقع شده اند. حضور در یکی از دانشگاه ها به عنوان یک شرط برای موفقیت در جامعه کره تلقی می شود. رشته های مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. محبوب ترین رشته های تحصیلی در کره مربوط به هنر و علوم مرتبط به آن است و دوره های مربوط به تجارت از نزدیک دنبال می شود.

برای افرادی که بیشتر به فرهنگ یا زبان کره علاقه مند هستند، تعدادی از برنامه های فرهنگی و آموزشی وجود دارد که آن ها را به قلب شهرهای بزرگ کره جنوبی و یا شهرهای سنتی حومه ای می کشاند. سایر برنامه های آموزشی منحصر به فرد شامل چندین برنامه تابستانی زبان کره ای فشرده می باشد. مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در معماری ارتباط تنگاتنگی با سایر رشته ها مانند هنر و طراحی دارد و معماری در تاریخ بشر و انسان شناسی بسیار مهم است. مدارک معماری با موضوعات دانشگاهی مانند مهندسی ساخت و ساز، طراحی گرافیک، طراحی تجربه کاربر و هنر مشترک است.

ماهیت تحصیل رشته معماری در کره جنوبی

معماران باید چشم به زیبایی، سودمندی و دوام داشته باشند. در طول دوره معماری در کره جنوبی، افراد در مورد سبک های معماری، علم طراحی، ساختارهای طراحی، معماری منظره و طرح های سه بعدی آموزش خواهند دید. همچنین افراد می توانند کار با نرم افزارهای رایانه ای مانند Aided Design (CAD) را که به آن ها در برنامه ریزی، تحلیل و بهینه سازی کارهای طراحی کمک می کند، یاد بگیرند. رشته معماری به دانشجویان همه چیز را در مورد قوانین طراحی می آموزد و دانستن نحوه کار با بافت، رنگ، کنتراست، نور و بسیاری از جنبه های دیگر به دانشجویان امکان می دهد در طراحی ساختمان ها متخصص شوند. افراد همچنین باید مطمئن شوند که ایده های خود را می توانند مطابق با استانداردهای ایمنی و منابع موجود، پیاده سازی کنند. برخی از دوره های معماری دانشجویان می توانند شامل موارد زیر شوند:

 • تجزیه و تحلیل معماری معاصر
 • طراحی و توسعه شهر
 • سیاست طراحی شهری
 • طراحی مسکونی
 • ساخت و ساز فضای سبز

پس از فارغ التحصیلی در رشته معماری، دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که به عنوان یک معمار مجاز، تکنسین CAD، طراح داخلی و فضایی و طراح شهری مشغول به کار شوند. همچنین مشاغل دیگری که می توان پیدا کرد، نقشه برداری ساختمان، مدیریت ساخت، معماری مناظر یا مهندسی سازه می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد و دکترای معماری در کره جنوبی

دانشجوی تحصیلات تکمیلی که مدرک کارشناسی ارشد معماری را دریافت کرده است به عنوان یک معمار خصوصی دارای فرصت هایی برای کار در حوزه معماری در سازمان های دولتی است. بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری هستند گزینه هایی برای تبدیل شدن به طراح ساختمان و طراح داخلی دارند. در نهایت افراد با مدرک کارشناسی ارشد معماری، طیف گسترده ای از گزینه های شغلی را دارند. دکترای معماری آشنایی با علم، هنر، فرهنگ، فن آوری، ساخت و سازهای فضای سبز و محیط های هدفمند است. مدرک دکترا در معماری برای کسانی است که به دنبال کار در تحقیق و تدریس یا مشاوره حرفه ای هستند.

مبانی کارشناسی ارشد معماری که از وظایف آموزشی معلمان و استادان است شامل انتشار مقالات، نظارت بر برنامه ها، بودجه، ساخت امکانات مشاوره در زمینه برنامه ریزی و طراحی مدیریت پروژه، نظارت و تسهیل توسعه نقشه های معماری، ارائه گزارش های شفاهی و کتبی، همکاری با مهندسان و سایر متخصصان می شود. فارغ التحصیل مقطع دکترا باید مهارت هایی از قبیل برقراری ارتباط و مذاکره، خلاقیت، تحلیل و همچنین داشتن مهارت های ریاضی، هنری و نقاشی مطلوب را داشته باشد.


دانشکده های معماری در کره جنوبی

دانشکده معماری در دانشگاه کوکمین، اولین برنامه پنج ساله تاسیس شده در کره جنوبی می باشد که در پرورش نسل بعدی معماران پیشرو این حرفه تخصص دارد. این موسسه برنامه درسی مستقل متمرکز بر طراحی و برنامه ریزی معماری را ارائه می دهد. این دانشکده به عنوان اولین موسسه آموزشی کره جنوبی که یک سیستم استودیویی را در آموزش معماری ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه در زمینه های مختلف معماری کاوش می کنند و مطالعاتی را در زمینه سنت و تلفیق هنرهای تزئینی، طراحی بصری، طراحی صنعتی، طراحی مدرن و سایر موارد انجام می دهند. از زمان تأسیس مستقل دانشکده معماری در سال 2001، هدف این دانشگاه پرورش نسل جدیدی از متخصصان است که می توانند معماری را با ترکیب شدن فیزیکی سیستم های اجتماعی، هنرها، فرهنگ و فناوری دیجیتال را متصور شوند.

تحصیل در کره جنوبی طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را برای افراد ایجاد می کند. فارغ التحصیلان دانشگاه های کره توسط کارفرمایان در سراسر جهان بسیار مورد توجه هستند. علاوه بر این، اقتصاد کره جنوبی بسیار پایدار است و به دانشجویان اطمینان می دهد که بعد از فارغ التحصیلی از داشتن شغل مناسب برخوردار خواهند بود.

پذیرش تحصیلی لیسانس در دانشگاه ملی کره جنوبی در رشته مهندسی معماری

برنامه کارشناسی معماری دانشگاه ملی سئول دارای یک برنامه 5 ساله معماری و برنامه 4 ساله مهندسی معماری است. در برنامه کارشناسی دوره های کارشناسی ارشد معماری  و کارشناسی ارشد مهندسی معماری برای مهندسی معماری رشته اصلی وجود دارد.

 • زبان دوره: انگلیسی
 • منطقه: گواناک
 • طول دوره: 4 سال
 • مبلغ شهریه: 5,134 دلار
 • شورع ترم پاییز 2022
 • ددلاین ثبت نام: 10 فوریه 2022
 • حداقل نمره تافل: 80
 • حداقل نمره آیلتس: 5.5
 • حداقل معدل: 15

ویزای دانشجویی کره جنوبی

اگر قصد دارید بیش از 90 روز در دانشگاهی در کره‌جنوبی تحصیل کنید، باید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید. برای ارائه‌ی درخواست خود، نیاز به یک گواهی پذیرش از دانشگاهی در کره‌جنوبی دارید. برای بدست آوردن این گواهی، معمولاً باید هزینه‌ی حداقل 2 ترم 10 هفته‌ای را پرداخت کنید. دانشگاه‌های کره‌جنوبی 4 ترم 10 هفته‌ای در هر سال تحصیلی برگزار می‌کنند. ویزای دانشجویی، D-visa نامیده می‌شود. با ویزای دانشجویی، می‌توانید برای حق کار نیمه‌وقت پس از 6 ماه تحصیل در کره‌جنوبی، درخواست دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دانشگاه خود مشورت کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بورسیه دانشگاه KAIST کره جنوبی 2022

بورسیه دانشگاه KAIST کره جنوبی 2022

در حال حاضر طرح های بورسیه تحصیلی بسیار مشهور دانشگاه KAIST کره جنوبی برای سال 2022 آغاز شده اند. دانشگاه KAIST حدود 300 بورسیه تحصیلی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. این بورسیه تحصیلی کره جنوبی تمامی هزینه ها را به طور کامل پوشش می دهد. ...

بیشتر بخوانید
برترین دانشگاه های کره جنوبی 2022

برترین دانشگاه های کره جنوبی 2022

کره‌جنوبی به‌عنوان یکی از چهار اقتصاد بزرگ آسیایی شناخته می‌شود و اقتصاد آن مبتنی بر رشد سریع در بخش‌های آموزش، تکنولوژی و گردشگری است. امروزه تعداد بیشتر و بیشتری از دانشجویان تحصیل در کره‌جنوبی را انتخاب می‌کنند و این کشور اخیراً افزایش چشمگیری در ثبت‌نا ...

بیشتر بخوانید
فرآیند پذیرش کره جنوبی

فرآیند پذیرش کره جنوبی

برای کشوری با چنین شهرت بین‌المللی بالا در حوزه‌ی آموزش عالی، عجیب است که کره‌جنوبی پورتال درخواست ملی ندارد و به‌جای آن، درخواست‌ها توسط خود مدارس اداره می‌شود. اکثر درخواست‌‌ها آنلاین ارسال می‌شود، اما بسیاری از مدارس درخواست‌ها را از طریق پُست نیز می‌پذ ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها

مشاوره تلفنی رایگان
328 45 - 021
Starter