مشاوره رایگان 02145328

سوالات چند گزینه ای Listening آیلتس

موسسه تخصصی زبان زنگنه
مکاتبات بازرگانی
مکالمه انگلیسی
SAT
GMAT
GRE
PTE
TOEFL
IELTS
سوالات چند گزینه ای Listening آیلتس سوالات چند گزینه ای Listening آیلتس

سوالات لیسنینگ آیلتس که چند گزینه ایی (multiple choice) هستند، استراژی مخصوص به خود برای پاسخگویی را دارند، این مهارت ها را بیاموزید.

 • این نوع سوال شاید سئوالی با سه پاسخ احتمالی یا نیمه اول یک جمله با سه پایان جمله احتمالی باشد. شما باید یک پاسخ صحیحی از بین A,B,C انتخاب کنید و سپس حرف صحیح را روی پاسخنامه بنویسید.
 • بعضی اوقات لیستی طولانی تر از پاسخ های احتمالی به شما داده می شود و شما باید بیش از یک پاسخ را انتخاب کنید. شما باید برای بررسی اینکه چند پاسخ نیاز دارید انتخاب کنید سئوال را با دقت بخوانید.

چه مهارتهایی را تست می کند؟

 • این نوع سوال بسیاری از مهارتهای شنیداری را تست می کند، برای مثال درک مفصلی از نکات خاص، یا درک کلی از نکات اصلی صدای ضبط شده.
نکات  قابل توجه به هنگام پاسخگویی:

 1. وقتی که یک وقفه زمانی در LISTENING آیلتس دارید سوالات را بخوانید. اینکه شما سئوالات چند گزینه ای را می خوانید و برای درک آنها تلاش می کنید مهم است.
 2. کلمات کلیدی را برجسته کنید. کلمه کلیدی در سئوال به شما کمک می کند که سئوال را به درستی پاسخ دهید. کلمات کلیدی در گزینه های مختلف آنهایی هستند که معنا را بین انتخابها متمایز می کنند.
 3. درباره هر مترادف یا تحلیلی که ممکن است بشنوید فکر کنید.
 4. اولین پاسخی که می شنوید انتخاب نکنید. بیاد داشته باشید که آنها سعی می کنند شما را فریب دهند.
 5. اگر فکر می کنید پاسخی درست است، کنار آن تیک بزنید و برای مطمئن شدن به گوش دادن ادامه دهید.
 6. زمان خیلی زیادی را در آزمون آیلتس بر روی یک سئوال صرف نکنید. اگر پاسخ را نگرفتید یا مطمئن نیستید، یک حدس منطقی بزنید و بگذرید.
 7. مراقب باشید که آیا کلماتی مانند 'اما' یا 'با این وجود' را می شنوید. این اغلب به این معناست که گوینده می خواهد یک عبارت قدیمی را کیفیت بدهد.
 8. تمرین خبرگی می آورد.


مطالب مرتبط

پنج نکته برای آمادگی در رایتینگ تسک 2
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-20

پنج نکته برای آمادگی در رایتینگ تسک 2

اطمینان از خارج نشدن از موضوع، کنترل انسجام متن، استفاده از گرامر و لغات خوب، پرهیز از تکرار، استفاده کافی از جملات پیچیده و کلمات ربط در 280 کلمه و تنها در 40 دقیقه، اصلا کار آسونی نیست. پس نوشتن یک پلان ، ساختار بهتری رو به رایتینگ آیلتس تون میده. این pl ...

پنج نکته برای غلبه بر ترس از آیلتس
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-21

پنج نکته برای غلبه بر ترس از آیلتس

برای اونکه این ترس از بین بره، فقط یک راه‌حل وجود داره- تمرین کردن. تمرین کردن اعتماد به نفس رو بالا می‌بره و به شما یاد میده در صورتی‌که یک یا دو سوال رو از دست دادین، چه طوری خودتون رو جمع و جور کنین؛ یعنی چه جوری ادامه داده و به سوالات دیگه پاسخ بدین. ...

پنج نکته ی مهم درباره ی ریدینگ آیلتس
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1398-11-21

پنج نکته ی مهم درباره ی ریدینگ آیلتس

متحان ریدینگ سه بخش داره، یعنی شما باید 3 متن مجزا رو بخونید. چند سوال برای هر بخش وجود داره و شما 60 دقیقه برای خوندن متن‌ها و جواب دادن به تمام سوالا زمان دارید. ممکنه قبلاً چند تا تست ریدینگ رو دیده و متوجه شده باشین که برخی سوالات بر حسب اونچه که از ...

328 45 - 021تعیین سطح آنلاینکلاس‌های گروهیکلاس‌های خصوصیدوره های مجازی