به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site
احمد مومني شما هنوز بیوگرافی پیش فرض ندارید

مقالات و منابع تافل:چگونه و چه زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌شود؟

مقالات و منابع تافل:چگونه و چه زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌شود؟

 

تافل:چگونه و چه زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌شود؟

 

امروز، مي‌خواهيم به سؤالات غيرمستقيم نگاهي بياندازيم. دو شيوه اصلي براي بيان سؤالات غيرمستقيم در زبان انگليسي وجود دارد: بيان مستقيم و غيرمستقيم. هر دو شيوه داراي معنايي يکسان هستند. اما، ما زماني از سؤالات غيرمستقيم استفاده مي‌کنيم که بخواهيم مؤدبانه تر و رسمي تر صحبت نماييم.

به مثالي از سؤال مستقيم نگاه کنيد:

نزديک‌ترين ايستگاه قطار کجاست؟

?Where is the nearest train station

براي بياني مؤدبانه تر و رسمي تر به عنوان نمونه ما اين سؤال را غيرمستقيم مطرح مي‌کنيم:

آيا برايتان امکان دارد به من بگوييد نزديک‌ترين ايستگاه قطار کجاست؟

?Could you tell me where the nearest train station is

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
658 بازدید
0 نظر

آموزش زبان بازرگانی:6 نکته برای موفقیت در پذیرش MBA

آموزش زبان بازرگانی:6 نکته برای موفقیت در  پذیرش MBA


خب، میخواهید کارشناسی ارشد خود را بگیرید؟ اطمینان حاصل کنید که راهنمایی های تور MBA را برای موفقیت دنبال می کنید!

1. اهداف خود را تعریف کنید.

باید ایده روشنی از مسیری که برای MBA می خواهید انتخاب کنید داشته باشید. برنامه های مختلفی وجود دارد. (تمام وقت، پاره وقت، EMBA، و غیره) و عوامل بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مطمئن شوید پیش از اعمال برنامه ها، روی آن ها تحقیق کنید و برنامه ای را انتخاب کنید که برایتان مناسب تر است. مدیران پذیرش می خواهند اشتیاق را در برنامه هایتان ببیننند. - نه تنها برای MBA، بلکه همچنین برای فرصت های ارائه شده توسط برنامه خاصی که از آن استفاده می کنید.


2. لحن خوب رزومه شما

مدیران پذیرش به احتمال زیاد در ابتدا به رزومه شما نگاه می کنند. پس مطمئن شوید رزومه تان حس خوبی را منتقل می کند! این موضوع مهمی است . نشان دادن تمرکز و انگیزه شما به مدرسه می فهماند که شما در مورد حرفه خود اشتیاق دارید و می دانید پس از فارغ التحصیلی می خواهید چکار کنید. اگر برای تغییر حرفه خود به MBA علاقه مند هستید، باید مهارت های کلیدی ای را در نظر بگیرید که گذشته شما را به چالش می کشند و توانایی یادگیری شما را نشان می دهند. از آنجا که رزومه باید کوتاه باشد (سعی کنید به یک صفحه کفایت کنید)، مطمئن شوید تنها شامل مناسب ترین مدارک و تاثیر گذار ترین دستاوردهایتان باشد.

3. اگر در GMAT ضعیف عمل می کنید استرس نداشته باشید.

آزمون آسان نیست. فقط به یاد داشته باشید که همیشه دوباره میتوانید آزمون بدهید! در اوایل تحقیق و فرایند پژوهشتان نگاهی به GMAT بیندازید. تا زمان کافی داشته باشید نمره خود را بهبود ببخشید. مدارس، برگزاری مجدد آزمون را به عنوان جنبه منفی برنامه شما نگاه نمی کنند. در واقع، به مدیران پذیرش نشان میدهد که شما برای موفقیت سخت تلاش می کنید. که ویژگی پر اهمیتی برای داوطلبین MBA است.

4. دریافت توصیه های مناسب

توصیه ها می تواند یک برنامه را بسازد یا خراب کند. حتما زود شروع به سوال پرسیدن کنید! این نامه ها زمان و فکر شما را می گیرد و شما هم دلتان نامه های با عجله و یا غیر شخصی نمی خواهد. وقتی انتخاب می کنید از چه کسی سوال بپرسید، به خاطر داشته باشید مدیران پذیرش ترجیح می دهند نامه حرفه ای ببینند تا توصیه های علمی. سرپرست فعلی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد، بنابراین اگر رابطه خوبی با آن ها ندارید، از همین الان روابط خود را بهبود بخشید!

5. تعادل را در مقاله خود نشان دهید.

بیایید با آن مواجه بشیم - شما احتمالا موفقیت زیادی با رزومه ای کامل پر از موفقیت های فوق برنامه ای و حرفه ای دارید. سعی کنید از جزئیات کوچک مسئولیت کارهای روزانه خود اجتناب کنید. رزومه کاری تان باید بیشتر شامل واقعیت های مربوطه ای باشد که مدیران پذیرش به دنبال آن هستند. تمرکز مقاله خود را روی یکی از علایقتان قرار دهید - چیزی که شخصیت و مهارت های شما را نشان میدهد و ممکن است در حال حاضر در بخش های دیگر برنامه تان وجود نداشته باشد. از خودنمایی کردن نترسید! این شانس شما برای به اشتراک گذاشتن خصوصیات منحصر به فردتان است که باعث می شود مشارکت ارزشمندی در برنامه MBA داشته باشید.

6. در کنفرانس MBA شرکت کنید.

این رویدادها، فرصتی را برای نامزدها فراهم می کند که با مدیران پذیرش دانشگاه های آموزشی در سراسر جهان ملاقات کنند. تور MBA فرصت منحصر به فردی را برای دیدار با مدیران در یک گروه کوچک فراهم می کند. جلسات شخصی به شما در فرایند پذیرش میدهند که تاثیر دائمی روی مدیران پذیرش داشته باشید. در مقابل هم سطح های خود با ایجاد پرسش های خردمندانه بایستید. جلب توجه آن ها باعث می شود وقتی درخواست شما به میزشان می رسد شما را به یاد بیاورند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
506 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع TOEFL: سوال Paraphrase

مقالات و منابع TOEFL: سوال Paraphrase

 

تافل : سوال Paraphrase

درخصوص سوال Paraphrase در قسمت ریدینگ TOEFL به نکات زیر توجه کنید:

1) داشتن دایره مشخصی از لغات برای این هدف که جابجایی لغات از متن به سوال را تشخیص دهیم حتما از زیرساختهای آزمون و خصوصا این نوع سوال می باشد. بر فرض دانستن لغت assassinate که به معنای kill می باشد سرعت شما را درپاسخ به سوال بالا می برد.

2) حتما به ربط دهنده های موجود در جمله ی پررنگ شده و همینطور گزینه ها توجه فراوان کنید زیرا که رابطها (connectors) در تعیین پاسخ صحیح نقش بسزایی دارند. رابط هایی مانند

however but for example

3) توجه به ضمایر موجود درجمله و مرجع آنها در گزینه ها یا خود جمله مهم است زیرا گاهی اوقات این ضمایر ازلحاظ همخوانی اشتباه بوده و یک مورد از آنها باعث اشتباه شدن کل گزینه می شود.

4) نکته ظریف دیگر درخصوص این نوع سوال این است که گاهی اوقات ارتباطهای علت و معلولی (causality) در گزینه ها برعکس آن چیزی است که در جمله پررنگ شده می آید، پس گزینه از

لحاظ ارائه اطلاعات عالی است اما جابجایی اطلاعات باعث تخریب روابط بین chunkهای موجود در جمله می شود.

نمونه ی کوچکی از Paraphrase به صورت زیر است:

Lee Owald killed the US president in Texas in 1963

JFK was assassinated in Southern US in the mid-20th century

در این نمونه میبینید که لغات به طور کامل عوض شده و ساختار هم از معلوم به مجهول تغییر پیدا کرده است.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1900 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع تافل _ ریدینگ : سوال Coherence

مقالات و منابع تافل _ ریدینگ : سوال Coherence

 

تافل : Coherence

به منظور حل سوال Coherence که از شما میخواهد جمله ای را به داخل قسمتی از متن وارد کنید، دانستن اولین و مهم ترین نکته نقش حائز اهمیتی دارد و آن این است که باید طوری جمله وارد شود که انسجام متن از لحاظ کلی و جزیی گویی به هم نخورد و اصطلاحا Coherence متن رعایت شود.

برای این امر نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

1) ابتدا محدوده متن داده شده را دارای چهار مربع مشکی رنگ است به طور سریع Skim کنید تا ارتباطات مابین جملات موجود را قبل از ورود جمله جدید به طور دقیق به دست آورید.

2) سپس جمله مدنظر را خوانده و keyword های آنرا با قسمت های متن match کنید تا بتوانید حدود جای نمایی آنرا تعیین کنید.

3) نکته بعدی دانستن و توجه به Tranition های موجود درجمله جدید و جملات متن است که با مدنظرقراردادن آنها می توانید به جزیی یا کلی بودن جمله، تضاد بین جکلات، مثال آوری و.... پی ببرید.

4) به Pronoun های موجود در جمله جدید توجه کنید زیرا که جمع یا مفرد بودن آنها کمک شایانی به یافتن پاسخ خواهد کرد.

5) درنهایت پس از جایگذاری جمله مطمئن شوید انسجام متن جدید ازلحاظ Generality و Specificity رعایت شده است.

نکته: اصولا و معمولا جملاتی که دارای چند لغت جمع هستند کلی هستند و در بالای یک پاراگراف قرار میگیرند و جملاتی که دارای عدد یا اسم خاص و مکان هستند به دلیل ماهیتشان جزییات بوده و درقسمت پایین یک پاراگراف ممکن است قرار گیرند.

Untitled121

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1747 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع TOEFL_ ریدینگ: سوال Organizing Info

مقالات و منابع TOEFL_ ریدینگ: سوال Organizing Info
 
 
ریدینگ: سوال Organizing Info
 

این  سوال، آخرین سوال ازهر متن می باشد از شما میخواهد نکاتی را در خصوص دو عنوان (title) از آنچه در متن گفته شده طبقه بندی کنید.

  • حتما توجه کنید که در این نوع سئوال، فقط و فقط هدف یافتن نکته بوده و کلی یا جزیی بودن آن اصلا اهمیتی ندارد.
  • حتما سعی کنید متن را به درستی کنکاشت (scan) نمایید تا عنوانی از نظر شما جا نیفتد.

تکنیک ها:

1) ابتدا محدوده ی تکرار هر سرعنوان از سوال را مشخص کنید تا نیاز به مطالعه کل متن نداشته باشید

2) بگذارید گزینه ها برای شما تعیین کننده ی حرکت باشند، پس با توجه به گزینه ها سعی کنید scan کرده و نزدیکترین سرعنوان گفته شده درمتن را به عنوان پاسخ صحیح لحاظ کنید

3) حتما توجه کنید مانند سایر سوالات آزمون، حرکت از متن به سوال و بالعکس با paraphrase همراه است یعنی لغات و ساختار الزاما همانند هم نیستند پس علم بر لغت و گرامر کار شما را ساده میکند.

4) یک یا دو گزینه اصولا اضافه هستند پس سعی بر پذیرفتن هر گزینه ای نکنید.

5) حتما به elimination technique دقت کنید زیرا در هرگزینه ی مشکوک به پاسخ صحیح ممکن است یک لغت تنها باعث نابودی کل گزینه شود.

Untitled1

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
705 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع GRE: حل مسئله "میانگین وزنی" در یک دقیقه یا کمتر در Quant

مقالات و منابع GRE: حل مسئله "میانگین وزنی" در یک دقیقه یا کمتر در Quant

گروهی شامل مرد و زن با هم می باشد. متوسط قد خانم ها 66 اینچ و متوسط قد مردان 72 اینچ می باشد. اگر متوسط قد کل افراد (مرد و زن با هم) در این گروه 70 اینچ باشد، نسبت قد زنان به قد مردان در این گروه چقدر است؟
این مسئله متوسط میزانی می باشد. دو گروه وجود دارد و هر کدام متوسط میزان قد متفاوتی دارند. وقتی این دو گروه یکی می شوند، این میانگین قدی تغییر می کند. در چنین مسائلی، شما باید به دنبال سایز یک گروه، ارتباط بین دو گروه، متوسط قد یکی از گروه ها یا به طور کلی چیزی دیگر باشید. اگر سعی کنید برای استفاده از فرمول های ریاضی آنها را به یاد بسپارید، وقتی این مسئله با چیزی که شما به یاد سپرده اید تفاوت پیدا می کند، گیج می شوید. اما با یک کم خلاقیت و دلیلی منطقی، می توانید هر نوع مشکل متوسط میزانی را به سرعت حل کنید. در اینجا یاد میگیریم که چطور این کار انجام می شود.
تصور کنید که میانگین قدی همه ی افراد مثل محور الاکلنگی زیر می باشد.
حساب کنید هر گروه چقدر با میانگین قدی فرق دارد. با این حساب متوسط قد زنان حدودا 4 اینچ کوتاه تر و مردان 2 اینچ بلندتر از میانگین قدی هستند. بنابراین، زنان به اندازه 4 اینچ به سمت چپ محور و مردان به اندازه 2 اینچ به سمت راست محور قرار خواهند گرفت.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1117 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع جی ار ای: 7راه برای جلوگیری از اشتباهات نسنجیده ریاضی GRE

مقالات و منابع جی ار ای: 7راه برای جلوگیری از اشتباهات نسنجیده  ریاضی GRE
اگر در آزمون GRE شکست خوردید هیچ جای نگرانی ندارد، زیرا بیش از حد سخت است.  آزمون به این روش طراحی شده است.
سوالاتی در GRE  وجود دارد که حتی نابغه های ریاضی را هم در میان ما به چالش می کشد. با این حال، خیلی ناامید کننده است که فقط به خاطر یک اشتباه احمقانه در این آزمون شکست بخورید. سعی کنید از راهنمایی های زیر برای کاهش خطاهای ریاضی بر اثر بی دقتی در GRE استفاده کنید:

دست خط خود را بهتر کنید.

اگر شما مثل من هستید، از دوران ابتدایی به سختی می توانید چیزی را با دست بنویسید. اما در GRE، قادر هستید با دست به مدت سه ساعت یا بیشتر یادداشت برداری کنید. دست خط درهم و برهم منجر به اشتباهاتی از روی بی دقتی می شود، و باعث می شود وقتی موجب اشتباهی شدید سخت تر آن را پیدا کنید. وقتی برای GRE تمرین می کنید، دست خط خود را بزرگ، شسته و رفته، و واضح کنید. با نوشتن لیست خرید و یا یادداشت برداری در طول جلسات تمرین کنید.

2.هرگز یک معادله را دو بار انجام ندهید.

یکی از رایج ترین منابع خطا ریاضی از روی بی دقتی این است که آن را دو بار انجام دهید. اگر یک مسئله را به ریاضی ترجمه می کنید، نیازی نیست آن را به یک معادله پیچیده ترجمه کنید. بهتر است دو معادله ساده را طرح کنید و بعد آن ها را با هم ترکیب کنید.

3.واحد ها را از دست ندهید.

اگر مسئله ای را حل می کنید که شامل واحد می شود، مانند مشکلات نرخ و کار، یا مشکل تبدیل واحد، همیشه این واحد ها را در کارتان در نظر بگیرید. ادغام ساعت ها و مایل بر ساعت یا دلار و سنت با یکدیگر آسان است.

4. یک گام در یک زمان.

وقتی معادله ای را ساده می کنید، تنها یک تغییر در زمان ایجاد می کنید. می توانید با ترکیب ثانیه ها چند ثانیه را برای خود ذخیره کنید. اما احتمال بیشتری دارد که مسئله را اشتباه حل کنید.

5. مراقب دو منفی ها باشید!

یکی از خطرناکترین شرایط در یک مسئله GRE این است که در یک زمان دو منفی داشته باشید. هر بار که شما دو منفی را ضرب، تقسیم، اضافه، و یا تفریق می کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع علامت صحیح را به کار برده اید. نوشتن یک همچین چیزی بدون آنکه حتی متوجه اش بشوید خیلی آسان است : “-10 x -5 = -50”

6. از طریق ریاضی فکر کنید.

این مقاله را قبل از آن که در مورد چگونه فکر کردن در مورد مسئله های جبر GRE مشاوره بگیرید، بخوانید. به طور خلاصه: اگر شما در مورد اینکه چه مرحله ای از ریاضی را در واقع دارید انجام میدهید جلوی اشتباهتان را می گیرد. به جای استفاده از کلید های میانبر مثل ضرب متقابل یا لغو.

7. حس عددی خود را بسازید.

GRE ماشین حساب در اختیارتان قرار میدهد. اما این تنها غریزه شماست که می تواند بگوید آنچه ماشین حساب حساب می گوید معقول است یا نه. با این همه، به راحتی می توان به صورت تصادفی شماره غلطی را ئر ماشین حساب وارد کرد.، یا چیزی را به اشتباه روی کاغذ یادداشت کرد. یا آن را به غلط حل کرد. بنابراین، کاملا به ماشین حساب تکیه نکنید. سعی کنید زمانی را به تقویت غرایز عددی خود اختصاص دهید. سعی کنید به صورت آنلاین ضرب و تقسیم را تمرین کنید یا در سایت های موجود بازی و ریاضی انجام بدید.

 نمی توانید جلوی جلوی اشتباهات خود را بگیرید.  اما می توانید جلوی از دست رفتن مشکلات آسان را بگیرید. با این حال، از حالا باید شروع به کار کنید! جلوی خطاهای ریاضی نسنجیده خود را با به کار گیری این استراتژی ها بگیرید. و دقت خود را در GRE بهبود بخشید.
رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
566 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع جی آر ای : 10 روش جدید برای مطالعه لغات آزمون GRE

مقالات و منابع جی آر ای : 10 روش جدید برای مطالعه لغات آزمون GRE

 

 

احتمالا مطالعه لغات، آخرین بخش مورد علاقه برای آماده شدن برای GRE است. خیر، درست نیست.

اولین بار که می خواستم در GRE شرکت کنم، فکر میکردم میتوانم به راحتی آن را انجام دهم و برآن فائق بیایم. این هم یک نه دیگر. نمره ریاضی فوق العاده بود. اما فقدان دانش من از لغات من را به کشتن داد.
پس باید آن را یاد می گرفتم. و تا 1600 لغت هم یاد گرفتم. همه ما می دانیم برخی از ترفندهای یادگیری لغت به خوبی در راهنمایی های استراتژی جی آر ای منهتن Manhattan GRE Strategy Guides آمده است. مانند تقسیم کردن کلمات به دو گروه، به اشتراک گذاری کلمات از طریق رسانه های اجتماعی و برچسب زدن اشیا و یا اتاق های خانه شما. اما در این جا روش های دیگری برای یادگیری لغات آورده شده است. که برخی از آن ها عجیب تر از بقیه هستند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
2482 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع جی آر ای: 9روش برای یادگیری GRE در اتوبوس

مقالات و منابع جی آر ای: 9روش برای یادگیری GRE در اتوبوس

 

آیا وقتی در اتوبوس یا در اتاق انتظار نشسته اید وقت اضافی دارید؟ با این روش ها وقت خود را صرف خواندن GRE کنید.

1. از فلش کارت برای مرور واژگان استفاده کنید. با فلش کارت هایی که در کامپیوتر از آن ها استفاده می کنید هم همگام سازشوید. به طوری که می توانید وقتی دور از خانه هستید هم واژگان را مرور کنید.

2. به لغات ضبط شده گوش کنید. تعدادی فایل های لغت قابل دانلود GRE در دسترس است. اگر زمان دارید، می توانید خودتان لغاتی که می خواهید تمرین کنید را ضبط کنید، سپس در حالی که حافظه خود را امتحان می کنید به لغات ضبط شده گوش دهید.

3. روی ریاضی ذهنی تان تمرین کنید. حس عددی را در خود بسازید و با انجام دادن حساب ها در ذهن خود، حافظه تان را تقویت کنید. با این دو تمرین شروع کنید: مربعی از اعداد 1 تا 20 را بدون کاغذ و قلم محاسبه کنید. و سپس این اعداد را به 100 برسانید.

4. ویدئوی ریاضی آکادمی خان را به صورت آنلاین ببینید. آکادمی خان یکی از منابع مورد علاقه ما برای بررسی محتوای ریاضی است. آنها فیلم های خود را از طریق برنامه ها اندروید و Ios در اختیارتان قرار می دهند.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1128 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع جی آر ای :5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

مقالات و منابع جی آر ای  :5 راه برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد

 

 

پیدا کردن برنامه های تحصیلات تکمیلی متناسب با حرفه و نیاز های شما می تواند خسته کننده باشد. با توجه به میانگین هزینه یک فارغ التحصیل در ایالات متحده حدودا از $ 30،000 تا $ 120،000 ، سرمایه گذاری بزرگی در آینده است که نمی توانید به آسانی از آن بگذرید.

حتی پیش از آنکه به دنبال دانشگاه بگردید، لازم است به چراهایی پاسخ دهید. چرا به آن جا می روید؟ هدف شما از فارغ التحصیلی در آن جا چیست که در جای دیگر نمی توانید آن را به دست بیاورید؟ این یک ارزیابی کاملا فردی است که قطعا باید آن را با اساتید خود در مقطع کارشناسی، برنامه های تحصیلات تکمیلی و مشاوران پذیرش کارشناسی ارشد بررسی کنید.

مشخص کردن اینکه چرا آن دانشگاه را انتخاب کردید، ضروری است. پس از انجام این کار باید برنامه مناسب را در مدرسه مناسب پیدا کنید. دنبال کردن راهنمایی های زیر به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب برنامه تحصیلات تکمیلی موفق شوید.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
437 بازدید
0 نظر

  

Go to top