تغییرات جدید در اخذ اقامت استان کبک برای دانشجویان بین المللی

2 مرداد , 1399

تغییرات جدید در اخذ اقامت استان کبک برای دانشجویان بین المللی

شرایط جدید برای برنامه Quebec Experience Program اعلام گردید. PEQ برنامه ای سریع برای اخذ اقامت دائم در استان کبک است که از سال 2010 برای دانشجویان و افرادی که اقامت موقت کانادا دارند، طراحی شده است.

تغییرات جدید برای افرادی که به عنوان نیروی کار خارجی فعالیت می کنند، به این صورت است که باید در 36 ماه گذشته،24 ماه سابقه کار تمام وقت داشته باشند.

در این قوانین جدید برای دانشجویان بین المللی لازم است که سابقه کار در استان کبک را داشته باشند،دانشجویانی که مدرک تحصیلی در استان کبک را دارند باید سابقه کاری 12 ماه در یکی از شغل های NOC را داشته باشند.

مدرک زبان مورد نیاز

علاوه بر سابقه ی کار، مدرک زبان برای اخذ PEQ نیز تغییر کرده است.

همراه فرد اصلی که برای PEQ درخواست می دهد باید سطح زبان فرانسوی حداقل برابر با 'advanced beginner' داشته باشد.

چرا این تغییرات به وجود آمده است؟

بخش کبک اعلام کرده است که باتوجه به تعداد زیاد افرادی که از طریق این برنامه می توانند اقامت دائم بگیرند، شرایط و معیارها را سخت تر کرده است. از سال 2010 تا 2019 تعداد افرادی که از طریق PEQ اقامت گرفتند از 5% به 86% رسیده است.

این تصمیم کبک مورد انتقاد قرار گرفته است.


...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر