تهران بزرگ ترین مصرف کننده خون در کشور

11 مرداد , 1399

تهران بزرگ ترین مصرف کننده خون در کشور

دکتر حاجی بیگی می گوید هرسال حدود سه میلیون نفر برای اهدای خون به سازمان انتقال خون مراجعه می کنند و حدود 500 هزار نفر نیز واجد شرایط اهدای خون نبوده اند. 

حدود 920 بیمارستان در کل کشور خون و فرآورده های خونی را دریافت می کنند. استان تهران با روزامه 3000 واحد درخواست برای انتقال خون؛ بزرگترین مصرف کننده ی خون و فرآورده های آن در کشور است.

سالانه بیش از 2 میلیون واحد خون جمع آوری می شود که عمده ی این خون به فرآورده تبدیل می شوند. این میزان تا کنون پاسخگوی نیاز مراکز درمانی سراسر کشور بوده است.

33 درصد از افراد جامعه گروه خونی O  مثبت دارند و 25 تا 26 درصد گروه خونی B مثبت و 27 تا 27 درصد A مثبت، 8 تا 8 درصد AB مثبت و تنها 10 درصد از مردم کشورمان گروه خونی منفی دارند. که کمیاب ترین گروه خونی AB منفی است و فقط 1 درصد از مردم کشور دارای این گروه خونی هستند و به نسبت نیاز کمتری به این گروه می شود اما پر مصرف ترین گروه خونی O مثبت است چون دهنده ی عمومی است.

...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر