تحریریه موسسه تخصصی زبان زنگنه

This is some blog description about this site

مقالات و منابع آیلتس : نکاتی مهم در مورد آزمون listening آیلتس

مقالات و منابع آیلتس : نکاتی مهم در مورد آزمون listening آیلتس

 آزمون listening آیلتس مشتمل بر 4 بخش یا Section هست:

  IELTS Listening Section 1: Two people talking about general topics

قدرتمند شروع کنید.

صرفا به این دلیل که قسمت اول ساده ترین بخش هست، شما نمیتوانید آنرا ساده و دست کم بگیرید. از استراتژیهایی که یاد گرفتید مانند گوش دادن به جمله معرفی قسمت، خواندن سوالات و دستورالعمل ها و دیگر تکنیک ها استفاده کنید. شما باید به یک استراتژی منسجم و یکدست برسید چون کتاب ها، وب سایت ها و مربی ها هر کدام روش متفاوتی را به شما می آموزند. پس از تست کردن همه این روش ها به روش مناسب خود دست پیدا کنید و چند هفته قبل از آزمون IELTS با تست های زیاد آن روش را در خود تثبیت کنید.


IELTS Listening Section 2: One person talking about a general topic

سعی کنید به لهجه های متفاوت گوش فرا دهید.

موضوعات بخش دو مشخص هستند و با آنها آشنا هستیم ولی گوش دادن به یک نفر و آن هم با لهجه ای خاص ممکن است کمی کار را دشوار کند. خود را برای هر گونه لهجه ای آماده کنید و با نهایت آمادگی به سراغ IELTS بروید. لهجه های که در آزمون آیلتس معمولا به کار گرفته میشوند شامل سه لهجه اصلی می باشند: لهجه بریتانیایی، استرالیایی و آمریکایی. لهجه استرالیایی ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد ولی سعی کنید از آن لذت ببرید.

  IELTS Listening Section 3- Two or more people talking about academic topics

سعی کنید بحث بین چند نفر را دنبال کنید.

بحث این قسمت کمی پیچیده است و آنچه کار را دشوارتر می کند پیچیدگی و دشواری سوالات طرح شده میباشد. در این قسمت سوالات معمولا چند گزینه ای و طولانی می باشند و قطعا یکی از مشکلات اصلی در این قسمت، کمبود زمان هست. کتاب ها هر کدام روشی خاص برای آین قسمت و سوالات انتخاب کرده اند. برخی خواندن کلمات کلیدی سوالات و برخی دیگر نت برداری، و بقیه نیز خواندن سوال و گزینه ها را پیشنهاد کرده اند. شما باید روش مناسب خود را انتخاب و تثبیت کنید. یکی از مزایای بخش 3 لیسنینگ آیلتس این است که موضوع مشخص است. بحث در دانشگاه اتفاق می افتد و معملا بین چند دانشجو و یک استاد بر سر یک پژوهش یا پروژه می باشد و زبان و لغات خاصی در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

  IELTS Listening Section 4- One person talking about an academic topic

به سخنرانی های علمی زیاد گوش دهید.

یکی از دشوارترین قسمت های هر آزمون زبان، گوش دادن به سخنرانی یک فرد با سرعت بالا در مورد یک موضوع احتمالا ناآشناست. اگر همه چیز را کلمه به کلمه متوجه نمیشوید نگران نباشید. سعی کنید موضوع را دنبال کنید و درک کنید. همچنین سعی کنید قبل از آزمون IELTS زیاد به سخنرانی ها گوش دهید. امروزه یکی از بهترین منابع آزمون های آیلتس سخنرانی های TED می باشند. سعی کنید به طور روزانه به یک سخنرانی گوش بدهید. این همچنین باعث می شود اطلاعات عمومی خود را بالا ببرید که بسیار مفید میباشد. سعی کنید ابتدا درک درستی از کل سخنرانی داشته باشید و سپس به تحلیل جمله به جمله آن بپردازید و از متن سخنرانی ها کمک بگیرید.

رای دهی به این پست:
مقالات و منابع GRE :اصطلاحات مهم در GRE-بخش یازدهم
استفاده از لغات رسمی و غیر رسمی در انواع ایمیل

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
چهارشنبه, 05 تیر 1398
Go to top
0
Shares