به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site

نکات کلیدی در رایتینگ آزمون SAT

نکات کلیدی در رایتینگ آزمون SAT

 

نكات كليدي در مورد بخش انشاء آزمون SAT

بخش انشاء در آزمون SAT اختياري مي باشد ولي با توجه به اينكه برخي دانشگاهها پذيرش را منوط به ارايه نمره آزمون كامل ميدانند و همچنين دانشجويان ممكن است با تغيير سياست هاي دانشگاهها و يا انتقال به دانشگاهي ديگر مواجه شوند، توصيه مي شود كه اين بخش بصورت جدي مورد توجه قرار گيرد و زبان آموزان، بخش انشاء را در رزومه زباني خود نيز داشته باشند.
در اين پُست به نكات كليدي كه براي نگارش بخش انشاء مورد نياز مي باشد مي پردازيم:
ارزيابي اين بخش بر اساس ٣ عامل صورت مي پذيرد: درك مطلب (Comprehension)، تحليل متن (Analysis) و نگارش (Writing). به هر يك از اين عوامل، نمره اي از ١ تا ٤ تخصيص داده مي شود و در نهايت ميانگين نمره نهايي نمره اي از ١ تا ٤ خواهد بود. با توجه به اينكه دو مصحح بصورت جداگانه، انشاء زبان آموزان را تصحيح مي كنند، نهايتا نمره نهايي كه در كارنامه گزارش خواهد شد نمره اي از ٢ تا ٨ خواهد بود. اين نمره بصورت مجزا جدا از نمره هاي بخش هاي رياضي و زباني گزارش خواهد شد. همچنين به منظور مقايسه عملكرد زبان آموز با نمره ساير داوطلبين، گزارش درصدي (Percentile) نيز بهمراه نمره عددي انشاء، گزارش مي شود تا عملكرد داوطلب در مقام مقايسه با سايرين نيز مورد ارزيابي قرار بگيرد. بطور معمول نمرات ٥.٥ يا ٦ نمرات قابل قبولي براي اكثر دانشگاهها محسوب مي شود.

از نظر ساختاري، اين بخش با يك متن آغاز مي شود كه در آن نويسنده ادعايي مطرح ميكند و تلاش ميكند كه با استفاده از شواهدي (مثال، آمار ارقام، اشاره به مطالعات، تاريخچه و يا نقل قول)، استدلال و برهان (اعمال قاعده اي كلي به موردي خاص، و استنباط قاعده اي كلي از موردي خاص و يا استفاده از منطق) و همچنين برخي آرايه هاي ادبي (برانگيختن احساسات خواننده، انتخاب كلمات با بار معنايي خاص، تكرار يك كلمه و يا ايده بمنظور جلب توجه خواننده، و يا استفاده از كنايه و تلميح و اغراق) خواننده را متقاعد به پذيرش موضع خود كند و خواننده (ممتحن) مي بايست با درك تحليلي متن و عناصر به كار برده شده در آن، ادعاي نويسنده و قدرت ابزار كاربردي نويسنده را براي نيل به مقصود، مورد بررسي قرار دهد. به عبارت ديگر، زبان آموز صرفا تحليل و نقد خود را از متن بيان مي دارد بدون آنكه نظر شخصي خود را دخيل كند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
270 بازدید
0 نظر

بررسي پركاربردترين صنايع ادبي در بخش انشاء آزمون SAT

بررسي پركاربردترين صنايع ادبي در بخش انشاء آزمون SAT

 

بررسي پركاربردترين صنايع ادبي در بخش انشاء آزمون SAT:

در بخش انشاء نويسي آزمون SAT، زبان آموز مي بايست نشان دهد كه چگونه نويسنده، بمنظور دستيابي به هدف مورد نظر خود، با استفاده از ابزارهاي مختلف سعي دارد كه خواننده را با خود همراه كند تا موضع وي را بپذيرد. بدين منظور نويسنده از ابزار مختلفي مانند شاهد (Evidence)، استدلال (Reasoning) و صنايع ادبي (Stylistic Elements) استفاده مي كند. در اين پست، به برخي از مهمترين و پركاربردترين صنايع ادبي واقع در متون SAT مي پردازيم.

١. كنايه (Irony): صنعت ادبي است كه در آن مفهوم رويدادها با آن مفهومي كه در ظاهر به نظر مي رسد متفاوت است:

Thanks for the ticket, officer! You just made my day!!

٢. تلميح (Allusion): صنعت ادبي است كه در آن نويسنده در ضمن نوشتار خود به داستان يا مثل معروفي اشاره مي كند:

His poems alludes to classical literature a lot.

٣. اغراق (Hyperbole): صنعت ادبي است كه در آن ويژگي ها به گونه اي غيرواقعي بيان مي شود:

I'm so hungry I can eat a horse.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
112 بازدید
0 نظر

انواع سوالات ريدينگ در آزمون SAT

انواع سوالات ريدينگ در آزمون SAT

انواع سوالات ريدينگ در آزمون SAT

با توجه به اين مهم كه بخش درك مطلب آزمون SAT اساسا Evidence-Based Reading ميباشد، مهمترين استراتژي در اين بخش، اسكن كردن متن به منظور پيدا كردن شاهد يا همان evidence براي گزينه مورد نظر ميباشد. 
همچنين، با عنايت به اينكه متون آزمون SAT، از درجه سختي قابل توجهي در زمينه واژگان برخوردار هستند، زبان آموزان مي بايست درك واژگاني خود را به طور قابل ملاحظه اي افزايش دهند. لازم به ذكر است كه جدا از متون پيچيده، بعضا سوالات نيز حاوي لغات مشكلي مي باشند كه عدم آشنايي با آنها مي تواند منجر به عدم پاسخ دهي صحيح شود. 
در اين پست، با انواع سوالات اين آزمون در بخش درك مطلب آشنا ميشويم و به بررسي 
استراتژي هاي مربوطه براي پاسخگويي به انواع اين سوالات مي پردازيم.

انواع سوالات آزمون SAT در بخش Reading:

١. سوالات Factual: اين گونه سوالات معمولا با كلمات پرسشي يا به اصلاح wh-word ها آغاز ميشوند كه ماهيتا ممكن است راجع به ايده اصلي متن (Main Idea) و يا جزييات ذكر شده درمتن (Supporting Idea) باشند. در صورتيكه ايده اصلي مد نظر باشد، زبان آموز بهتر است ابتدا متن را skim كند تا درك كلي از فحواي متن حاصل شود. بدين منظور خطوط اوليه هرپاراگراف و بعضا خطوط آخر همان پاراگراف بهتر است مرور شود. 

نكته: در متون داستاني يا روايي كه بعضا تفكيك پاراگرافي مشخص نيست، سير تحول داستان ميبايست مرور شود و با نگاهي كلي و سريع ميبايست ايده اصلي متن را درك كرد. 
در صورتيكه جزييات يا همان suppoting idea مد نظر باشد، ابتدا بايد با اسكن متن، خط يا خطوط مورد نظر را پيدا كرد (شاهد) و سپس رابطه بين آنچه كه در متن ذكر شده و گزينه مورد نظررا تعيين كرد. در سوالات factual معمولا اين رابطه، يك رابطه مستقيم و خطي ميباشد بدين معني كه گزينه مورد نظر معمولا paraphrase و يا بازگويي ايده اي است كه در متن ذكر شده است هر چند گاها ممكن است اين رابطه به صورت خطي مطرح نشود و گزينه مورد نظر، درك ضمني يا استنباطي ايده ذكر شده در متن باشد. چنانچه چنين رابطه اي مد نظر باشد، معمولا درك ضمني اوليه يا superficial conclusion مد نظر خواهد بود چراكه سوالاتي كه به دنبال درك عميق تر مطلب ميباشند، اساسا تحت عنوان سوالات Inference در اين آزمون مطرح مي شوند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
289 بازدید
0 نظر
ویژه

چگونه برای آزمون SAT ثبت نام کنم؟

چگونه برای آزمون SAT ثبت نام کنم؟

چگونه برای آزمون SAT ثبت نام کنم؟

ثبت نام برای آزمون SAT علی رغم ساده به نظر رسیدن، دارای سختی های خاص خودش میباشد و باید توجه داشت که در فرایند ثبت نام، بخشهایی دارای اهمیت حیاتی بوده که باید با دقت فراوان

پر شوند و بخشهایی دیگر علی رغم زمان گیر بودن اهمیت چندانی ندارند و میتوان از آنها گذشت!

در این مقاله با کمک تصاویر مرحله به مرحله، ثبت نام آزمون SAT آموزش داده خواهد شد.

راهنمای مرحله به مرحله ثبت نام آزمون SAT

1: ابتدا باید به صفحه اصلی سایت collegeboard.org  رفته روی کلمه Register  در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید. جهت ورود به این صفحه اینجا را کلیک کنید. در این مرحله باید یک

حساب کاربری برای خود بسازید.

Screenshot 113

2: پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به حساب خود با صفحه زیر مواجه میشوید و در این بخش College Board  به شما خواهد گفت که مراحل ثبت نام بین 30 تا 40 دقیقه طول خواهد کشید!

البته ما در زمان کوتاهتری این کار را انجام خواهیم داد. برای ادامه مراحل ثبت نام دکمه ادامه را بزنید

Screenshot 114

3: در این مرحله بخش پرسشنامه طولانی شروع میشود.بعضی از این قسمت ها مهم و بعضی کم اهمیت تر میباشند که ما مرحله به مرحله به شما این موضوع را تذکر خواهیم داد.


4: بخش Personal Information  : این بخش بسیییییار مهم بوده و باید با دقت فراوان پر شود. مطمئین شوید هر اطلاعاتی اینجا وارد میکنید 100% صحیح و دقیق باشد.

Screenshot 115

5: بخش Demographics :این بخش که در حقیقت اطلاعات آماری را در مورد متقاضیان جمع آوری میکند از اهمیت زیادی برخوردار نیست و ابد تاثیری روی نمره و آزمون ندارد. پر کردن این بخش اختیاری است.

6: بخش Create Student Profile: این قسمت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار نیست. این قسمت بسیار وقتگیر بوده و در حقیقت اطلاعات شما به عنوان خوراک به کالجها داده میشود و این

کالجها شروع به ارسال ایمیلهای تبلیغاتی برای شما خواهند نمود.اگر دوست دارید از این قبیل ایمیلها دریافت کنید این بخش را دقیق پر نمایید در غیر اینصورت این قسمت هیچ اثری روی نمره و

پذیرش شما ندارد.

Screenshot 116

7: بخش بیان ریز سابقه تحصیلی: دقت کنید که هیچ کدام از این زیر گروه ها که در تصویر زیر ملاحظه میکنید در آزمون SAT  کوچکترین اثری ندارد و اگر زمان کافی جهت پر کردن تمام این

اطلاعات ندارید همه را خالی گذاشته و به بخش بعد بروید.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
270 بازدید
0 نظر

ریاضی جی آر ای مبحث شمارش (counting):

ریاضی جی آر ای مبحث شمارش (counting):

ریاضی جی آر ای مبحث شمارش (counting):

در خیلی از مسائل آمار و احتمال ما باید تمام حالت های ممکن برای شرایط داده شده رو فهرست کنیم یا حداقل اونا رو بشمریم.

بیاید این مقاله رو با مثالی ابتدایی شروع کنم:

Suppose that someone wants to go by plane on a week’s vacation to one of the five cities; New York, Washington, Los Angles, San Francisco, Chicago.

برای استفاده در قسمتای بعد تعداد راه ها رو با نمودار درختی نشون میدم:

counting1

واضحه که فقط 5 انتخاب برای مسافرت وجود داره. حالا بیاید تعداد روش های سفرشو بیشتر کنیم:

Suppose that someone wants to go by bus, train, or plane on a week’s vacation to one of the five cities, New York, Washington, Los Angles, San Francisco, Chicago. Find the number of different ways in which this can be done.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
294 بازدید
0 نظر

  

Go to top