برنامه کلاس های آنلاین

کلاس آنلاین آیلتس

کلاس آنلاین آیلتس

آزمون IELTS (International English Language Testing System)، آزمونی شناخته شده برای بررسی سطح زبان انگلیسی افرادی است که زبان اولشان انگلیسی نمی باشد. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی موجود در دنیا است و برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری مورد قبول بسیاری از کشورهای دنیا می باشد. این آزمون توسط دو موسسه بریتیش کانسیل بریتانیا (British Council) و آی دی پی (IDP) استرالیا در تمامی دنیا برگزار می شود. مدت زمان بخش کتبی آزمون آیلتس دو ساعت و چهل و پنج دقیقه است، در حال حاضر هزینه ی ثبت نام در آزمون آیلتس از ایران 6،151،040 تومان است، اعتبار آزمون آیلتس 2 سال است و هر چندبار که بخواهید می توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید.
فرمت آزمون آیلتس 

آزمون آیلتس، دو ماژول آکادمیک و جنرال دارد و هر فرد بسته به هدف مهاجرتی که دارد، در یکی از این آزمون ها شرکت می کند. آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند و آزمون جنرال برای افرادی است که می خواهند از طریق برنامه کاری مهاجرت کنند، به طور مثال اگر بخواهید از طریق برنامه اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید باید مدرک زبان آیلتس جنرال یا سلپیپ داشته باشید. تفاوت این دو ماژول در دو مهارت ریدینگ و رایتینگ است و دو بخش دیگر یعنی اسپیکینگ و لیسنینگ در هر دو ماژول یکسان اند. در ریدینگ آکادمیک متن ها معمولا جنبه ی علمی دارند در حالی که متن ها در ریدینگ جنرال عمومی تر هستند و به زندگی روزمره ارتباط بیشتری دارند. برای مثال متن هایی در مورد تاریخچه معماری یا سیستم های کشاورزی و یا نحوه زندگی یک گونه جانوری معمولا در ماژول آکادمیک مطرح می شوند در حالی که متن هایی حاوی دستور العمل ها در شرایط متفاوت و یا آگهی ها در ماژول جنرال. رایتینگ آیلتس از دو بخش تشکیل شده. تفاوت اصلی آیلتس جنرال و آکادمیک در تسک اول است. در آزمون جنرال از شما خواسته می شود در مورد موضوعی که به شما داده میشود نامه ای بنویسید ولی در آکادمیک لازم است شما یک داده تصویری مثل یک نمودار یا یک نقشه و... را توصیف کنید.

در آزمون آیلتس، چهار مهارت رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ داوطلب مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای هر مهارت نمره ای از 1 تا 9 داده می شود.

بخش های آزمون آیلتس
مهارتتعداد سوالاتمدت زمان پاسخگویی
(دقیقه)
لیسنینگ4030+10
ریدینگ4060
رایتینگ2 بخش20+40
اسپیکینگ3 بخش11 تا 14

شرایط کلاس های ایلتس در مجموعه زنگنه

موسسه زنگنه با مدیریت آقای ابوالفضل زنگنه دارای دکترای آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران و با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در رابطه با آموزش دوره های بین اللملی همچنین دارای  مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از بهترین موسسات زبان، جهت آماده سازی دوره آیلتس شناخته شده و علت این محبوبیت از نگاه زبان آموزان را می توان ناشی از دلایل زیر دانست:

 • تعیین سطح و نیاز سنجی دقیق و علمی از داوطلبین آیلتس و ارائه مشاوره کاربردی و دلسوزانه به منظور کمتر شدن هزینه های اقتصادی و دستیابی هرچه سریعتر متقاضی به نمره مد نظر.
 • استخدام اساتید با تجربه و مسلط به آزمون آیلتس که خود دارای مدرک آیلتس هستند.
 • ارائه دوره های متنوع از قبیل دوره فشرده آیلتس، دوره های تک مهارت ( رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ آیلتس) و ورکشاپ های کوتاه مدت و کاربردی.
 • ارائه فلش کارت های اختصاصی ایلتس، به منظور تسریع و تسهیل در فرآیند یادگیری که با نهایت دقت و تمامی نکات و جزئیات علمی مورد نیاز جهت آزمون آیلتس در تدوین آن ها در نظر گرفته شده است.
 • پاسخگویی سریع و رسیدگی به مشکلات زبان آموزان در محیطی کاملا دوستانه و توام با آرامش در عین حال آکادمیک توسط نیروهای نیروهای آموزش دیده.
 • کلاس های مجهز به ویدئو پروژکتور، لپ تاپ، اسپیکر، صندلی های استاندارد.
 • برگزاری جلسات Student Performance Analysis) SPA) و Post Mock Analysis) PMA) جهت بررسی روند پیشرفت تحصیلی و رفع مشکلات زبان آموزان، توسط سوپروایزرهای دپارتمان آیلتس موسسه زنگنه.
 • امکان برگزاری ماک تست های آیلتس به صورت منظم برای آمادگی هرچه بیشتر زبان آموز و آشنایی با امتحان آیلتس، محیط، شرایط برگزاری، نوع سوالات و همچنین امکان ارائه کارنامه تحلیلی با استفاده از سامانه هوشمند اعلام نتایج.
 • ارائه خدمات منتورینگ آیلتس که مختص زبان آموزانی است که تکنیک های آیلتس را فراگرفته و احتیاج به پشتیبان آیلتس دارند تا با رفع اشکال و ارائه راه کارهای منحصر به فرد نحوه عملکرد زبان آموز ازریابی وجهت ارتقا هرچه بیشتر و بهبود عملکرد راهنمایی های لازم صورت گیرد.
شرایط کلاس های آمادگی آیلتس به صورت حضوری

دوره های آمادگی آیلتس در موسسه زنگنه از سطح پایه (دوره های قبل از آیلتس) تا سطح ادونس (آمادگی برای کسب نمره ی بالای 7 آیلتس) شش ترم را در برمی گیرد که زبان آموزان بعد از انجام تعیین سطح رایگان آیلتس، با توجه به سطحشان در دوره ها شرکت می کنند. کلاس های حضوری آمادگی آیلتس دو روز در هفته برگزار می شود و هرجلسه سه ساعت هست که مجموعا شش ساعت در هفته کلاس خواهید داشت، دو ترم اول از شش ترم آمادگی دوره ی آیلتس شش هفته زمان می برد و مجموعا در هر ترم 36 ساعت آموزش خواهید داشت، کتابی که در این دو ترم تدریس می شود کتاب American English File 1 می باشد.

بعد از به اتمام رساندن دو ترم مقدماتی، زبان آموزان وارد دوره های اصلی آمادگی آیلتس می شوند، این دوره ها FLASH IELTS نام دارند، در دوره ی اول FLASH IELTS 1 کتابی که با زبان آموز کار می شود کتاب Mindset Foundation هست، این ترم 10 هفته زمان می برد و 60 ساعت آموزش در نظر گرفته شده است. بعد از این دوره زبان آموزان دوره ی FLASH IELTS 2 را شروع می کنند که از نظر تعداد جلسات و ساعت آموزشی مشابه با  دوره ی فلش آیلتس 1 می باشد، کتابی که با زبان آموزان کار می شود کتاب Complete IELTS 4-5 هست، همانطور که از اسم این کتاب مشخص است شما در حد نمره ی 4 آیلتس قرار دارید و با شرکت در این دوره به اورال 5 می رسید، شما در این ترم یک آزمون آزمایشی رایگان آیلتس (ماک) دارید که مشابه با آزمون اصلی می باشد. دوره ی بعد FLASH IELTS 3 هست که کتاب Complete IELTS 5-6.5 تدریس می شود و همانند دوره ی قبل شما 60 ساعت آموزش خواهید داشت و نمره ی شما از 5 آیلتس به نمره ی 6.5 می رسد، در این دوره هم شما یک آزمون آزمایشی رایگان (ماک ایلتس) خواهید داشت. اگر می خواهید نمره ی آیلتس بالای 7 اخذ نمایید لازم است در دوره ی IELTS Pro نیز شرکت کنید، این دوره تمام به یادگیری تکنیک های آیلتس برای کسب نمره ی بالای 7 آیلتس است و در این دوره هم برای زبان آموزان آزمون آزمایشی رایگان در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است در دوره های آمادگی آزمون ایلتس به صورت حضوری و غیرحضوری تمامی مهارت های آزمون آیلتس آموزش داده می شود و کلاس ها مناسب افرادی است که می خواهند در آزمون جنرال یا آکادمیک شرکت نمایند.

شرایط کلاس های آنلاین و غیرحضوری ایلتس در مجموعه زنگنه

باتوجه به شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع کرونا، مجموعه زنگنه برای تمامی زبان آموزان این امکان را فراهم کرده است که در کلاس های آنلاین آیلتس شرکت نمایند، چارت آموزشی دوره های آنلاین مشابه با دوره های حضوری آیلتس می باشد و تفاوتی از نظر نحوه ی آموزش بین کلاس های غیرحضوری و حضوری آیلتس نمی باشد. 

دوره Pre IELTS 1 – کلاس آنلاین آیلتس

دوره Pre IELTS 1، اولین ترم از شش کلاس آمادگی آیلتس می باشد، در این ترم 30 ساعت آموزش در کلاس های آنلاین در نظر گرفته شده است، کتابی که در این ترم تدریس می شود بخش اول کتاب American English File 1 می باشد.

دوره  Pre IELTS 2– کلاس آنلاین آیلتس

دوره ی Pre IELTS 2  در ادامه ی دوره ی قبل می باشد و کتاب American English File 1 در این دوره به اتمام می رسد، ساعات آموزش در دوره ی آنلاین 30 ساعت می باشد. با اتمام این دوره زبان آموزان وارد کلاس های آمادگی آیلتس می شوند.

دوره  Flash IELTS 1– کلاس آنلاین آیلتس 

در دوره ی اول FLASH IELTS 1 کتابی که با زبان آموز کار می شود کتاب Mindset Foundation هست، این دوره ی آیلتس در دوره ی آنلاین 40 ساعت می باشد.

دوره  Flash IELTS 2– کلاس آنلاین آیلتس

دوره ی Flash IELTS 2 سطح آیلتس شما را از نمره ی 4 به نمره ی 5 ارتقا می دهد، کتابی که در این دوره به صورت حضوری و آنلاین تدریس می شود، کتابی که در این دوره تدریس می شود Complete IELTS 4-5 است، در این ترم یک آزمون آزمایشی رایگان آیلتس (ماک) برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است، که مشابه با آزمون اصلی آیلتس می باشد.

دوره Flash IELTS 3 – کلاس آنلاین آیلتس

دوره ی بعد FLASH IELTS 3 هست که کتاب Complete IELTS 5-6.5 تدریس می شود، در این دوره ی آیلتس نمره ی شما از 5 آیلتس به نمره ی 6.5 می رسد، این دوره ی آیلتس آنلاین 50 ساعت آموزش برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است.

دوره IELTS Pro - کلاس آنلاین آیلتس

دوره ی IELTS Pro مناسب آن دسته از افرادی است که می خواهند نمره ی هفت یا بالای 7 در آزمون آیلتس کسب نمایند، این دوره تمام به یادگیری تکنیک های آیلتس برای کسب نمره ی بالای 7 آیلتس می پردازد و در این دوره هم برای زبان آموزان آزمون آزمایشی رایگان در نظر گرفته شده است.
نرم افزار کلاس های آنلاین آیلتس 

لازم به ذکر است که بدانید کلاس ها در دو بستر ادبی کانکت و بیگ بلو باتن تشکیل می شوند.

نرم افزار بیگ بلوباتن (BigBlueBotton) یکی دیگر از پلتفرم ها برای برگزاری کلاس های آنلاین می باشد که موسسه تخصصی زبان زنگنه، علاوه بر همراه داشتن سرور اختصاصی ادوبی کانکت، این بستر را نیز برای زبان آموزانش بصورت کاملا اختصاصی بر روی سرورهای قدرتمند Xeon فراهم آورده است. این نرم افزار قابلیت های بسیار خوبی برای زبان آموزان و مدرسان دارد، یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار امکان اتصال بسیار آسان به کلاس است و این امکان را فراهم آورده است که کلاس ضبط شده و به صورت آفلاین تا یک ماه در دسترس زبان آموزان قرار گیرد، بنابراین در صورتی که زبان آموزی در کلاس حضور نداشته باشد با مشاهده ی فیلم ضبط شده ی کلاس می تواند غیبت خود را جبران و مطالب تدریس شده را بیاموزد. در نرم افزار بیگ بلو باتن امکانی فراهم شده است تا زبان آموزان بتوانند در اتاق های مجزا به صورت گروهی به تمرین بپردازند و استاد نیز می تواند بر روند تمرینات نظاره گر باشد.

کلاس های آنلاین دپارتمان زبان زنگنه بر بستر قوی ترین نرم افزار کلاس آنلاین جهان به نام Adobe Connect روی سرورهای اختصاصی و قدرتمند Xeon با ترافیک نامحدود اجرا می گردد. ورژن مورد استفاده ی مجموعه زنگنه آخرین ورژن فول لایسنس این برنامه می باشد که برای داوطلب امکان وصل شدن به کلاس آنلاین را توسط مرورگر کروم و بدون نیاز به نصب هیچگونه برنامه جانبی فراهم می آورد. این ورژن بر بستر سرورهای ذکر شده باعث بالارفتن کیفیت اتصال و عدم قطعی صوت و تصویر و همچنین صفر شدن مشکلات لاگین گردیده که نتیجه ی فراهم آوری این امکانات، تجربه دلپذیرتر داوطلب از دوره های آنلاین می باشد. لازم به ذکر است اکثر موسسات به دلیل بالا بودن هزینه خرید لایسنس، از ورژنهای بدون لایسنس روی سرورهای نسل قدیم اشتراکی استفاده می نمایند و این امر باعث قطع و وصلی مکرر، مشکلات ورود به کلاس آنلاین و هنگ کردنهای آزار دهنده می گردد. مجموعه زنگنه با بهره گیری از آخرین فن آوریهای روز دنیا در تلاش بوده است تا بهترین سرویس در زمینه کلاس های آنلاین را به داوطلبان گرامی ارائه نماید.

امکانات و مزایای کلاس های آنلاین آیلتس

 • ضبط و در دسترس بودن لینک کلاس ضبط شده برای مواقعی که داوطلب امکان حضور در زمان مقرر در کلاس را ندارد
 • امکان مشاهده ی صفحه دسکتاپ و اسلایدهای استاد به هدف استفاده از مالتی مدیا در فرآیند تدریس
 • امکان مکالمه صوتی و تصویری استاد و زبان آموزان در فضای کلاس آنلاین
 • امکان چت متنی زبان آموزان با یکدیگر و همچنین با استاد
 • بهینه استفاده شدن زمان کلاس و دوری از اتلاف وقت 

وسایل لازم برای شرکت در کلاس های آنلاین آیلتس

 • گوشی هوشمند، کامپیوتر یا آیپد
 • اتصال اینترنت با سرعت مناسب
 • میکروفن، هدفن و وب کم ( در تمام لپ تاپها و گوشی ها موجود است)
دوره های خصوصی غیر حضوری آیلتس 

دوره های خصوصی آیلتس که با نام دوره های VIP نیز شناخته می شوند، مناسب آن دسته از افرادی هستن که زمان محدودی برای گرفتن مدرک آیلتس دارندو یا اینکه ترجیح میدن در کلاسی تک نفره شرکت نمایند، در کلاس های خصوصی شهریه برای یک تا سه نفر ثابت است از این رو این کلاس ها را VIP می نامند و تعداد جلسات و ساعت کلاس نیز با توجه به ساعت های آزاد زبان آموز و تعداد جلسه های مورد نیاز برای رسیدن به نمره ی موردنظر می باشد. هزینه ی کلاس های انلاین آیلتس خصوصی با توجه به سطح زبان از 150 هزار تومان تا 350 هزار تومان متغییر است.

تعیین سطح کلاس های آنلاین آیلتس

در مجموعه زنگنه تعیین سطح به صورت حضوری و انلاین برگزار می شود و به هر دو صورت رایگان هست، فایل تعیین سطح برای داوطلب ارسال می شود در تعیین سطح انلاین آیلتس و بعد از پاسخگویی، سوپروایزر بخش آیلتس سطح زبان شما را براساس معیارهای نمره دهی در آیلتس اعلام کرده و می توانید در دوره ی موردنظر ثبتنام نمایید.

اطلاعات برگزاری کلاس های آنلاین آیلتس

اطلاعات برگزاری کلاس های آنلاین آیلتس

عنوان دورهطول دورهمفاد درسیحداقل سطحشهریه ی دوره
تومان
Pre IELTS 17 هفتهAmerican English File 1 ARudimentary
Starter B
550،000
Pre IELTS 27 هفتهAmerican English File 1 BPre IELTS 1
Elementary A
550،000
Flash IELTS 110 هفتهMindset FoundationPre IELTS 2
Elementary B
950,000
Flash IELTS 212 هفتهComplete IELTS 4-5Flash IELTS 11,070,000
Flash IELTS 312 هفتهComplete IELTS 5-6.5Flash IELTS 21,350,000
IELTS Pro10 هفتهCollins' books
Teacher's Material
Cambridge IELTS Tests
Flash IELTS 31,950,000
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

مهارت خواندن Skimming

مهارت خواندن Skimming

یکی از ابزارهایی است که می توان از آن استفاده کرد بمنظور خواندن بیشتر و سریعتر در مدت زمان کوتاه تر. Skimming به دنبال یافتن ایده های عمومی و کلی یک متن است و به بهترین شکل با موارد غیر داستانی (یا واقعی) کار می کند ...

بیشتر بخوانید
پیشنهاد هایی برای رایتینگ از طرف مرکز برگزارکننده رسمی آیلتس

پیشنهاد هایی برای رایتینگ از طرف مرکز برگزارکننده رسمی آیلتس

برای موفقیت در آزمون آیلتس و بخش رایتینگ آیلتس این موارد را در نظر بگیرید، مواردی که سنترهای برگزار کننده ی آزمون به شما پیشنهاد داه اند ...

بیشتر بخوانید
چطور علی طی چهار هفته از 6.5 آیلتس به 7.5 رسید!!

چطور علی طی چهار هفته از 6.5 آیلتس به 7.5 رسید!!

آزمون آیلتس برای همه ممکنه، فقط به تلاشتون ادامه بدین و اعتماد به نفستون رو حفظ کنین و مقداری کمک از کسانی که با آزمون آیلتس به خوبی آشنا هستن بگیرین. ...

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

اطلاعات تحصیل در دیگر کشورها