مشاوره رایگان 02145328

آزمون زبان انگلیسی دولینگو چیست؟

موسسه تخصصی زبان زنگنه
آزمون زبان انگلیسی دولینگو چیست؟ آزمون زبان انگلیسی دولینگو چیست؟

آزمون انگلیسی دولینگو 'Duolingo' چه نوع آزمونی است؟

آزمون انگلیسی دولینگو امتحانی برای ارزیابی مهارت های دانشجویان بین المللی که می خواهد در انسیتوها ادامه تحصیل دهند می باشد. این آزمون به صورت آنلاین و با در نظر گرفتن قوانینی مشخص برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون لازم نیست از قبل ثبت نام انجام دهید یا به مرکزی مشخص مراجعه کنید، شما برای شرکت در این آزمون می توانید با کامپیوتر شخصی خود و وب کم از خانه آزمون دهید.

سوال های این ازمون برپایه ی تکنولوژی انطباق است، به این معنی که، سختی سوالات براساس  توانایی داوطلب است، این تست یک مصاحبه ی تصویری و نوشتن رایتینگ نیز دارد که همراه با نمره ی شما به انسیتوی مدنظرتان ارسال می شود.

فرآیند آزمون شما حدود یک ساعت است و در عرض 48 ساعت نتیجه ی نهایی به شما اعلام می شود و این نتیجه به هر تعداد انسیتویی که بخواهید فرستاده می شود و هیچ محدودیتی برای تعداد انسیتوها تعریف نشده است.

چرا شرکت در آزمون دولینگو میتواند انتخاب من باشد؟

آزمون Duolingo، آزمونی راحت و قابل دسترس می باشد و  مقرون به صرفه در مقایسه با سایر آزمون ها می باشد.

آزمون های دیگر ارزیابی زبان انگلیسی، سختی هایی از جمله برنامه ریزی، مسافرت به جهت حضور در مرکز آزمون و تجربه ایی استرس آور را برای فردی که می خواهد در آزمون شرکت کند به همراه دارد و همچنین هزینه ی شرکت در این آزمون ها بیش از 200 دلار آمریکا است ولی جالب است بدانید هزینه ی شرکت در آزمون دولینگو فقط 49 دلار آمریکا می باشد و شما می توانید نتیجه ی آزمونتان را به هر انسیتویی که بخواهید ارسال کنید و هیچ محدودیتی در تعداد انسیتوها وجود ندارد.

به علاوه این آزمون به شما این امکان را می دهد که  با ویدیوی مصاحبه و نمونه رایتینگی که همراه با نمره تان ارسال می شود توانایی های خود را هرچه بیشتر به انسیتو و دانشگاهی که می خواهید نشان دهید.

آیا می دانید کدام موسسه آموزشی نمره ی آزمون Duolingo را قبول می کند؟

تست دولینگو را بیش از صد دانشگاه و دبیرستان در سراسر دنیا به عنوان یکی از آزمون های زبان جهت اخذ پذیرش می پذیرند. برای مشاهده لیست تمامی مراکزی که این آزمون را قبول دارند به این صفحه مراجعه کنید.

هزینه ی شرکت در آزمون Duolingo چقدر است؟

هزینه ی شرکت در این ازمون 49 دلار آمریکا است.

هر داوطلب چندبار می تواند در این آزمون شرکت کند؟

شما می توانید در هر ماه (30روز) در دو آزمون که به شما مدرک داده شود شرکت کنید، و این نکته را بدانید که اگر آزمون شما تمام شود و مدرکی دریافت نکنید و یا نتیجه شما اعلام نشود، این آزمون جز محدودیت شرکت در آزمون به حساب نمی آید.

مدت زمان آزمون دولینگو چقدر است؟

این آزمون کمتر از یک ساعت می باشد.

وقتی می خواهم برای تایپ کردن به پایین نگاه کنم، چگونه امکان برقراری حفظ ارتباط با صفحه ی مانیتور را دارم؟

تیم برگزار کننده ی این آزمون می تواند تفاوت زمانی که در حال تایپ هستید و با صفحه ارتباط چشمی برقرار می کنید و زمانی که هدف شما از پایین نگاه کردن تایپ کردن نیست را متوجه شوند. نگاه کردن به کیبورد به جهت تایپ، خللی در ارائه مدرک وارد نمی کند.

این نکته را به خاطر داشته باشد که وب کم شما باید در بالای صفحه مانیتور قرار داشته باشد و نمی توانید وب کم را روی میز یا در سمتی از صفحه قرار دهید.

چگونه می توانم در مرورگرم صفحاتی که نصب شده اند را غیرفعال کنم؟

به منظور شروع و کامل کردن آزمون لازم است صفحاتی مانند grammarly را اگر دارید، غیرفعال کنید.

آموزش غیرفعال کردن را می توانید در این صفحه مشاهده کنید.

و در نمایش دهنده ی chrome می توانی از بخش incognito browser به این منظور استفاده کنید.

آیا در مدت زمان آزمون دولینگو امکان نکته برداری وجود دارد؟

خیر، اگر در طی آزمون نوت برداری کنید، گواهی شرکت در آزمون برای شما صادر نمی شود و به شما اجازه ی شرکت دوباره در آزمون داده نمی شود.

آیا امکان استفاده از گوشی همراه یا سایر وسایل الکترونیکی را در طی آزمون وجود دارد؟

خیر، اگر شما از موبایل و سایر وسایلی از این نوع در حین آزمون استفاده کنید، نتیجه ی آزمون به شما اعلام نمی شود و مجاز به شرکت دوباره در آزمون نیستید.

برای شرکت در آزمون می توان از وسایلی نطیر تبلت، ای پد، chromebook استفاده کرد؟

خیر، شما باید در آزمون با یک کامپیوتر شخص یا لپ تاپ که سسیتم مشخص شده را دارد، شرکت کنید. لطفا سعی نکنید از وسایل جایگزین این دو استفاده کنید.

در طی آزمون دولینگو امکان استفاده از هدفون را دارم؟

اگر در طی آزمون از هدفون استفاده کنید، نتیجه ی آزمون به شما داده نمی شود و لازم است دوباره در آزمون شرکت کنید.

نتیجه ی نقض قوانین آزمون Duolingo چیست؟

اگر شما هریک از قوانین آزمون دولینگو را نقض و زیر پای بگذارید، برگزارکنندگان آزمون این حق را دارند که برای شما کارنامه صادر نکنند و یا نتایج آزمون هایی که قبلا داده اید را فاقد اعتبار کنند و هزینه ایی به شما عودت داده نمی شود و با توجه به قانونی که نقض کرده اید این مرکز می تواند برای همیشه مانع شرکت شما در آزمون شود.

آیا کارنامه ی آزمون این امکان را به من میدهد که بدانم در هر مهارت به چه صورت عملکرده ام؟

در حال حاضر نمره ی آزمون دولینگو به صورت جامع و از 10 تا 160 اعلام می شود. برای مشاهده نمره دهی وارد این بخش شوید.

شما نمی توانید به بخشی دسترسی داشته باشید که بدانید در گروه خاصی از سوالات چه عملکردی داشته اید.

دریافت نمره ی این آزمون چقدر زمان می برد؟

نتیجه ی این آزمون بعد از 48 ساعت به شما اعلام میشود.

نتیجه ی آزمون دولینگو برای چه مدت اعتبار دارد؟

نمره ی شما برای دو سال اعتبار دارد ولی گاهی دانشگاه ها مدت زمان دیگری را اعلام می کنند، بنابراین قبل از ارسال نمره حتما با دانشگاه مدنظرتان اعتبار آزمون را چک کنید.


مطالب مرتبط

پنج نکته برای آمادگی در رایتینگ تسک 2
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-20

پنج نکته برای آمادگی در رایتینگ تسک 2

اطمینان از خارج نشدن از موضوع، کنترل انسجام متن، استفاده از گرامر و لغات خوب، پرهیز از تکرار، استفاده کافی از جملات پیچیده و کلمات ربط در 280 کلمه و تنها در 40 دقیقه، اصلا کار آسونی نیست. پس نوشتن یک پلان ، ساختار بهتری رو به رایتینگ آیلتس تون میده. این pl ...

پنج نکته برای غلبه بر ترس از آیلتس
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-21

پنج نکته برای غلبه بر ترس از آیلتس

برای اونکه این ترس از بین بره، فقط یک راه‌حل وجود داره- تمرین کردن. تمرین کردن اعتماد به نفس رو بالا می‌بره و به شما یاد میده در صورتی‌که یک یا دو سوال رو از دست دادین، چه طوری خودتون رو جمع و جور کنین؛ یعنی چه جوری ادامه داده و به سوالات دیگه پاسخ بدین. ...

پنج نکته ی مهم درباره ی ریدینگ آیلتس
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-21

پنج نکته ی مهم درباره ی ریدینگ آیلتس

متحان ریدینگ سه بخش داره، یعنی شما باید 3 متن مجزا رو بخونید. چند سوال برای هر بخش وجود داره و شما 60 دقیقه برای خوندن متن‌ها و جواب دادن به تمام سوالا زمان دارید. ممکنه قبلاً چند تا تست ریدینگ رو دیده و متوجه شده باشین که برخی سوالات بر حسب اونچه که از ...