10000 داوطلب کنکور خواستار ساماندهی سهمیه های کنکور 99 شدند

5 مرداد , 1399

10000 داوطلب کنکور خواستار ساماندهی سهمیه های کنکور 99 شدند

تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری99 در مقاطع مختلف، متقاضی اجرای عدالت و اصلاح سهمیه های کنکور99 کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

بخش زیادی از ظرفیت های دانشگاه ها به سهمیه 25 درصدی ایثارگران و 5 درصدی همسران و فرزندان جانبازان اختصاص داده شده است. که تغییر قاون سهمیه دانشگاه های مربوط به ایثار گران باعث افزایش پذیرش برای داوطلبان شده است.

سردبیر ثبت کننده ی این اعتراض معتقد است که سهمیه 30 درصدی ایثارگران حق داوطلبان را ضایع کرده و باعث بی انگیزگی در دانشجویان شده است. وی ضمن تشکر از رشادت های شهدا، ایثارگران و خانواده هایشان خواستار کاهش سهمیه ی این افراد در کنکور شد.

سازمان سنجش، وزارت علوم و بهداشت پیرو نارضایتی های کنکور98، تصمیم بر ارائه ی لایحه ای برای ساماندهی و اصلاح سهمیه کنکور به هیئت دولت گرفتند.

این لایحه پس از گذشت 6 ماه از ارائه ی کامل آن هنوز در حالت بلاتکلیفی باقی مانده است.

با توجه به تعویق کنکورها به مردادماه و احتمال شروع ترم ورودی ها جدید در بهمن ها سال جاری، از شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا هر چه سریعتر تکلیف این لایحه را مشخص کنند تا در صورت تصویب در کنکور99 اعمال گردد.

...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر