به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site
احمد مومني شما هنوز بیوگرافی پیش فرض ندارید

تافل:چگونه و چه زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌شود؟

تافل:چگونه و چه زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌شود؟

 

تافل:چگونه و چه زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌شود؟

 

امروز، مي‌خواهيم به سؤالات غيرمستقيم نگاهي بياندازيم. دو شيوه اصلي براي بيان سؤالات غيرمستقيم در زبان انگليسي وجود دارد: بيان مستقيم و غيرمستقيم. هر دو شيوه داراي معنايي يکسان هستند. اما، ما زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌کنيم که بخواهيم مؤدبانه تر و رسمي تر صحبت نماييم.

به مثالي از سؤال مستقيم نگاه کنيد:

نزديک‌ترين ايستگاه قطار کجاست؟

?Where is the nearest train station

براي بياني مؤدبانه تر و رسمي تر به عنوان نمونه ما اين سؤال را غيرمستقيم مطرح مي‌کنيم:

آيا برايتان امکان دارد به من بگوييد نزديک‌ترين ايستگاه قطار کجاست؟

?Could you tell me where the nearest train station is

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
259 بازدید
0 نظر

6 نکته برای موفقیت در پذیرش MBA

6  نکته برای موفقیت در  پذیرش MBA

خب، میخواهید کارشناسی ارشد خود را بگیرید؟ اطمینان حاصل کنید که راهنمایی های تور MBA را برای موفقیت دنبال می کنید!

1. اهداف خود را تعریف کنید.

باید ایده روشنی از مسیری که برای MBA می خواهید انتخاب کنید داشته باشید. برنامه های مختلفی وجود دارد. (تمام وقت، پاره وقت، EMBA، و غیره) و عوامل بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مطمئن شوید پیش از اعمال برنامه ها، روی آن ها تحقیق کنید و برنامه ای را انتخاب کنید که برایتان مناسب تر است. مدیران پذیرش می خواهند اشتیاق را در برنامه هایتان ببیننند. - نه تنها برای MBA، بلکه همچنین برای فرصت های ارائه شده توسط برنامه خاصی که از آن استفاده می کنید.

برچسب ها:
رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
211 بازدید
0 نظر

تافل : سوال Paraphrase

تافل : سوال Paraphrase

 

تافل : سوال Paraphrase

درخصوص سوال Paraphrase در قسمت ریدینگ به نکات زیر توجه کنید:

1) داشتن دایره مشخصی از لغات برای این هدف که جابجایی لغات از متن به سوال را تشخیص دهیم حتما از زیرساختهای آزمون و خصوصا این نوع سوال می باشد. بر فرض دانستن لغت assassinate که به معنای kill می باشد سرعت شما را درپاسخ به سوال بالا می برد.

2) حتما به ربط دهنده های موجود در جمله ی پررنگ شده و همینطور گزینه ها توجه فراوان کنید زیرا که رابطها (connectors) در تعیین پاسخ صحیح نقش بسزایی دارند. رابط هایی مانند

however but for example

3) توجه به ضمایر موجود درجمله و مرجع آنها در گزینه ها یا خود جمله مهم است زیرا گاهی اوقات این ضمایر ازلحاظ همخوانی اشتباه بوده و یک مورد از آنها باعث اشتباه شدن کل گزینه می شود.

4) نکته ظریف دیگر درخصوص این نوع سوال این است که گاهی اوقات ارتباطهای علت و معلولی (causality) در گزینه ها برعکس آن چیزی است که در جمله پررنگ شده می آید، پس گزینه از

لحاظ ارائه اطلاعات عالی است اما جابجایی اطلاعات باعث تخریب روابط بین chunkهای موجود در جمله می شود.

نمونه ی کوچکی از Paraphrase به صورت زیر است:

Lee Owald killed the US president in Texas in 1963

JFK was assassinated in Southern US in the mid-20th century

در این نمونه میبینید که لغات به طور کامل عوض شده و ساختار هم از معلوم به مجهول تغییر پیدا کرده است.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
562 بازدید
0 نظر

ریدینگ : سوال Coherence

ریدینگ : سوال Coherence

 

تافل : Coherence

به منظور حل سوال Coherence که از شما میخواهد جمله ای را به داخل قسمتی از متن وارد کنید، دانستن اولین و مهم ترین نکته نقش حائز اهمیتی دارد و آن این است که باید طوری جمله وارد شود که انسجام متن از لحاظ کلی و جزیی گویی به هم نخورد و اصطلاحا Coherence متن رعایت شود.

برای این امر نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

1) ابتدا محدوده متن داده شده را دارای چهار مربع مشکی رنگ است به طور سریع Skim کنید تا ارتباطات مابین جملات موجود را قبل از ورود جمله جدید به طور دقیق به دست آورید.

2) سپس جمله مدنظر را خوانده و keyword های آنرا با قسمت های متن match کنید تا بتوانید حدود جای نمایی آنرا تعیین کنید.

3) نکته بعدی دانستن و توجه به Tranition های موجود درجمله جدید و جملات متن است که با مدنظرقراردادن آنها می توانید به جزیی یا کلی بودن جمله، تضاد بین جکلات، مثال آوری و.... پی ببرید.

4) به Pronoun های موجود در جمله جدید توجه کنید زیرا که جمع یا مفرد بودن آنها کمک شایانی به یافتن پاسخ خواهد کرد.

5) درنهایت پس از جایگذاری جمله مطمئن شوید انسجام متن جدید ازلحاظ Generality و Specificity رعایت شده است.

نکته: اصولا و معمولا جملاتی که دارای چند لغت جمع هستند کلی هستند و در بالای یک پاراگراف قرار میگیرند و جملاتی که دارای عدد یا اسم خاص و مکان هستند به دلیل ماهیتشان جزییات بوده و درقسمت پایین یک پاراگراف ممکن است قرار گیرند.

Untitled121

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
511 بازدید
0 نظر

ریدینگ: سوال Organizing Info

ریدینگ: سوال Organizing Info
 
 
ریدینگ: سوال Organizing Info
 

این  سوال، آخرین سوال از هر متن می باشد از شما میخواهد نکاتی را در خصوص دو عنوان (title) از آنچه در متن گفته شده طبقه بندی کنید.

  • حتما توجه کنید که در این نوع سئوال، فقط و فقط هدف یافتن نکته بوده و کلی یا جزیی بودن آن اصلا اهمیتی ندارد.
  • حتما سعی کنید متن را به درستی کنکاشت (scan) نمایید تا عنوانی از نظر شما جا نیفتد.

تکنیک ها:

1) ابتدا محدوده ی تکرار هر سرعنوان از سوال را مشخص کنید تا نیاز به مطالعه کل متن نداشته باشید

2) بگذارید گزینه ها برای شما تعیین کننده ی حرکت باشند، پس با توجه به گزینه ها سعی کنید scan کرده و نزدیکترین سرعنوان گفته شده درمتن را به عنوان پاسخ صحیح لحاظ کنید

3) حتما توجه کنید مانند سایر سوالات آزمون، حرکت از متن به سوال و بالعکس با paraphrase همراه است یعنی لغات و ساختار الزاما همانند هم نیستند پس علم بر لغت و گرامر کار شما را ساده میکند.

4) یک یا دو گزینه اصولا اضافه هستند پس سعی بر پذیرفتن هر گزینه ای نکنید.

5) حتما به elimination technique دقت کنید زیرا در هرگزینه ی مشکوک به پاسخ صحیح ممکن است یک لغت تنها باعث نابودی کل گزینه شود.

Untitled1

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
307 بازدید
0 نظر

حل مسئله "میانگین وزنی" در یک دقیقه یا کمتر در Quant

حل مسئله "میانگین وزنی" در یک دقیقه یا کمتر در Quant

گروهی شامل مرد و زن با هم می باشد. متوسط قد خانم ها 66 اینچ و متوسط قد مردان 72 اینچ می باشد. اگر متوسط قد کل افراد (مرد و زن با هم) در این گروه 70 اینچ باشد، نسبت قد زنان به قد مردان در این گروه چقدر است؟
این مسئله متوسط میزانی می باشد. دو گروه وجود دارد و هر کدام متوسط میزان قد متفاوتی دارند. وقتی این دو گروه یکی می شوند، این میانگین قدی تغییر می کند. در چنین مسائلی، شما باید به دنبال سایز یک گروه، ارتباط بین دو گروه، متوسط قد یکی از گروه ها یا به طور کلی چیزی دیگر باشید. اگر سعی کنید برای استفاده از فرمول های ریاضی آنها را به یاد بسپارید، وقتی این مسئله با چیزی که شما به یاد سپرده اید تفاوت پیدا می کند، گیج می شوید. اما با یک کم خلاقیت و دلیلی منطقی، می توانید هر نوع مشکل متوسط میزانی را به سرعت حل کنید. در اینجا یاد میگیریم که چطور این کار انجام می شود.
تصور کنید که میانگین قدی همه ی افراد مثل محور الاکلنگی زیر می باشد.
حساب کنید هر گروه چقدر با میانگین قدی فرق دارد. با این حساب متوسط قد زنان حدودا 4 اینچ کوتاه تر و مردان 2 اینچ بلندتر از میانگین قدی هستند. بنابراین، زنان به اندازه 4 اینچ به سمت چپ محور و مردان به اندازه 2 اینچ به سمت راست محور قرار خواهند گرفت.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
433 بازدید
0 نظر

7 راه برای جلوگیری از اشتباهات نسنجیده ریاضی GRE

7  راه برای جلوگیری از اشتباهات نسنجیده  ریاضی GRE
 
 
اگر در آزمون GRE شکست خوردید هیچ جای نگرانی ندارد، زیرا بیش از حد سخت است.  آزمون به این روش طراحی شده است.
سوالاتی در GRE  وجود دارد که حتی نابغه های ریاضی را هم در میان ما به چالش می کشد. با این حال، خیلی ناامید کننده است که فقط به خاطر یک اشتباه احمقانه در این آزمون شکست بخورید. سعی کنید از راهنمایی های زیر برای کاهش خطاهای ریاضی بر اثر بی دقتی در GRE استفاده کنید:
1.  دست خط خود را بهتر کنید. اگر شما مثل من هستید، از دوران ابتدایی به سختی می توانید چیزی را با دست بنویسید.  اما در GRE، قادر هستید با دست به مدت سه ساعت یا بیشتر یادداشت برداری کنید. دست خط درهم و برهم منجر به اشتباهاتی از روی  بی دقتی می شود، و باعث می شود وقتی موجب اشتباهی شدید سخت تر آن را پیدا کنید. وقتی برای GRE تمرین می کنید، دست خط خود را بزرگ، شسته و رفته، و واضح کنید. با نوشتن لیست خرید  و یا یادداشت برداری در طول جلسات تمرین کنید.
2.هرگز یک معادله را دو بار انجام ندهید. یکی از رایج ترین منابع خطا ریاضی از روی بی دقتی این است که آن را دو بار انجام دهید. اگر یک مسئله را به ریاضی ترجمه می کنید، نیازی نیست آن را به یک معادله پیچیده ترجمه کنید. بهتر است دو معادله ساده را طرح کنید و بعد آن ها را با هم ترکیب کنید.
3.واحد ها را از دست ندهید. اگر مسئله ای را حل می کنید که شامل واحد می شود، مانند مشکلات نرخ و کار، یا مشکل تبدیل واحد،  همیشه این واحد ها را در کارتان در نظر بگیرید. ادغام ساعت ها و مایل بر ساعت یا دلار و سنت با یکدیگر آسان است.
رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
236 بازدید
0 نظر

10 روش جدید برای مطالعه لغات آزمون جی آر ای

10 روش جدید برای مطالعه لغات آزمون جی آر ای

 

 

احتمالا مطالعه لغات، آخرین بخش مورد علاقه برای آماده شدن برای GRE است. خیر، درست نیست.

اولین بار که می خواستم در GRE شرکت کنم، فکر میکردم میتوانم به راحتی آن را انجام دهم و برآن فائق بیایم. این هم یک نه دیگر. نمره ریاضی فوق العاده بود. اما فقدان دانش من از لغات من را به کشتن داد.
پس باید آن را یاد می گرفتم. و تا 1600 لغت هم یاد گرفتم. همه ما می دانیم برخی از ترفندهای یادگیری لغت به خوبی در راهنمایی های استراتژی جی آر ای منهتن Manhattan GRE Strategy Guides آمده است. مانند تقسیم کردن کلمات به دو گروه، به اشتراک گذاری کلمات از طریق رسانه های اجتماعی و برچسب زدن اشیا و یا اتاق های خانه شما. اما در این جا روش های دیگری برای یادگیری لغات آورده شده است. که برخی از آن ها عجیب تر از بقیه هستند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
532 بازدید
0 نظر

9 روش برای یادگیری GRE در اتوبوس

9 روش برای یادگیری GRE در اتوبوس

 

آیا وقتی در اتوبوس یا در اتاق انتظار نشسته اید وقت اضافی دارید؟ با این روش ها وقت خود را صرف خواندن GRE کنید.

1. از فلش کارت برای مرور واژگان استفاده کنید. با فلش کارت هایی که در کامپیوتر از آن ها استفاده می کنید هم همگام سازشوید. به طوری که می توانید وقتی دور از خانه هستید هم واژگان را مرور کنید.

2. به لغات ضبط شده گوش کنید. تعدادی فایل های لغت قابل دانلود GRE در دسترس است. اگر زمان دارید، می توانید خودتان لغاتی که می خواهید تمرین کنید را ضبط کنید، سپس در حالی که حافظه خود را امتحان می کنید به لغات ضبط شده گوش دهید.

3. روی ریاضی ذهنی تان تمرین کنید. حس عددی را در خود بسازید و با انجام دادن حساب ها در ذهن خود، حافظه تان را تقویت کنید. با این دو تمرین شروع کنید: مربعی از اعداد 1 تا 20 را بدون کاغذ و قلم محاسبه کنید. و سپس این اعداد را به 100 برسانید.

4. ویدئوی ریاضی آکادمی خان را به صورت آنلاین ببینید. آکادمی خان یکی از منابع مورد علاقه ما برای بررسی محتوای ریاضی است. آنها فیلم های خود را از طریق برنامه ها اندروید و Ios در اختیارتان قرار می دهند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
325 بازدید
0 نظر

5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

 

 

پیدا کردن برنامه های تحصیلات تکمیلی متناسب با حرفه و نیاز های شما می تواند خسته کننده باشد. با توجه به میانگین هزینه یک فارغ التحصیل در ایالات متحده حدودا از $ 30،000 تا $ 120،000 ، سرمایه گذاری بزرگی در آینده است که نمی توانید به آسانی از آن بگذرید.

حتی پیش از آنکه به دنبال دانشگاه بگردید، لازم است به چراهایی پاسخ دهید. چرا به آن جا می روید؟ هدف شما از فارغ التحصیلی در آن جا چیست که در جای دیگر نمی توانید آن را به دست بیاورید؟ این یک ارزیابی کاملا فردی است که قطعا باید آن را با اساتید خود در مقطع کارشناسی، برنامه های تحصیلات تکمیلی و مشاوران پذیرش کارشناسی ارشد بررسی کنید.

مشخص کردن اینکه چرا آن دانشگاه را انتخاب کردید، ضروری است. پس از انجام این کار باید برنامه مناسب را در مدرسه مناسب پیدا کنید. دنبال کردن راهنمایی های زیر به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب برنامه تحصیلات تکمیلی موفق شوید.


1. پیدا کردن کالج مناسب. باید کالجی را پیدا کنید که مناسب با برنامه های تحصیلات تکمیلی شما باشد. شما میدانید چه مهارت هایی را از دست داده یا می خواهید چه دانشی را به دست بیاورید. در حال حاضر، نیاز دارید برنامه متناسب با آموزش خاص را پیدا کنید. برای مثال، اگر در حال استفاده از برنامه مهندسی پزشکی هستید، باید مطمئن شوید آیا این برنامه روی غلظت در بیومکانیک، تصویربرداری پزشکی و مولکولی مهندسی که میخواهید با نیاز های شما مطابقت داشته باشد متمرکز است یا نه.

2. ردیابی مسیر . کالج آموزشی با دانشگاه تفاوت دارد. باید اهداف وسیع خود را کنار بگذارید. در کارشناسی این قابل قبول است که از رشته خود مطمئن شوید، حتی تا زمانی که یک یا دو سال از دانشگاهتان گذشته است. در دوران کارشناسی ارشد و برای گذراندن کمیته پذیرش تحصیلات تکمیلی، باید بدانید که رشته شما چطور در شکل دهی به حرفه شما کمک می کند. این موضوع حتی برای کسانی که قصد ادامه تحصیلات آکادمیک دارند هم صدق می کند. همچنین باید در مورد تحصیلات تکمیلی خود در صنعت و در برنامه های دانشگاهی بیشتر تحقیق کنید تا مطمئن شوید برنامه درسی مدرسه متناسب با طرح های فردی تان است.

3. به دنبال فضا باشید. باید مطمئن شوید که این برنامه از لحاظ جغرافیایی به خوبی مطابق با نیاز های شما است. این موضوع شامل، ترجیحات شخصی، هزینه های زندگی ، ملاحظات خانواده و همچنین کارآموزی، کار و امکانات پژوهشی در نزدیکی مدرسه آموزشی شما می باشد. اما به این ها محدود نمی شود.

4. روش. فقط آنچه کالج می آموزد را ارزیابی نکنید، بلکه چگونگی تدریس آن را در مدرسه ارزیابی کنید. آیا این برنامه کارهای آزمایشگاهی است؟ آیا آنها دانشجویان کارشناسی و دانشجویان مقطع کارشناسی را در سخنرانی ادغام می کنند؟ آیا به TA نیاز است؟ این ها پرسش های دیگری است که در مورد چگونگی اجرای برنامه قبل از اینکه مدرسه به لیست برنامه های تحصیلات تکمیلی تان اضافه شود باید در نظر گرفته شود.

5. رتبه و یا اعتبار دانشگاه . باید این مورد را در آخر لیست در نظر داشته باشید. این موضوع مهم است، اما همانند موضوعات دیگری که باید در نظر بگیرید، مهم نیست. می خواهید به مدرسه ای بروید که بالاترین رتبه را دارد تا نیازهای فارغ التحصیلی مورد نیاز فردی تان را فراهم کند. رتبه در واقع فقط نماینده منابع مدرسه است که به دانش آموزان ارائه میدهد. این چیزی است که در مورد یک دانشگاه معتبر مهم است؛ آیا امکانات دولت از هنر و پشتیبانی علمی، اساتید معتبر را در حوزه های علمی دارد، و یا فارغ التحصیلان بزرگ استخدام می شوند و فرصت های شبکه ای وجود دارد یا نه.

با دنبال کردن این مراحل، به شما کمک خواهد کرد لیستی از برنامه ها را دقیقا با توجه به نیازهای خود بسازید. هرچه لیست برنامه واضح تری داشته باشید، برنامه های کاربردی بهتری می توانید ایجاد کنید و در نهایت موفقیت شما در مدرسه آموزشی بیشتر خواهد شد.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
244 بازدید
0 نظر

  

Go to top