برنامه کلاس های آنلاین

تحصیل در انگلستان

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس

برای ادامه ی تحصیل یا شروع تحصیلات خود، انگلستان یکی از بهترین گزینه هاست.

انگلستان دومین مقصدِ دانشجویان بین المللی بعد از آمریکا است و با داشتنِ مدرک از دانشگاه های انگلستان بی شک، کارفرمایان زیادی هستند که می خواهند با شما کار کنند.

از دلایلِ تحصیل در انگلستان می توان موارد زیر را برشمرد:

  • امکان تحصیل در بیش از 500,000 دوره آموزشی
  • کوتاه بودن طول دوره ی تحصیل و کاهش هزینه
  • اجازه ی 20 ساعت کار در هفته حین تحصیل
  • اجازه ی کار تا 2 سال بعد از فارغ التحصیلی
  • همسر و فرزندان شما می توانند با شما به انگلستان بیایند.


اعتبار دانشگاه های انگلستان در کشور ایران

برای افرادی که می خواهند بعد از سپتامبر 2021 در انگلستان تحصیل کنند، وزارت علوم، مدرکِ 124 دانشگاه و وزارت بهداشت مدرکِ 73 دانشگاه این کشور را به عنوان دانشگاه های مورد تائید اعلام کرده است. پس اگر میزان اعتبار مدرک برای شما مهم هست باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید و قبل از اقدام برای اخذ پذیرش در این کشور حتما لیست بروز شده ی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت را از سایت رسمی هر وزارت خانه بررسی کنید.

تیم تحریریه مجموعه موسسات زنگنه هر ساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را بروزرسانی کرده و شما می توانید از طریق زیر نیز به این لیست ها دسترسی داشته باشید.

سیستم آموزش در کشور انگلستان

سیستم آموزشی در انگلستان به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود: آموزش ابتدایی (Primary Education)، آموزش متوسطه (Secondary Education)، آموزش بزرگسالان (Further education) و آموزش عالی (Higher Education). کودکان در بریتانیا قانوناً باید در دوره‌ی ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند که از حدود 5 سالگی شروع و تا 16 سالگی ادامه پیدا می‌کند.

تحصیل در انگلستان در تمامی مقاطع تحصیلی دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.


تحصیل کارشناسی در انگلستان

تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان نیازمند داشتن مدرک دیپلم تجربی، ریاضی یا علوم انسانی است و فرد با داشتن یکی از این سه مدرک و داشتن نمره 6 تا 6.5 آیلتس می تواند برای کالج های این کشور اقدام کند تا پس از گذراندن کالج، وارد دانشگاه شود. مدت دوره لیسانس در انگلستان مثل سایر کشورها چیزی بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد.

به طور کلی شرایط تحصیل در هر رشته متفاوت است، به طور مثال افرادی که تمایل دارند در رشته های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و دامپزشکی باید در دوره ای‌ 2 ساله به نام A-Level شرکت کنند.

برای ورود به رشته های فنی مهندسی در انگلستان با داشتن مدرک پیش دانشگاهی به گذراندن دوره ای نیاز ندارید و می توانید تحصیل خود را آغاز نمایید.

اگر هدف شما تحصیل در رشته های هنری است، دو راه پیش روی شما است، اگر در این زمینه فعالیت داشته باشید لازم است به دانشگاه و کمیته ی پذیرش پورتفولیوی قابل قبول و یا همان نمونه کار ارائه دهید و در غیراینصورت می توانید در دوره های Foundation شرکت کرده و آموزش لازم برای ورود به این دانشگاه را داشته باشید.


تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

در حال حاضر کشور انگلستان یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد، زیرا مدت زمان دوره ی ارشد در انگلستان یکسال و ایم کوتاه بودن مدت زمان تحصیل باعث می شود تا هزینه ی تحصیل مقرون به صرفه باشد، در کنار این مئارد دانشجویان ایرانی شانس خوبی برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان دارند و به شما این فرصت را می دهد که در رشته ی کارشناسی خود و یا رشته ای دیگر به تحصیل ادامه دهید، که لازمه ی پذیرش تحصیلی از انگلستان داشتن مدرک زبان و معدل مناسب است.

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان

مدت تحصیل در دوره دکتری در انگلستان 3 سال است حداقل نمره ی زبان برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان برابر با آیلتس 7.0 می باشد، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که نمره ی لازم و مدارک لازم هر دانشگاه و هر رشته را باید با سایت دانشگاه چک بفرمایید زیرا تفائت هایی در مدارک لازم برای پذیرش در میان دانشگاه ها وجود دارد؛ به طور مثال برخی از دانشگاه های انگلستان برای آنکه به دانشجویان خارجی پذیرش در مقطع دکتری در رشته حقوق را اعطا نمایند، نمره 7.5 آیلتس را طلب می کنند.

کلام آخر

در حال حاضر انتخاب انگلستان برای تحصیلی یکی از بهترین گزینه های شما می باشد، هزینه ی زندگی و تحصیلی در این کشور با توجه به کوتاه تر بودن طول دوره های تحصیلی در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین تر است و در زمان نوشتن این مقاله، ایرانی ها شانس بسیار بالایی در اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال دارند.

تحصیل در انگلستان

مهاجرت به انگلستان

سفر توریستی به انگلستان

زندگی در انگلستان

مشاوره

برای شروع یک زندگی جدید
در انگلستان ما همراه شما هستیم

مقالات پر بازدید