برنامه کلاس های آنلاین در شرایط کرونا

نظر وزیر علوم درباره عدم بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریورماه / مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی هفته آینده برگزار می‌شود

20 شهريور , 1399

نظر وزیر علوم درباره عدم بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریورماه / مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی هفته آینده برگزار می‌شود

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه مراسم نمادین بازگشایی دانشگاه‌ها هفته آینده برگزار می‌شود، گفت: هر کدام از دانشگاه‌ها خودشان مراسم آغاز سال تحصیلی را برگزار می‌کنند. ما تنها مراسم نمادین شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ها را هر سال برگزار می‌کردیم که برای امسال نیز به احتمال زیاد هفته آینده این مراسم نمادین را برگزار خواهیم کرد.

آغاز نمادین سال تحصیلی دانشگاه‌ها به این معنا نیست که ترم جدید همه دانشگاه‌ها در یک روز شروع شود. هر دانشگاه بر اساس شرایطی که دارد تصمیم می‌گیرد و یک روز را به عنوان روز آغاز سال تحصیلی جدید اعلام می‌کند.

دانشگاه‌ها مانند مدارس ابتدایی متصل و به هم پیوسته نیستند. مدارس ابتدایی در هر کجای کشور باید در یک روز مشخص سال تحصیلی خود را شروع کنند، اما دانشگاه‌ها به این صورت نیست.

شروع ترم جدید دانشگاه‌ها هر سال با اختلاف یک هفته تا ۱۰ روز بوده است و امسال هم به این صورت خواهد بود بنابراین دانشگاه‌ها از این اختیار برخوردار هستند.

در برخی از دانشگاه‌ها، دانشجویان نتوانستند ترم گذشته واحد‌های عملی را به خاطر شیوع ویروس کرونا بگذرانند لذا اغلب این واحد‌ها را در ترم تابستان گذراندند و هنوز نمرات آن‌ها نهایی نشده است بنابراین این دانشگاه‌ها به وزارت علوم اعلام کردند که تاکنون نتوانسته اند تکلیف این دانشجویان و واحد‌های پیش نیاز آن‌ها را مشخص کنند بنابراین زمان آغاز تحصیلی جدید را اعلام نکردند.

وزارت علوم با ستاد مقابله با ویروس کرونا هماهنگ است و مشکلی در آغاز تحصیلی دانشجویان به وجود نخواهد آمد.

...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر