مشاوره رایگان 02145328

مقایسه تحصیل سوئد و انگلستان

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در سوئد
مقایسه تحصیل سوئد و انگلستان مقایسه تحصیل سوئد و انگلستان


در سوئد، 39 دانشگاه و موسسه با بودجه‌ی دولتی وجود دارد و در کنار این موسسات دولتی، موسسات آموزش خصوصی نیز وجود دارد. سیستم آموزشی در سوئد، به یک سیستم سه دوره‌ای، مشترکاً با حوزه‌ی آموزش عالی اروپا طبقه‌بندی شده است. دوره‌ی دکترای شما، بخش سوم این سیستم آموزشی است که معمولاً پس از تحصیلات کارشناسی (دوره‌ی اول) و کارشناسی ارشد (دوره‌ی دوم) برگزار می‌شود.

موسسات آموزش عالی در سوئد، بر دو نوع هستند:

  • دانشگاه‌ها (universitet)، موسسات بزرگی هستند که در طیف وسیعی از رشته‌ها، مدرک می‌دهند. آن‌ها تحقیقات اصلی را در کنار آموزش دانشگاهی انجام می‌دهند و بنابراین، توانایی پشتیبانی و آموزش دانشجویان دکترا را دارند.
  • کالج‌های دانشگاهی (högskola)، بر آموزش فنی و حرفه‌ای، اغلب در رشته‌های علوم کاربردی و موضوعات مرتبط تمرکز دارد. آن‌ها کمتر موفق به برگزاری دوره‌های دکترا می‌شوند، اما ممکن است در رشته‌‌های خاصی، این کار را انجام دهند.
تحصیل در سوئد 2021- جزئیات مهم
ویژگی ها شرایط
دانشگاه‌ها 39
جوایز نوبل 32
قدیمی‌ترین دانشگاه اوپسالا (1477)
دانشجویان خارجی 30،912
سال تحصیلی آگوست تا ژوئن

دانشگاه‌های انگلستان در همه‌ی موضوعات اصلی به پژوهش مشغول‌اند اما در سال‌های اخیر شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در بهضی از قلمروهای دارای اولویت هستیم، همچون هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و حوزه‌های مرتبطی همچون دانش سلامتی و بیوانفورماتیک (Health Science and Bioinformatics). افزون بر اینها، دولت انگلستان تلاشی را برای جذب پژوهشگران بین‌المللی و حمایت از آنها آغاز کرده است و در این راستا در سال 2021 ویزای کاری سه‌سالی‌ای را برای دوران پس از اتمام تحصیلات معرفی کرده و حمایت‌های دانشجویی از دانشجویان دکتری را شامل حال دانشجویان خارجی نیز کرده است.

تحصیل در انگلستان 2021- جزئیات مهم
ویژگی ها شرایط
دانشگاه‌ها 164
قدیمی‌ترین دانشگاه دانشگاه آکسفورد (1096 میلادی)
دانشجویان خارجی 435،734
میانگین هزینه  4 تا 5 هزار پوند
سال تحصیلی سپتامبر تا ژوئن

تفاوت تحصیل در مدارس انگلستان و سوئد در 2021

میزان شهریه تحصیل از مهم ترین تفاوت ها در سال 2021 میان مدارس انگلستان و سوئد است. شهریه های مدارس سوئد بیشتر از انگلستان می باشد. مدارس سوئد بر طبق یک سیستم هزینه ای از دانش آموزان شهریه نمیگیرند و میزان شهریه تحصیل دانش آموزان توسط دولت سوئد نظارت می شود تا همه دانش آموزان شهریه ای مناسب پرداخت نمایند. قطعا هر 2 کشور دانشگاه های معتبر فراوانی دارند.

اما در مقام قیاس تعداد دانشگاه های انگلستان بسیار بیشتر از دانشگاه های کشور سوئد است. ضمن اینکه در مقام کسب رتبه علمی نیز کشور انگلستان دارای بیشمار دانشگاه در فهرست 100 دانشگاه برتر دنیا است. مسئله ای که در خصوص کشور سوئد رخ نداده است. برای آشنایی هر چه بیشتر با این تفاوت ها به جدول زیر توجه کنید:

مقایسه تحصیل در انگلستان و سوئد
آیتم سوئد انگلستان
شروع سن مدرسه 4 یا 5 سالگی 6 یا 7 سالگی
شیوه ارزشیابی بر اساس نمره آزمون توسط معلمان خود
آموزش زبان ها اجباری برای کلیه دانش آموزان مدرسه سوئدی تنها برای سنین 11 تا 14 سال
میانگین سالانه هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی دولتی £10000 (پوند) £10000 الی 30000£ (پوند)

تفاوت دانشگاه های انگلستان و سوئد

در مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد در دانشگاه ها باید اینطور بیان نمود که تمامی دانشگاه های سوئد و انگلستان از کیفیت آموزشی بسیار مطلوبی برخوردار هستند. امکان مبادله دانشجویان بین المللی در برخی از دانشگاه های سوئد وجود دارد و دانشجویان نیز با انتخاب این دانشگاه ها می توانند در این برنامه شرکت کنند. دانشجویان در دانشگاه های سوئد امکان انتخاب در 100 دوره آموزشی در مقطع کارشناسی را دارند که همگی این دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می گردد.
دوره تحصیل در انگلستان و سوئد

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد باید به مدت 1 الی 2 سال و در مقطع دکترا به مدت 4 سال تحصیل نمایند. شهریه های تحصیلی در کشور انگلستان بیشتر از سوئد است اما دوره های آموزشی در انگلستان کوتاه تر هستند به نحوی که در مقطع کارشناسی به مدت 3 سال و در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 1 سال به طول می انجامد.

بررسی و مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

تمامی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای سوئد و انگلستان را دارند می بایست در ابتدای امر روند درخواست پذیرش به دانشگاه های مورد نظر خود در هریک از این کشورها را ارسال نمایند. دانشجویان باید تمامی مدارک لازم برای پذیرش در انگلستان را برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به سفارت این کشور تحویل نمایند. در مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد می توان اینطور بیان نمود که گرچه هزینه ها در کشور انگلستان در مقایسه با کشور سوئد بیشتر است اما دانشجویان در مدت زمان کمتری نیز می توانند تحصیلات خود را به اتمام برسانند.

مقایسه هزینه های تحصیل انگلستان و سوئد

تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا در کشور سوئد بصورت رایگان است اما دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به این کشور سفر نموده اند. باید سالانه SEK80000 تا SEK140000 (کرون سوئد) جهت تحصیل در دانشگاه های سوئد پرداخت نمایند. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های انگلستان بسته به دانشگاه دانشجو و رشته تحصیلی وی شهریه های متفاوتی را پرداخت می نماید.

اما بطور متوسط دانشجویان در مقطع کارشناسی 10000£ تا 35000£ (پوند) در سال به دانشگاه های انگلستان پرداخت می نمایند با اینکه شهریه های تحصیلی انگلستان نسبت به سوئد بیشتر می باشد، اما طول دوره های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان کم می باشد. هزینه های زندگی در کشور سوئد را 860€ الی 970€ (یورو) در ماه می باشد در حالیکه هزینه های زندگی در انگلستان 12000£ الی 22000£ (پوند) در سال است. بطور کلی در مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بیشتر از سوئد تخمین زده شده است.

هزینه های زندگی در انگلستان و سوئد

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا علاوه بر پرداخت شهریه تحصیل در سوئد باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. زیرا هزینه های زندگی در کشور سوئد، مراتب بیشتر است. هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای مختلف سوئد با یکدیگر متفاوت است بطوریکه این هزینه ها در شهر استکهلم 1200€ (یورو) در ماه و در شهر اوپسالا 950€ الی 1100€ (یورو) برآورد شده است.

مطالب مرتبط

لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید

انتظار سرانجام به سررسید. اکنون شما رسماً دارای جایگاهی را در یک دانشگاه سوئد به دست آورده اید. زمان هیجان زده بودن است! در کمتر از چندماه به سوئد خواهیدآمد. در اینجا لیستی از لوازم مورد نیاز که باید آماده کنید را ارائه کرده ایم. ...

چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم

در این مقاله مراحل روند درخواست برای دوره ی لیسانس و ارشد را در دانشگاه های سوئد را برای شما آورده ایم. ...

برنامه ی تحصیل در سوئد
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

برنامه ی تحصیل در سوئد

اگر در مورد تحصیل در سوئد در پاییز بعد کنجکاو هستید اما نمیدانید از کجا شروع کنید، دیگر نیازی به گشتن نیست، راهنمای مراحل در اینجا است. ...