پروتکل های جدید بهداشتی برای مقابله با کرونا

23 تير , 1399

پروتکل های جدید بهداشتی برای مقابله با کرونا

دکتر مصطفی قانعی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در خصوص بیماری کرونا اعلام کرد: 

پس از چندین جلسه که با محققان ای زمینه داشتیم، بیماری کرونا را به چهار مرحله تقسیم کردیم. 

مرحله اول زمانی است که ویروس وارد بدن فرد شده اما هیچ علائمی دیده نمی شود. مرحله ی دوم شروع بروز علائم اولیه بیماری در فرد مبتلاست. مرحله ی سوم التهاب ریه آغاز می شود ولی حال بیمار بدخیم نیست.

قانعی مرحله ی چهارم را زمانی دانست که فرد مبتلا به کرونا در وضعیت جسمی بسیار شدیدی قرار دارد. برای هر کدام از این مراحل روش درمانی خاص خودش تعریف شده است. 

تفاوت پروتکل های جدید با قبلی این است که در آن چهار مرحله از بیماری مشخص شده است. در حال حاضر کمیته علمی ستاد کرونا بر روی موضوع بهداشت روان متمرکز شده و امیدواریم تا دو الی سه هفته ی آینده این پروتکل های بهداشت روان جامعه تهیه شوند.

در خصوص واکسن نیز باید گفت تا کنون 6 قرارداد منعقد شده که هیچ کدام در مرحله ای نیست که بگوییم محصول موثری می باشد اما کارهای تحقیقاتی همچنان ادامه دارد.


...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر