تحریریه موسسه تخصصی زبان زنگنه

This is some blog description about this site

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

 

آزمون PTE چیست و مقایسه آن با آزمون آیلتس

 

آزمون PTEیکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل IELTS وTOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون را سازمان PEARSON  که ناشر انتشاراتLongman می باشد برگذار کرده و علاقه مندانی که به دنبال تحصیل در کشور های مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می باشند می توانند از این آزمون استفاده کنند.

آین آزمون همانند تافل با استفاده از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی  زبان از جمله Speaking,Redaing, Listening و Writing ارزیابی شده و نمره آن از ۹۰ محاسبه می شود.

در این آزمون علاوه بر چهار مهارت اصلی به مهارت های دیگر نیز نمره داده می شود از جمله :‌

grammar,  oral fluency, pronunciation, spelling , vocabulary, written discourse

البته باید بدانید که برای ادامه تحصیل تمامی دانشگاه های دنیا این مدرک را مثل تافل و آیلتس قبول ندارند و حتی بعضی از دانشگاه ها در دنیا ممکن است برای بعضی از رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند . بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که آیا دانشگاه مورد نظرتان این مدرک را قبول می کند یا خیر می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

http://pearsonpte.com/test-takers/accepts/

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که از دو سال قبل اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را برای مهاجرت به جای آیلتس هم  قبول می کند و علت اینکه چرا افراد زیادی تمایل به شرکت در این آزمون را دارند این است که این آزمون ساده تر از آزمون آیلتس و تافل می باشد. ولی این نکته شایان ذکر است که کشور کانادا این آزمون را برای مهاجرت قبول نمی کند و برای این کشور فقط آیلتس مورد قبول می باشد.

 چنانچهشما تمایل دارید که به استرالیا مهاجرت کنید و نیازمند کسب نمره ۷ در هر چهار مهارت می باشید می توانید به جای آیلتس در آزمون PTE  شرکت کنید. معادل نمره ۷ در چهار مهارت آیلتس نمره ۶۵ در آزمونPTEمی باشد که بنابر گفته خیلی از افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند کسب نمره ۶۵ در این آزمون راحت تر از کسب نمره ۷ در آیلتس می باشد. اهمیت این قضیه بیشتر در مهارت Writing میاشد چون با توجه به داوطلبان زیادی که در آزمون آیلتس شرکت کرده اند کسب نمره ۷ در مهارت Writing آیلتس به شدت سخت بوده و معمولا افراد مجبور به شرکت در آزمن آیلتس به دفعات می باشند. ولی کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE به مراتب ساده تر از ۷ در آیلتس می باشد.

 

photo 2017 05 30 18 33 48

 

آین آزمون در هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما هیچ مرکزیاین آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشورها همسایه از جمله ترکیه ٬ دبی  سفر کرده و در آزمون شرکت نمایید. از لحاظ هزینه ای ثبت نام آزمون در کشور ترکیه ارزان تر از دبی می باشد.

فرمت کلی آزمون PTE به شکل زیر است:

بخش اول Speaking & Writing

 ۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم است و شامل موارد زیر است:
- معرفی شخصی
- خواندن بلند read Aloud
- تکرار جمله 
- توصیف تصویر
- تکرار یک lecture
- جواب به سوالات کوتاه
- خلاصه کردن متن ( یک جمله )
- خلاصه کردن متن ( یک پاراگراف )
- مقاله ( ۲۰ دقیقه )

بخش دوم Reading

 ۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان برای ک
- سوالات چند گزینه ای
- چیدن پاراگراف ها
- پر کردن جاهای خالی
( ۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری )

بخش سوم Listening

 ۴۵ تا ۵۷ دقیقه برای:
خلاصه کردن یک بخش Speaking
- سوالات چند گزینه ای
- پر کردن جای خالی
- مشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درست
- مشخص کردن کلمات ناردست

یکی دیگر از ویژگیهای این آزمون این است که نمره شما ۵ روز بعد از انجام آزموندر وب سایت pearson قابل مشاهده است و شما می توانید بعد از آن بلافاصله در صورت نیاز مجددا ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کنید.

در زیر یکنمونه از کارنامه PTEبرای شما قرار داده شده است.

Screenshot 158این دوره بصورت خصوصی و گروهی در موسسه تخصصی زبان انگلیسی زنگنه توسط اساتیدی که آزمون را گذرانده اند بصورت کاملا تخصصی ارائه میگردد.

02188566484 سعادت آباد

2 -02188203841 جردن

رای دهی به این پست:
مقالات و منابع IELTS :رایتینگ آیلتس،انواع پاراگراف...
مقاله و منابع آیلتس : انواع پاراگراف -نوع دوم Expl...

Related Posts

نظرات 1

 
مدیر ارشد پشتیبانی on شنبه, 28 مرداد 1396 17:49

مرسی از اطلاعاتتون;)

مرسی از اطلاعاتتون;)
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
شنبه, 29 تیر 1398
Go to top
0
Shares