کمپین ویژه تخفیف پاییزه

کد تخفیف: ZTCFALL15

1 مهر لغایت 15 مهرماه

نیاز به 8 هزار هواپیما برای توزیع واکسن کرونا در جهان

22 شهريور , 1399

نیاز به 8 هزار هواپیما برای توزیع واکسن کرونا در جهان

 انجمن بین‌ المللی حمل‌ و نقل هوایی (International Air Transport Association) اعلام کرده که برای انتقال واکسن کرونا در سطح جهانی به 8 هزار بوئینگ 747 نیاز است.

در حال حاضر هیچ واکسن تائید شده کووید-19 در سطح جهان وجود ندارد اما انجمن بین‌ المللی حمل ‌و نقل هوایی موسوم به IATA  که با خطوط هوایی، فرودگاه‌ها، بدنه سازمان‌های سلامت و شرکت‌های داروئی جهان در ارتباط است بر روی یک طرح حمل و نقل هوایی کار می‌کند.

در برنامه توزیع این سازمان فرض شده که هر فرد تنها به یک دوز از واکسن نیاز دارد.

'الکساندر دو جونیاک' مدیر اجرایی انجمن بین ‌المللی حمل و نقل هوایی در این باره گفت: انتقال و تحویل سریع، ایمن و درست واکسن کووید-19 رسالت و ماموریت صنعت حمل و نقل هوایی در قرن جاری است و این اتفاق بدون برنامه ‌ریزی دقیق و پیشرفته رخ نخواهد افتاد.

بی‌بی‌سی نوشت: در حالی که شرکت‌های هواپیمایی پس از شیوع ویروس کرونا و در زمان بحرانی رکود ناشی از قرنطینه و بسته شدن مرزها روی انتقال و تحویل بار تمرکز کرده‌اند، حمل و نقل واکسن‌ها به مراتب پیچیده‌تر می‌شود.

از طرفی همه هواپیماها برای حمل و نقل واکسن مناسب نیستند و انتقال واکسن به محدوده دمایی 2 تا 8 درجه سانتی‌گراد نیاز دارد. برخی از داروها  نیز به دمای انجماد نیاز دارند و این موضوع بسیاری از هواپیماها را از رده حمل و نقل خارج می‌کند.

'گلین هیوز' رئیس بخش انتقال بار در بدنه صنعت هوایی می‌گوید: ما تمامی روش‌های انتقال (دارو) را به خوبی می‌شناسیم. آنچه باید انجام دهیم مقیاس ‌گذاری داروها و برآورد اندازه مورد نیاز برای آنها است.

وی افزود: پروازها به مناطق خاصی از جهان از جمله جنوب شرقی آسیا ضروری است زیرا این کشورها فاقد توانایی لازم برای تولید واکسن هستند.

بنا بر اعلام انجمن بین ‌المللی حمل‌ونقل هوایی، توزیع واکسن در سراسر آفریقا با توجه به کمبود ظرفیت حمل بار، وسعت منطقه و پیچیدگی در گذرگاه های مرزی 'غیرممکن' است.

حمل و نقل این واکسن‌ها 'تقریبا به دقت نظامی' احتیاج دارد و نیازمند امکانات با کیفیت سرمایشی در شبکه حمل و نقل و اماکن نگهداری و ذخیره واکسن است.

در حال حاضر حضور 140 واکسن در مراحل اولیه تولید قرار دارند حدود 20 واکسن در فاز آزمایش بالینی روی گروه‌هایی از مردم تست شده‌اند.

واکسن دانشگاه آکسفورد که در مرحله پیشرفته آزمایش است به دلیل بد شدن حال یکی از داوطلبان واکسینه شده، روند تحقیقات خود را به طور موقت متوقف کرده است.

انجمن بین ‌المللی حمل‌ونقل هوایی از دولت‌ها خواسته تا برنامه‌ریزی‌های دقیق را برای اطمینان از آمادگی کامل صنعت حمل و نقل و توزیع درست واکسن آغاز کنند.

در کنار برنامه‌‌‌ ریزی‌های حمل و نقل اطمینان از دمای کنترل شده و امنیت واکسن نیز مسئله مهمی است.

انجمن بین ‌المللی حمل‌ونقل هوایی اعلام کرد: واکسن‌ها کالاهای با ارزش و پرطرفداری هستند و باید اقدامات لازم برای ممانعت از سرقت، اعمال نفوذ دیگران در حین جا به ‌جایی و ایمنی حمل و نقل فراهم شود.

...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر