برنامه کلاس های آنلاین مجموعه زنگنه

تغییرات جدید آزمون پی تی ای

تغییرات جدید آزمون پی تی ای

13 آذر , 1399

آزمون PTE در دو ماژول جنرال و آکادمیک برگزار می شود. آزمون PTE آزمون اصلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا و برای اخذ اقامت استرالیا و نیوزلند است ولی این موضوع به این معنی نیست که دانشگاه های دیگر دنیا مدرک PTE را برای اخذ پذیرش قبول ندارند، 90 درصد از دانشگاه های کانادا، آزمون PTE را می پذیرند و در آمریکا نیز دانشگاه های برتری از جمله بیزینس اسکول هاروارد و یل (Yale) نیز آزمون PTE را از دانشجویان بین المللی می پذیرند و مدرک PTE مورد قبول دانشگاه های اروپایی است.

پیرسون (Pearson)، مجری و برگزارکننده ی آزمون PTE اعلام کرده است که سطح نمره دهی آزمون و تطبیق نمراتش با آیلتس را تغییر داده است و این تغییرات را به سازمان مهاجرت کشور های انگلیس، نیوزیلند و استرالیا نیز اعلام کرده است. طبق این تغییرات برای کسانی که نمره هایی برابر 6.5 آیلتس و کمتر می خواهند، اوضاع بهتر شده است و برای افرادی که نمره های 7 و 8 آیلتس برای استفاده امتیازهای مهاجرتی را میخواستند، شرایط سخت تر شده است، زیرا:

  • در گذشته برای اخد 10 امتیاز مهاجرتی باید نمره 65 پی تی ای که برابر با 7 آیلتس بود را اخذ می کردند، اما در حال حاضر لازم است نمره ی 66 را کسب نمایند.
  • در گذشته برای اخد  20 امتیاز مهاجرتی نمره 79 پی تی ای که برابر با 8 آیلتس بود را برای کسب می کردند، اما در حال حاضر نمره ی 84 لازم است.

هر مهارت در آزمون پی تی ای نمره ای بین 10 تا 90 دارد و نمره کلی PTE هم بین 10 تا 90 است، نتیجه آزمون پی تی ای ظرف 72 ساعت اعلام می شود.